30 volt és kapható sem volt, csak fekete piaci ára volt kb. 40-50 %-al feljebb, de még a rendszerváltáskor is én úgy emlékszem, hogy 60 körül lehetett és 100 körül volt az utcán
A forint erőt én is csak átmenetinek látom. Az állampapírokba terelt lakosság előbb vagy utóbb de felébred (csipkerózsika) álmából és ráébred arra, hogy rendesen "Orbánosan" ismét átverték, kifosztották őket! Amikor ez megtörténik, lesz nagy menekülés a magyar állampapírokból és a magyar tőkepiacokról aminek a következménye akár az államcsőd is lehet. Az eseteleges kamatemeléssel a befektetők tőkekivonását nem lehet majd megállítani, csak a spekuláns tőke maradhat az országban. Magyar állampapírokban és magyar pénzügyi csoportoknál, intézményeknél elhelyezett tőke az idő múlásával egyre nagyobb kockázatokat hordoz magával, ami a teljes elkerülését, kihagyását jelenti számomra.
Aki Amerikat lebecsuli, alighanem nagyon teved. Plane, aki az EU kockazatat nem latja. A HUF egy ideig meg tarthatja magat, amikor penzboseg ectremitas vilag van. De nem marad igy orokre Az EUR tamogatas sem lesz mindig, nem am!
En emlekszem arra, amikor USDHUF 30 volt. Most a 9-szerese. Arrafele van a fo irany.
Szépen alakulgat ez... Minden úgy van amit előre elterveztem és leírtam nektek, csak remélni tudom, hogy ti is sokat tudtatok keresni ezeken a deviza párokon. További sok sikert!
Sajna tényleg az van hogy elloptak 27 évet az életünkből,ki a fene gondolta volna hogy a szocik hagytak még kiaknázatlan részt,hát tévedtünk.Vége lesz az eu támogatásoknak,és még rengetegen készülnek még külföldre kell a németeknek is még a képzett munkaerő,mert ez a migrans dolog számukra szarul sült el.Nálunk meg ezek utan mint hogy írtad is jön a lejtmenet :(
Nem tudok ebben semmit én sem. A forint rövid 1-2 éves távlatban erősödni fog de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének vissza korrekciók benne ami akár 285 re is átmenetileg vissza teheti.
"szerinted mi a rövidebb táv euró/ft viszonylatban?" Az eu pézek hatalmas beáramlása ami a forint árfolyamát tartja és ez a gyorsuló tendencia 2018-végéig tarthat ami egyben jelentős támogatást ad a forint erősödéshez. A külfödről hazautalt pénzek is kb ugyanekkora súllyal rendelkeznek de ez is inkább már kifutóban vannak a lejáró hiteleket már egyre többen visszafizették és egyre több magyar család vesz már külföldön házat ami azt is jelenti az ő pénzük már nem fog ide megérkezni. A hétvégén éppen egy 3-napos születésnapi bulin vettem részt Salzburg mellett ahol a házigazda már saját házában lakott amit hitelre vett. (2-szintes és 174000 eurba került) persze ne gondoljon senki kacsalábon forgó palotára de annak a magyar családnak 2 pici gyermekkel tökéletes és minden igényt kielégítő állapotban volt) Pontosan ezen okok miatt várom azt,hogy 2018 végéig tarthat még a forint ereje mivel ott az eu pénzek jó része is kifut és a demográfiai folyamatok is elkezdik éreztetni hatásaikat. A magyar kormánynak ha pozitív gazdasági számokat akarnak mutatni mindenképpen trükközni kell a forint árfolyamával és ez okból nem sürgős nekik az eurózónába belépés sem. Röviden ez van, aztán meg majd alakítgatjuk a portfóliót úgy ahogy azt az adott helyzet mutatja.
Az usd-huf már elérhette a csúcsát, hullámzással forint erősödést várok ezen a páron. Azt, hogy ez mekkora lesz még nem tudni pontosan de 250 alá mehet 1-éves távon. Az amerikai kamatemeléstől nem várok usd erősödést a politikai kockázatok már éreztetni fogják hatásaikat mind rövidebb mind hosszú távon és az amerikai gazdaságot illetően is vannak kétségeim. A forint árfolyamát az eur-usd páron bekövetkező változások miatt várom erősödni az usd-hez minden 1000 pontos eur-usd erősödés megközelítőleg 2-forint erősödést jelent a forint árfolyamában az usd-hez viszonyítva. (persze ennek feltétele az eur-huf árfolyama ne változzon)
szerinted mi a rövidebb táv euró/ft viszonylatban?
nem teljesen értem a 2-3 év további gyengülést?
kizárt, hogy ne legyenek kénytelenek jelentősen kamatot emelni, akkor pedig nem fog gyengülni a forint
mivel a végsőkig húzzák majd, hirtelen és sokat lesznek kénytelenek emelni
vagy arra számítasz, hogy belülről tudnak finanszírozni?
ez csak addig működhet, amíg az euró/dollár kamat nem lesz több mint a magyar
szóval ez a 22-es csapdája
a dollár viszont biztosan erősödni fog, szerintem a választások előtti árfolyamról fog visszapattanni
mi erről a véleményed?
Ez a mostani zuhanas trump elleni balhe miatt lehet,mert elvileg a kamatemelesek miatt (usa),köv talan junius,erősíteni kéne a dollárt legalabbis a forinthoz képest mindenképp.Mi velemenyed?köszi
Ez nincs végleg kilőve! Az 1.30 környékéről tudok majd többet mondani de ameddig azt a szintet el nem érjük addig az 1-1 árfolyamra nem kell számítani. Utána egy nagyobb usd erősödés is lehet ami akár 1-1 alá is viheti de ezt csak onnan lehet majd jobban látni.
A forintot illetően az usd-hez képest 1-éves távlatban jelentősebb erősödést is el tudok képzelni a forint javára. Az eur-hoz is átmenetileg 300 vagy picivel alá erősödhet a forint 1-éves távlatban. A választások után egy folyamatosan gyengülő forint árfolyamra számítok. Tehát aki usd vételeken gondolkodik (forintért)az még várhat vele ameddig az eur-usd az 1.30 szintre gyengül.
Üdv! Az eurt illetően érdemi gyengülést már nem várok csak vissza korrekciókat az usd- hez képest. A pénznyomda mérséklése és év végi teljes leállítása fogja megadni a löketet az eur erősödésének ami az eur-usd árfolyamát az 1.30 szintekre is viheti kb 1-éves távlatban spekulálva.
Erről megoszlanak a vélemények. Viszont 15-25 százalékkal olcsóbban vásárolni se szar dolog. Ismerem az export hatást, nem kell belemenni, szerintem azzal együtt is jobban járnánk.
Pontosan, ameddig nincs a forint mögött stabil, erős gazdaság addig egy forint erősödés jelentősen visszahúzná még ezt a gyenge lábakon álló sérülékeny gazdaságot. Rövidebb távon azonban elképzelhető egy 300 környékre történő erősödés de hosszabb távlatokban stabilan, kiszámíthatóan gyengülő pályára kacsintgatunk. Ez van, nem látok "Matolcsy sikertörténetet" 2-3 éves távlatban jelentősebb forint gyengülés előtt állunk.
Forint: erősödik, gyengül?
Reális lehet a 300 Ft/Euró, amiről írnak? Vagy vissza a 320 felé?