Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 08. 22. 10:00

GfK: Megbízhatatlannak tartjuk a politikusokat és a vezető menedzsereket  

Ugrás a cikkhez
A nagyvállalatok felsővezetőiről kialakított kép nem túl pozitív - állapítja meg a GfK. Ez Európában és az USA-ban egyaránt igaz. Csak a politikusok hírneve rosszabb a vállalati vezetőkénél, akik egyébként Németországban a legkevesebb bizalmat élvezik. A GfK Bizalom Index felmérés során vizsgált 18 országban, a megkérdezettek az orvosokat, a tanárokat, a rendőrséget és a katonaságot tartották a leginkább bizalomra méltónak.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=57761
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 08. 22. 17:38
Előzmény: #1  portfolio
#2
1. A táblázathoz – gondolatban és egy táblázatkezelő szoftverrel – még egy oszlop biggyeszthető, és soronként (ország)átlag nézhető. Ebből az a nem meglepő eredmény kapható, hogy szerte széles Európában a leges-legpesszimistá bb a magyar eredmény (ha az átlag 100%, akkor 81,7%). Ez úgy a hozzáállásunk mindenhez. Hogy miért, miért nem, itt hagy ne menjek tovább. Ilyen negatív dobogós még a görög (84%) meg az olasz (85%), aztán nagy luk és jön az átlaghoz egyre közelítő bulgár (91%), francia (91%) és cseh (94%). A közbizalom dolgában reménytelenül optimisták a finnek (123%), a törökök (123% !) és dánok (119%), legalábbis a felmérés és a matematikai átlagolás szerint.
2. (Ez már csak pihent agyúaknak!) A táblázat számait tehát átszorozva egyrészt az imént képzett „országátlagokkal”, másrészt a táblázat alsó sorának szektor-súlyával, na, ez kihozza az ízeket: A finnek és a spanyolok az európai átlaghoz képest nagyjából azonosan jóra értékelték a vállalatirányítókat (52 és 51), azonban az előbbiek általában optimisták, az utóbbiak átlagosak, így a spanyolok 51-ese nagyobb bizalmat takar. Ellenpélda: brit, olasz menedzserek 33-33, de a britek amúgy az átlagnál kicsit optimistábbak, az olaszok pedig dobogósan pesszimistábbak, tehát az olaszok 33-a „többet ér” Hasonlóan, bár első ránézésre átlagosnak tűnik a görögök tanár-, az olaszok rendőr-megítélése, önmaguk amúgy gyenge közbizalmához képest ezek nagyon jó értékek. Vagy a dán újságírók 29-e azért is súlyosan gyenge, mert ők egyébként bizalomtól dagadnak. És milyenek vagyunk mi, magyarok? A legszürkébbek, vagyis úgy általában jó pesszimisták vagyunk, de aztán ennyi és semmit nem utálunk se jobban, se kevésbé az európai átlagnál, sehol egy kiugró érték, talán a fegyveres erőknél rezeg a léc…
remélem nem okoztam fájdalmat senkinek ezekkel...
üdv,
sirg eorge

Topik gazda

sirgeorge
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek