Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:58
Előzmény: #5998  Moony
#6000
te jó ég, elliottnál még a forgalmat is kell figyelni? affene....

daxot meg egyáltalán nem figyeltem....eddig :D
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:56
Előzmény: #5996  Moony
#5999
igazából ha egy trend emelkedik nagyon kevés bullish slingshot jön létre (tf-től függ, milyen sűrün, de kettőnél nem több)miért(?), mert az általában a korrekció végét jelzi és ugye van a 0-2, és a 2-4 hullám ami korrektiv...

huhhh nem akarlak untatni, röviden: a négy féle divergenciával már jó set-up pontokat lehet kialakítani, nekem legalább is eddig bejött....
Moony 2011. 03. 19. 11:53
Előzmény: #5995  Törölt felhasználó
#5998
Joe, számomra a számozásod forgalom alapján nem az igazi - ettől persze lehet jó :)
Másrészt ha hiszel abban, hogy a dax is ott jár hullámilag, mint snp, dj, akkor vadasz is a mostani csúcsra mondja a 4es hullámot a daxban, és indult tegnap az 5ös duplaaljra vagy alá.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:46
Előzmény: #5986  Törölt felhasználó
#5997
Igen, igazad van. Kezdek rájönni. a BÉT-en ehhez 2 év kellett, itt accelerated training van :)

Köszönöm, pedig azt hittem én sose leszek "igazi" trader.
Tudod mire mondom.
Moony 2011. 03. 19. 11:45
Előzmény: #5994  Törölt felhasználó
#5996
Én nem látom értelmét annak, hogy kihagyok csúcsokat vagy aljakat, hiszen egy emelkedő piacon értelemszerűen így rengeteg "bullish slingshot" jön létre, ami valójában nem az, csak egyszerű macd keresztezés.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:39
Előzmény: #5993  Moony
#5995
hihi... mennyire mást lát bele az ember...ez az ami tetszik az elliottban!

H1-re lementem és én pont úgy látom, h befejeződött a korrekció mind az öt alhulláma, és elindult már fölfelé, amit az is jelez, h a 4. fölé ment az első hullám fölfelé.... az a baj, hogy nem tudom megfelelően számozni....

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:32
Előzmény: #5992  Moony
#5994
az én olvasatomban mindig az árfolyam tető/alj határozza meg, hogy az indikátor mely tetejét/alját kell összekötni és mivel az ár új aljat csinált a középső kis aljat figyelmen kívül hagytam most....de amí ez nem készült el addig a középsőhöz húztam, és az is bullish slingshot lett volna illetve volt is...de az már elmúlt
megpróbáltam felrajzolni:
link
a "letakart" rész előtt így rajzoltam a vonalakat: kék bullis slingshot ami egy bearishban végződött, majd immár a sötétebb kék az élő bullish divergencia nálam. De ezeket nem kereskedem le csak gyakorlásképp csinálom, és tetszik, h szinte mindig bejön :DDD

idézet a divergencia kereskedés 9 szabályából:
4. Eyes on the Price

So you've connected either two tops or two bottoms with a trend line. Now look at your preferred indicator and compare it to price action. Whichever indicator you use, remember you are comparing its TOPS or BOTTOMS. Some indicators such as MACD or Stochastic have multiple lines all up on each other like teenagers with raging hormones. Don't worry about what these kids are doing.
Moony 2011. 03. 19. 11:18
Előzmény: #5991  Törölt felhasználó
#5993
dj ugyanaz, mint snp, tegnap megvolt a 4. alhullám, elindult az 5. 11600ig.
az 1. pont 11457nél van, így semmi szabálysértés.
Moony 2011. 03. 19. 11:15
Előzmény: #5989  Törölt felhasználó
#5992
De ezek szerintem nem bullish slingshotok, mert közel nem egymás utáni macd aljakat húzol össze.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:14
Előzmény: #5989  Törölt felhasználó
#5991
mondjuk előtte volt egy macis slingshot is, meg is jött az esés :o)
Moony 2011. 03. 19. 11:13
Előzmény: #5989  Törölt felhasználó
#5990
hú sry igen, benéztem :)
az snpt írtam igen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 11:12
Előzmény: #5988  Moony
#5989
szerintem te az snp-ről beszélsz, de én a dj-t linkeltem... ráadásul d1 ami azért elég lassu chart. ha a dj 11500-as (1. hullám) tartományba menne, már borul is eliott...

de snp m30-on is én bullish slingshotot látok :S
ezt ugyan még tegnap zárás körül linkeltem be
link
Moony 2011. 03. 19. 11:06
Előzmény: #5987  Törölt felhasználó
#5988
Nem szeretném elvenni szarvas kenyerét, remélem kijavít, ha rosszul gondolom, de cimballi blogja szerint és számomra is úgy tűnik, hogy a 4es hullám még nincs kész, legalább az 1250ig vissza fog nézni, épp tegnap lett kész a 4es alhullám és elindult az ötös ami az előző alj (1248) vagy az alá hozhatja kicsivel.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 10:53
Előzmény: #5985  Törölt felhasználó
#5987
húúú, nekem a chartod nagyon zsúfolt.... semmit nem látok rajta.... :o)
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 10:33
Előzmény: #5985  Törölt felhasználó
#5986
az elmúlt három hét alatt három pozit csináltam .

azt hiszem mindegyiket felírtam ide .

ezzel csak azt akarom gondolni neked , hogy nem muszáj minden nap pozikat felrakni , úgy is lehet nyereséges lenni /de legalább is keveset vagy éppen nem veszíteni /.

a három lépésről való cucc figyelése néha sokkal nagyobb veszteségektől ment meg , mint azt gondolnád .

szívod a fogad így amikor azt látod "ide is felraktam volna ... meg ide is" és majd tapasztalod hogy mennyit is vesztenél.

most ha más nem is , a kényszer vitt most el oda legalább hogy csak figyelj..

de hogy ezt te nem fogod most abbahagyni abban tuti vagyok :))

én mindent elolvasok lementek és megnézem , de nem annyira agyalok rajtuk , és eszemben sincs aszerint bármit is csinálni azzal együtt , hogy mindegyikben van valami/vagy sok ráció érdekesség ,megjegyezni való .

holnap és utána egyre jobban nem leszel dühös magadra és elkeseredett .

amit most átélsz , azt én is átéltem ( nem is 1x vagy 2x) és aki a fx-l foglalkozik szinte kivétel nélkül átélte átéli kisebb nagyobb változatban .

normális ..

fel vagy avatva
üdvözöllek az fx táborában :o)

Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 09:55
Előzmény: #5983  Törölt felhasználó
#5985
Never mind.
A kollégáim jobban ki voltak akadva, amikor mondtam nekik, hogy itt volt a vége.
Felálltam, leporoltam magam, aztán annyi.
Azt mondták, hogy inkább megvehettem volna a LED TV, kár volt ide tolni a zsét, jobban jártam volna, vagy ha odaadom nekik. :)
Igazából már 3* megcsapott a likvidálás szele, ezt is el tudtam volna kerülni, csak makacs voltam.
Én most ott tartok, hogy fingom sincs, mit csináljak forex vonalon, most gyorsan visszaszálljak, vagy hagyjam a befektetett munkát, "tapasztalatot".
A BÉT uncsi, sajnos szinte nincs olyan papír amivel érdemben lehetne foglalkozni, érdektelenségbe fulladt OV-ék miatt.
A vicc az, hogy a múlt évet leszámítva (hati miatt), masszívan nyereséges vagyok a BÉT-en.

Most ott tartok, hogy arra a következtetésre jutottam, hogy semmi extra hókuszpókusz nem kell ide, "csak" trendirányba kell állni. :)

A trend egyértelmű volt: link

168% fibónál vagyunk éppen. A W1 eső trendvonal itt nem látszik, de nemsokára összeérnek.

A kezdetek kezdetétől fel volt rajzolva, kétséget csak az emberi elme tett bele.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 09:32
Előzmény: #5983  Törölt felhasználó
#5984
bakker, kirakott "gateway out" hibával a szerkesztő, begépelem újra a lényeget, erre megjelenik a hszem....
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 09:31
Előzmény: #5981  Törölt felhasználó
#5983
uhhh, sajnálom! De remélem nem adod fel! Én kétszer nulláztam le magam, most már elkezdtem végre pénzt keresni, és már megy a BUX-on is, ami ugye nagy szó :D
Hiszem, hogy van olyan stratégia, ami működik, csak meg kell találni melyik az. Nekem eddig a divergenciák lekereskedése jött be a legstabilabban, bár még elég türelmetlen vagyok és jobb beszállókat is találhatnék, de a vesztes pozijaim száma (összege) már elenyésző lett. És persze az elliott tanulmányozása nélkül nehezebben menne az alternatívák elfogadása, de én ahhoz még kiscsikó vagyok.
Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 09:24
Előzmény: #5981  Törölt felhasználó
#5982
öszintén sajnálom!!! Azt, hogy nekem mennyi bukóba került, mire megtanultam tisztelni a TŐZSDÉT, meg talán megtanultam keresni is vele, le sem merem írni, ráadásul a téged szemernyit sem vigasztalna. Már a BUX is tudok pénzt keresni, eddig mindig arra fogtam, hogy mutyi a BÉT, de hát persze, hogy én voltam béna! A hibákból, azonban, mindig tanul az ember, és ha ennek még anyagi hatása is van, akkor aztán igen mélyen vésődik bele az emberbe hogy mit baxott el...
Remélem, azért nem hagyod itt a fórumot!( és biztos vagyok benne, h vadásznak igaza van: újra fogod kezdeni :D)

Törölt felhasználó 2011. 03. 19. 09:09
Előzmény: #5978  Törölt felhasználó
#5981
Nem, sajnos nem demó volt.
Előtte volt tapasztalatszerzés 2 demó számlán, az elsőt (10k€) lenulláztam 3 hónap alatt, persze stop használat elkerülése miatt.
Másodikat megdupláztam 1,5 hónap alatt, szigorúan betartott MM-vel.
Az éles 1k€-ból 1 hét alatt csináltam 1,4k€, majd ezen felbátorodva 1 hónap alatt sikerült 3 pozi miatt lenullázni.
Nem akarom részletezni a hibákat, de alaphibák, semmi extra.
Stop nem kőkemény használata, folyamatos trend szmebeh@gyozás az indikátorok, trendvonalak TISZTA jelzései ellenére.
Semmi különös. :)
Még jó, hogy "csak" 1k volt. Érdekes módon nem fájt nagyon, most olyan béke van bennem, legördült egy lelki teher.
Persze tudom, hogy kb. 1 héten belül fordulás lesz, ebből persze kimaradok.
A fő hiba az volt, hogy a BÉT-et és a forexet nem tudtam összeegyeztetni, két lovon nem lehet egy seggel ülni.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók