Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ingcapa 2007. 01. 24. 22:35
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#500
Én korrekciót várok egy két hónapon belül. Usa meg japán esetén egyetértek veled. Eu tőzsdéket nem értem. Az eus kamat lassan de biztosan emelkedik, angolok, svájciak szintén emelgetnek. A részvénypiacok vmi miatt ezt les@rják. Nem értem. Feltörekvő piacok elképesztő teljesítményt produkáltak tavaly. Nekem ez az egész globális optimizmus nagyon gyanús. Így látom én.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:34
#499
nem a Csepel miatt zuhan be a tőzsde, ez kétségtelen. De az egyszerű profitrealizálással induló esések gyakran indulnak úgy, hogy először a nagy papírok tetőznek, aztán jönnek a közepesek és kicsik, aztán zuhé. és a kicsiknél a zuhé nagyobb lesz egyébként (nemcsak a likviditás miatt), egy Csepel / MOL reláció kcsit olyan, mint a fejlett / feltörekvő piacok

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:30
#498
a concorde (repülő) több éves fejlsztést követően sem állt sokáig össze. Két álláspont volt:
1. már annyit elköltöttünk feleslegesen, többet ne pazaroljunk, fejezzük be a fejlesztést
2. már annyit elköltöttünk feleslegesen, ne menjen kárna ez a sok pénz, folytassuk a fejlesztést

ahelyett, hogy mindegy mennyit költöttünk eddig a fejlesztésre, csak az számít, hogy a mai tudásunk szerint érdemes-e fejleszteni

ennyit a beker árakról
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:29
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#497
Nem tudom,
Kapzsiból viszont sosem lesz kevesebb,
a tőzsdén direkt módon befektetők száma pedig a világon évről évre növekszik. (nem számoltam össze, velem is csak közölték).

A kis papírok "rally"-jából nem vonnék le túlzott következtetéseket. Indikátor szinten pláne nem.

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:25
#496
az elmúlt 2 év a likviditásbőségről és a kockázatéhségről szólt (ld. carry trade).

magyar államkötvényt venni jenben denominált hitelből nekem kicsit olyan, mint a BÉT-en MOL/OTP-t eladni és Csepelt/Konzumot vásárolni.

az ilyen buborékok előbb-utóbb kipukkadnak.

szóval szvsz esést jelez, ha az összes kis (valójában értéktelen) papír így hajrázik. az azt jelenti szvsz, hogy a nagy papíroktól már nem várnak sokan emelkedést (azzal együtt, hogy nem gondolom, hogy a külföldi alapok veszik a Csepel-t). Csak mint indikátorokat említem őket.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:25
#495
az elmúlt 2 év a likviditásbőségről és a kockázatéhségről szólt (ld. carry trade).

magyar államkötvényt venni jenben denominált hitelből nekem kicsit olyan, mint a BÉT-en MOL/OTP-t eladni és Csepelt/Konzumot vásárolni.

az ilyen buborékok előbb-utóbb kipukkadnak.

szóval szvsz esést jelez, ha az összes kis (valójában értéktelen) papír így hajrázik. az azt jelenti szvsz, hogy a nagy papíroktól már nem várnak sokan emelkedést (azzal együtt, hogy nem gondolom, hogy a külföldi alapok veszik a Csepel-t). Csak mint indikátorokat említem őket.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 22:14
Előzmény: #493  ingcapa
#494
Hajjaj! Jó a kérdés.Megtisztelsz, de érdekelne a Te véleményed is.

Nem hiszem, hogy 2007 olyan sima up év lesz, ha egyáltalán up lesz.

Szerintem a dollár tartós gyengesége az egyik gáz.
A japán szinte defláció nem is infláció (kis túlzással) szintén nem tartható sokáig. Ez meg a másik gáz.

Ez mind-mind instabilitáshoz vezet. Ezért mozdulnia kell tán egy kicsit a történetnek az egyensúlyi helyzet felé.

Mint tudjuk látszatra USA emelkedik, reálértékben a részvények egyre értéktelenebbek, hiszen a fizetőeszközük egyre gyengébb.

Ezért nem lepődöm meg ezen a gyakori tavasziasodáson, az csak egy grafikon, semmi más. Ahol megy fel USA. Valójában korrigál, hiszen nagy értékvesztésen megy át.

Szóval nem irreálís számomra a sűrű USA emelkedés, ha korrekció akkor nyugodtan korrigálják csak a reálérték csökkenést.

A Nasdaq-nak meg főleg van mit behoznia.

Szóval az USA történet nem annyira lufi ám mint azt sok helyen olvasni vélem. Legalábbis szerintem. Ereszkedő lufi az.

A tartós emelkedést ennek ellenére azért nem prognosztizálom (magamban) mert roppant veszélyes ez a már klasszikusszámba menő yenki-arab konfliktus (izraeli-arab is) , ha egy (akár lokális) fegyveres konfliktus törne ki USA és pl Szomália,Észak-Korea, Irán -nal akkor sokáig a kezünkere kellene ülnünk és csak nézni mi folyik itt.

Véleményed?

ingcapa 2007. 01. 24. 22:00
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#493
Dlph! A határidős indexek minden meghatározó piacon emelkednek. Dow 0,49 nasdaq100 1,43 dax 1,15 eustoxx 50 1,32. Mire ez a fene nagy optimizmus? Lehet ez 1 korrekció előjele? Esetleg ez most a realitás? Szerinted?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:54
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
Vegyük úgy hogy most vetted.
Kis mínuszban vagy jelenleg.
Ha én volnék Te, akkor a saját normális sziszt. szerint 8535 -ös aktíválással 8530 től helyezném el sávosan lefelé. Ez így jónak tűnik, figyelembe véve a prompt nemzetközi helyzetet,
-1. érzékem szerint holnap meghúzzák.
Node! Ha nem így lenne , és bezuhanna 8600 alá, és átütné a 8550-en elhelyezkedő temérdek vevőt, akkor baj lehet akár 8000 közeli landolással.

Exponenciálisan növelném a stoppot az idő és az árfolyam függvényében. Lejjeb nem teszem. ha kiütnek, agyő. Ha felmegy, tolom a soppot fel.
Ez így remélem informatív. Te döntesz !!!!

Hadd mondjak egy gyorsat: motoszkál itt a fejemben valami, nem tudom van-e benne ráció, de gondolkodom erősen ezen.

Arra gondolok, hogy egy (hipotetikus) erős Mol up esetén , milyen erős lenne az oti kiszállás , hogy a másik vonatra fel tudjanak ugrani? Mennyire erős lenne ez a forsuló? És emberünk készült erre ha pl. 5 számjegynél szeretne realizálni?
Na ezen spekulálok itt.

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:40
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
Nem hallotam ilyenről.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:30
Előzmény: #488  Törölt felhasználó
#490
Pill.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:30
#489
értem. engedj meg egy példát. ha egy részvényt ma felfelé vársz, akkor gondolom veszed vagy tartod (ha már van) és fordítva (azaz nem veszel vagy eladod).

ismered a concorde effektust?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:29
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#488
Ez csak ott divat, ahonnan én származom...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:25
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#487
Hát hogy még ezen az áron lehet nullszaldóval kiszállni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:24
#486
bocs, hogy közbeszólok. a stop választásnak mi köze van ahhoz, hogy mi a bekerár?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:24
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#485
8472 tokkal-vonóval
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:22
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
Pill. Nem mindegy az az 50 ft-sem a stop miatt, de mindkét varit leírom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:18
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
Ha jól emlékszem 8400 vagy 8450 a súlyozott átlag. Ekkor vagyok nullán.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:17
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482
Nem, majdnem egy ezres maradna rajt.
De nem érdekes, viszont Neked bizony nagyon magasról van.
Más a szitu, eddig nem sokat segítettem így.

Hát írd ide kérlek ha nem titok, hogy mi az átlag nullszaldó árad az ÖSSZES otira. Jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 21:14
Előzmény: #479  Törölt felhasználó
#481
Kedves DLPH,

nagyon köszönöm! Maradok a hóvirágnál. :-) Elsősorban azért, mert nekem is úgy tűnik, hogy itt még mindig elég vad felvásárlás folyik. Követem én is az OTP-ét régről, volt is még korábban 6200-ról, majd 6800-ról, majd 7150-ről. Már csak ez utóbbi van meg, valamit innen felfelé.

Kettőnk közt azért most annyi különbség mégiscsak van, hogy ugyan neked nagyon mélyen van a stoppod, de ha kiüt, akkor csak nyereségtől esel el, hiszen 6000 körül vásároltál. Én pedig 7150, 8100, 8550 és 8650 szinteken vettem. Szóval egy zuhanás nekem tényleges veszteséget okozna, de igazából én sem hiszek az események ilyentén alakulásában.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek