Topiknyitó: badsector1 2019. 01. 02. 19:38

EMIGRÁCIÓ, EU-ban való bennmaradás ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet Orbán olyan új feltételrendszert, ami miatt már egy olyan ország amelyik, nemzetállamként képzeli a jövőjét csak a közösségen belül maradhat.
Az emigráció kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget, hogy számolni keljen vele.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 01. 06. 10:29
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Én nem kjndom, higy kém, de hogy ő teregette ki a belső szennyest, és szembe ment a kongresszusi határozatokkal, az nagyon valószínű. Miután elüldözte Schiffert és SRB-t, szépen otthagyta a pártot. Én ezt látom, sikeresen meggyengítette az lmp-t.
badsector1
badsector1 2019. 01. 06. 10:27
Előzmény: #37  signal2
#39
Melyik megverésről beszélsz?
Azt még mindig nem értem, hogy miért ő lett volna fityesz ügynök. :))
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 10:25
Előzmény: #35  signal2
#38
Ugye nem azt akarod mondani, hogy igazából Hadházy a Fidesz kém és nem mondjuk Sallai R, vagy a sokkal valószínűbb Ungár P.? Ez nagy csavar lenne az "ellenzéki pártokban fidesz kémek vannak" c. történetben. :) A végén még elhiszem, hogy az Orbán Simicska balhé csak színház volt, közben zseniálisan szétverték a Jobbikot. 
signal2
signal2 2019. 01. 06. 10:24
Előzmény: #36  badsector1
#37
Ő maga jelent meg a médiában azzal, hogy "megverték", és egyéb finomságokkal, aztán kiderült, hozzá sem nyúltak.
badsector1
badsector1 2019. 01. 06. 10:07
Előzmény: #35  signal2
#36
Ezt meg honnan tudod?
Azért mikor valakinek a családjának esik neki a fityesz az nem a te verziódat erősti szerintem.
Márky Zay felségének is neki eset a fütyisz média, de nem gondolnám, hogy fityesz embere lenne.
:))
signal2
signal2 2019. 01. 06. 10:01
Előzmény: #33  badsector1
#35
Hadházy volt. Minden belső vitát ő szivárogtatott ki.
sanka 2019. 01. 06. 10:00
Előzmény: #33  badsector1
#34
Szerintem is az.
badsector1
badsector1 2019. 01. 05. 21:23
Előzmény: #31  badsector1
#32
Glutén mentes Magyarországot.
badsector1
badsector1 2019. 01. 05. 21:20
Előzmény: #25  signal2
#31
Az nem gyanus, hogy orbánék alatt még soha nem sikerült precizen megfogalmazni népszavazási kérdéseket?
:))
Orbán 1 glutén.
hatosa 2019. 01. 05. 21:10
Törölt hozzászólás
#30
signal2
signal2 2019. 01. 05. 20:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Ez marhaság, mert az aláírásgyűjtéskor kiderül, hogy érdekel-e egyáltalánegfelelő számú embert, a szavazáskor pedig az, hogy a népnek ki a véleménye a kérdésben. Tehát szerintem így értelmetlen az, hogy egy benyújtó a saját érdekében akar szavazni.
Pont ezért nem is értem, miért lett így de facto megszüntetve a népszavazás intézménye.
hatosa 2019. 01. 05. 20:38
Törölt hozzászólás
#28
hatosa 2019. 01. 05. 20:33
Törölt hozzászólás
#27
hatosa 2019. 01. 05. 20:30
Törölt hozzászólás
#26
signal2
signal2 2019. 01. 05. 20:27
Előzmény: #23  badsector1
#25
Mindössze precízen kellene megfogalmazni a kérdéseket. Lehet, hogy szándékosan nem volt az?
hatosa 2019. 01. 05. 20:24
Törölt hozzászólás
#24
badsector1
badsector1 2019. 01. 05. 11:10
#23
https://www.portfolio.hu/gazdasag/nem-hitelesitettek-a-nepszavazast-a-rabszolgatorvenyrol.309541.html
  
"Hajnal Miklós, a Momentum politikusa magánszemélyként három kérdést nyújtott be hitelesítésre. Az első azt célozta, hogykollektív szerződés esetén ne lehessen naptári évenként háromszáz óránál több rendkívüli munkaidőt elrendelni. Rádi Péter, az NVB elnöke a vitában felhívta a figyelmet arra, nem egyértelmű, hogy a kérdés érinti-e az önkéntes vállalás alapján végzett túlórát, mivel azt még a munka törvénykönyvére vonatkozó javaslat benyújtásakor fogalmazta meg, azonban a jogalkotás során bekerült a törvénybe az önkéntes vállalás fogalma. A bizottság többsége ezek alapján nem hitelesítette a kérdést.
A második kérdés célja az volt, hogy a munkaidőkeret tartama kollektív szerződés esetén legfeljebb tizenkét hónap legyen. Rádi Péter felhívta a figyelmet arra, a jelenlegi szabályozás szerint a kollektív szerződés a munkaadó és munkavállaló érdekében is eltérhet, a kérdésre válaszolók azonban vélhetik azt, hogy a népszavazással egy át nem léphető határt határoz meg a törvényalkotó, ráadásul a kérdés elhagyja a munkaidő-keret meghatározásának előfeltételeit és ezzel szerinte jogi bizonytalanságot okoz. Az NVB többsége ezért nem hitelesítette a kérdést.
A harmadik kérdés arra irányult, hogy a teljes napi munkaidő esetén ne lehessen naptári évenként kétszázötven óránál több rendkívüli munkaidőt elrendelni. Az NVB többsége a kérdés megismétli a hatályos rendelkezést, ez pedig kizárja a kérdés hitelesítését, továbbá a kérdés nem rendelkezik az önkéntesen vállalható túlmunkáról.
Az NVB határozatai nem jogerősek, ellenük 15 napon belül lehet jogorvoslatot benyújtani a Kúriánál. "
  
Félnek a nép akaratától.
badsector1
badsector1 2019. 01. 05. 10:40
#22
https://index.hu/belfold/2019/01/05/tuloratorveny_rabszolgatorveny_munka_torvenykonyve_tuntetes/
  
"Ellenzéki pártok, szakszervezetek és civilek nem engedik el a túlóratörvény ügyét, vidéken is demonstrálnak és sztrájkokat készítenek elő. A Fidesz szerint az egész csak a randalírozásról és a színészkedésről szól.
   
Orbán behorpadt meggyőződése
Bár az ünnepek előtti utolsó tüntetésen legalább tízezren voltak, a kormányzati kommunikáció igyekszik úgy beállítani, hogy csak egy szűk kisebbség agresszív akcióiról vagy éppen színészkedéséről van szó.Novák Katalin, az Emmi államtitkára szerint nem könnyű azoknak, akik nem értenek egyet a kormánnyal, az ellenzék pedig valóságshowt játszik:Nehéz lehet azoknak, akik valamiért nem tudják támogatni a kormánypártokat, mert úgy látom, egyik ellenzéki párt sem kínál számukra valós alternatívát. Gondoljon bele, hogy ez azt jelentené, hogy azok közül kellene valakiknek vezetni ezt az országot, akik most valóságshow-t játszanak az utcán, színészkednek és provokálnak, és méltatlan módon viselkednek.Az a benyomásom, hogy nem is a magyar embereknek akarnak üzenni, hanem a külföldi médiának. A színházukhoz a nemzetközi sajtó hálás közönség. Az ellenzéki képviselők hozzáállását egyébként jól jellemzi, hogy amikor konkrét, sokak életét megkönnyítő jogszabályok megszavazásáról van szó, nincsenek jelen, és nem támogatják azokat".Gulyás Gergely, kancelláriát vezető miniszter nem tudja megmondani, mikor érnek véget a tüntetések, de abban biztos, hogy nem állnak majd mögöttük tömegek. "Én hosszú ideje úgy gondolom, hogy ami ma a tüntetéseken megnyilvánul, vagy ami kiváltotta a tüntetéseket, az a magatartás, amely miatt az ellenzéknek nincs reális esélye a választásokat megnyerni" - fogalmazott a fideszes politikus.Orbán Viktor december elején fontos és jó törvénynek nevezte a túlóratörvényt. Hozzátette: „Mindenkire figyelek, a szakszervezetekre különösen, követem a véleményüket, tisztelem is a véleménynyilvánítás szabadságát, és megfontolom mindig a fölvetett érveket. Ez esetben szerintem a fölvetett érvek súlya jóval csekélyebb, mint maga a törvényjavaslat súlya,ez jó törvény és jót fog tenni a munkavállalóknak.Két héttel később már arról beszélt, hogy többet várt a szakszervezetekről, az a meggyőződése pedig, hogy a szakszervezetek komoly partnerei lehetnek a kormánynak, "behorpadt".Lázár János, fideszes képviselő, korábbi miniszter szerint a túlóratörvény módosítása egy "vitatott és vitatható lépése a parlamenti többségnek és a kormányzatnak", és majd kiderül, hogy működik majd a valóságban. A kormánypárti politikus hozzátette: „Nem vagyok benne biztos, hogy ez a munkavállalók széles körének támogatását elnyeri.""

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek