380 milliárd dollár. Ennyit ér jelen pillanatban az összes Ripple, mely értéke csak tavaly 36 ezer százalékot emelkedett. A "turpisság" a Ripple esetében, hogy nem egy decentralizált kriptopénzrõl van szó, így az összes Ripple
az előbb írtam le, hogy mi a a technológiai hiányosság ;) de látom nem olvastad el! : Gondoljunk csak bele, jelen pillanatban ha utalni szeretnénk itthonról mondjuk Amerikába, akkor a bankok SWIFT-rendszerét használjuk. Ekkor a bankunktól indított utalás először egy amerikai bank által vezetett nostro számlán landol, és onnan akár több köztes pénzintézeten keresztül jut csak a kedvezményezett bankjába a pénz, ami 2-4 napba is telhet, és persze nem éppen olcsó mulatság (minden köztes szereplő leveszi a maga sápját, és akkor még az átváltási költségekről nem is beszéltünk).
a ripple 4 év alatt ötször nagyobb felfutást produkált mint az amazon (number 1 tőzsdei részvénybuborék) 20 év alatt http://schrts.co/Aunz1x https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/ ez lenne az amikor egy egyébként ígéretes technológia köré piramisjátékokat építenek:)
teljesen más a piaci környezet, ne már!! most meg amúgy is hurrá hangulat van (sajnos már nem tart sokáig) de aki az 5 évben bármibe tette a pénzét abből hasznot húzott! Ez van, most kb a szart is ellehet adni, de lesz ennek még böjtje! ;)
"valahol srácok kb 50 évvel vagytok lemaradva a banki transferek világában! utalj már haza vagy külföldre bankon keresztül!!" Utaltam két éve SEPA-n szlovákokhoz. Átment 1 nap alatt. És? Nem a blokkcsén hiánya miatt 1 nap, hanemmert beletojnak abba, hogy gyorsabb legyen. EMBERI mulasztás és nemtörődömség volt-van, nem technológiai hiányosság.
ehhez képest a valódi technológiai áttörések abszolút nem indultak ilyen hurrá-optimizmus mellett... pl. az alábbi remek film 4. perce körül hosszasan magyarázzák, hogy milyen nehéz volt eladni a személyautó koncepcióját az amerikaiknak... The Cars That Made America Episode 1 (Part 1) S01E01 2017 Documentary http://www.dailymotion.com/video/x5x23m2 megdöbbentő, hogy milyen nehéz volt a kezdet... Henry Ford az első autógyártó vállalkozásával csődbe ment!!!
nem hiszem el hogy nem értitek! valahol srácok kb 50 évvel vagytok lemaradva a banki transferek világában! utalj már haza vagy külföldre bankon keresztül!! lool sok sikert, mond nektek vmit az hogy transferwise, mondjuk? reggel 6 előtt elutalom a zsét és reggel 10 re a magyar számlán van a banki költség töredékéért és devizánál jóval kedvezőbb átváltást biztosítanak... most már borderless accountokat is csinálnak... a fejlődést nem lehet megállítani, ez van... ha tetszik ha nem! a ripple nem más, mint egy alternatíva a nemzetközi ütalásoknál, a bank of America elemzői meg biztos nem olvasták el a kisbetűst... lool!
a bitcoint szerintem már rég átvették a wall street-i zsonglőrük, de az is lehet, hogy a szatosi nakamoto is vmelyik wall street investment bank mélyén robotol:)
Ami a jövőt illeti, a naponta elindított 5,7 ezer milliárd dollárnyi tranzakcióból a Ripple piaci részesedése jelenleg alig nagyobb, mint nulla. Ennek tudatában, ha több bank elkezdi használni a rendszert, és értelmezhető piacméretet tudnak kiszakítani maguknak, akkor a Ripple XRP ára az egekbe szökkenhet. (Itt már írtunk a projektről bővebben)Olvasnivaló ;)
Törölt felhasználó2018. 01. 05. 13:54
Előzmény:
törölt hozzászólás
#68
Igen, ki fogják nyírni, mert ez világmegváltás. Meg közösség. És te meg én meg a többi, az nem értheti, mert ez olyan hatalmas dolog. És még véletlen sem azért ugrik be a 99,9 százaléka a vevőknek, hogy nem longban a végén ropogós dolcsit akarjanak érte, ja... És a legszebb az egészben, hogy a kisvuk meg az upgrade fickó is számolgatja azt, hogy mekkora dolcsiköteg lesz a végén, miközben nyomatják a piért, hogy ez az a szupermoney, ami miatt megszűnik többek közt a dolcsi is... Érted te ezt? Nem, mi? Tudod miért? Hát mert blokkcsén, azé! Na!
nem erről szól, ez pl Aprilis 2017, azóta többen beálltak a sorba: Most pletykálják a Barcalys-t: Ripple Labs announced on Wednesday it has signed 10 new banks from all over the world, including BBVA in Spain; MUFG in Japan; Akbank in Turkey; SEB in Sweden; and Axis Bank and Yes Bank, both in India. Add those 10 to the 47-bank consortium in Japan that implemented Ripple in March. And add those 57 to existing big-name clients like Bank of America, RBC, Standard Chartered and UBS, and RippleNet starts to look like it’s gaining traction very quickly.' data-reactid="17">Ripple Labs announced on Wednesday it has signed 10 new banks from all over the world, including BBVA in Spain; MUFG in Japan; Akbank in Turkey; SEB in Sweden; and Axis Bank and Yes Bank, both in India. Add those 10 to the 47-bank consortium in Japan that implemented Ripple in March. And add those 57 to existing big-name clients like Bank of America, RBC, Standard Chartered and UBS, and RippleNet starts to look like it’s gaining traction very quickly.“Our pace [of signing new clients] has dramatically increased,” says Ripple Labs CEO Brad Garlinghouse. “I also think people are getting more comfortable with blockchain technologies. It’s no longer a science experiment. It’s not theory, it’s very real.”' data-reactid="18">“Our pace [of signing new clients] has dramatically increased,” says Ripple Labs CEO Brad Garlinghouse. “I also think people are getting more comfortable with blockchain technologies. It’s no longer a science experiment. It’s not theory, it’s very real.”
ok, de miért kell ehhez külön "pénznemet" alapítani, miért nem lehet ilyen rendszerben szimplán mondjuk USD-t, HUF-ot vagy bármi mást utalni vagy esetleg vmi ilyen mezein fiatpénzhez kötni fix árfolyamon a kripto-pénz értékét megjegyzem ez a pénz funkciónak is jót tenne, mivel stabilizálódna a mai őrület és mondjuk ezért a szolgáltatásért le lehetne csípni a tranzakció 0,5%-át... egy ilyen vállalkozásban van üzleti lehetőség a mai verzió azonban szimplán piramisjáték
ha a ripplere gondolsz, akkor nagyon nem értesz hozzá ;) olvasgass kicsit :A Ripplet lényegében azért hozták létre, hogy egy gyorsabb és olcsóbb megoldást nyújtsanak főként a nemzetközi tranzakciók valós idejű lebonyolítása terén azáltal, hogy a hálózathoz csatlakozó bankokat és más intézményeket direktben kötik össze egymással a tranzakciók zökkenőmentes lebonyolításához. Gondoljunk csak bele, jelen pillanatban ha utalni szeretnénk itthonról mondjuk Amerikába, akkor a bankok SWIFT-rendszerét használjuk. Ekkor a bankunktól indított utalás először egy amerikai bank által vezetett nostro számlán landol, és onnan akár több köztes pénzintézeten keresztül jut csak a kedvezményezett bankjába a pénz, ami 2-4 napba is telhet, és persze nem éppen olcsó mulatság (minden köztes szereplő leveszi a maga sápját, és akkor még az átváltási költségekről nem is beszéltünk).
Ez már hihetetlen: gazdagabb egy kriptopénz alapítója, mint Zuckerberg
Ugrás a cikkhez