Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2018. 11. 08. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#300
Azt hiszem, felesleges mar azon vitazni, hogy mi fog tortenni Magyarorszagon, hogy mennyi fiatal megy meg el vagy eppen az elmentek kozul mennyien nem fognak mar hazaterni. A helyzet ugyanis az, hogy az egesz vilag vandorol, keresi a jobb lehetoseget vagy eppen „menekul“ valami elol. En eppen 10 eve elek kulfoldon, az elejen a kalandvagy hajtott – fiatalabb is voltam –, mara viszont mar egeszen mas dolog tart itt kint. Nem tetszik ami otthon folyik es azt, hogy lassan mar nem is erdekel azon veszem eszre, hogy egyre kevesebbet foglalkozom vele, nem nezegetek mar ingatlanokat – nem is olyan regen pedig meg ezt tettem – es mar ott tartok, hogy eppen az idegen allampolgarsag megszerzesen ugykodom. De nincs ezzel semmi baj, akinek nem tetszik valahol, az elmehet mashova, eppen ezt tartom a legnagyobb vivmanynak a mai vilagban. Es nem kell felni, nem fog Magyarorszag kiurulni, mert vannak elegen, akik Ukrajnabol, Szerbiabol, Romaniabol attelepulnek es nalunk akarnak elni. Nekik megfelel Viktor politikaja – nem bantolag mondom egyikojuknek sem –, akar tetszik ez a magyaroknak, akar nem. Akinek nem jo otthon, az vegye a satorfajat es menjen kulfoldre, probalja meg. Europa kicsi, hazajutni manapsag nem olyan nagy dolog, sem kocsival, sem repulovel, szoval akkor miert ne mozdulna az ember, ha valahol egy kiteljesedettebb eletet elhet??? Felhaborodtak sokan a Telekom legujabb reklamjan, ahol a „tipikus magyar“ dolgokrol volt szo… Na jo, persze a filmet meg kell hallgatni egyszer rendesen es talan rajon az ember, hogy nem is akarnak igazan megserteni benne senkit. Ami viszont sokkal fontosabb, aki csak nyavajog, de nem tesz ellene semmit, na az PONT A TIPIKUS MAGYAR! Ne legyunk ilyenek! Viktor megszallta Magyarorszagot, nem fog eltunni a vezetesbol CSAK a halalaval, de ki tudja meddig el meg??? Mi jon utana??? Minek arra varni?? Akinek nem jo otthon, az induljon utnak es keressen maganak egy jobb, elhetobb helyet. Tudom, sokan jonnek majd azzal, hogy de a gyokerek, a kultura a stb stb stb. Erre azt tudom csak mondani, hogy egy eletunk van, mindenkinek maganak kell eldonteni, hogy mit kezd vele, hogy mer e donteseket hozni, amelyek rizikosak, de esetleg egy jobb jovo iranyaba mutatnak. Ha valakinek otthon jo, akkor maradjon, ha valakinek nem igazan, nem tudja elfogadni a helyztet, az ne sirankozzon vagy feljen, hanem lepjen! Annyi magyar van mar idokozben kulfoldon, hogy az ember nem is erezheti magat egyedul vagy ne kerhetne esetleg segitseget, hiszen egesz Europaban szet vagyunk szorodva.
apacs 2018. 11. 08. 11:29
Előzmény: #298  pampa
#299
A brexit miatt. Eléggé megugrott a német állampolgárság iránti igény a részükről.
pampa 2018. 11. 08. 11:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#298
A brit fiatalok miért mennének el?
Mert a britek is menekülnének......
pampa 2018. 11. 08. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#297
rubini 2018. 11. 08. 11:20
Törölt hozzászólás
#296
rubini 2018. 11. 08. 11:17
Törölt hozzászólás
#295
pampa 2018. 11. 08. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#294
Tömegesen hagyhatják ott Nagy-Britanniát a fiatal diplomások - Edulineeduline.hu/felsooktatas/2017/8/29/Brexit_ertelmisegiek_elvandorlasa_UI7AU0
.
Gondolom szerinted ők is Orbán miatt menekülnek el......
rubini 2018. 11. 08. 11:01
Törölt hozzászólás
#293
ts3 2018. 11. 08. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#292
Proletárok nehezen találják a kiutat a narancsködből. 😃
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#291
jaaaj... te tényleg....
:D:D:D
rubini 2018. 11. 08. 10:53
Törölt hozzászólás
#290
rubini 2018. 11. 08. 10:50
Törölt hozzászólás
#289
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#288
Mégis mit akarsz üzenni itt ? Rápillantottam a legutolsó 20 kommentedre... egy tömény rinyálás az egész... értelmetlen és felesleges... az ilyenekre mégis mit lehet válaszolni ? Részemről ennyi volt amit tudtam a problémáiddal foglalkozni... mindent jót !
:D:D:D
rubini 2018. 11. 08. 10:37
Törölt hozzászólás
#287
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:34
Törölt hozzászólás
#285
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 08. 10:32
Előzmény: #283  MetalHeart
#284
majd ha lesz családod
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:31
Előzmény: #281  Vazsmegyei
#283
kölyökkel értelmetlen vitázni...
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#282
További jó rinyálást skinny boy ...
:D:D:D
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 10:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#281
Itt nem azok rinyálnak akikre ezt érted, hanem az a rinyálás, amit éppen megfogalmazol, amikor "személyeskedni" van kedved. Már észre sem veszed mikor.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#280
És ez az adat miért jelenti azt, hogy ezzel óriásit fejlődött Csehország? Ez egy statisztikai adat, amit ma az UNIOban a határok átjárhatósága miatt értelmezni koncepciósan lehetne csak.
 Mindenáron igazolni szeretnél ezzel egy ellenőrizetlen folyamatot. A bevándorlás" folyamatát átpolitizálni. Csak szeretnéd.
rubini 2018. 11. 08. 10:21
Törölt hozzászólás
#279
rubini 2018. 11. 08. 10:17
Törölt hozzászólás
#278
rubini 2018. 11. 08. 10:16
Törölt hozzászólás
#277
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:15
Előzmény: #274  pampa
#276
Rinyálni olyan jó érzés.... nincs személyes felelősség, mindig más az oka, nagyon fontos, hogy ingyen(!) van, alibi a saját személyes csőd indoklására és különben is manapság már minden "politikai kérdés"... tele van velük az ország mind a fiatalok, mind az idősebbek körében... és 1 év múlva is... megsúgom 2020-ban is.... és még 2024-ben is... egyszerűen jó rinyálni az átlag jóskáknak...
:D:D:D
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 10:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#275
Neked én nem hiszem el! Nem láttam odaát azt a gazdasági csodát amiről itt nyomod az oktalan dumát, amit sem ellenőrizni sem megcáfolni nem  lehet, mert koncepciós felépítésnek van álcázva: Ugyan már menj ki és nézz körül a falvakban! Tizedére sincs annyi új ház arányaiban mint  ma MAGYARORSZÁGON. Nem látni azt a lüktető gazdasági folyamatokat, amit a magyar nép végez nap mint nap a hihetetlen kitartásával és munkájával. Felesleges olyannal példálóznod, amit csak te tudnál bizonyítani. 
Nem az Orbán intézett itt el mindent "évtizedekre". Lassan évszázadot ünnepeltek az elintézett magyar fejlődés ecsetelésével. 
pampa 2018. 11. 08. 10:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#274
Hiába zárkóztak fel.
Ugyanolyan mértékű, néhol még magasabb is az elvándorlás.
Erről nem cikkeznek.....
.
Ahogyan arról sem, hogy az "őslakos" Svájciak körében is 1 körül van a születési ráta.....
.
Nem szülnek a "nyomorba" gyermekeket? Esetleg ott is a "diktatúra" miatt csökken a születésszám?
Erről sem cikkeznek....
.
A kézelszívás csak ideig-óráig megoldás!
Miután ez megszűnik mint válságkezelő csodagyógyszer..... mivel pótolják a hiányt? Robotokkal?
Mert  arra várnak, hogy az átvegye a kieső munkaerő helyét.....
.
Kinek fognak majd termelni a robotok?
.
ROBOTOKNAK?
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:03
Előzmény: #272  MetalHeart
#273
A "fesztiválok" után az Oktogonon való fetrengéssel nem válik jobbra a sorsod... ideje kilépni a való életbe !
:D
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#272
Orbántól vártad a saját sorsod javulását ? Esetleg Fletótól ? Elég balfaszság volt, remélem rájöttél már...
:D
rubini 2018. 11. 08. 09:58
Törölt hozzászólás
#271
MetalHeart
MetalHeart 2018. 11. 08. 09:56
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#270
kérdés, hogy kinek íródott ? nekem ? neked ? magyaroknak ? baloldaliaknak ? jobboldaliaknak ? külföldi állampolgároknak ? sírjak vagy nevessek rajta ? mit várt egy távoli (nem EU-s) ország "kisebb" városágban ?
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 09:45
Előzmény: #264  _Macika_
#269
És ide fog vezetni a  nagy afrikai és félázsiai kivándorlás is! Hová tűnt több milló szíriai, pakisztáni, afganisztáni és hova tűnt az iszlám állam, amit ez a nagy nyugati (UNIOs) államok gründoltak össze  egy kormány megbuktatására?
Már Szíriában is magyarok pótolják a tetőfedőket.
Valami nincs rendben ebben a kivándorlási buliban. Van akiknek tetszik, vannak akik meg ebből akar meggazdagodni. Ezért lett tömeges, de az UNIOt és már az ENSZet sem ez nem érdekli.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 09:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#268
Tervezni lehet ! Én is tervezek, ha megkérdeznek. De hol itt a külföld? Ki tartja ezen a szinten a munkavállalókat, ha nem az UNIOs direktívák, amelyek nem törődnek a az európai bérkülönbségek egységesítésével, hanem a "bevándorlást" erőltetik helyette. Nyugat -Európába!!
Ki tudja miért a magyar kormány felelős az ilyen felmérésekben a magas nyugati bérek miatt? Úgy tűnik, hogy a fidesz csak a nyugati béreket tartja elfogadhatónak!!!
Na meg vannak itt olyan magasan képzett gazdasági és pénzügyi provokátorok, akiknek tetszik, ha begyűrűzik a nyugat infláció, kétszer olyan hatékonyan, mint az elindult béremelések. A béremelésekkel úgy látszik az inflációt is növelik a gazdasági és pénzügyi manipulációkkal. Jaj, elfelejtettem, hogy nincsenek manipulációk, csak a PIAC a mindenható! Meg a semmitmondó irányított statisztikák.
rubini 2018. 11. 08. 09:14
Törölt hozzászólás
#267
apacs 2018. 11. 08. 09:05
Előzmény: #264  _Macika_
#266
Nem értem. A kétharmad nem szül?
rubini 2018. 11. 08. 08:08
Törölt hozzászólás
#265
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 17:04
#263

"Egy négymilliós városban én vagyok az egyetlen magyar 
 
Sokakat megérintett júniusban Adrienn honvágyról szóló levele. Ez ihlette meg Danit, aki Hollandiánál jóval távolabbról éli át ugyanezt az érzést. Levél otthonra Kínából.  
 
"Többekkel ellentétben én nem elmenekültem az országból, nem azért jöttem el otthonról, mert nem láttam perspektívát, mindenem megvolt, a kalandvágy hajtott és éltet. Több mint egy éve utaztam el otthonról, először a Távol-Keletet fedeztem fel, majd Délkelet-Ázsiában töltöttem öt hónapot, végül Kínában kötöttem ki tavaly novemberben. 
 
Kína óriási, tele van izgalmas városokkal, végtelen történelemmel, gazdag nyelvi és konyhai kultúrával, ennek a központjától nem is oly messze állapodtam meg. Kína kapuja a világra Sanghaj, ott élni kiváltság, csak a leggazdagabbak engedhetik meg maguknak a lakásvásárlást, és a város polgárainak is külön kiváltságai vannak. A városban minden, mi szem-szájnak ingere megtalálható, fantasztikus portréja Kína huszadik századi fejlődésének és nyitásának.
  
De most nem erről fogok írni, hanem arról, milyen az élet egy Sanghaj melletti kisebb városkában. Egy órára vagyok a lüktető gigapolisztól, mégis olyan, mintha egy világ választana el.
 
EZ A „VÁROSKA”, AHOL ÉLEK, NÉGYMILLIÓS. EGYETLENEGY MAGYAR VAN: ÉN.
 
Magyarul egyetlenegy ember beszél, én – leszámítva egy ’hoty vaty’-ot a múltkor. Nem-kínai sincs sok, nagyjából két-háromszáz lehet, mindenki ismer mindenkit.
 
Mindenki ismer mindenkit? Engem nem ismernek. Nem ismerik a hátteremet, nem ismerik a városomat. Persze, akik megjárták Budapestet, imádják, de az más. Még mielőtt idejöttem volna, másfél hónapot egy magyar barátommal utaztam, meg otthon voltam a vízum miatt egy rövid időre, ennyi. Több, mint fél éve csak VPN-szagú magyar szavakat hallottam, meg magamat. Magamat azért, mert elkezdtem az emberekhez magyarul beszélni: magyarosítottam a nevüket, sziával köszönök nekik, az őrületbe kergetem őket ezzel. De nekem ez kell. Kell, hogy halljak magyar nyelvet is.
 
Több, mint fél éve csak angolt és kínait hallok, és ugyan egyre többet értek az utóbbiból, mert intenzíven tanulom, de ez nem elég. Hiányoznak a magyar poénok, hiányzik, hogy valakivel beszélgessek a Budapestet elöntő rendszeres nyári zivatarokról, a gyönyörű Keleti pályaudvar romló állapotáról (és más épületek hasonló sorsáról), hiányzik a dilemma, hogy most akkor a Normafára menjünk-e fel kerékpárostul, kutyástul, vagy inkább a Városligetet célozzuk-e meg.
 
A nyár közeledtével egyre többet hallottam és láttam, hogy mindenki megy a Balatonhoz, az Alföldre, a Tiszához, kirándulni hegyekbe itt, tekerni mezőkön ott. Nekem ez kimarad, a tavalyi év után újra. És nemcsak hogy kimarad, de megosztani se tudom a szomorúságomat mással, nem tudok olyanról, aki itt lenne, aki hasonló cipőben járna. Nem telefonálás kell nekem, nem videózás, hanem élő szó.
 
A minap olvastam Defoe Robinson Crusoeját, nem állítom, hogy a címszereplő én is lehetnék, de hasonlóságokat érzek. Mindenkinek mesélek a magyar nyelv szépségéről (hasztalanul) bizonygatom a kínaiaknak, hogy a magyar nyelv van annyira bonyolult, mint a kínai, csak máshogy, Hungária és Republic dalszövegeket fordítok, és magyarázok el kínai ismerősöknek. De persze miért is értenék, honnan tudom mi jön az után a sor után, hogy "Imádlak, kívánlak, megsimogatnám a ..." Hogy honnan tudom, mi a vége? Mitől oly szép az egy versszakból álló szám, Gyere közelebb, menekülj el a Republictól? Fel kéne adni.
 
Az ismerőseim közül senki sem érkezett annyira egyedül, mint én. A legtöbbnek vagy párja él itt (vagy vele érkezett), vagy rendszeresen találkozik honfitársaival esetleg anyanyelvű kínai, így nincsenek nyelvi kihívások. Azt már rég feladtam, hogy mindenkinek elújságoljam, hogy a Rubik kocka magyar találmány (minden második gyerek ki tudja itt rakni), már nem köszönök magyarul, egy ideig csináltam, de mivel nem érkezett kielégítő válasz, csak egy hümmögős helló, így letettem erről.
 
Adriennhez hasonlóan én is folyamatosan nézem a budapesti időjárást, a Balaton hőmérsékletét, figyelemmel kísérem a kedvenc épületeim és utcáim sorsát Budapesten, folyamatosan kapok képeket a tiszai nyaralónkról. De miért? Decemberig nem fogok hazautazni, akkor is csak valószínűleg látogatóba. Utána irány az új kaland, de hogy én nem akarok megint ennyire egyedül lenni, az hétszentség." 
 
https://index.hu/kulfold/szevasztok/2018/07/29/kina_honvagy_magyar_nyelv_sanghaj/
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 15:59
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#262
Ha marad a hozzáállásotok a témához, szépen lassan ki is fog.  
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 14:08
Előzmény: #255  _Bekre_Pal_
#261
Hát ezzel te sem sokat tettél hozzá a témához.
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 11:36
#260
Itt kiszámítható a jövő, tudunk félretenni pénzt- magyarázta, milyen kint az élet. Arról is beszélt, hogy kint az egészségügy is más, mint Magyarországon.Itt született januárban kislányunk, a hagyományos kórterem és a szülőszoba is olyan volt, mint egy luxushotel belseje. A kórházi kaja kitűnő volt, választhatott a feleségem, hogy mit szeretne enni es azt hozták neki
hatosának
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 11:32
#259
  • 07:00 | Magyar munkásokat keresnek: 900 ezres fizetés, azonnal kezdhetsz

  • A szakképzett munkaerő hiánya egyre nagyobb gondot jelent a magyar gazdaság minden ágazata számára, különösen nehéz helyzetben van az építőipar. Hiába volt bérfejlesztés az ágazatban, a magyar fizetések még messze elmaradnak attól, amit a magyar építőipari szakmunkásoknak kínálnak külföldön. De nem csak a pénz miatt lépnek le a magyar melósok. Két, jelenleg Németországban élő magyar fiatal mesélte el a Pénzcentrumnak, miért döntöttek úgy, hogy hátrahagyva mindent, külföldön próbálnak szerencsét, és tervezik-e, hogy valaha visszatérnek Magyarországra.
BPJudit 2018. 07. 29. 11:12
Törölt hozzászólás
#258
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 11:04
Előzmény: #251  pampa
#257
és ebből csavarintotta ki a jereváni rádiónk azt a kattintásvadász címet, hogy: 
"magyar munkásokat keresnek: 900 ezres fizetés, azonnal kezdhetsz"... :)))))
 
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 10:54
Előzmény: #245  pampa
#256
"Őket birkázza napjainkban is a ballib sajtó!
.
Nekik az a "hős" aki pl. 56-ban "elmenekült" és nem az aki maradt és dolgozott, hogy az ország megmaradjon magyarnak!"
Szerintem ez nem így van, ezek inkább a jobboldalon hősök, pl. Pongrátz, Lovas, stb.
Aki az ismeretségi körömből az elmúlt pár évben kiment, az egyik sem a politika miatt, hanem azért, mert itthon kilátástalan volt a helyzete (alacsony fizetés, devizahitel, stb.). Az itthoni bérek meg igazán csak tavaly kezdtek emelkedni, így eddig nem igazán volt értelme hazajönniük.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 07. 29. 10:10
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#255
Amikor a buzgóság hülyeséggel párosul :DD
pampa 2018. 07. 29. 09:13
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
:)
idehaza 600000 nem elég?   :)
Családja körében élhetné nyugodtan az életét....
az a  +300K......
.
meg az, hogy nevét megváltoztattuk......   :)))
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 09:08
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Ja, bocs, benéztem, azt hittem, sanka nyomja itt tovább. :)
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 09:07
Előzmény: #251  pampa
#252
Ügyi vagy, hogy megtaláltad, nem lehetett nehéz, itt van jobbra, a 07.00-ás cikk. :)
Most megírtad újra. És mit akarsz ezzel mondani? Mert gondolatot még nem olvastam tőled.
pampa 2018. 07. 29. 08:54
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#251
Megtaláltam a cikk első részét, érdeke olvasmány egyben!  :)
.
"Nem csak a pénz számít
András, akinek nevét kérésére szintén megváltoztattuk a cikkben, 2013-ban költözött külföldre. Először Svájcban próbált szerencsét, ott fejezte be a burkoló tanfolyamot is. A szállás viszont messze volt a munkahelyétől, és azt mondta, általános, hogy Svájcban ingázni kell az aktuális építkezés és a lakás közt. Neki viszont elege lett ebből, ezért végül úgy döntött, Németországban próbál szerencsét, ott tette le a mestervizsgát.
Hívtak vissza Magyarországra, volt, aki akár 2000 eurónak megfelelő összeget, vagyis nagyjából 650 ezres fizetést kínált, de eszem ágában sincs hazamenni- mondta. Minimális nyelvtudással ment Svájcba, ott egész jól megtanulta a nyelvet és mára nincs is ezzel problémája. Jelenleg egy német családi vállalkozásnak dolgozik, szereti a munkáját és a munkahelyét is. De ez már a sokadik munkahelye. Miután megszületett az elhatározás, hogy Németországba megy, az interneten keresgélt, egy albán céghez vették fel, biztosítottak neki szállást is. Ugródeszkának ez jó volt. Próbálkozott saját vállalkozással is, ám az nem jött össze. Aztán megtalálta a mostani céget.
Másfél év alatt sikerült annyira összeszedni magunkat hogy most vettünk saját lakást- mondta. Persze nem ment egyszerűen. A munka után feketén vállalt burkolást, sokszor este 9-kor még bőven dolgozott.
Még mostanában is előfordul, hogy ha lejárt a munkaidő, megyek és csinálom a fusi melót
, de azért már messze nem vállalok annyit, mint régebben- mesélte.
András bére a mestervizsga előtt nagyjából nettó 2200-2400 euró között mozgott, vagyis 714-778 ezer forintnak megfelelő összeget keresett, a mestervizsga után viszont már 2600 és 2800 euró körüli bért kap. Vagyis havonta nagyjából 844 és 900 ezer forintnak megfelelő összeget visz haza."
sanka 2018. 07. 29. 08:52
Előzmény: #247  pampa
#250
Az idióták és az öregek, itt fogtok megrohadni az orbánci posványban!
sanka 2018. 07. 29. 08:50
Előzmény: #243  pampa
#249
Mit tudsz te kalkulálni baszki, jártál egýáltalán külföldön, nyomod az itthoni baromságokat!
sanka 2018. 07. 29. 08:49
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#248
Ujjabb troll írás a fidesz mellett, baromság, ferdítés!
pampa 2018. 07. 29. 08:35
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Igen, ezt szeretné elérni a ballib oldal!
.
Nézd meg a közéleti topikokban, hogy napi rendszerességgel írnak arról:
.
AKINEK ESZE VAN AZ ELMEGY
CSAK A HÜLYE MARAD ITTHON
IDEHAZA CSAK NYOMOR VAN, NINCSEN JÖVŐ
KINT MESÉS AZ ÉLET
stb....
.
Nem fog most sem sikerülni, MARADUNK!    :)))))
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 08:27
Előzmény: #245  pampa
#246
Ilyen alapon a rendszerváltás óta már kivándorolhatott volna az egész ország. :)
pampa 2018. 07. 29. 08:24
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Magyarország és az itt élő emberek történelme során nagyon sokszor kerültek nehéz helyzetbe , néztek szembe szinte megoldhatatlan kihívással!
.
Mégsem menekültek el!
Vállalták és harcoltak a fennmaradásért!
Őket birkázza napjainkban is a ballib sajtó!
.
Nekik az a "hős" aki pl. 56-ban "elmenekült" és nem az aki maradt és dolgozott, hogy az ország megmaradjon magyarnak!
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 08:15
Előzmény: #243  pampa
#244
+
Igen, elég furcsa látni a liberális sajtóban, hogy a nemzeti identitást pénzkérdésnek tekintik. Az ő fórumaikon szó szerint nemzetgyalázást folytatnak a kivándoroltak az itthon maradottakkal szemben. Nyilván senki nem akar éhen halni csak azért, hogy megőrizze magyarságát, de ilyesmi nem is fenyeget senkit. A problémáit itthon maradva is meg tudja oldani az ember.
pampa 2018. 07. 29. 08:10
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
"Az ő családját is megviselte, hogy András külföldre költözik, de az utóbbi időben a szülei gyakran járnak hozzájuk, ő a családjával pedig évente 1-2 alkalommal látogat Magyarországra.Itt kiszámítható a jövő, tudunk félretenni pénzt- magyarázta, milyen kint az élet."
.
.
.
nem derült ki a cikkből, hogy melyik országban dolgozik.
Így nem tudom kalkulálni, hogy mennyibe kerül a családjának a "gyakran" utazás.
Ahogyan ebben a cikkben is a jól bevált szlogen szerepel:
ITT KISZÁMÍTHATÓ A JÖVŐ
.
Ellenben az szerepel benne, hogy a családját MEGVISELTE hogy kiköltözött!
Én semmi esetre sem tennék olyat ami a családomat MEGVISELI, de vagy egy réteg akinél ez nam annyira fontos.... mint a fizetési boríték VASTAGSÁGA!
.
Azt kell mondani, ha ők menni akarnak....menjenek!
Akinek nem fontos MAGYARORSZÁG jövője, de elfogadta az az ORSZÁG ADÓFIZETŐITŐL a tanítását....
.
menjen, és hasznosítsa más ország javára!
Törölt felhasználó 2018. 07. 29. 07:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#242
Nincs olyan, hogy magyar mentalitás. Ez egy elég durva általánosítás.
Szerintem a kivándorlók egyik csoportját azok alkotják, akik itthon nem találták meg a számításukat. Ezen tanulással vagy országon belüli költözéssel biztosan lehetett volna változtatni. A helyükben inkább azt tettem volna (tettem is), mert szemben azzal, amit a cikk sugall, külföldön sincs kolbászból a kerítés, sokaknak nem jön be, illetve a cikk szemérmesen hallgatott a megélhetési költségekről is.
A kivándorlók másik része politikai meggyőződésből hagyja el a hazáját. Ők liberális beállítottságúak és zavarja őket, hogy a Fidesz van hatalmon. Véleményem szerint óriási lelki szegénységre vall, ha valaki ezért elhagyja a szülőföldét. Ők valójában soha nem is kötődtek a hazájukhoz. Normális lelkiállapotú ember nem vándorol ki azért, mert nem az általa preferált politikai formáció van hatalmon.
sanka 2018. 07. 29. 07:51
Törölt hozzászólás
#241

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek