Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2008. 12. 01. 09:58
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#760
Egyre nagyobb fos ez a Portfólió...
Undorító ez a mindent lehúzó, fikázó, gyalázó, ultra pesszimista hozzáállás... már egy rendes, építő cikket alig talál az olvasó. Ja és a minden titkot felfedő, megmentő kiadványaik és előadásaik reklámjai... :)

Már a jelzőktől hánynom kell: "Brutális szakadás", "kétségbeesett lépés", "válság", "bizonytalanság"

Fejlődik a pénzügyi rendszer, mit kell ezen annyit nyavajogni. A sok léhűtő pénzügyi állás csökken (Lehman... ), az alapok mögé rejtett kamu tevékenységek szűnnek meg (továbbcsomagolások...), a használhatatlan, korszerűtlen termékeket gyártók, mint a GM nehézségbe kerülnek. Ez korábban is így kellett volna történjen.

Már csak ebben a pár topikban bízhat az ember :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 09:47
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#759
drop, a kérdés összetettebb.

Egyrészt nem azt mondtam, hogy a luxus-holmik nem fognak visszaesni, hanem azt, hogy a minőségi dolgok piaca fog a legkésőbb visszaesni. A felesleges luxus és a minőségi termékek között azért van némi különbség, ezt ne keverd össze...

Másrészt azt is mondtam, hogy a felesleges gagyit, és elavolt termékeket gyártóknak és forgalmazóknak van első sorban félnivalójuk (lásd pl. USA autóipara, vagy távolkeleti gagyi...), a pótolhatatlan termékeket gyártók, mint pl. az élelmiszeripar és élelmiszerkereskedelem nincs ekkora veszélyben, mert nem valószínű, hogy feleannyit fognak enni az emberek, viszont valószínűbb, hogy feleannyi elavult konstrukciójú új autót fognak venni...

Bár egyegyesknek még hasznára is válhatna, ha csupán feleannyit enne, mint korábban... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 09:24
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#758
akira, szerintem te tévhitben élsz, a luxustermékek fogják a legnagyobb visszaesést elszenvedni és a leggagyibb és így olcsó dolgok ússzák meg legjobban. Lásd Wal-Mart az USA-ban még mindig jól megy, szemben a drága dolgokat forgalmazókkal.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 09:10
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#757
kanyisz,

Amennyiben valóban 20-50%-os visszaesés lenne a túrizmusban, az komolyan hatna az olasz gazdaságra.

De mire alapozod ezt a várakozást? Inkább 20%, vagy inkább 50% visstaesésre számítasz? Mert egyáltalán nem mindegy...

Egyébként szerintem nem lesz ilyen mértékű a visszaesés, egyenlőre legalábbis nem érzékelhető, alig lehet repülőjegyet foglani, tele vannak... Nincs hely a sírégiók szállodáiban, nincs hely londoni járatra (csak luton van), és alig lehet foglani tengerentúlra. Ja, persze, hiszen én a legjobb hoteleket, a legjobb sírégiókat keresem, és ott nincs visszaesés. A gayi apartmanok, amelyek esetleg az ingatlan- és hitellufi eredményei, azok lehet, hogy tönkre mennek, de a minőségi szolgáltatásokra lassabb lesz a kereslet visszaesse...

Az olasz vendéglátás (szálloda, étterem, stb.) minőségére pedig aligha lehet panasz, max. a szobák mérete nem érik el az USA, Dubai, távolkelet szinvonalát. De hát ez a vén Európa, itt kevesebb a hely mind a történelmi városokban, mind pedig a tengerpartokon...

Szóval nem hiszem, hogy épp a világ legnagyobb túristaparadicsoma (ráadásul a viszonylag igényes túristáké) fogja elszenvedni a legnagyobb visszaesést, akármilyen mélyen és hosszan tartó válság is következik...
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 07:18
Előzmény: #755  Törölt felhasználó
#756
link
Nem sok különbséget látni egyelőre. Nincs aranypénzrendszer, nem engedik csődbe menni a bankok többségét és nincs betétpánik, többi nagyjából ugyanaz eddig. + van még egy: a túltermelés következményeinek jelentős részét a fejlett világ azóta exportálta, de ennek a globális kölcsönhatások miatt nincs nagy jelentősége.

Akira, szerinted hogyan fog hatni Olaszországra, az ottani kisvállalkozásokra, mezőgazdaságra, ha a következmények között megjelenik a turizmus 20-50%-os csökkenése?
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 00:00
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#755
A Nagy-Ho-ho megmondja..:D

link

Könnyesre röhögtem magam.
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 23:34
Előzmény: #751  Törölt felhasználó
#754
Itt a piac árazása október végéről:

link

Az olasz államadósság hozama az eurózónán belül a göröggel vezet, vagyis a piac a legveszélyesebbnek ítéli.
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 23:18
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#753
A MOL finomító cég, nem kitermelő, így az olajárzuhanás kevésbé érinti. Nekik a fimomítói marginok számítanak, ami ugye az olaj és az üzemanyag jegyzésárainak szűkülésében nyilvánulhat meg, ill. a kereslet csökkenés az, ami negatívan hathat rá.

Bizonyos feltételek mellett még jól is jön a MOL-nak, ha csökken az olajár, hiszen az alapanyagár csökkenése általában jól jön a feldolgozóiparnak, persze csak akkor, ha a késztermék árát nem kényszerülnek csökkenteni ennél nagyobb mértékben.
banyaiz 2008. 11. 30. 23:14
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#752
Szia, ne fenyegess. :D

Most láttam csak te nyitottad ezt a topicot. Visszaolvasok majd, hogy érdemben hozzá tudjak szólni vmit.

Addig is, még mindig short minden időtávon, vagy enyhítesz a présen egy kicsit? :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 23:12
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#751
...akkor meg pláne kétséges a valóságtartalma, én legalábbis nem értek egyet azzal, hogy az olasz gazdaságot sérülékenyebbnek látja, mint sok másikat, ahol magas a pénzügyi szolgáltatások, és azon belül a jelzáloghitelek, vagy az USA papírok aránya...

Semmi sincs jó állapotban, ahol a "pénz az úr"... :), hiszen épp pénzügyi válságról, bizalmi válságról beszélünk....

Ahol viszont a reálgazdaság, netán a mezőgazdaság a jelentős, ott kevesebb a félnivaló, hiszen - míg a plazmatv-ről, egyéb felesleges műszaki kütyükről le tudnak mondani az emberek, ha nagy gebasz lesz, de enni muszáj lesz mindenkinek...
kissherceg 2008. 11. 30. 23:06
Törölt hozzászólás
#750
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 23:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#749
A MOL-ról mit lehet tudni, vannak róla elemzések?
Arra gondolok, hogy tele vannak hitellel, ami egy hitelválság közepén nem egy szerencsés dolog.
Tudják törleszteni, ha az olajár tovább esik és veszteségesek maradnak?
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 23:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#748
Tulajdonképpen a mentőcsomagok ill. likviditás növelő akciók elhárították a gyors összeomlást az elmúlt fél évben. De eddig "egyszerű" volt, most jön a neheze, a gazdaságba életet lehelni, ami nem fog könnyen menni, ha megy egyáltalán.
Egy 25%-os DOW esés mindenképpen benne van még a pakliban, de ez szerintem az optimista forgatókönyv.
kissherceg 2008. 11. 30. 22:59
Törölt hozzászólás
#747
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 22:59
Előzmény: #741  banyaiz
#746
Szia banyaiz, a defláció még csak gyerekcipőben, lesz ez még komolyabb is jövőre :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 22:58
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#745
Nem Roubini írta a cikket Olaszországról.

Spanyolország és Nagy-Britannia bankrendszere azért lehet gondban, mert valószínűleg legalább akkora ingatlanválság elé néznek, mint az USA ill. a bankjak tele vannak dél-amerikai hitelekkel/USA eszközökkel.
Ausztria bankrendszere a kelet-európai kitettségek miatt veszélyeztetett valamint a rengeteg svájci frank hitelük miatt.
Svájcról már írtam, USD eszközökkel van tele a 2 legnagyobb bankjuk.
A skandináv bankok a balti államokban hiteleztek hatalmas mértékben, akik veszélybe kerülhetnek a gazdasági válságban.
A Benelux államok bankrendszere már most bajban van. Németország, Franciaország, Olaszország bankjai sincsenek jó állapotban, de részleteket nem tudok.

kissherceg 2008. 11. 30. 22:46
Törölt hozzászólás
#744
Törölt felhasználó 2008. 11. 30. 22:42
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#743
Az, hogy Roubini előre látta a hitelválságot, még egyáltalán nem biztosíték arra, hogy a reálgazdaságot is reálisan személi...

Lehetséges, de egyáltalán nem biztos.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy Roubini mikor járt utoljára Olaszországban, egyáltalán járt-e valaha...? :)

Ettől még lehetséges, hogy bejönnek ezek a jóslatai is, csak nem értem, hogy vajon mire alapozza ezt. Ezt is írtam korábban...

Amennyiben a válság tényleges okát a hitelezés és a fedezetlen derivatívák túlburjánzásában, és nem a reálgazdaságban kell keresnünk, akkor nem értem, hogy miért a reálgazdaságban erős országok lennének elsősorban bajban.

Sokkal nagyobb bajban van szerintem az USA, Svájc, Nagy-Britannia, Benelux államok, stb., ahol a pénzügyek erőteljesebben jelennek meg a GDP arányában... No meg persze a kisebb, sérülékenyebb valutával rendelkező országok, ahol alacsony a saját gazdaság és magas a külföldi befektetések aránya. Ezek pedig nem igazán jellemzőek pl. Olaszországra, de akár Ausztriára sem. Túlnyomórészt a hazai vállalkozások adják a gazdaság teljesítményét, akik nem igazán fogják saját hazájukból kivonni a befektetésüket és elvinni máshová...

Az állami segítség azonban - gondolok itt első sorban Olaszországra - vélhetően nehezebben fog megérkezni, ha szükség lesz rá, mint Hollandiában, vagy Belgiumban....
kissherceg 2008. 11. 30. 22:16
Törölt hozzászólás
#742
banyaiz 2008. 11. 30. 22:10
Előzmény: #740  Törölt felhasználó
#741
Kit látnak szemeim, egy régi ismerős. :D

A végén mégis igazad lesz ezzel a deflációval (is)? :)

Szépen bezúgtak a piacok mióta utoljára beszéltünk

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek