Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:27
Előzmény: #75556  exmnbs1
#75560
Akkor is kérdeztük: részvényt lehet venni? napelemfarmhoz gyártanak panelt? Akkor minket mennyiben érint?

Ne kezdjük újra...
exmnbs1 2008. 09. 21. 00:27
Előzmény: #75443  exmnbs1
#75559
merc, itt van a legértékesebb beírás a topicból mégegyszer. Természetesen siemenstől

A haverjaid kommentjei az optimista szekértábort minősítik

"Genesis II. rész 2007.11.24
Genesis I. rész folytatása

Remélem vannak olyanok, akik (rajtam kívül is) elgondolkodnak az I.részben leírtakon! Lehet, hogy csak exmnbs1, az akinek írok?? Gondolom azért többen vagyunk.

1 év alatt a kapacitás 80 MW-ról - 98 MW-ra változott! A beruházás költsége 100 millió euróról - 154 millió euróra (38,5 milliárd forint - gyáranként) emelkedett!

2006.09.20.
A tervezett 80MWp/év gyártókapacitású cég, a világpiacon 2008-tól várhatóan 14%-os piaci részesedést ér el!!

Még 2007. májusában (hat hónapja!!!) is Rényi Gábor ezt nyilatkozta : 2008 végére elkészülhet az első üzem! A 2008-ban csak az Applied Materials, Inc. gyártósor szállítás is erősen megkérdőjelezhető! A 14 %-os részesedést biztosan nem éri el 2008-ban, és a későbbiekben sem!
"AZ ELSŐ ÜZEM az elképzelések szerint 2008 végére, 2009 elejére elkészülhet"!!!!! Későb ez 2009-re változott, hónap megjelőlése nélkül. Én már egy 2010-es dátumról is hallottam. De a management-től még nem hallottunk bejelentést, hogy a projekt csúszásban lenne. Pedig ez már most teljesen egyértelmű!!! Ne felejtsük el ez egy részvénytársaság, aminek a feladata
többek között a befektetők (tulajdonosok) hiteles tájékoztatása is! - nem a közös pogácsázás az igazgató úr irodájában.

Nyáron még milyen jól hangzott : "az első", "a legújabb", "a világ második legnagyobb",
"10%-os piaci részesedés". Hittünk, mert hinni akartunk benne! Mindannyiunk szeme előtt csak a forint tíz milliók lebegtek, teljesen elhomályosult a látásunk! Annyira hiszünk benne, hogy van olyan, aki azt gondolja, hogy aláírjuk az AMAT-tal a szerződést, már szállítják is, és mehet a termelés. Egy másik azt kérdezi, hova rakja a stopot - milyen stopot?, idáig hol volt??, a harmadik egy
rendkívül korrekt interjút olvastam - csak közben majd' megfeleződik az árfolyam. (nem az Ő hibája, vagy csak részben) Annyira "új", hogy már 8 CÉGNEK (világ minden pontjáról) van szerződése az Applied Materials, Inc.-el gyártósorok szállítására.

Csak a példa kedvéért a T-Solar Spain 2007. márciusában kötött megállapodást, a termelés megkezdése 2008. közepe. A
SolarMorph Singapore esetében a szerződés dátuma 2007. augusztus, a termelés 2008. novemberben indul!!! Ez azt jelenti, hogy a szerződés aláírása után 15 hónappal indul be a termelés! A teljes kapacitás elérése plusz 1 év!!!

Ha a tőkeemelés 2008. februárban megvalósul,
Ha a hitelszerződés 2008. márciusban aláírásra kerül,
Ha a technológiai szerződés 2008. áprilisban aláírásra kerül, (nagyon feszített - adjunk neki egy esélyt)
Akkor is legkorábban a termelés 2009 nyara! AZ ELSŐ GYÁRTÓSOR!! Tehát azt mondani, hogy 2010-ig 250-300 Megawattot termelni képes napelem előállítása zajlik majd! - nem igaz! (A fogalmazásra érdemes figyelni 2010-ig 250-300 MW-ot TERMELNI KÉPES napelem előállítása zajlik. Nem termel, csak termelni képes - nagy különbség!!! Azt nem
modhatjuk, hogy csúszás van, jelenleg nincs befektető, nincs szerződés, most indul a hazai bef. alapok meggyőzése??? - miért csak most?, külföldön nem jártunk sikerrel?, igaz nyáron sem találtak - inkább csúsztatunk.) Mindenképpen "magasan" kell tartani az árfolyamot amíg nincs befektető! Csak semmi rossz hír - felkiáltással! 2006. szeptember 7-i adatok szerint a Genesis
Technology Fund 20,1 millió USD (4 Milliárd Ft) értékű vagyont kezelt. A Genesis Technology Fund minden pénzét beletette már a projektbe!, nem tudja megtámasztani az árat, így jön a reklám, a fizetett elemzés, a fizetett újság hirdetés, mint a tegnapi (mintha magát a kérdéseket is Rényi Gábor állította volna össze) - egyelőre kevés sikerrel. Mennyibe került ez a fizetett két oldalas reklám (semmi több), hogy valahogyan megakadályozzák az árfolyam fokozatos zuhanását, hogy a hitelüket ne veszítsék el teljesen?? Érdemes?, kifizetődik?

De a piac könyörtelen július óta - 42 % !!! (ÖT HÓNAP ALATT - 42%!!) De nincs semmi probléma, minden a rendes kerékvágásában halad !!
Hajrá, csak így tovább............ Gondolkodni nem kötelező, de ajánlott - számomra is!

(Brau Rt, Graboplast, Globus, Pick, Zalakerámia....stb)

Egy nagyon elkeseredett Genesis részvényes tollából..... "

Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:26
#75558
Az a baj egyesekkel itt, hogy nem tudják, hogy csúszások nem csak Genesis esetében vannak!
De mivel ez a Geni-fórum, ezért csak a Genit szapulják, bántják, stb.!!
Valamennyire érthető. De úgy fogalmaz ez az 1-2 kritikus, mintha ez olyan kivétels dolog lenne, peddig semmi különös nincs a csúszásokban. Más komoly üzletek esetén is előfordul, hozzáteszem, főleg ilyen rossz tőkepiaci hangulatban...
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:22
#75557
Nem lenni ertelmeten vita, Genesi lenni ngy lehetoseg, jovo hettol indulni arfolyamemelkedesek..jonni stabil befektetok BEt piacon vasarolva..en hozni uj reszvenyeseket..

BB uzeni Nektek:

Sziasztok!!

Látom engem is hiányolnak már ebben a diliházban. Na majd jön Dr. BigBrother és rendet tesz a sok pszichopata között. :-)))
NagyMaci mit brummogsz itt?
Ja, láttalak az Esti mesében. :-)

Komolyra fordítva a szót a pénteken megjelent hírek pozitív tartalmúak.
Az izraelis hír elég pozitív, mivel innen is látni, hogy a cégvezetés/menedzsment nagyon is kiáll a kisbefektetők mellet és figyelembe veszi a kisbefektetői érdekeket, elsősorban, hogy 2800 Ft alatt nem akarnak semmilyen befektetőt beengedni a cégbe!
Nem akarnak részvényhígítást, ezek szerint.

Ha ilyen lazán visszautasítják Rényiék az izraeli csoportot, akkor egészen biztos, hogy lehet valami komolyabb dolog a tarsolyukban!
Szerintem persze. Így a logikus.
Ha nagyon kéne már a pénz nekik, akkor beengedték volna az izraelieket is!
De bármi áron telejesen felesleges olyan nagybüfit a cég közeléb engedni, akinek netán egészen más tervei lennének a jövőben a cég háza táján, vagy aki nem olyan megbízható.

Szerdáig még bármi történhet! Sőt a pénteki OTC QX-esközleményben szerepelt a jövő hét pénteki dátum is! szeptember 26.!!!

Ne feledjük!!

Szerintem az események elég gyorsan fel fognak pörögni...sőt már pörögnek is, csak nem mindenki látja át a lényeget..

Az OTC QX-es bevezetés nem hiába történik meg!! A lényeg, hogy szépen haladnak ezügyben a Genesisnél a pénteki hírt olvasva!

A befektető miatt meg nem tudom miért izgulnak itt egyesek!!!
Ha véletlen nem lenne más nagybüfi, akkor végső esetben ott van a GEM-befektetés!

Amerikai tőzsdei bevezetés, GEM, kicsit érdemes lenne gondolkozni
Amerika a közös mindkettőben. :-) Erre könnyen rá lehet jönni.....

Minden a legnagyobb rendben, ennél biztosabb nem is lehet a projekt. Persze én elsimerem, hogy vannak kisebb csúszások, de ez bármelyik új befektetés, projekt esetében megeshet, és meg is esik, főleg a mostani nemzetközi recessziós hangulat közepette!

Aki komoly üzletember, ezt beláthatja..

Nézzük meg az állami beruházások egy részét, ezeknél is mekkora csúszások vannak! persze tisztelet a kivételnek!

A kockázatokat mindenki ismeri!

Folyt. köv..

exmnbs1 2008. 09. 21. 00:21
Előzmény: #75548  Törölt felhasználó
#75556
Én a nanosolarosra emlékszem, a nevetséges érveitekre, aztán 2 hónap múlva elindult a kereskedelmi céú termelés(((((
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:20
Előzmény: #75547  BudFox
#75555
ááá BudFox el "anyázgatjuk" itt egymást
1 üveg móri ezerjó mellett
ez klafább )))
pincér fizetek!

jó éjt (gyulának is)
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:17
Előzmény: #75552  exmnbs1
#75554
hol?
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:16
Előzmény: #75550  Törölt felhasználó
#75553
Na ennek örülök,hogy már más is látja.
exmnbs1 2008. 09. 21. 00:15
Előzmény: #75550  Törölt felhasználó
#75552
De te magadra vetted, megértetted

NBM nagyon értelmes, majd meg fogod látni, ott.
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:14
Előzmény: #75545  Törölt felhasználó
#75551
Azért szólít másokat a nevén ,mert így akar a bizalmukba férkőzni.
Még hát így „bennfentesnek” tűnik. :DD

Engem is koi zik már régóta ,pedig semmi közöm hozzá.

Amúgy, már kezdem megszokni.
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:14
Előzmény: #75549  exmnbs1
#75550
Mi van ex, Te sem tudod követni NBM tanácsadód hozzászólását? Segítek: tök összefüggéstelenül írogat. Követhetetlen.
exmnbs1 2008. 09. 21. 00:11
Előzmény: #75546  Törölt felhasználó
#75549
NBM,ki nyomta le, illetve el siemenst?
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:11
Előzmény: #75544  exmnbs1
#75548
Emlékszünk: GEN.10 (LCD display), nem a méret a lényeg mottójú vitánkban.

De ebbe most nem megyek bele mit tett le siemens itt az asztalra. Az utolsó amire emlékszem, hogy csütörtökön azt írta, lehet pénteken belevesz (VÉTEL) Genesisbe.
BudFox
BudFox 2008. 09. 21. 00:09
Előzmény: #75545  Törölt felhasználó
#75547
Ti sosem alszotok ? :-)))

én csak most értem haza házimozizásból ......és megy a gépen a letöltő..és mit látok ? fórum :-))

na jóccakát. majd holnap :-))
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:09
Előzmény: #75544  exmnbs1
#75546
Ez igaz, de őt is lenyomtad keményen
közben a jólértesült látszatát keltve
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:07
Előzmény: #75542  Törölt felhasználó
#75545
"sőt BB is Lássuk be Gyula"

Nem tudom miért Gyulázol. (ez egy példa mondat)

A mondat elején nagy betű, nem a közepén, a mondat végén meg pont. Próbáld meg, talán fog ez menni még Neked is.... az unokaöcsémnek már megy, most kezdett szeptemberben az első általánosban, bár igaz, még nem adja ki magát hangadónak tőzsdei fórumokban.

exmnbs1 2008. 09. 21. 00:05
Előzmény: #75541  Törölt felhasználó
#75544
Ezzel nem sértettél meg, siemens utcahosszal veri a mezőnyt, ahol te a futottak még kategóriában sem vagy
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:02
Előzmény: #75540  exmnbs1
#75543
Kimondom nyersen: nem adok, hanem köpök a véleményére... (csaló szélhámos banda, és hasonló megnyilvánulások miatt...)
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:01
Előzmény: #75541  Törölt felhasználó
#75542
sőt BB is Lássuk be Gyula
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 00:00
Előzmény: #75535  exmnbs1
#75541
siemens értelmesebb nálatok sokkal. Lássuk be, ez van.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek