Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 16:41

Legényadó?!  

Na most egy teljese szubjektív véleményt írok mivel 2 gyermekem is van. Anno régebben (pontosan nem tudom mikor ) de volt olyan ,hogy legényadó.Ez egy olyan valami,hogy azon nők és férfiak akiknek nem volt még gyermekük adót fizettek egy bizonyos kor után .Szerintem ez lehetne most nőknél olyan 25 éves kor férfiaknál meg olyan 28 ..kb de fizethetnének a fizetésük olyan 10%-át be adóba és ezt kéne tovább adni azoknak akikinek van gyerekük és ez még nem is sok mert akinek van gyerek az tudj a,hogy sokba kerül . persze az aki ezt olvasa azt mondhatja ..persze minek csináltál gyereket ,vagy ha csináltál akkor tarttsd is el ..persze igaz ez így van de azért nekik ne legyennel illuziojuk a nyugdijat (ha kapnak azt nem azt kapják amit ők befizettek mert azt most a szüleik nagyszüleik kapják hanem a jövő nemzedéke fogja ha fogja kitermelni és ők abból kapnak pénzt amit az én és mások gyermekei megtermelnek ..szerintem .Maradok tisztelettel egy apuka
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 24. 06:06
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
Kedves amsterdam,

Bocs, ha felreertettem, amit irtal, vissaolvastam, es valoban nem irtal olyat, ami miatt keresztbe le kellene nyeljelek, es trmeszetesen lehet sajat velemenyed is, mint pl. ez:

"Épp a minap kaptam egy olyan kör-email féleséget... tudjátok... ezen azonban igen-igen elgondolkodtam.
Nagyvonalakban az volt a témája, hogy Franciaország - ha így megy tovább - 20-25 év múlva muzulmán ország lesz.
Még szerencse, hogy én már láttam az Eiffel-tornyot, mert lehet, hogy a lányom csak egy mecsetet talál majd a helyén.. :-)"

De ha Te is visszaolvasol, lathatod, hogy valojaban nem is akartam senkit - foleg nem Teged - keresztbe lenyelni, sot, meg csak vitazni sem vitaztam Veled, Rozsaszinponi egyik hozzaszolasabol szurtem le enyhe idegengyuloletet, amelyre reagaltam, csupan annak erdekeben, hogy ne vigyuk el a temat ilyen iranyba.

Szoval, szerintem mindenki eljen ott, ahol jol erzi magat, apolja a sajat hagyomanyat, illeszkedjen be a helyi kulturaba, a helyiek pedig orizzek meg a kulturajuk alapjait es legyenek nyitottak masok ertekeinek befogadasara is.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 22:09
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#129
Ha jól sejtem erre van az adójóváírás intézménye amit a családosok kapnak a gyerekek után. Ergo kevesebb adót fizetnek be a közösbe. Ahhoz, hogy ki akar és/vagy tud gyereket vállalni meg senkinek semmi köze. Ha meg neked a gyerek csak teher és csak az anyagi oldalát tudod nézni az egésznek akkor nagyon sajnálom.. a gyerekeidet. :p Mert úgy tűnik a gyerekneveléssel járó örömöt már nem veszed számításba. Esetleg a gyerekesek meg fizessenek azoknak akiknek nem lehet gyerekük mert őnekik nem lehet részük ebben a boldogságban? Ehh.. szerintem nagyon csak az anyagiak oldaláról nézed a dolgokat.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 23. 21:12
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#128
...és még azt mondják néha a GATTACA-ra, hogy az egy disztópia...
a mai píszí világ is van olyan kínosan steril, csak más értelemben - inkább ki kellett volna rekeszteni a szemetet, és csak a normálisabbakat beengedni (IQ + EQ teszt, stb.)...ők amúgy is jobban megérdemlik a jobb életet segédmunkásként, mint az autógyújtogatók
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 23. 20:54
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#127
az iszlám egy kísérlet eredménye, ami jól indult, de (mint annyi mindenbe) az emberi gyarlóság (ostobaság, mások elnyomása, stb.) belerondított...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 12:09
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#126
Akira, valóban ne menjünk bele.
Te vitatkozol, nem én, részemről a téma lezárva, de ugye azért megengeded nekem, hogy legyen saját véleményem ????

Semmi olyat nem írtam, amiért keresztbe le kellene nyelned, és ha visszaolvasod magad, akkor láthatod, hogy Te vagy, aki támadsz...

Örültem a beszélgetésnek.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 12:04
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
:-))) Igen, biztos van ilyen is.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:09
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#124
Petimaci,

Nagyon dícséretes, amit írsz, szerintem is ez a követendő példa, nem az ellenségeskedés meg az elszigeteltségre való törekvés.

Minél több ilyen ismeretség/barátság szövődik a különböző kultúrák között, talán annyival kevesebb győlölködés volna a világban...

Az elszigetelődés valójában nem az embereknek, hanem a hataloméhes politikusoknak az érdeke, hogy jobban körülhatárolhassák, kin uralkodhatnak... oszd meg és uralkodj alapon...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:05
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#123
én olyat is láttam hogy egy pesti adminisztrátor ügyintézői szerű valami álláshoz semmi nem kellett csak kínai nyelvtudás!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:03
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
elég sok helyen élnek fehérek, de az tény hogy demográfiailag nem vagyunk a csúcson....viszont keresztények mindenfelé a világban...sőt kapaszkodjatok, én ismerek iráni zsidót is! na az nem semmi..
egy viszont tuti, muszlimok is sokan vannak (ne feledjük vannak jó sokan nem arab muszlimok is, pl. indonézia, malajzia, afrika) de akkor is kína és india a legnépesebb egy-egy magában szal azért a msuzlimok mégsem az elsők
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:02
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#121
"de hogy nagy igazságokat is mondjak, a lényeg az hogy mindenki legyen ott boldog, ill. csináljon ott forradalmat ha szükséges ahol született"

tehát, Te a röghöz kötés híve vagy, én pedig nem... :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:59
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#120
"Mindössze tényként leírtuk, hogy Európa benépesül szép lassan muzulmánokkal, arabokkal, és az európai fehér ember kihalófélben van. "

Szerinted a világ Európán kívüli felén mennyi európai fehér ember él? Mennyi keresztény templom van ott?

Ne menjünk már bele olyan vitába, hogy hol illik több fehérnek, sárgának, feketének, arabnak, zsidónak, kereszténynek, muzulmánnak, hindunak, stb-nek élni...

mert szerintem mindenki ott éljen, ahol jól érzi magát, ott illeszkedjen be a társadalomba és ott ápolja a saját kultúráját is egyben.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:54
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
Nekem mondod ? A bátyám 3 nyelven beszél, de az orosz miatt vették fel egy tuti helyre... a diplomájára és a többira nagyívben tojtak.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:52
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
angol a NO1, erről kár is beszélni, azzal szinte bárhol boldogulsz...német, angol, francia olasz csak ha éppen oda kell menned arra a területre dolgozni vagy élni...persze a kínai, orosz arab is ugyanez de mostanában ezek dominálnak az üzleti életben...pl. manapság már rengeteg olyan hirdetés van ahová ilyen embereket keresnek, és nincs túljelentkezés...na ha meg olyan vállalkozó vagy aki velük bizniszel akkor király ha tudod a nyelvüket.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:44
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Lehet, hogy igazad van - amúgy... :-)
Nálam nem mindig a várható "haszon" dominál. :-)
Pl. az olaszt imádom, megveszek értük.
A munkámhoz sem kell (angol-német inkább), mégis nekifogtam tanulni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:23
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
nemtom, de szerintem az arab, orosz és kínai nyelv tudása többet ér manapság mint az olasz francia....na spanyol talán esetleg valami....
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:17
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#115
Ingyen tanulhatok arabul ? :-)
Nagyszerű. De minek ? :-)
Inkább az olaszt nyomatom tovább, majd jöhet a francia és a spanyol.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 10:03
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Én arra gondoltam ,amire!Lényeg az ,hogy mivel nem lehet megkülönböztetést találni senkinek a homlokán hogy terrorista vagy sem ,ezért el kell dönteni a Nyugati világnak ,hogy nincs megkülönböztetés és bevállalja a rizikót,vagy van és akkor lenácizzák!Senki nem lesz ilyen népbarát szemléletű ,ha majd egyszer (mert ugye biztos azon vannak)szert tesznek terrorista csoportok atomra,na akkor szeretném hallani azoktól a fajbarát elméleteket!Ahhoz képest, a WTC ellen elkövetett akció légycsapó hadművelet lesz!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:56
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
? én itt a bevándorlók tömegeire gondolok...nem látom hogy innen tömegesen mennének oda.....pl. az usa beavatkozásait irakban, afganisztánban én is elítélem...ha erre gondoltál
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:51
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
"de hogy nagy igazságokat is mondjak, a lényeg az hogy mindenki legyen ott boldog, ill. csináljon ott forradalmat ha szükséges ahol született"Valami nacionalizmus azért rejlik a dolog mögött!Ők is valami ilyesmit mondanak!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:50
#111
Nézzétek, itt lehet keresgélni a törvényjavaslatok szövegében meg figyeltetni a módosítókat. Szerintem ász, belevetem magam...

www.torvenyfigyelo.hu
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:46
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#110
? én egy rossz szót sem szóltam csak jeleztem hogy van mecset...egyébként még érdemes is elmenni mert ingyen tanítanak arabul...

sőt azt is elárulom személyesen is sokat ismerek meg a neten át is....nyilvánvaló nem az átlagemberrel van senkinek baja hanem pl. terroristákkal....

ja és nem vagyok keresztény hanem zsidó :))) hehe vagy buddhista? nem, buddhista zsidó.

de hogy nagy igazságokat is mondjak, a lényeg az hogy mindenki legyen ott boldog, ill. csináljon ott forradalmat ha szükséges ahol született
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:44
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#109
Nálad a pont!!!

Kissé OFF leszek:

Egyiptomban, amikor ott éltem, a helyi arab barátokkal többször együtt elmentem az istentiszteletre. (pontosabban csak a mecsetig, ahol megvártam őket amíg vége van a ceremóniának)

Egyedüli külföldi, nem muzulmán emberként először furcsán néztek, majd megkérdezték, hogy mi a vallásom. Elmondtam, erre az volt a válasz, hogy EGY AZ ISTEN.

(ALLAH jelentése AZ ISTEN)

SEMMI negatív tapasztalatom nincs, teljesen normálisan viszonyultak hozzám.

Vallási vitákba is belementünk de senki nem akart se felkötni, se kivégezni.

Egyábként MINDEN vallásban vannak fanatikusok, illetve manipulálható emberek, ez már csak a nagy számok törvénye alapján is sajnos reális.

Az egész népesség-vitáról még annyit, hogy meg kell nézni, hogy mely népek fogynak, és melyek nem.

Ahol a hit nagyon erős, ott nem fogy, vagy éppen növekszik a népesség... VALLÁSTÓL FÜGGETLENÜL!
Becenick 2012. 01. 23. 09:29
Előzmény: #106  Becenick
#108
u.i.: .. majd megemelik a nyugdíjkorhatárt az átlagéletkor fölé és akkor nem kell aggódni amiatt, hogy hogyan fogja a következő generáció kitermelni annak a néhány "szemétnek" a nyugdíját, aki túlélte.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:26
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#107
Na nehogy elkezd már te is a nagy vallástörténelmi órádat!Mindegyik hazugság ,úgyhogy ennyi!!!
Becenick 2012. 01. 23. 09:23
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
Ugyan... nincsenek "megszorítások", tudhatnád !
De az elv tényleg érdekes. Ha az itthoni átlagfizetés fizetőértéke és az adó mértéke sem családbarát, akkor a megoldás az, hogy a másiktól elveszünk.
Az fel sem tűnik, hogy van egy bizonyos réteg, amelyik eddig sem vitt haza keveset a családi kasszába, de az egyes reformok óta még annál is többet (és igen "érdekes" módon nem forgatja vissza azt a gazdaságba, csak a számlája hízik tőle). Nyílik az olló, eddig is nyílt, de most exponenciálisan...
mondoka 2012. 01. 23. 09:21
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Ezt én is így gondolom.
Ez egy olyan tény amit, amin a gyűlölködés nem segít,vagy önmagában legfeljebb ront is.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:15
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Akira, ne vidd el a témát a rasszizmus, nácizmus stb. irányába, nem erről volt szó. Senki nem mondta, hogy bajunk lenne velük.
Mindössze tényként leírtuk, hogy Európa benépesül szép lassan muzulmánokkal, arabokkal, és az európai fehér ember kihalófélben van.
Ez nem gyűlölködés, mindössze tény.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:12
Előzmény: #100  Becenick
#103
Egyébként ez számomra igen érdekes... már nem csak a politikusoknak, hanem hétköznapi embereknek is az jut először eszükbe, hogyan lehet elvenni még-még és még a dolgozó állampolgároktól.
Miért ez a legkézenfekvőbb megoldás ? Miért minket kell állandóan csesztetni ?
A röhögőgörcs jön rám, amikor elhangzik a "húzzúk meg a nadrágszíjat" szlogen.
Banyek, 50 kg vagyok !!!! Hova a jó büdösbe húzzam már meg ?
Húzza meg az a sok hájas disznó, aki a parlamentben ül. Nekik még van hová.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:09
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
és mondjátok már meg, ugyan mi bajotok van az iszlámmal? voltatok már egyáltalán iszlám országban? Ismertek egyáltalán muzulmánokat személyesen? Megkérdeztétek tőlük, hogy szerintük mi az általános véleményük a nem-muzulmánokról?

Meglepődnétek, és egyáltalán nem lennétek büszkék elvakult kereszténységetekre... Természetesen mindenütt vannak szélsőségesek, fundamentalisták, neonácik és egyéb vallási fanatikusok, de egy egész népet/népcsoportot a vallási vagy náci fanatikusairól megítélni, szerintem korlátolt gondolkodásra vall...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 09:07
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Ja... csak még nem a Mátyás templom helyett ! :-))))

Topik gazda

viktorianusz
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek