Semmissé nyilvánított egy svájci frank alapú hitelszerzõdést a szlovén legfelsõbb bíróság arra hivatkozva, hogy a bank nem tájékoztatta ügyfelét az ilyen devizahitelek magas kockázatáról - közölte a szlovén sajtó pénteken.
Hogy te bebuktál a hiteleddel, az a te felelősséged, hogy a sok bedőlés veszteséget okozott a banknak, az a bank felelőssége, hogy országos kockázat, probléma lett a tömeges bedőlés, ez szabályozói felelősség.
Miért is? . Állam fizessen: Vannak úgynevezett felelősségi kérdések. Az államnak felügyeleti joga van, ha ezt elmulasztja, vagy nem látja el, akkor fizetnie kell. Ja, hogy ez azt jelenti, hogy adófizetők pénzével játszik és akkor ezt nem kell???? Miért is nem???? No ez a hibás szemlélet, mert e szerint azt jelenti, hogy az állam felelőtlenül megtehet bármi, azaz a benne lévő magán emberek minden következmény nélkül dolgozhatnak (a Te és az én adómból nagyon jól élhetnek és semmit nem kell tenniük). Egy ilyen súlyos kifizetésnél, miért is nem lehet felelőseket keresni? Miért is nem lehet leültetni embereket???? Bocs, ha az én adómból, valaki fizetést vesz fel, akkor az lássa is el ám a feladatát! Szerintem az a nem normális, hogy nincs semminek következménye!!!! . Bank: Ugyan ez!!! Igen, ha egy cégben a részvényesekkel fizettetik meg azt a kárt, amit okozott a cég, akkor szerintem a vezetőket is megkérdeznék, hogy mit is csináltak? Miért is osztogattatok deviza hitelt mindenkinek, ha láttátok, hogy ez eleve bukta ügy??? . Ne is haragudj a felelősség vállalás, egy demokratikus jogrendszerben normálisnak kellene lennie és nem kellene ezen csodálkozni....
Igen,ez nehéz eset. Jól "fizető", de nem annyira "tehetős" ügyfelek, meg fizetik mindenkinek a számláját.... Ez így van, a kamatfelárban érvényesíti a bank,ezért magas a THM nálunk, csóró ügyfél amúgy mit is tehet. Állam kiszáll a felelősségből,ahogy a Buda-Cash és a Quaestor esetében is.
Pontosan! Teljesen egyetértünk a három dologban, de sajnos a jelen állás szerint csak kizárólag a "jó" ügyfeleken verik el a port! . 1. Bankoknak a hibás termékeikért nem kell felelősséget vállalniuk (ahogyan leírtad független attól, hogy sok hibát is elkövettek), semmilyen kötelezettségük nem keletkezett (gyógyszeres példámban, hiába okozott súlyos következményeket a szer, nekik nem kellett felelniük). Miért is nem???? Ezt ők is el k*rták.... . 2. Állami szereplők: Teljesen kivonultak a felelősség alól. Sőt az árfolyam nyereségen gazdagodtak is, illetve a 180 forinton segítették a jobb adósokat, akik még ráadásul rontották a banki portfóliót, amivel sikerült még nagyobb kárt okozni.. . 3. Jól "fizető", de nem annyira "tehetős" ügyfelek, meg fizetik mindenkinek a számláját.... . 4. Felelőtlenek: Igazából ők is szívnak, de azért nem törnék mindegyik felett pálcát, hogy egy jó részük tartozhatna akár a 3. ügyfélkörhöz. . Összességben én csak annyit állítok, hogy igenis a két szereplőnek is lenne felelőssége és kompenzálni valója és nem csak a "jól" fizető ügyfeleknek, akik semmit nem tudnak tenni csak fizetni.....
A Bank egy nagyon komoly, szigorú hitelezési politikát folytató Intézmény... volt a 90-es években,illetve ma is kénytelen-kelletlen. Ez jó a családoknak,meg megvédi őket az MNB-pénzügyi felügyelet a kereskedelmi bankoktól.
jav.: "és mindezt nem változtat azon semmit, hogy a jelenlegi pénz. és bankrendszernek jóformán semmi köze sincsen a normális piachoz...amíg ez NEM változik addig garantált az egyre szélsőségesebb pusztítás... "
“Mégis hol kellett volna utána járnom ?“ . Internet, pénzügyi könyvek, pénzügyben jártas ismerős, stb. stb. . Ha meg ez túl macerás vagy még mindig bizonytalan vagy, akkor: egyszerűen NEM KELL ILYEN TERMÉKET VENNED/IGÉNYELNED.
a jelenlegi piacparódia keretében végül jóformán mindenki bukni fog ki kisebbet, ki nagyobbat... be kéne fejezni a bank és pénzrendszer tekintetében a nem piackonform működést... még akkor is ha ez a jelenlegi piacidegen bankrendszer végét jelenti...
Érdekes döntés született egy szlovén devizahiteles ügyben
Ugrás a cikkhez