Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 02. 13:15

Lemondott Schmitt Pál  

Ugrás a cikkhez
Kötelességemnek érzem, hogy szolgálatomat befejezzem. Az elnöki posztról lemondok - jelentette be parlamenti beszédének legvégén Schmitt Pál köztársasági elnök. További részletek hamarosan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165154
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:20
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#140
"Én inkább valamiféle visszahívhatóságban hiszek, akár egyénileg, akár intézményesen."

erre a visszahívhatóságra van bárkinek is működőképes ötlete? pl. az OGY-nek a szavazók által kezdeményezett feloszlatásához mennyi szavazat kellene? 2 millió? 3? nagyon nem mindegy, hol húzzuk meg a határokat

az egyéni képviselők terén pedig még ennél is komplikáltabb...
sokan emlegetik a visszahívhatóságot, és jó is lenne, de aztán valahogy csak nem állt még össze az a működőképes koncepció...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:11
Előzmény: #137  mondoka
#139
a fityisz is tele van az előző rendszer funkcionáriusaival, nem csak a másik komcsi párt
ami pedig a gazdaságpolitikák összehasonlítását illeti: van valami objektív mutatód?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:08
Előzmény: #106  Knight Tyris
#138
muhhahahahaha

a széles tömegek, amint két barátok közt epizód között epekedve várják a friss ÁHT deficit számokat :)

aztán ha kielemezték, uránt hasítanak, megmérik maguk is a kozmikus háttérsugárzást, és ha még nem fáradtak el, kalkulálnak egy kicsit Kerr-metrikában :) mert az Euklideszi már unalmas :)

pont az a baj, hogy a döntő többség le se sz..ja a realitásokat, nem gondolkodik racionálisan (sőt gyakran egyáltalán nem), és szimpátia alapon meg az alapon dönt, hogy a haveri/családi körben kinek miről mi a véleménye, mit hallott (persze pletyka szinten), stb.

de nyugodtan áltasd csak magad arról, hogy mindenki olyan felvilágosult, mint mondjuk a szűk környezeted... no persze a tetves média sem könnyíti meg a dolgukat

viszont hiába van mondjuk 50% értelmes ember, ha őket is 100-felé rángatják az érzelmeik, amiket még manipulálnak is
mondoka 2012. 04. 02. 22:47
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#137
Kártékonyabb rovart én még mint a mindenkori magyar baloldal én még nem láttam. Ahoz hogy ezt a Fidesz ezt utólérje ahoz már ez az ország kevés is alanynak, ahoz már kellene mégegy!
Ámbátor hogy ki hazudott nagyobbat és többet? ...a Fidesz is segget csinált már a szájából. Ez lenne a politika? Nem lehet nekem már -más a politika, mert én már biankó csekket nem fogok senkinek adni. Szavazzanak, csinálják tovább ezt a rendszert azok akinek még van kedvük hozzá.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:26
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
Azám a Gyurcsány, Bajnai megszorítások után valóban jó húzás lett volna Bokros úr!
Ha eljátszadozom azzal a mesebeli gondolattal, hogy ő jutott volna hatalomra már valószínűleg polgárháborús helyzet lenne az országban. Pár százezer embert megszabadítottak volna a lakásától a végrehajtok, a magamfajta gátlástalan hazardőrök, meg felvásárolták volna a szegény magyar elárverezett lakását bagóért. Ingatlan adó, fizetős oktatás és egészségügy, pár százezren éhen döglöttek volna a téli hónapokban, de szárnyalna a GDP, a magyar gazdaság a régió zászlós hajójává válna a nép nyomorán...
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:18
Előzmény: #125  commander8
#135
Ezt is szeretem, annyira elragadtatják magukat egyesek, hogy az már szinte abszurd. Ez az úgynevezett analfabéta három diplomával bír és három nyelven beszél folyékonyan. Bizony sokan szeretnének ennyire leépültek lenni. Gondolod, hogy nemzetközi szervezeteknél analfabéták évekig tudnak vezető pozíciókban megragadni, ott a kis Magyarországnak bizony kevés hatalma van az érvényesüléshez.

Valaki elkövetett egy hibát, korrekten lemondott, de még egyesek most is gyaláznak egy idős embert, aki a hazájáért sokat tett az életében.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:13
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#134
"Adóemelést, megszorítást, leépítéseket egyik párt programjába sem lehet találni."

De: MDF.

Csakhát az egyetlen jó húzásuk Bokros volt. A többi, amit januártól műveltek élén a már teljesen lenullázódott SZDSZ-el való ősszeállással, na az olyan volt, mintha Dávid Ibolya tudatosan a parlamentből kiesésre játszana. Hatékony volt, össze is jött neki.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:11
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#133
Nagyon naivak vagytok kollégák. Már Marx apánk is leírta a lét határozza meg a tudatot. Lehet hazudni nyugodtan, csak az nem mindegy mit hazudnak. Alkotmányjogi fejtegetésekkel, vagy a sajtószabadsággal nem lehet az egyszerű parasztot fellázítani, hogy kivonuljon az utcára. Egy kis népi-nemzetieskedés és mindjárt megbocsátóbb a magyar radikális szív...
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:08
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#132
"hazudgálást"= שקרנות

talán így könnyebb
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:06
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#131
Olyan fantasztikus dolgokat olvasok, amely arra késztet, hogy ismét itt múlassam értékes időmet:

Mit gondoltok a szavazópolgárok hány százaléka veszi a fáradságot, hogy a versengő pártok programjait végigolvassa??
Én ahhoz a pár százalékhoz tartoztam aki vette a fáradságot erre. Ezek a dokumentumok olyan populista szólamok, amelyeket nyugodtan be lehet helyettesíteni az egyik programból a másik konkurens párt politikai programjába. A kérdés csak az, ki mer nagyobbat lódítani.

Adóemelést, megszorítást, leépítéseket egyik párt programjába sem lehet találni. (Kivétel LMP öko adók, de ez is olyan kontextusban, hogy evvel ki lehet váltani más adónemeket.

Ma Magyarországon a választók agyáig maximum pár leegyszerűsített populista ígéret ragad meg amely az ő, vagy hozzátartozói személyes életét befolyásolja.
yossarian78
yossarian78 2012. 04. 02. 21:59
Előzmény: #126  apocca
#130
"megtévesztette a választókat mind az ország valóságos helyzete, mind a saját programja tekintetében"
Ez nagyjából minden eddigi magyar kormányra igaz.
apocca
apocca 2012. 04. 02. 21:49
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Mert elég nehéz a sok politikusi dumát (hazudgálást) strigulázni és igy csak szubjektíve, szimpátia alapján lehet megkülönböztetést tenni, mint ahogy Te is teszed.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 21:42
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
akkor a narancsosok csinálták a balhét.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 21:29
Előzmény: #126  apocca
#127
Ez mind igaz ,annyi kivétellel ,hogy azt a mértékű hazudgálást ,amit Gy.Feriék elkövettek,azt már O.Vikiék rég túllépték,mégsem indult a nép az utcára!
apocca
apocca 2012. 04. 02. 21:04
Előzmény: #115  Knight Tyris
#126
Erről a Schmitt-Gyurcsány dologról, nem én Tamás Gáspár Miklós írta ma (minden csak nem Orbán hívő): "Schmitt államelnök sokáig nem mondott le, ami kínos volt, bár se neki, se a doktori címének nem volt semmi jelentősége. Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc viszont a végrehajtó hatalom tényleges vezetője volt, s amikor róluk kiderült, amit eltitkoltak – Medgyessy a Varsói Szerződés egyik tagállama hírszerzésének volt a szigorúan titkos állományú tisztje, Gyurcsány pedig megtévesztette a választókat mind az ország valóságos helyzete, mind a saját programja tekintetében – , egyikük se mondott le."
commander8 2012. 04. 02. 20:11
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Az Okoska nem neked szólt, hanem azoknak akik még mindig mosdatják ezt az erkölcsileg leépült analfabétát. Én még mindig azok közé tartozom, akinek a Magyarország jó híre fontos úgy itthon, mint külföldön.
Egyébiránt sajnos abban egyet tudok érteni, hogy ez az ország a korrupció melegágya. Szégyenkezem is miatta eleget.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:52
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Nem azért lett Lázár Jankó Frakcióvezető,hogy csak úgy bárki betámadhassa a Miniszterelnök Urat!Lázár már ott tartott a mai Parlamenti ülésen,hogy kérjen bocsánatot a rágalmazó ellenzék S.P.-től!Lázár János a tömeggyilkost is megvédené azzal a dumával,hogy milyen rendes ,hogy 100 embert akart megölni és csak 80 -nal végzett!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:47
Előzmény: #121  commander8
#123
Ki előtt kell fedhetetlennek lennie Okoska?Van még ember a földön ahol nem tudják ,hogy ez az ország a korrupció egyik melegágya?
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 19:25
Előzmény: #121  commander8
#122
commander8 2012. 04. 02. 19:22
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#121
Sziasztok Okoskák.
Szerintem ti még azt sem értitek ami annyira nyilvánvaló, és egyértelmű, mit a lapostányér.
Aberráltat tudnék mutatni, mindjárt téged és a szabadságharcos társaidat meg a gusztustalan miniszter-elnöködet.
Kisfiú, azt értsd meg,hogy Plági Pál azért nem maradhatott a posztján, mert kompromittálódott. Márpedig egy köztársasági elnöknek fedhetetlennek kell lennie. Még egy fideszes elnöknek is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek