Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 05. 13. 10:19
Előzmény: #2459  Placi82
#2460
Na látod, akkor az olaj annyira mégsem az ellenséged, vagy a neolib ellensége :-)
Én értelek, és értem a logikádat, csak egy kicsit objekítvabb lenne. 
Az USA-ban nem hinni kell, csak azt kell látni, hogy a kamatot nem fogják a végtelenségig emelni, ezért váltottad át CHF-re. :-)
Placi82 2022. 05. 13. 10:15
Előzmény: #2457  KrisztinaI
#2459
Cpe et mar visszavettem, az erdeti mennyiseget, azt hiszem 44-46kozott valahol.  Van Borr, meg !Dq, meg lesz baba. Van tesla , ndx, short. Vixet is longolni fogom ujra ,ha ugy erzem. Mert lesz az 60. Ezenkivul mar  csak beragadt Gazprom van. Amit a broker szolgaltatom, sokadik keresemre se ad erdemi valaszt, a konvertalas lehetosegere. Ennyi . Ja es a .dollar egy reszet, atvaltottam chf re. Mert nem hiszek az usaban, de ezt se fejtem ki miert:). 
Placi82 2022. 05. 13. 10:11
Előzmény: #2455  KrisztinaI
#2458
Ez a vita messzire vinne. Az atkozott kommunizmus,  Lenin, Sztalin, II VH legnagyobb vervesztesege stb. Eljott a kommunizmus vege ,es jott Jelcin alkoholista báb es hodorovszkij, bezerovszki,es az egesz hasonszoru egyfajta brancs. Akik nem eppen oroszok voltak,es nem is erdekelte oket, oroszorszag. Leraboltak az osszes allami javakat. Az orosz tanarok a vodkaban kapott fizetesuket cserélték , labasokra, amit elemiszerre csereltek. Na ehhez képest fenysebesseg szeru fejlodessel telt  Putyin 22 eve . Talan mar tobb szaz ev utan, az oroszokhoz hű vezeto kerult. Nem pedig kilora megvett sotet hulye. Putyin is elhitette azokkal a bizonyos korokkel, akik hagytak hatalomra jutni, hogy majd kiszolgalja őket. De aztan lerazta oket magarol. Nem teljesen, mert meg most is ott vannak a hataban,de feken tartja oket. Szoval 22-24 eve tortent anarchia ,gazdasagi csod ,es allamcsod utan, a nagyobb varosokban Berlini, Londoni fizetest tudsz keresni, egy jo diplomaval, ha nem az az eletcelod, mint ott sokaknak, hogy delre kivegeznek egy uveg vodkat. ,1 uveg uborkaval.:). Tehat, ha akarsz, akkor tudsz elorejutni ott is. En 4 orszagban hiszek a jövőben.  Svajc, ausztralia, Kina, Oroszok. De azt mar nem fejtem ki miert.:)
KrisztinaI 2022. 05. 13. 10:09
Előzmény: #2453  Placi82
#2457
Fogadhatnánk abban a X6-osban, hogy ha elindul az fogyasztás felfelé, te leszel az első, aki CPE-t és RIG-et fog venni :-) (Humanoid már írta FF-ben, hogy 40-nél megveszi a CPE-t)
Ne értsd félre, nem akarlak megtéríteni/ vitatkozni veled, csak azt próbálm megmutatni, hogy az igazságnak csak az egyik felét látod, ami jelenleg jól is működik.
kajli_man
kajli_man 2022. 05. 13. 09:53
Előzmény: #2453  Placi82
#2456
Nem az olajjal van konkrétan bajuk szerintem. Magas olaj/gáz = magas infláció = alsó sok decilisnek fáj (jobban, mint az eddigi eszközár infláció)
KrisztinaI 2022. 05. 13. 09:38
Előzmény: #2441  Placi82
#2455
ui. én voltam Oroszo-ban, és nem akarsz te olyan rendet itt, mint ami ott van, mert akkor nem szidhatnád nyilvánosan a fennálló gazdasági rendet :-)
KrisztinaI 2022. 05. 13. 09:34
Előzmény: #2453  Placi82
#2454
Van gazdasági elit, ezt nem kérdőjelezem meg. Én mindkét rendszerben éltem Mo és UK.
A gazdasági elit irányítása alatt a középosztály jobban él, van kultúra, virágzik a gazdaság, viszont aki lent van, az nagyon lent van, és ott is marad.
Politikai elit irányítása alatt korrpució van, csak nekik megy jól, a gazdaság hanyatlik, viszont aki lent van, az sem szenved annyira.
Bár ott nem éltem, de a kettő mindtha talán Németo-ban vagy Franciao-ban működne együtt, ahol mindkét fél benne van az irányításban. Ott mindenkinek átlagosan jut, van egy kis kúltúra is.
Placi82 2022. 05. 13. 09:25
Előzmény: #2449  Placi82
#2453
Leyer, Biden egy 20 fos ceget se birnanank elvezetni. Mert kilopnak a szemuket, vagy csodbe vinnek a ceget. Uvolt roluk, hogy alapveto kepesegek hianyaban vannak. Se a geopolitikai,se a gazdasagi korulmenyeket nem erzekelik
 Keptelenek felfogni mi van korulottuk. Most komolyan, ok a legertelmesebb, legokosabb, legravaszabb politikusok, amit 400 millios populacio kibtudott termelni. Ebben a topikban,es a financialos topikban, is 10 embert tudnek, akik magasan felettuk vanak minden eszbeli kepeseg, es atlatasi tulajdonsag  tekinteteben ezeknek. En megmondtam 3 hete, ide irtuk humanoiddal, olaj nem barátja , a neolibeknek ,es ha 120$ lesz is az olaj, akkor a furosok,es az olajososk csak napi 1%ot esnek:). De nem erdekel . Amiota az alapjan kereskedek, hogy nem csak mondom, hanem.hiszem, hogy van neolib gazdasagi es hatalmi háttér network, azota valahogy sokkal sokkal jobban megy. Most ez vagy veletlen, vagy nem. En x6 ot veszek belole. Nem audit mint humanoid:)
KrisztinaI 2022. 05. 13. 09:23
Előzmény: #2450  kajli_man
#2452
Köszi. Hasonló cikket én is megosztottam.
KrisztinaI 2022. 05. 13. 09:20
Előzmény: #2449  Placi82
#2451
Kína jelenleg "offline", a fogyasztása nem jelentkezik.  Nem védek senkit, de te befektetnéd olyasmibe a pénzedet, amin nem látod a megtérülést?
Kínában, Oroszo-ban, és sajnos Mo-on is a gazdasági elit=politikai elit, USA, UK-ban nem. Ennek is és annak is megvannak a maga előnyei és hátrányai is.
kajli_man
kajli_man 2022. 05. 13. 09:15
Előzmény: #2447  KrisztinaI
#2450
https://stockanalysis.com/stocks/xom/financials/
https://stockanalysis.com/stocks/cvx/financials/
 
Plusz nézz rá mit csinálnak a nagyok a szabad pénzükkel:
XOM 2021 FCF/share: $8.52, Dividend: $3.49
CVX 2021 FCF/share: $11.89, Dividend: $5.31
+ Folyamatos részvény visszavásárlások. Utána meg megy a rinyálás, hogy nincs pénz beruházásra. Persze, hogy nincs ha a részvényesek s*ggnyalása megy, hogy a management felvehesse a bónuszt, ahelyett hogy R&D-be menne a pénz. Értem én, hogy alulfinanszírozott a szektor, de ők se nagyon törik magukat.
Placi82 2022. 05. 13. 09:12
Előzmény: #2447  KrisztinaI
#2449
Mert 7 mrd ember ezentul.loval fog jarni, gyalog megy a balatonra,es uszva mennek Dominikara nyaralni? Mert ha recesszio is lesz az orosz 11 millio hordo embargoja, a kiurulo kutak, bassszus a szaudi legnagyobb kutak mar olyan kimeruloben vannak hogy a bepumpalt tengerviz megjelenik a felszivott olajban.  Teljes kaosz van mindenutt. Es az idaig kezben tartott vilaggazdasag, teljes az anarchia. Leyer azert nem a legelesebb kes a fiokban, de gondolom valaki csak szolt neki, hogy télen nem lesz gaz, mert az LNG kapacitas a toredek potlasra se eleg.5-7ev megfeszitett munka es 1000 mrd utan meg tudjak oldani esetleg talan orosz kiesest. Addig mi lesz a gazdasagban.?? Hiperinflacio,es stagnalas, nyomor. Ezek nem ok nelkul nyomjak a hulyesegeiket.  Ezek stromanok.  Beszelo fejek! Akik a hatterben mozgatjak a szálakat azokat nem latod. Itt uj gazdasagi vilagrend keszul. Es fajni fog. A történelemben voltak ilyen sémák. Komolyan van valaki, aki elhiszi hogy az EU-t, Leyer, es a nagy USA-t Biden iranyitja.?Komolyan van?Mert Putyin,es Xi olyanok amilyenek,de értelmesek, ravaszak, igazi politikusok. Na de ezek......    ehh
KrisztinaI 2022. 05. 13. 08:45
Előzmény: #2434  Placi82
#2448
Mert általában short-scalpolni szokták a short-ot, és emiatt maradtam le én is egy csomó short bevételtől, ahelyett, hogy csak tartottam volna a short ETF-emet. :-)
KrisztinaI 2022. 05. 13. 08:44
Előzmény: #2435  Placi82
#2447
Az miért manipuláció, hogy jelenleg drilling-re nincs szükség, mert attól tartanak, hogy recesszió lesz, és ezek a beruházások 10 év alatt szoktak megtérülni. 
Nézd meg a XOM árfolyamát, szinte meg sem mozdul.
Törölt felhasználó 2022. 05. 13. 07:58
Előzmény: #2445  Törölt felhasználó
#2446
*longot.
Törölt felhasználó 2022. 05. 13. 07:58
Előzmény: #2444  kajli_man
#2445
Most jókor jött a felpattanás. Nagyon játszottam rá.
Kérdés, hogy a lehető legkisebb lesz-e, vagy egy fokozattal nagyobb. Az előbbinek egy hangyafasznyival nagyobb esélyt adok.
Ha ma nagy gappal indulunk felfele, akkor lehet zárni fogom a shortot.
kajli_man
kajli_man 2022. 05. 13. 07:25
#2444
Na úgy néz ki egyelőre minden zöld. SBUX ceo is tegnap vett $10M-ért részvényt... Remélem nem húzzák fel nagyon, mert abból is a határon voltam egy belépő vétellel. Bár amilyen szerencsém van ez így szokott működni, hogy a belépési céláram felett egy hangyafasznyival jön valami jó hír 😀
Törölt felhasználó 2022. 05. 12. 23:36
Előzmény: #2441  Placi82
#2443
Nem tudok én semmivel sem többet, mint a nyilvánosan és törvényesen is megtalálható könyvekben, cikkekben, egyéb írásokban fellelhető információk.
Placi82 2022. 05. 12. 23:21
#2442
Ndx plusz  nullara, csak visszaeroszakoltak. Kuzdenek mar evvel is mint disznók a jegen:). 
Placi82 2022. 05. 12. 23:10
Előzmény: #2424  Törölt felhasználó
#2441
Ird mar le a velemenyedet. Itt meg szolas szabadsag van. Még.:) Nemetorszagrol, Csehorszagrol nem mondhato el sajnos.  Ott szerintem mar az örsön csucsulnek:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek