köszönöm válaszod. közben megtaláltam. és az a könyv az. amit Te mondtál:) jó lenne beleolvasni (vagyis kiolvasni) én meghoztam vmikor egy döntést, az eddig bevállt, de hát azt mondják, hogy tanulópénz... mindenkinek van tanulópénz?:)
Na hát az opus sem volt semmi, sajnálom, hogy nem tudtam venni, mikor még oldalazott lejjebb. Pedig akartam, többször is, de mindig túl alacsonyra álltam vételre. Az esttel is gondban vagyok, el kellett volna adni 25 ön már a múltkor is, vissza lehetett volna venni 23 on, lehet ma is érdemes lett volna, de így várok, próbálom kisakkozni, mi legyen. Appit ma vettem 430 on meg 428 on, nem sokat persze, mert tartalékolok is, meg várom, hogy a ricsi meg s cig feljebb menjen, de ez egyelőre reménytelen... másban most jobb lehetőségek vannak, azt hiszem. Pillanatnyilag. De hát ez a tőzsde. Várunk, mozizunk, tanulunk, elgondolkodunk dolgokon.
Az is behatárolja, de minden viszonyítás kérdése. Vannak itt akkora spekulánsok, akik 10x akkora tőkével gazdálkodnak, mint azok, akik 5x akkora tőkével bírnak, mint mások. :) Persze mindenki azért van a tőzsdén, hogy pénzt keressen, de nem ennek a volumene a lényeg, hanem a siker. Az érzés, amikor meghozol egy döntést, és később az helyesnek bizonyul, akár vétel, akár eladás, az élteti a spekulánst és a befektetőt is. Nekem sikerélménnyel kezdeni jó érzés volt, aztán hamar beleszaladtam egy kisebb bukóba is. Azóta volt már sokmilliós nyereségem és több százezer Ft-os buktám is. :) Az a lényeg, hogy a mérleg pozitív maradjon. Egy kolléga kedvenc mondása vált nekem is a kedvencemmé: A tőzsdén vagy nyerünk, vagy tanulunk valamit. Ez nagyon igaz. Minden veszteséges trade egy új tanulság. A lényeg, hogy építkezzen belőle az ember. Gondolom az Egy spekuláns feljegyzései című könyvet már mindenki olvasta, alapmű. Aztán érdemes folytatni Jason Zweig: Agyam és a Pénz című könyvével. A tőzsdén a pszichológia fontosabb, mint a közgazdász végzettség.
Törölt felhasználó2017. 10. 10. 18:51
#1536
volt valami régebbi könyv a tőzsdézésről, tudom sok van, de ez valami alap. mi is a címe? megnéztem neten és megvehető
Köszi, ezeknek utána nézek. Érdekel ez a része is, legalább annyira, hogy értsem. Ha találsz valami jót, hasznosat tőzsde témában, olvasni, tanulni valóra gondolok, megoszthatnád velünk, én szívesen venném.
Hát nyilván ez is, meg én például kezdő vagyok, most ismerkedek a tőzsdével, itt az ember kap egy kis segítséget, biztatást, tanácsot, ötletet, löketet. Miért kérded?
Törölt felhasználó2017. 10. 10. 18:28
#1531
Sziasztok. Én azt szeretném kérdezni, hogy a "kisbüfi" az hol kezdődik?:) gondolom a tőzsdére szánt pénzzel. vagy félreértem?
Törölt felhasználó2017. 10. 10. 18:20
Előzmény:
törölt hozzászólás
#1530
azért az odébb van és tulaj is kéne,vagy nem kéne? nem tudom,de egy biztos a cég helyre jön,de mi lesz az még kérdés
Köszönöm, utána nézek az említett könyvnek. Amikor az Erste ügyfele lettem 2009 körül akkor a Népfürdő utcai Erste toronyban volt az ügyfelek részére oktatás technikai elemzésből. Amikor a Portfolio ügyfele lettem akkor Portfolio oktatásokra is jártam. Most is vannak hasonlóak, de ez már nem igazán technikai elemzés: Erste: https://www.erstemarket.hu/public/esemenyek Portfolio: http://trader.portfolio.hu/oktatas/esti-szeminarium Ezen kívül rengeteg youtube video: https://www.youtube.com/channel/UC7k3bYWwRJvdIvgtCRrDI9Q Kecskeméti István két könyve, Portfolio kiadványai. Van ami megvan PDF-ben is.
Az a baj, hogy nálunk szerintem semmi nem úgy működik, mint mondjuk Amerikában. Nyilván ott sem tökéletes minden, de talán másképp működik a piac, itt a gazdaság iránya, a gazdasági környezet teljesen kiszámíthatatlan. Itt elég nehéz 10 20 évre tervezni, ezért vannak sokan, akik a pillanatnyi helyzeteket próbálják, próbáljuk meglovagolni. Ahhoz, hogy a pénz érezhetően dolgozzon, hogy az ember klasszikus befektető legyen, sok pénz kell, ahhoz meg sok idő, ha az ember önerőből próbál meg előbbre jutni. Itt az átlagembernek kevés esélye van a pézügyi világban boldogulni. Persze ez is csak az én véleményem, mindenesetre én így látom.
Kisbüfik topikja