Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 17. 18:19
Előzmény: #10139  Törölt felhasználó
#10140
anya gyerek ..

volt egy film egy valóságos történetről , ami abból állt, hogy a korházba kicserélték a babákat és a két- két szülő úgy is nevelte fel mint a magáét /persze hogy úgy / .

igen ám , de az egyik gyereknek dns vizsgálatot csináltak / már nem emlékszem hogy milyen okból/ és ott kiderült , hogy semmi "közük" a gyerekhez mind a két "szülőnek"

nyomozás stb.. és egy más városban élő két szülő és az azt nevelő a most már saját gyerekükhöz jutottak ..

összejöttek és sírás rívás , illetve megbeszélték az "átadás -csere " napját ../ itt is tetten érhető volt utólag, hogy mit is tesz a szokás ha vakon követjük !
azaz, saját gyereket saját szülőhöz :o))

ahogy közeledt az idő, egyre jobban elutasította mind a kettő család a cserét, mert nem bírták megtenni - hiszen mind a négy szülő sajátjaként nevelte szerette és viszont a két gyerek őket .. Úgyhogy a csere elmaradt mind a négyük nagy örömére ..

az egész számomra azt bizonyította, hogy köze sincs a "vér"nek ehhez , hanem pusztán a kötődéshez , ahhoz a fajta kötődéshez ami az emberiség sokasodásához vezetett.

úgy mint az ember , úgy a legtöbb állat is óvja a csemetéjét pusztán a faj fennmaradása és így erősebbé tétele miatt egyszerűen fogalmazva : a túlélés miatt /dianetika/ .

semmi köze ennek az "anyai szeretetnek" hiszen mint a filmben is hathatósan bizonyítottá vált , tök mindegy hogy mint anya szült e , vagy szülte e az ominózus csemetét amit baba korától gondoskodott róla .

erre még kiváló példa az örökbe fogadott gyerekek és a kialakult kapcsolatrendszer ami körbeveszi a pótszülőktől ..

a nemzés és a szülés "kötelesség" és nem óhaj vagy vágy kérdése .. ez egy evidensen velejáró cucc ami minden élőlényben benne meg egyedben kódolva van a kezdetek óta ..

***

elsikkadtál a lényeg felett a másik témában .. de mindegy .
Törölt felhasználó 2011. 12. 17. 17:37
Előzmény: #10138  Törölt felhasználó
#10139
Jesszus...

Szerintem a szabad akarat működik az életben.
Az egész mondandóm lényege inkább a felelősség vállalásról szólt (volna). Nekem úgy jött le, hogy a génekre kened ezt a sztorit, csak ezért írtam, amit. De, mint írtad, nem ez volt a szándékod. Félreértettem. Mea culpa...

Persze, beszélhetünk itt ösztönökről, meg ilyenek, de akkor is te döntöd el, hogy megteszed vagy sem. Ha pedig igen, akkor ennyi, te döntöttél így. Ha nem, akkor is te döntöttél. És persze, erkölcsök, meg normák, meg mi egyéb, de akkor is döntesz. Te és senki más.

Álmodik vagy gondol? Nem mindegy.
Azt gondolom, hogy valakivel együtt lenni úgy, hogy közben másra gondolok, a csalás legundorítóbb formája. És mondhatjuk, hogy nem tette meg... ez csak mellé duma, ez már akkor xart sem ér. Lehet kezdeni dobozolni, innen már nincs visszaút.
Ha gondol, miközben magával szórakozik, hát tegye. Senkinek sem árt vele, s mindaddig amíg ez a normális szexuális élet rovására nem megy és nem fajul oda, hogy közben is máson járjon az esze, azt gondolom, még hasznos is lehet. Erre vannak a 18+ képek, filmek. Tökéletesen kordában lehet velük tartani a történetet. Mert hát ugye tagadhatjuk, és fúúúújjjjolhatunk, de attól ez még egy teljesen normális dolog az ember életében. Közösen nézni/csinálni pedig akár még egy kis sót is jelenthet a kapcsolatnak :o)
Ha álmodom, hááát én azt simán elmeséltem részletesen minden pasimnak, hogy bassszuuus milyen álmom volt már... mondjuk én kis perverz vagyok (az ilyen álmokban), tehát ettől általában beindultak. Aki meg egy ilyenen megsértődik, az egy hülye. Sokkal inkább a helyzet, a szitu a lényeg egy ilyen álomban, mint a személy kiléte. Szerintem. Akkor meg tessék elmondani, és tessék megadni az álmodónak azt amire vágyik. Nyilván nem extrém perverzitásokról beszélek.
Hogy ez az életben a legtöbb kapcsolatban nem így működik?
A véleményem az, hogy ehhez nagyon sok köze lehet az önértékelési zavaroknak. Könyörgöm, egy egészséges szexualitással megáldott ember nem pörög rá arra (féltékenységileg), hogy a pasija/csaja éjszaka kivel és mit és hogyan csinált álmában. Sőőőt... ha okos és figyel az ilyen sztorik hasznosak. Egyrészt mert megtanulnak beszélni az emberek a szexről. Ami szerintem nagyon hiányos terület. Ha pedig megtanulnak beszélni, akkor egyértelműen el is tudják mondani, hogy mit is szeretnének. Nem hímezve hámozva, nem körülírva, hanem úgy ahogy van, a csupasz valóságot. Másrészt meg lehet tudni, hogy van e olyan, amit esetleg a másik nem próbált vagy van e valami amire vágyik.
Utána meg hajrá, ott a feladat, meg lehet valósítani. Ha két egészséges emberről beszélünk, azt hiszem csak jót tehetnek azzal önmaguknak és a kapcsolatuknak, ha ezeket az álmokat elmondják/megbeszélik.
Igen, tudom, ez nagyon nem megy az embereknek, se pasiknak se nőknek.

Amit az anyáról és a gyerekről írsz...
Igazad van szerintem is sok ott az elhazudott dolog.
Törölt felhasználó 2011. 12. 17. 16:13
Előzmény: #10123  Törölt felhasználó
#10138
nem annyira bújtam a gén mögé, csak annyit próbáltam írni/gondolni, hogy ez is befolyással lehet..

vannak barátaim, akik rajtam , én meg rajtuk csodálkozom ..

és vannak tágabban vett emberek/férfiak/nők, akiknek a legtöbbje simán és erőlködés nélkül monogámok , míg vannak olyanok is , akik mindezt nagyon nehezen bírják elviselni ..

szerinted akkor hogy van ez ?

ez a "szabad akarat" nálad is jó duma , de azé ez sem olyan gömbölyű .. /a bibliában ez a szöveg elmegy , de a valós életben teljes egészében már nem annyira és ..és inkább nem - persze ha őszinte tudsz lenni .

azt nem vitatom , hogy meg lehet, meg kell állni a puszta vágy szanaszét burjánzását ..

igen .. ez igaz , mert akkor végletekben kifejezve- állatok lennénk ..

bár ez sem így igaz , mert ezek a cuccok kezdetekkor nem így működött - tehát szokássá vált azaz, erkölccsé "fajult" ez a felvett módi ..
akkor sem "állatiasan" viselkedtek az emberek, hanem akkoriban más volt az emberek elvárása és követelménye egymással szemben és a szokások is igen lassan alakultak ki/át és -- aztán ahogy "fajult"-ak a cuccok , úgy idomultak hozzá a hosszú időn át alakuló szokások amik végül erkölccsé fogalmazódtak meg és a napjainkban is formálódnak- és rengeteg lett/van belőlük ..

pl. minden további nélkül létesítettek hajdan szexuális kapcsolatot anyák és fiuk vagy apa és lányuk, csak miután ez beteggé tette őket..így nem szolgálta az emberiség fennmaradását , ezért erről eléggé hamar le is szoktak .. szokássá vált hogy nem jó dolog nekünk ez embereknek /beteges/
/de ha már akkor lett volna gumi és védekező módszer- ki tudja mivé alakult ez volna mind a mai napig ./

bár a spektrumban bemutattak egy filmet arról, hogy a mai napokban vígan dívik ez a cucc sok anya és fia között , és mint egyik ok : ne vonja el az egyetemista fiát a tanulmányaítól /másszóval az érvényesüléstől/ a szexualítás maga . /azé a nők a legtöbbnyire, mert a legnagyobb számban az elvált nők egyedül nevelik a fiukat /is/

nagy az isten állatkertje - de azé egy evolúcióval foglalkozó pszichológus ezt azé sokkal árnyaltabban fogalmazná meg .

de azé piszkál a dolog más formája is, máshonnan de majdnem ugyanezt megközelítve :

szerinted mennyire "erkölcsös" vagy elfogadott az, hogy egy szerető férj mellett egy idő múlva / vagy nem is kell idő :o) , más férfira is kedve van gondolatban a feleségnek, esetleg álmodik is vele ..
szerinted ez miből/honnan maradt meg ez a cucc..mind a mai napig is és az összes emberben szinte és valóságosan is ?

ne mond a tett és a gondolat közötti különbséget nekem , mert reggel nem azzal kel fel senki sem , hogy az ébredő férjnek/feleségnek elmeséli kapásból hogy az álmai pasijával/nőjével mekkorát .. tehát "tett"el hallgatja el a "gondolat"át

na miért is nem mesélik el ?

és itt átsejlik a gondolat és a tett közötti nem is oly éles különbség - persze pszichikai értelemben .

a dolog nyitja /ma már/ nem annyira a fizikai aktusa mással , hanem az érzelmi megnyilvánulás lenne -- csakhogy sohasem , szinte egyetlen esetben sem az , nem annak tekintik

mert itt már a gondolatnak is "szabályozott"-nak kell lennie a másik felé .. azé ezt meg tegyük hozzá ..

örökké "küzdeni" fog mindenki ez ellen mert egy atavisztikus cucc ez , amit ha akarunk ha nem , magunkba hordozunk és független tőlünk hogy mikor is jön elő .. együtt kell élnünk vele - de tagadni sem érdemes a létezését -legalább is sajátmagunknak nem .

..és mintha haladnánk visszafelé: egymással sokkal kötetlenebbül kötnek az emberek szex.kapcsolatot , kötöttségek nélkül .. sőt! valahol olvastam a tudomány egyfajta definicióját a természetadta szexuális örömre : ez egy bonus a természettől

én sztem ez meg egy tévedése a természetnek , mert iszonyú gátja lett az ember tiszta érvényesülésének - az egyik igen fajlagosnak mondható oldaláról /ne keverjük ide a szerelmet , mert az a párkapcsolathoz , az emberi egyed gyarapodásához lenne csak szükséges

sok az alapnak , az evidensnek vett tévhit : pl. anya és gyereke ..., annak vérszerinti kapcsolata mint szeretet ..

ez így hamis és nem is igaz /tudom hogy megbotránkoztató

az anya a gyereke által a gyarapodásból származó többlet egyedet szereti, ill. az arról való gondoskodást "szereti" - szintén a természet által diktált módon .amit tudattalanul magáévá tesz akár már a fogantatás előtt is. /meg sem született , de már szereti /
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 21:22
Előzmény: #10136  Törölt felhasználó
#10137
:)))))))
link
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:38
Előzmény: #10135  Törölt felhasználó
#10136
Nem baj, nyúlkálj csak :)

Ebben a fórumban nemcsak hogy nem csapnak a kezedre, ha rossz útra téved, de még vezetik is a kezed

nehogy ne tévedjen rossz útra :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 18:49
Előzmény: #10134  Törölt felhasználó
#10135
Jááájjj, de belenyúltam...
oké slamposan fogalmaztam. :)

Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 18:44
Előzmény: #10123  Törölt felhasználó
#10134
Azt őszintén megmondva, nem értem, hogy a hajlamosító gén hiányában hogyan lehet több a rákos, mivel a hajlamot ezen esetekben statisztikailag igazolják (a hajlam bizonyítéka, per definitionem a magasabb előfordulás)

A kérdés pedig annyival bonyolultabb, hogy van gén, ami predesztinál. Akár betegségre, akár másra, ezek az ún. monogénes öröklődésű dolgok. Például a retinoblastoma rák erre nagyon jó példa. Vagy a szem pigmentszíne, vagy a fülkagyló alakja, .

Vannak gének, amelyek hajlamot hoznak, ezek ún. multigénes öröklődésű jellemzők.

Pl. a BRCA ilyen, bizonyosan szerepe van, de csak egy tényező a sok közül. Ha ő megvan, akkor már kevesebb másik tényező is elég, tehát a valószínűség nő.

Végül vannak olyan jellemzők és dolgok, amelyek függetlenek mindenféle génektől, szóval nem intézném el hogy vagy szabad akarat, vagy predesztinált minden. Van ilyen is, olyan is, és átmenet is)
Moony 2011. 12. 16. 17:24
Előzmény: #10129  Törölt felhasználó
#10133
A BRCA-t tanítják mindenhol, mint legfontosabbat. A lénegy, hogy bizony meghatározó, a gyakoriság másodlagos, hiszen ha előfordul valakiben az őt nem vigasztalja, hogy másokban nincsen.

De akkár már mondhatjuk az APC-t, ami meg 100%ban coloncarcinomát okoz. Vagy Retinoblastomát is meg lehet említeni.
Sajnos ezek bizony eldöntik mi lesz.
forest_30 2011. 12. 16. 13:53
Előzmény: #10131  Törölt felhasználó
#10132
mikor leszünk mi Észtország ? :))
hányingere van már az embernek .
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 13:45
Előzmény: #10130  Törölt felhasználó
#10131
Mi történt 13:30-kor, hogy EUR/USD megugrott? Tudja valaki?
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 12:27
Előzmény: #10128  pistu34
#10130
Eeeez csúnya lesz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 12:22
Előzmény: #10127  Moony
#10129
Szia!
Attól függ milyen statisztikát nézünk, hogy megállja e a helyét bármelyikünk állítása.
A BRCA mutáció ritka.
Annál van egy gyakoribb, mely a nők kb 60%- nál van jelen. A kockázatot ennek a génnek a jelenléte csupán 10% kal növeli.
Míg mondjuk a kövérség a kockázatot 40% kal növeli meg. A hormonpótló kezelések pedig megkétszerezik a kialakulás lehetőségét.
Ennek tudatában úgy tekinteni erre a génre, mely önmagában a mellrákért felelős azt gondolom badarság lenne. A többi kockázati tényező azt gondolom sokkal többet visz. A gének csak hajlamosítanak.
A BRCA mutáció valóban nagyobb kockázati tényezővel bír, ám mivel ritka, nem gondolom, hogy valóban jelentős lenne az összehasonlítás szempontjából.
pistu34 2011. 12. 16. 12:19
#10128
Irány a 340-es Euró.
Moony 2011. 12. 16. 11:45
Előzmény: #10123  Törölt felhasználó
#10127
Üdv!
"Az emlőrákra hajlamosító génnel rendelkező nők közül például kevesebben lesznek emlőrákosok, mint azok közül akik nem hordozzák ezt a gént."
Azért ez így abszolút nem állja meg a helyét.
BRCA1-2 mutáció ~60% körüli valószínűséggel okoz emlőrákot egy hosszú élet alatt.
Ettől jóval elmarad a mutáció nélküli esetek száma.
Az más kérdés, hogy más tényező is befolyásoló szereppel bír.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 10:51
Előzmény: #10124  Törölt felhasználó
#10126
És lehet, hogy tényleg? :))
"Tükör"

Megyek vért adni. További szép napot Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 10:39
Előzmény: #10071  Commodore64
#10125
gold jól megszívatott minden longost, aztán persze fordult... eurusd same...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 10:23
Előzmény: #10123  Törölt felhasználó
#10124
elképesztő, mintha magamat hallanám... :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 09:27
Előzmény: #10122  Törölt felhasználó
#10123
He he... a genetika jó duma, ami mögé el lehet bújni. De az igazság az, hogy a gének max a hajlamot adhatják bármilyen területen, de nem predesztinálnak. A döntés pedig ugye az emberé, mint szabad akarat.
A legnagyobb áldás és a legnagyobb átok is egyben az ember számára.

Az emlőrákra hajlamosító génnel rendelkező nők közül például kevesebben lesznek emlőrákosok, mint azok közül akik nem hordozzák ezt a gént. Most akkor hogy is van ez? Talán felül értékeljük a gének jelentőségét? Sebaj, takarózni jól lehet velük.:)))
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 08:57
Előzmény: #10115  pistu34
#10122
ha kivillant egy comb vagy bármi, én voltam az a házasságaim alatt az akit könnyű volt ágyba vinni

/rohadt combok cicik !+ egy mosoly és én már kész is voltam se láttam se hallottam ! :o))

valszeg genetika ..

****

én ma semmit nem zárok, semmit nem is nyitok ..

jövőre nyitok egy számlát az equilornál és rányomulok az usa tőzsdére .. már jóideje szemezek velük és raktam átlagban vagy húsz pozit rájuk már 3x is , és az eredményesség eléggé meggyőző már cirka 7 hónapja ../természetesen swing és távolabb, mert nekem a napizós csak sima kaszinó -ehhez nincs ,sosem volt érzékem

Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 17:31
Előzmény: #10120  Törölt felhasználó
#10121
Én most elköszönök, haza ért a manó :)

Sok nap után most tudtam először úgy "beszélgetni" emberekkel, hogy nem vágtam "kést" senkibe. De el is fáradtam tőle, szaggat ez még rendesen. Lehet korai volt.
Köszönöm Nektek!

Szép estét Mindenkinek!

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók