Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 21. 14:41

Feloszlatja a katalán kormányt a spanyol kormány  

Ugrás a cikkhez
A spanyol kormány kezdeményezi a katalán kormány feloszlatását és elõrehozott parlamenti választások megrendezését - jelentette be Mariano Rajoy spanyol miniszterelnök a kabinet rendkívüli ülését követõen Madridban szombaton. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 10. 22. 01:57
Előzmény: #3  Peterbond
#8
nem a spanyoloknak nem jó hanem brüsszelnek
ami azért mókás, mert a központosított eu-ban tök mindegy lenne
ebből az látszik, hogy nem hisznek a központosított eu-ban rövid távon
és nyilván ott vannak akkor a baszkok, bretonok, skótok, székelyek stb.
ugyanakkor az is lehet, hogy éppen ezek a mozgalmak erősítik meg brüsszelt, és néhány év múlva simán hagyják az névleges önállósodást egy egységesített eu-ban
Peterbond 2017. 10. 22. 00:41
Előzmény: #6  wyl
#7
A 90 % tulzo mivel szinte csak a fuggetlenseg partiaknak volt fontos a reszvetel. De osszesegeben azert jol mutatja a reszvetel hogy igenis magas a tamogatottsaga ( talan teljes nepessegre vetitve is 30% szavazott a fuggetlenedesre ) es a spanyol kormany fellepese es intezkedesei utan kotve hiszem hogy csokkent volna szamuk sot szerintem meg tobb elegedetlenkedot szult. Ha lesz uj szavazas az csak erositeni fogja a jelenlegi fuggetlenedesi torekveseket szerintem.
wyl 2017. 10. 21. 20:58
Előzmény: #2  exmnbs1
#6
Hát sztem is. Mivel a szavazók 90%-a a függetlenség mellett rakta le a voksát, ezért gyanítom, hogy a katalán választásokon is függetlenség mellett kiállókra fognak szavazni. Úgyhogy ez a meccs még közel sincs lejátszva.
A tárgyalásokkal kellett volna a megoldásra törekedni.  
pitcairn2 2017. 10. 21. 20:44
Előzmény: #2  exmnbs1
#5
lehet hogy pontosan az a cél:)
-pny
-pny 2017. 10. 21. 18:40
Előzmény: #3  Peterbond
#4
Ezt szerintem is elk.rták. Hagyták ideáig folyni az eseményeket és aztán engedmény és megegyezés helyett durva visszalépés egy korábbi szintre a válasz. Ex jól írta, ebből gond lesz.
Peterbond 2017. 10. 21. 17:55
Előzmény: #2  exmnbs1
#3
Nem ertem miert jo ez a spanyol kormanynak. Ahelyett hogy megoldasokat keresne inkabb a tuzet szitja. Ahelyet hogy meggyozni probalna az embereket inkabb rendorokkel lehetetlenit el egy nepszavazast. Mit vart milyen eredmenyt fog ez hozni?
exmnbs1 2017. 10. 21. 14:41
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ebből nagy balhé lesz szvsz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek