Topiknyitó: watson 2012. 01. 14. 18:50

Ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;)  

Szlovák vendégeim kérdezték hogy ki az a Schmitt Pálgium Pál, ha ez itt nem Köztársaság? ;))



hmmm... izé... :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 09:33
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
Magyr narancs:

"A baj azzal kezdődött – minden autokratizmusra berendezkedett hatalmi struktúra egyik buktatója ez –, hogy senki nem mert dönteni. A bizottság megállapított valamit meg nem is, és aztán mosta kezeit; hogyisne, elég szégyen ez így is nekik, azt végképp ne várja tőlük senki, hogy egyértelműen ne javasolják a doktori cím elvételét. A szarkupac másik felét hordja csak el a miniszter. Aki persze ki sem bontotta a testület küldte paksamétát. Hagyjatok má’, én adtam Schmittnek azt a kib. doktorit vagy ti? Így került csütörtökre a labda az egyetemi szenátushoz, amely egyszerűen nem tudta azt hova passzolni tovább. A civil társadalom és a tudományos élet támadása és elvárása túl erősnek bizonyult, ráadásul a szenátus tagjai többségének valóban van mit (intézményi és személyes szakmai reputáció) veszíteni, mivel valamilyen szinten mindegyikük részese a nemzetközi tudományos életnek. Ne tévedjünk: csakis ezért, e kényszerhelyzet miatt született meg a doktori cím megfosztásáról szóló határozat. Mert amúgy ennek az egyszerre szánalmas és dermesztő színjátéknak minden egyes epizódjából a beszartság, az önálló véleményalkotástól, a döntéshozataltól való páni félelem szaglott."

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 09:18
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
Egy Hír24 facebook bejegyzés szerint:

""Schmitt Pál D-209-es és Gyurcsány nyomdokain" - közölte a Jobbik. A párt szerint az államfő sárba tiporta tisztsége méltóságát. (...) Az elnök hivatalban maradása "egyértelműen Orbán Viktor szégyene". "A Jobbik sajnálatosnak tartja azt is, hogy az izzadságszagú magyarázkodásra egy lakájinterjú keretében került sor" - fogalmazott a pártelnök. A Jobbik ifjúsági tagozata közben Schmitt Pál lemondását követelve ülősztrájkkal tiltakozott a budapesti Lánchídon. (via Hír24)"

és jön a válsz:

"borzasztó állapot az, amikor a Jobbikkal kell egyetérteni"
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 09:13
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1098
link
link

Az utóbbi megjegyzi a német védelmi miniszter esetét is.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:49
Előzmény: #1095  stock33
#1097
Igen, pont ezt írtam én is tegnap, hogy a mögötte lévő tudás a lényeg és aki értelmes nem azért csinálja, hogy legyen egy dr.-e, azért baromság az egész.
És lehet, hogy később visszaüt, lásd ez a példád.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#1096
No, de ezzel nem igazoltad, hogy melyik törzsanyagból van az idézet. ;)
Neem, nem a hírforrás a lényeg, félreértettél. ;)

Valahol talán a Twitteren (de már nem találom) olvastam - tegnap valamikor -, hogy Lakner Zoltán találta ezt az idézetet, de nem tudják, hogy melyik törzsanyagból van.
stock33
stock33 2012. 03. 31. 08:35
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1095
én a munkám során lefogadom, hogy több olyan probléma újszerű megoldását dolgoztam ki ez idő alatt, mint amit a doktori tanulmányok során elkövettem volna. a munkámat sokkal hasznosabbnak éreztem már akkor is, és ezt vallom most is. ha a doktori hozna bármi pluszt is, akkor csinálnám. én ilyen szempontból írtam azt, hogy drága mulatság lett volna végigcsinálni. elvesztegetett évekként élném most meg.

igazából a dr csak egy cím. ha nincs mögötte tudás, jobban mondva mások tudása van mögötte, lásd schmitt, akkor meg szart se ér, sőt égő, hogy úton-útfélen megaláznak. tőle is hiába vették el a doktorit, az alázás csak most indul, és az élete végéig ráragadt a bélyeg.

a munkám során sok olyan emberrel találkoztam, aki nem doktor, de lazán alkalmas lenne a cím viselésére. ez van. sokaknak a cím nem sokat jelent. megjegyzem nekem se. max a mögötte lévő tudást tudom értékelni, de ahhoz nem kell a cím. mégis, milyen már az, ha egy doktort kell a helyes irányba terelgetni??? kb. mint amikor az esztergályos cseszi le a mérnököt, mert rendre szarul tervez valamit. ott valami nagyon nincs helyén.

pl. az egyetem alatt az egyik évfolyamtáram állítólag egy gróf fia volt, és úgy is viselkedett. :) nem volt hülye gyerek, hozta az átlagot.
viszont a nemesi sarjat egyszerűen képtelen voltam grófként kezelni. sorry.

illetve még valami: van több olyan volt évfolyamtársam is, aki ma doktor. az egyetem alatt meg kb. azon izgultak, hogy meglesz-e a vizsga... ok, az évek során kikupálódtak, meg olyan területre tévedtek, amiből összejött a doktori. erre tudom azt mondani, hogy volt idejük doktorálni. ne értsd félre, nem lekicsinyleni akarom a megszerzett címüket, de nem is fogok földig borulva hajlongani előttük, mert összejött nekik a doktori. mezei mérnökök, akik áldoztak egy címért.
van viszont olyan is, akinek baromira elismerem a teljesítményét, rettentő kreatív, hatalmas tudása van, nincs számára lehetetlen. elméleti és gyakorlati szinten. kisujjából kirázta a doktorit. na, az ilyenre mondom azt, hogy igen, ez a tudományok doktora.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:32
Előzmény: #1089  stock33
#1094
De úgy tudom, hogy ma már minden magyar PhD-nél kötelező a független hivatkozás.
Az egy dolog, hogy bejuttatják a cikkét, vagy "cikkét" valahova, de ki fog rá hivatkozni, ha egyszer nem lehet biztosan tudni, hogy milyen törzsanyagból származik. :D

Amúgy mélyen egyetértek, hogy rettentően sok vele a bohóckodás és munka mellett rettentő nehéz elviselni. És nem is az idő hiánya miatt, hanem a két dolog szellemének különbsége miatt.
Bár mondjuk a hosszú és semmit mondó ülések is ezt a szellemet képviselik.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:31
Törölt hozzászólás
#1093
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:29
Törölt hozzászólás
#1092
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#1091
Nem, mert vagy Schmitt Pál, vagy törzsanyag... nem lehet tudni. :DDD
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:19
Törölt hozzászólás
#1090
stock33
stock33 2012. 03. 31. 08:13
Előzmény: #1063  Sigorszky
#1089
nem egészen... én munka mellett csináltam volna a doktorit (akkor már pár éve dolgoztam, még egyetem mellett), de már nem fért bele az időmbe a sok bohóckodás, ami a doktori tanulmányokkal járt.

és igazán itt derül az is ki, hogy schmitt, mint ember az életében két gyufaszálat se tett keresztbe, mindent mások csináltak meg helyette. ő csak a babérokra utazott. így jutott el oda, hogy a "doktoriját" is ebben a felfogásban csinálta. mások munkáján élősködött. neki ez az életfelfogása. lószarhoz sem ért, mások csinálnak meg mindent, ő meg mindezt a magáénak érzi. és aki egy doktorinál ezt eljátszotta, az az élet minden területén, a mai napig is így gondolkodik. miért változott volna meg? PhD? miből? lefogadom, hogy megint csak olyanból szeretne fokozatot szerezni, ami mások munkáján alapul.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:09
Törölt hozzászólás
#1088
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 08:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#1087
Ne "plagizálj"!
Írd oda, hogy Schmitt Pál #vagy törzsanyag#! Én is odaírtam korábban.
:DDD

Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 07:43
Törölt hozzászólás
#1086
Törölt felhasználó 2012. 03. 30. 23:52
Előzmény: #1084  loliense
#1085
Elnézem a Vezérünket, nem is olyan vicces teória ez a hajléktalan szálló. Jó éjszakát Mindenkinek.
loliense 2012. 03. 30. 23:48
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1084
Minden Kedves Régi és Ujj Dr!

Karácsonykor találkozunk a hajléktalanszállón,addig meg jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2012. 03. 30. 23:45
Előzmény: #1075  loliense
#1083
Lehet e Ön bíboros?
Annak tán még nem koros.
Oszt a diplomata -fánkkal
doktorálhat Schmitt apánkkal
őrezreddel,délceg nyalkán,
szép csávó lesz Mátészalkán
Törölt felhasználó 2012. 03. 30. 23:43
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1082
Nemá, ő túlképzett erre a posztra. :DDD
Sigorszky 2012. 03. 30. 23:43
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1081
Inkább pihizzen Ön is, Kolléga, akkor éjjel a szarkazmusa is aluszik. (De millen igaza van!)

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók