Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 02. 13:15

Lemondott Schmitt Pál  

Ugrás a cikkhez
Kötelességemnek érzem, hogy szolgálatomat befejezzem. Az elnöki posztról lemondok - jelentette be parlamenti beszédének legvégén Schmitt Pál köztársasági elnök. További részletek hamarosan...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165154
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 18:46
Előzmény: #118  Knight Tyris
#120
Bagi és Nacsa szavaival élve :"mondjon le a Nép,mert nem jó a Nép!"
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 18:45
Előzmény: #117  Knight Tyris
#119
Ha van valamiféle ellenőrzés, és visszacsatolás, akkor 6 év is lehetne, mert a 4 valóban túl rövid. Ami ráadásul egész költségvetések tekintetében csak 3 év.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 18:26
Előzmény: #117  Knight Tyris
#118
Ha repül akkor x évig a vezető pozíciót betöltők nem ülhetnek be újra vezető poziba.

-

4 év túl rövid, elkezd vki kormányozni aztán szinte "egyből" ELKEZD a következőre készülni.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 18:24
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Na ezeknek a hasznos gondolatoknak lenne értelme egy fórumon.

tudom, hogy itthon szinte elérhetetlen, vagy akár utópisztikus, de azért hasonlóra van példa európában de nem emlékszem melyik ország

a 3. ponttal abszolút egyet értek, azt mindenképp kezelni kellene

A visszahívhatóság szerintem is megoldás lenne, de úgy tudom elképzelni, ha hosszabb lenne az adott ciklus pl 5 év.

- ekkor pl a 3. évben meg lehetne vizsgálni, hogy az ígéreteihez képes hogyan teljesített az adott kormány. Ha ok akkor mehet tovább, ha nem akkor repül,
Ha repül akkor x évig az vezető pozíciót betöltők lévők nem ülhetnek be újra vezető poziba.

- 5 év alatt legalább lenne elég ideje mindenkinek megvalósítania a programját, és látni azok hatását , legalábbis a kedvező vagy kedvezőtlen hatások megindulását
nekem sokszor az az érzésem hogy a 4 év túl rövid, elkezd vki kormányozni aztán szinte "egyből" leked a következőre készülni.

persze itt megint a buktató, hogy milyen kulcspontok alapján történik az elbírálása 3. év után...

de hatékonyabb lehetne szerintem
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:58
Előzmény: #103  Knight Tyris
#116
Ez sajnos utópia:

"én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen feleslehes ígérgetés."

Én is örülnék ilyennek, elvben. De ilyen nem létezik.
1. Te is tudod, hogy a választási ígéret nem néhány, számokban is kifejezhető egzakt valami, hanem ennél sokkal összetettebb.
2. Éppen ezért betartatni, ellenőrizni és számonkérni se lehetne.
3. Vannak külső, váratlan helyzetek. Pl. 2008-as válság. Egy ilyen szitu a mindenkori kormány szempontjából nyilvánvalóan előre nem tervezhető. Viszont így bárki kormányzik egy ilyen helyzetben, azonnal bukik. Pont akkor, amikor egy kormányválság még inkább olaj a tűzre.

Én inkább valamiféle visszahívhatóságban hiszek, akár egyénileg, akár intézményesen. De úgy, hogy túl könnyen/gyakran ne lehessen élni vele, mert az sem jó. A politikai stabilitásnak is van értéke. A félévente cserélődő kormányok nyilván nem szolgálják az ország érdekét. Olyan szélsőséges esetekben működhetne ez szerintem, amikor a kormányzat társadalmi támogatottsága olyan alacsony, hogy ezért gyakorlatilag képtelen bármilyen lépést elfogadtatni, és ez így már a kormányzás hatékonyságát, eredményességét érinti. Ekkor már hasznosabb belenyúlni a stabilitásba, mint fenntartani a vergődést (2008-as Gyurcsány időszak volt ilyen, még a válság előtt, utána természetes, hogy ez csak romlott).
Knight Tyris 2012. 04. 02. 17:57
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
Hát ez valahonnét onnét indult, hogy Schmitt ügye súlosabb mint amit Gyurcsányék csináltak.

(ultratömören) én azt írtam, hogy
- Gyurcsány(ék) összehasonlíthatatlanul nagyobb bűnt követett/követtek el mind Schmitt, illetve
- amit csináltak a választások előtt és alatt az összemérhetetlenül súlyosabb mint amit felróhatunk és problémaként láthatunk az eddig megválasztott összes kormánynak (a rendszerváltás óta).

ennyi
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:53
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Képzeld el, ha elkezdik ellenőrizni a politikusok "régi" doktorijait.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:36
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Helyesen: Schmitt bűne meg éppen emiatt más kategória, mert NEM szimpla politikusi hazgság. Ez a súlyosbító körülmény. Az enyhítő körülmény, hogy régen volt, meg az, hogy túl nagy jogosulatlan előnyre ezzel talán nem tett szert.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 17:29
Előzmény: #106  Knight Tyris
#112
KT, bocsi, ezt a részt valóban már nem olvastam. És kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet, ugyanis éppen ezzel adsz nekem igazat. Mert így korrekt a szöveged, én is ezt írtam, és ugyanez most is elmondható - ez meg az én mondandóm lényege volt -, és így mindkét oldalról elmondható a politikai hazugság, mint bűn. Ez volt a kiinduló állításom. Schmitt bűne meg éppen emiatt más kategória, mert szimpla politikusi hazgság.
pampa 2012. 04. 02. 17:18
Előzmény: #110  szivacs
#111
"Pontosan ehhez lenne szükség a programhoz kötött mandátumra "

nálunk az sem működne...
Azt mondnák,hogy "rózsaszínű" lesz...
Megválasztás után pedig kapnánk sárgát, lilát,pirosat, fehéret...

tudod olyan rózsa is van...
4 évig csak megmagyarázás menne,hogy mikén kell értelmezni a választási ígéretet...

sajnos itt is az a megoldás mint az angol gyep esetében... az a 100 év nyírás, locsolás...

szvsz
szivacs
szivacs 2012. 04. 02. 17:06
Előzmény: #103  Knight Tyris
#110
"ui:
én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen felesleges ígérgetés."

Pontosan ehhez lenne szükség a programhoz kötött mandátumra - a jelenlegi szabad mandátum helyett - és az az alapján történő visszahívhatóságra!

szivacs
szivacs 2012. 04. 02. 17:04
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Mindkettő ült - de nagyon! :-DDD
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:59
Előzmény: #107  pampa
#108
kiváló magyar politikai karrier áll még előtte ilyen tulajdonságokkal! :D
pampa 2012. 04. 02. 16:55
Előzmény: #106  Knight Tyris
#107
Ezért ne vitázz vele.
Folyamatosan csúsztat,kiemel részeket és azt bírálja,átugrik lényeges részeket,beleakad nyelvtani hibába,amikor mindez már nem alkalmazható akkor személyeskedik, bírálja a vitapartner szellemi képességét...
Knight Tyris 2012. 04. 02. 16:46
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
Ugye ezt a mondatomat kihagytad?

"Mi itt hiába tudtuk/láttuk a valóságot, a gazdasággal nem foglalkozó SZÉLES TÖMEGEK csak a hivatalos adatközlésből értesülhettek volna és láthatták volna a valóságot, az aktuális helyzetet."
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:43
Előzmény: #103  Knight Tyris
#105
Lázár Jani szerint térdig mászott az ország S.Pali bácsi becsületébe!Jó védőügyvéd lett volna belőle!
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 16:43
Előzmény: #103  Knight Tyris
#104
KT, na ez az, ami nem igaz:

"- egyrészt a választások előtt eltitkolták, és elhazudták az addigi saját katasztrofális teljesítményüket."

2006 tavaszán egy gazdasághoz picit is értő, vagy legalább valamennyire tájékozott pontosan tudta, hogy szarok a makroadatok. Ilyen fórumokon is azt írogattuk a választások előtt, hogy bárki nyer, azonnal neki kell lásson az ÁHT rendbetételének, mert gáz van. Ezt pontosan lehetett tudni. Hogy marikanéni nem tudta, azt elfogadom. Ahogy most is azt hiszi, hogy az IMF ki akarja fosztani országot, az EU elvenni a szabadságunkat, az MNYP-k meg eltőzsdézték az emberek pénzét... Pedig ez sem igaz. Te is, meg én is tudjuk.
Knight Tyris 2012. 04. 02. 16:20
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#103


Ezzel a hsz-eimet lezárom, ennyire volt időm

őszinte leszek nem nagyon emlékszem már az ígéretekre, de

2 dolognál annak nevezném az ígéretet. Azért mert ott könnyen eldönthető, hogy valszeg, illetve biztosan teljesíthetetlen. Az egyik az 1 millla munkahely. Nagyon nagy a túlzás mértéke, a másik a 2 héten belül rend lesz ez meg abszolút teljesíthetetlen volt.

--

Általánosságban azt azért hozzáfűzöm az, hogy bármelyik párt többet ígér , mint amennyiről vélhetően tudja hogy teljesíteni tud, egy bizonyos szintig még a megbocsájtható kategória, kis "jóindulattal" túl optimisták, meg persze nyerni akarnak a fő érv ez.
Az ígéretek teljesítése közül jópár mindig elmarad , más részük részben vagy egészben azért teljesül.

Emiatt (az összes választás közül) csak 1 esetben emlegettem, hogy elcsalták a választást. De akár mondhatnánk lopásnak is.

Ez az a bizonyos "Gyurcsányék" féle 2006-os választás. Ott:

- egyrészt a választások előtt eltitkolták, és elhazudták az addigi saját katasztrofális teljesítményüket.
Az adatokat is visszatartották törvénytelenül. Mi itt hiába tudtuk/láttuk a valóságot, a gazdasággal nem foglalkozó SZÉLES TÖMEGEK csak a hivatalos adatközlésből értesülhettek volna és láthatták volna a valóságot, az aktuális helyzetet.

- másrészt ennek tudatában beígértek egy olyan programot amiről pontosan tudták, hogy megvalósíthatatlan (az előbb leírtak miatt). Ez ki is derült egyértelműen az öszödi beszédből. (Lemondás, felelősségrevonás persze elmaradt.)

Az eltitkolt pocsék teljesítményükből adódóan pedig a választási ígéreteikkel HOMLOK EGYENEST MÁS programot valósítottak meg (kellett megvalósítaniuk).

emiatt van a megkülönböztetés.

.
ui:
én személy szerint azt szueretném, ha csak konkrét számokkal alátámasztott választási ígéreteket lehetne bemütatni az embereknek, mert a mostani rendszert rossznak tartom. Ne legyen feleslehes ígérgetés.
user24 2012. 04. 02. 16:02
Előzmény: #99  because
#102
Bocsi, nem kötekedésként, de el vagytok ti tévedve ezzel a meddig jár a fizetése szöveggel. (Látszik, itt senki nem tagja a háznak :)
Szóval azt tudni kell, hogy ezen a szinten már messze nem arról van szó, hogy meddig jár vagy nem jár a fizetés vagy a sofőr. Itt arról megy a csörte, hogy kinek mekkora a hatalma. Ezen a szinten már nem a pénz a téma, mert az mindegyiknek van.
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 15:42
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
bár ettől eltekintve elég pofátlanság ez a törvény...nekem miért nem jár a fizetésem ha ott hagyom a munkahelyem???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek