Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
evazeller
evazeller 2017. 06. 30. 21:42
Előzmény: #28313  Zsirosbeodon
#28320
" a Konzum hasít látványosabban. Ezt szerintem az "elosztást megvalósító" érdekkörök sem értik miért." szerintem azért, mert az opimusban rengeteg rv van, itt pedig nagyon kevés szerintem ez a megfejtés
Zsirosbeodon 2017. 06. 30. 21:41
Előzmény: #28318  zsoltee77
#28319
Óóó, addig már nem kell sokat várni, tutira megvárom :)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 06. 30. 21:33
Előzmény: #28317  Zsirosbeodon
#28318
Opimus akkor tud majd elrugaszkodni, ha 150-200 tartományban beragadtak felszabadulnak.
Zsirosbeodon 2017. 06. 30. 21:29
Előzmény: #28314  Törölt felhasználó
#28317
ezzel sem lehet vitatkozni, igaz. Szerintem a legnagyobb hátránya az OPInak a pszicho (múltból maga előtt görgetett és elég nehezen múló bizalmatlanság) és a közkéz. SZVSZ elég nagy hendikeppel indult a Konzihoz képest, de beindult és a felfutás még előttünk.
Konzumos
Konzumos 2017. 06. 30. 21:25
Előzmény: #28314  Törölt felhasználó
#28316
Balatontourist. Mészáros meghatározó részvényes Konzumban. Mészáros gyerekek a Konzum igazgatótanácsban. Ezek is kedvezőek a Konzumra nézve.
Zsirosbeodon 2017. 06. 30. 21:21
Előzmény: #28311  evazeller
#28315
Most már kétnapizol és nem féltelek abban az esetben sem, ha beragadsz ...legfeljebb akkor majd "hetesezel" :)
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 21:15
Előzmény: #28313  Zsirosbeodon
#28314
Is. MKB felügyelet jó penz. Volt hunguest megint ok. Paks 11% + az Opimusban meghatározó tulaj a konzum ha jól muzsikálnak ez meg jobban muzsikál
Zsirosbeodon 2017. 06. 30. 21:08
Előzmény: #28306  evazeller
#28313
Szia Éva! Lehet, hogy Te látod jól, de egy dologban vitatkoznék veled: azt mondod, a konzumban fog összecsoportosulni az egész opimus-sztori. Szerintem meg ellenkezőleg, az OPiban már most több érdekeltség és sztori van mint a Konzumban csak a Konzum hasít látványosabban. Ezt szerintem az "elosztást megvalósító" érdekkörök sem értik miért. Beletettek egy csomó mindent az Opiba, de az a Konzumhoz scooteréhez képest egyelőre csak egy lassú anyahajó. Nyilvánvalóan azért (trump véleménye ugyanez, egyetértek!), mert az események döntő többsége még nem kezdődött el. Paks? Nagy hal, igencsak várjuk! Kall? Majd olvassuk, h német, lengyel, francia megrendeléseket kap több ezet t mennyiségben.... Salgótarján? Nemrég a miniszterelnök ment le személyesen látogatni. Nyilván nem véletlenül. Média? Választások! ... stb... mind mind előttünk vannak még és csak úgy tűnik, hogy lassan alakul minden. Miközben szerintem már minden elő van készítve és le van papírozva A többi rendben van!
zsoltee77
zsoltee77 2017. 06. 30. 20:50
Előzmény: #28311  evazeller
#28312
mint amikor beszorultál 620 körül, hol van az már... :)
evazeller
evazeller 2017. 06. 30. 20:45
Előzmény: #28307  sahara
#28311
lehet, hogy hülye vagyok, de sosincs céláram mivel én nem is úgy csinálom, hanem folyamatosan veszek-adok, tehát a célárt majd a papír eldönti, hogy hol áll meg most aránylag jól állok, mert 860-tól még van rv-m, /ki gondolta volna tegnap, milyen jó vásár lesz/ és ma kaptam 906-on, olyan kecsesen ment át a 900-on, és szinte hihetetlen, de ez a legfelső vételem is már szép nyerő szóval nem hagyom magam kirázni a papírból, már írtam, ennek a fajta kereskedésnek egy szépséghibája van: egy legfelső vételemmel egyszer beszorulok de : nem nagy kockázat , mindig lesz annyim, hogy alávegyek, és mivel hiszek a papírban, egy esetleges beszorulás sem lehet hosszabb távú
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#28310
Amúgy az van ezt egy másik topikban beszélgettük, h már nem számít se pe, se eps se semmi. ha benne van a bika a papírban akkor benne van.
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 20:24
Előzmény: #28307  sahara
#28309
ne ad el az egészet, én is adok el picit a pakomból ha úgy érzem, meg veszek is hozzá ha úgy érzem.
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 20:14
Törölt hozzászólás
#28308
sahara
sahara 2017. 06. 30. 20:06
Előzmény: #28306  evazeller
#28307
Hiszek Neked, es nem kételkedem a sztoriban, a részvényben... elég egyértelmű minden... DE !!! 1060 nagyin kerek nyerőt jelentene... nem hiába lett celar... ;) ettől független Soha nem mondom h soha... meglátjuk ;)
evazeller
evazeller 2017. 06. 30. 20:00
Előzmény: #28301  sahara
#28306
hidd el, nem vagyok elvakult, de ez most a bét legnagyobb kispapír-sztorija és szerintem most azt a folyamatot látjuk, amikor kispapírból midcap születik, aztán ki tudja, meddig még tovább emlékeztek, mennyit méltatlankodtam, hogy arra a hírre, hogy a konzumé és mészárosé lett 78%-ban az opimus, szinte semmi elmozdulás nem volt, sőt, lefelé indult pedig ez akkora hír önmagában! azt jelenti, hogy a konzumban fog összecsoportosulni az egész opimus-sztori is nem véletlenül a konzum megy, és az opimus kevésbé arról nem is beszélve, hogy itt a közkéz mennyi és az rv-szám gyerekek, ezek nagyon fontos dolgok!
qpec 2017. 06. 30. 19:51
#28305
Nem voltam képbe,csak beraktam a készletemet eladásra.Mit látnak szemeim! A záró fölött képesek voltak kinullázni a kedves vevők.Most aztán építhetem fel a készletet megint.A féléves keresmény nem rossz! 1Ft jutalékra nettó20Ft eredmény! Keressenek a brókercégek is rendesen!.Sajna a köv.hét nem lesz képernyős,így vakrepüléses indítás lesz a kereskedés,de ma úgy néz ki,hogy az sem problémás.Nem kell ide sem grafikon,sem elmélet,dolgozni,dolgoztatni kell a pénzt,hideg fejjel gyors döntést hozni és gyarapodik a számla !!Mindenkinek sok sikert és eredményes II.félévet kívánok!!HS!!
evazeller
evazeller 2017. 06. 30. 19:49
Előzmény: #28299  Törölt felhasználó
#28304
egyrészt az tényleg lufi volt, de úgy értem, hogy itt egyre több project gyűlik és még ki tudja, mit tartogatnak ráadásul mindegyik project itt önmagában akkora , hogy bőven 1000 fölötti árfolyamot indokol
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 19:31
Előzmény: #28296  evazeller
#28303
A Soos hibázott sokat meg az új igazgató
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 19:30
Előzmény: #28299  Törölt felhasználó
#28302
A magyar, román állammal voltak gondjaik
sahara
sahara 2017. 06. 30. 19:30
Előzmény: #28290  evazeller
#28301
Nem kételkedem... a papír ban nem.. :) akkor nem tartanám onnan ahonnan tartom... ;) 1060 egy ideje konkrét célar... viszont akkor amikor kitűztem, nem gondoltam, h ezen a szinten is ennyire meggyőző lesz a helyzet...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek