A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
szívesen robbaj, egyébként a neten találsz még sok infót a jegyről, most ha veszel akkor az ÚTP-s infókat figyeld majd. Ha türelmes vagy akkor sokat nyerhetsz rajta szvsz.
egyetértek pénznyelővel, a jelenlegi diszkont ebben van, szvsz az ÚTP-t megvalósítják,ez nem csak Feri bá és tsai.érdeke. A tv.meghatározott felhasználás miatt, állami cégek esetén szinte bizonyosra vehető a felhasználás lehetősége. A jegy árfolyama a hírek szivárgására fog mozogni. Április végére várok egy menetet felefelé személyesen. Meglátjuk.
"Igazán az uj tőzsdére bevezetendő állami cégek és a jegy közötti kapcsolat nem világos...."
Pont ezért 1100Ft. Ha világos lenne és egyértelmű a kapcsolat, akkor annyi lenne, amennyit ez a kapcsolat jelent (diszkontálva ill. korrigálva a bizonytalanság kockázatával).
Egyébként a legutóbbi MOL kibocsátásnál 1742Ft-on számították be a jegyet. Ez egy infó. Ill. hogy eladandó állami vagyonoknál elvileg 10% erejéig kötelező lenne biztosítani kpjegy felhasználhatóságát.
To Mr. robbaj11:) KPJEGY: bemutatóra szóló, átruházható, az állammal szemben fennálló követelést névértékben megtestesítő értékpapír.
Speciális értékpapír Magyarországon, amit azok kaptak, akiknek az előző gazdasági rendszerben államosították a vagyonát. Részvényre, földre, járadékra váltható korlátozott mértékben, de előbb-utóbb, a kárpótlási folyamat lezárulásával el fog tűnni a piacról.Az állam biztosítja, hogy a kárpótlási jegyet annak birtokosa a törvényben foglalt feltételekkel
a) az állami tulajdon privatizációja során értékesítésre kerülő vagyontárgyak, részvények, üzletrészek megvásárlására, továbbá
b) termőföld tulajdon megszerzésére felhasználhatja.
A kárpótlásra jogosult az őt megillető kárpótlási jegyeket az állam tulajdonában álló, illetőleg a törvény kihirdetése után az állam tulajdonából az önkormányzat tulajdonába ingyenesen kerülő lakás értékesítése során fizetőeszközként névértékben felhasználhatja.
Az Egzisztencia Hitelről szóló jogszabály alapján történő hitelfelvétel, illetve privatizációs hitel igénylése esetén a kárpótlási jegyet névértéken saját erőként kellett figyelembe venni.
A kárpótlásra jogosult kérésére a kárpótlási jegy ellenében a társadalombiztosítás keretében – külön törvény rendelkezései szerint – életjáradék folyósítható.
A kárpótlásra jogosult által a kárpótlási jegy formájában megszerzett vagyoni érték – mint kártalanítás – mentes a magánszemélyek jövedelemadója alól, de befektetési kedvezmények nem vehetők igénybe.
A kárpótlásra jogosult örökösét a hagyaték tárgyát képező kárpótlási jegy felhasználása során a jogelődjével azonos jogok illetik, és azonos kötelezettségek terhelik.
Az állami vagyon privatizációja során felhasznált és bevont, vagy egyéb módon az állam tulajdonába került – ideértve a központi költségvetési szervek által megszerzett – kárpótlási jegyekkel címlet, sorozat és sorszám szerint el kell számolni és azt az Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatallal, valamint az állami vagyonkezelő szervezettel együttműködve a Nemzetbiztonsági Hivatal Szakszolgálata megsemmisíti.
na ja, ezt én is tudtam....az érdekelne, hogy jelenleg mi áll mögötte??????????? Nem hiszem hogy a 90-es évekbeli dolog.....és pont azért, mert csak annyi infom volt rola, ami a wikipedian is van, nem értem, mitől emelkedne ez? Igazán az uj tőzsdére bevezetendő állami cégek és a jegy közötti kapcsolat nem világos....
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509