Topikgazda: oszlopos 2004. 08. 02. 08:16

Kárpótlási jegy: itt a kérdések órája - Mikor lesz a válaszok ideje?  

Ugrás a cikkhez
Közérdekű adatszolgáltatás tárgyában fordult a Pénzügyminisztériumh oz, az ÁPV Rt.-hez a Központi Kárrendezési Hivatalhoz a kárpótlási jegyek témakörében az utóbbi időben sokat emlegetett ügyvéd, aki az APEH-ot és a PSZÁF-et is megkereste. Dr. Varga Tamás kérdései az érintettek számára kissé kellemetlenek, a témát figyelemmel kísérők számára viszont igen érdekesek. A kérdésekre adott válaszokra bevalljuk mi is nagyon kíváncsiak vagyunk. Az illetékes szerveknek 15 napon belül kell válaszolni.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=43853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 08. 05. 13:41
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Meg is jött a keler közlemény, minden sínen van. Már csak az antenna privatizáció hiányzik :)
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 16:31
Előzmény: #18  oszlopos
#19
SZVSZ most nem lesz felfüggesztés, nem volt róla szó.
oszlopos 2004. 08. 03. 15:04
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
akkor még holnap lesz trade, aztán függ??T+3 miatt...
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 14:52
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Fiúk-lányok,
most azon gondolkozom, hogy az amerikai gazdaság második negyedévben tapasztalt lassulása, hogy érinti a kp.jegyet? Ha pánikba esek, lehet, h belecsúszok egy shortba.
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 14:37
Előzmény: #15  oszlopos
#16
9-én
oszlopos 2004. 08. 03. 14:26
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
mikor is váltunk most letétkezelőt? annyi dátum van már, nem győzöm megjegyezni.
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 11:38
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
A forrást ráadásul eladhatta az ápv kp jegy nélkül is, mert arra nem vonatkozott a törvény. Nem állami vállalatból alakult át, hanem már az ápv hozta létre.
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 11:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
a kpj felhasználást szerintem az ügyvédi beadványok határozottan gyorsítják, de az idei lesz a privatizáció éve tehát a lehetőség adott!
a forrás t-et felajánlotta az ápv, kérdés lesz-e vmi az elsőbbségivel.
az én verzióm szerint az arago:a lágymányosi ingatlanprojekthez fogja felhasználni a forrás 10mrd-ját, tehát nem kell több részvény,csak szavazati jog (ami már többségi) eszerint az elsőbbségi sokáig nem kell senkinek az 50ft osztalékával.
antenn a viszont egyre valószínűbb h. mozdul..
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 11:09
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
És a nemzeti tankönyvkiadó alapítása 1993. július 1. Így nem véletlen, hogy ott is lehet jeggyel fizetni.
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 11:03
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Kösz. A magam egyszerű eszközeivel én is utána néztem az ápv honlapján. Hungexpo alapítás: 1990. október 20. Ekkor alakult át állami vállalatból rt-vé.
Antenna alapítás: 1992. június 30. !!!
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 10:29
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
hát lele,
én egy egyszerű gondolkodású ember vagyok:felhívtam a hirdetményben megjelölt ÁPV tisztviselőt.
a hirdetmény a tegnapi napiban jelent meg, meg az apvrt.hu-n
Sajonos az AH-t még nem kérdeztem meg senkitől, de a kp-i tv(90 v 91) előtt nem sok cég alakulhatott át.
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 09:10
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Ez legalább korrekt és egyenes válasz, így érthető. Az antenna mikor alakult át?
És kit szoktál ilyenkor megkérdezni?
Törölt felhasználó 2004. 08. 03. 08:43
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
megkérdeztem:KPJ elfogadás nem lesz.(arra hivatkozva h. nem vonatkozik a hungexpora a kárp-i tv mert az átalakulása a tv megjelenése előtt történt)
Törölt felhasználó 2004. 08. 02. 17:02
Előzmény: #6  oszlopos
#7
A Hungexpo cseles. A pályázati kiírás nem tartalmaz semmit információt a fizetéssel kapcsolatban. Vedd meg 800 ezerért a pályázati kiírást, vállald a teljes titoktartást és megtudhatod!
oszlopos 2004. 08. 02. 11:40
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
nem ez lesz a megoldás...valami hosszú állampapír...hogy az ember bemegy 2 év mulva, mert talált otthon takarításkor 12 db-ot, akkor is legyen kínálat...meg a 10%-ok...Malév, Hungexpo, Bábolna...de egy lezáró momentum akkor is kell..
Törölt felhasználó 2004. 08. 02. 11:13
Előzmény: #2  oszlopos
#5
Egyetértek Oszlopossal, valakinek már nagyon szorogngatják a mogyoróit. Nem lennék meglepve, ha a pm-ben az aláíró emberek hirtelen betegszabadságra mennének, amikor eljön a szignó ideje.
De nem szívesen ülnék a felügyeletnél sem. Ha az apeh kimondja az üzletszerűséget, akkor nincs az a persil green power, ami kimossa a felügyeletet. Végre valaki odacsap a léhűtő bandára, a brau-eon-kpjegy már kicsit sok a magyar kisbefektetők ellen.
Törölt felhasználó 2004. 08. 02. 09:41
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Tisztességes megoldás azért sem lehet, mert arra utoljára 95-96-ban kerülhetett volna sor. Akkor kellett volna lezárni a kárpótlást, azóta semmi nem tisztességes a kp jegy tulajdonosokkal szemben.
Most ha lezárnák, akkor a felosztás a köv lenne: 80% barátok közt, 10% speki, 10% eredeti kárpótolt.
A legvalószínűbb forgatókönyv az lehet, hogy az ápv meghirdeti a törzs vagy az elsőbbségi forrás csomagot úgy egy tételben, hogy kp jeggyel fizethet érte a vevő. Más vevő nem lehet, mint az arago, így már adva lesz, hogy olcsón jut hozzá. És még kap egy kis diszkontot is a jegy felhasználása miatt.
Törölt felhasználó 2004. 08. 02. 09:07
Előzmény: #2  oszlopos
#3
A történet most arról szól, hogy néhány megspékelt spekuláns megszerzi a kárpótlási jegyek többségét (ez a szakasz már lezárult) és megpróbálják kikényszeríteni a helyzet rendezését az ÁPV-PM duóval szemben.

Ergo "tisztességes lezárás" már elméleti szinten sem létezik, ha ugyanis az ÁPV-PM összelapátol egy normális "jegy-kivonó" akciót, akkor annak eredménye meglehetősen koncentráltan fog lecsapódni.
oszlopos 2004. 08. 02. 08:47
Előzmény: #1  portfolio
#2
Mindenkinek az lenne a legjobb, ha gyorsan, tisztességesen lezárnák ezt az egész kárpótlási dolgot.2-5Mrd-on megy az agyalás, hogy miként ne kelljen normális értéken kifizetni/becserélni . A kérdések közül az elsőkre bármilyen szám jön ki, hazúgság, nem tudni, mennyit vontak be...azt talán igen, mennyit adtak ki. Aki ezt aláírja majd, annak annyi meg egy bambi. szerintem nagyon közel a megoldás. Az urak, akik eddig kényelmesen ücsörögtek a székeikben, elkezdhetnek izzadni...15 nap....

Topik gazda

oszlopos
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek