Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 07. 12. 20:03

Est média szekta  

Hajrá Esztike!
https://youtu.be/0iOqsNfkN_A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
evanani
evanani 2018. 08. 06. 22:43
Előzmény: #1139  kockaveto1
#1140
Én igen.Amikor eladták,2 éves visszavásárlási opciójuk volt....hát az már rég lejárt.De bármikor tehetnek rá vételi ajánlatot:)
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 22:35
#1139

http://www.prktnsz.hu/hirek/
Írtam már, de még mindig olyan, mintha ez a honlap az EST híreknek szólna. Kivéve az 1. hírt, ami viszont fesztiválos. Valaki emlegette a Szigetet, hogy visszavásárlási opcióval adták el anno BCS-ék...Én nem néztem utána. Valaki?
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 08. 06. 22:30
Előzmény: #1136  kockafej
#1138
:-):-):-) Úgy ahogy mondod. Erről írtam megintcsak egy terjedelmes esszét, hogy tudni kell szisztematikusan, rendszer szinten gondolkodni, spekuláns fejjel, összerakott mozaikokból, mivel aki csak azt hiszi el, amit làt, az tévútra visz. Teljesen nyilvánvaló, hogy az Est rv. során felhalmozódott információ, ami rendelkezésünkre àll (interjúk, cikkek, közlemények stb.) egy része hazugság, félrevezetés vagy szimplán téves következtetésekből felállított konteo stb.
És felvetésedre konkrétan reagálva, itt már így 2 rendkívül komoly érték van:
1. A jó előre lepapírozott olcsó rv-ek
2. A stabil, nagy múltú tőzsdei váz
Így megéri befektetni bárkinek.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 22:27
Előzmény: #1135  kockafej
#1137
Dynamo viszont nem jelentett még semmit...A Globterm kapta a 10 millió darabot. Ezért nem mindegy a 2. nagy kibocsátás aránya vsz.
kockafej
kockafej 2018. 08. 06. 22:17
Előzmény: #1132  Lastdeposit
#1136
Szerintem is! Nagyot néznénk ha meg tudnánk ezeket az atlagarakat. Jól meg volt ez tervezve. Nem kis penzekkel gurigaznak. Főleg nem kis haszonnal. Valahonnan még mindig volt pénz, ha szorult a helyzet. Valaki csak beutalta a NAV tartozást fellebbezés után :D 
kockafej
kockafej 2018. 08. 06. 22:12
Előzmény: #1134  kockaveto1
#1135
Bocs! A dynamopestre gondoltam. Keverem már ezeket. 
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 22:06
Előzmény: #1129  kockafej
#1134
A Globterm a régi leány (még 2004.11.29). A dynamopest lett most júniusban (2018.06.01) alapítva. Ezért lesz érdekes a 2./ nagyobb adag papír elosztása.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 22:02
Előzmény: #1130  notesz_laci
#1133
Sok mindenben igazad lehet, de:
Nem hiszem, hogy a nagytulaj,-ha már van,- 100ft felett még venné. Max. a leendő tulajok spekázhatták, álltak saját maguk öntése alá, ezzel növelve a hasznukat. Vagy egyszreűen ahogy már beszéltük, nem érdeke még a cégnek a magas árfolyam. Az, hogy a standard napjára időzítették az új részvények rábocsátását, legalábbis ezt feltételezi.A közkéz fenntartása alapvető érdeke a leendő tulajnak. ha begyűjti a részvényeket, magának tesz keresztbe. Hisz a leendő tartalom apportálásakor rengetek új részvényt fog kapni. És az jelentősen csökkenti (akár felezheti is) közkezet. Ami ugyebár szerintünk tulképpen az egyetlen, de legalábbis legfőbb előnye a pappernak.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 08. 06. 21:59
Előzmény: #1129  kockafej
#1132
Pontosan. Ezért alapvetően hibás volt az az elgondolás sokak részéről anno, hogy majd jelen àrszinteken vesznek x meg y darabot...meg kötelező vételi ajánlat stb. 
1. Az olcsó papírok màr ezer éve él voltak/vannaboronàlva.
2. Ajánlattételi kötelezettség nélkül ki tudják sakkozni az olcsó papírokkal.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 08. 06. 21:48
Előzmény: #1125  Törölt felhasználó
#1131
Igen, pontatlanul fogalmaztam.
notesz_laci 2018. 08. 06. 21:47
Előzmény: #1110  Törölt felhasználó
#1130
Szia, megpróbálom, bár ködös kicsit az emlékem, lehet nem pontosan írom a gondolatmenetet, megkeresni meg lusta vagyok. Szóval valami olyasmi volt, ami kicsit nyakatekert, de a ner-hez passzolna. A koncepció azt feltételezte, hogy a nagy tulaj már a cs.e előtt megjelent. Ott azt mondta: X forintért (jó olcsón) határidősen előre rögzítve megveszünk tőletek Y követelést. Nyomott áron, úgy hogy a hitelezők annál nem lesznek pénzüknél. Ellenben Y rész a Z követelésnek csak egy nagyobb része. Így hát a hitelezők kapnak rv-t és pénzt is. Elég jó deal, ha a rv árfolyama amúgy emelkedik, a tőke egy része pedig prompt meg is térült, jobban mondva megmenekült. Itt jönnek azok a felvetések, hogy hülye lenne adni X ért, ha 10 X lesz az ára. NA igen, csak neresen nézve lehetett egy olyan ajánlat is hogy take-it-or-leave-it. Magyarul, ha nem fogadják el, akkor megy minden a kukába, és bukó az összes pénz. A nagy tulaj meg megoldja máshogy amit akar. Ha ezt elfogadjuk, akkor a hitelezők is kaphattak rv-t most a rendezéskor. A feltételezéssel nekem egybe vág az is, hogy ezért kellett meghúzni az árfolyamot a standard előtt közvetlenül, és ezért is kellett jelenteni hogy jönnek a részvények pont akkor: nem volt idő pánikra, a friss hitelezői részvényeket pedig jól ki lehett önteni (az a bizonyos hiányzó cca. 3,5 milla). Miért jó ez így? Mert átlagban a hitelezők így is pénzüknél lehetnek (akár tarthatják is, öntés nem kötelező, ha újra hisznek... és akkor még profit is lehet a tartásból), egy része volt csak a rizikó, bár nyilván ők tudják mi a terv a céggel, hiszen nem mentek volna bele (el tudok képzelni titoktartásit is..). A nagytulajnak miért jó? Mert pontosan tudja mi fog történni azon a napon és alá tud állni. Mivel sok rv-t megkapott X-en, ami nagyon olcsó, így most akár 10X-en sem drága a maradék töredéket felszívni a piacról, mert átlagárban még mindig nevetségesen olcsó lehet a tulajdoni hányad megszerzése. Magyarul egy win-win történhetett ezen verzió szerint akár. Kivétel azon kisbüfik, akik a 180-as upban vették, majd megijedtek és kiszórták bukóban, vagy most abban ülnek. Őket én sajnálom ha így volt, de a tőzsdén mindig is voltak aljas dolgok, pláne a magyaron (lásd opus kpria 200-800-öntés.. már ha igaz nanus elmélete). Mi következhet még ebből és ez már szerintem: a második bevezetés előtt egy hasonló kört el tudok akár képzelni (amennyiben a második körre is marad ilyen hitelezői pakk - bár ez nem evidencia, de a számokból azért látszik, hogy nem mind parkos lesz). Tehát jöhet egy második - akár mérsékeltebb meghúzás - és újabb öntés a bevezetéskor. Akár mélyebbre is mint most, de minden csak a tervek meg a darabszámok függvénye: kinek mennyi lesz és mennyi kell a nagytulajnak még. Ismétlem még egyszer: a hitelezőknek nem kötelező önteni, (én nem is tenném, ha egy ilyen szituban ülnék a kényszerben, hanem BCS-hez hasonlóan tartanék amennyi nem fáj és megnézném, hogy mennyit nyerhetek). KB ennyi :)
kockafej
kockafej 2018. 08. 06. 21:46
Előzmény: #1117  Lastdeposit
#1129
Jól látod. A Globterm-hez sem véletlen kerültek a hitelezői részvények. Mennyiért vásárolta ki őket? Nem árulták el semmit. Szvsz. a hitelezőkkel kötöttek egy vételi opciot (fix összegű vételi jogot) még cse. alatt. A bizonytalan hitelezők közül sokan belementek. ( Talán amit épp keresünk az 3,5 M. Részvény nem ment bele). Ugyanugy köthetett a Globterm-mel egy ilyen vételi opciot az új tulaj. A Globterm összeszedi a hitelezői részvényeket, a Park drágábban eladja a céget az új tulajnak. A tulaj gyujtogethet még addig csendben a piacon is, végig rejtve marad. Win-win. Persze, ez is csak elmélet. Bárhogy is nézzük a teljes összegű kifizetés nagyon pozitív.
lizabell
lizabell 2018. 08. 06. 21:39
Előzmény: #1116  huntR
#1128
Szó szerint így gondolom, ez a nagy előnye az Estnek, amiket írtál.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 21:38
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1127
Igen, igazad van, félreértettem a kérdésed. De ezt nem fogják nyilvánosságra hozni. Valszeg nem is egyben lett valakinek adva...
Törölt felhasználó 2018. 08. 06. 21:38
Előzmény: #1122  kockaveto1
#1126
Oké,de az még "csak" 600 ezer,van még mellette másik 2,9 millió részvény.Na mindegy,remélem jó kezekbe került,és remélem nem a piacra öntés a céljuk vele.
Törölt felhasználó 2018. 08. 06. 21:38
Előzmény: #1117  Lastdeposit
#1125
Ettől még lehet befektető, ugyanis ha ő irányít a háttérből hozhatott ilyen döntést is. Ugyanaz. Csak nem pénzt kölcsönöz stikában a cégnek, hanem ami amugy is az övé lett volna részvényt megosztotta es egy részét pénzzé tette hogy rendezze a számlát. Szerintem ez sem rossz verzió, sőt még szimpatikus is.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 21:37
#1124

július 02. | 22:23 előzmény: #549  Theofil #550 "Az alaptőkét 51.933.125 darab, egyenként 0,78 forint névértékű, „A” sorozatú törzsrészvény testesíti meg." Ehhez jön még a moratórium alá nem eső követelések rendezése: +"15.139.769 darab új, „A” sorozatú, névre szóló, dematerializált törzsrészvény kerül kibocsátásra" Összesen 67.072.894db részvény biztos lesz.
Most ennyi van forgalomban.
Törölt felhasználó 2018. 08. 06. 21:36
Előzmény: #1121  kockaveto1
#1123
Ez szerintem nem a moratórium alá nem eső 15,3 millió részvény piacra dobására vonatkozik,hanem a további kb.32 millió db részvényről.Tehát 3,5 millió részvényről nem tudjuk ki rendelkezik felette,de a piacon van,tehát kell,hogy valakié legyen,SZERINTEM.Elnézést ha a tudatlanságom miatt nem így van,de senkitől nem láttam még erre pontos magyarázatot.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 21:33
Előzmény: #1120  Törölt felhasználó
#1122
bocsi, nem egyről beszálünk. Azt nem tudjuk ki kapta, de nem is fogjuk. Valszeg BCS megkapta a 600000db-ját kb bérkövetelés miatt
kockaveto1
kockaveto1 2018. 08. 06. 21:32
Előzmény: #1120  Törölt felhasználó
#1121
"III. Alaptőke-emelés   A Részvénytársaság a mai napon akként határozott, hogy a csődegyezségi megállapodás mellett „igen” szavazatot leadó hitelezők követelésállományát – amely összesen 27.099.348,12 forint – részvénykibocsátással rendezi, figyelemmel arra, hogy ezek a hitelezők a csődegyezség támogatásával kifejezésre juttatták elköteleződésüket a Részvénytársaság, és ezáltal a korábbi részvényesek részvényesi értékének megőrzése mellett.   Az Igazgatóság tovább vizsgálja azt a kérdést, hogy a csődegyezségi megállapodás ellen szavazó és a csődegyezségi tárgyaláson részt nem vevő hitelezők követelésállományát – amely összesen 3.519.877,14 forint – pénzbeli teljesítéssel rendezze-e."
ez a legutóbbi döntés... 4512663db részvényről még nincs döntés.

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek