Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 20:10

ÉMÁSZ ÁRFOLYAM 2007 VÉGÉRE: 30.000 FORINT  



ÉMÁSZ osztalékalapú árazása – 12 HÓNAPOS CÉLÁR 30.000 FORINT



(A leírtak objektív tények, a forrásokat megjelölöm – a legvalószínűbb verziójú árampiaci szabályozás alapján íródtak a megjelölt elemzések):

.

.

1.) 2006. augusztus 01-én hatályba lépett a kompenzációs rendelet, ÉMÁSZ jövőbeni osztalékalapját alaposan megnövelte.

.

.

2.) Raiffeisen elemzője (2006. augusztus 04-i Portfolio cikk):



„2006-OS OSZTALÉKALAP 1800-2000 FORINT RÉSZVÉNYENKÉNT.”

.

.

3.) 2006. augusztus 04-i Portfolio cikk:



A 2007-ES NETTÓ EREDMÉNYT TÖBB, MINT 4 MILLIÁRD FORINNTAL NÖVELHETI A SZABÁLYOZÁSI KÖRNYEZET VÁLTOZÁSA.

.

.

4.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio cikkből:



„Ha a 2007-re várt 2.200 -2600 FORINT KÖZÖTTI OSZTALÉK TARTÓSAN FENNMARADNA, AZ ÁRFOLYAM 25.000-30.000 FORINT közötti szintre kerülhetne.

.

.

5.) IDÉZET a 2006. szeptember 01-i Portfolio elemzésből:



„Az Émász részvényei 150-250 bázispontos prémiummal forognak a kockázatmentes állampapírokkal …. szemben.”

.

.

6.) IDÉZET a Morgan Stanley elemzéséből (2006. október 20-án közölte a PORTFOLIO):



„2007. második félévében legalább 100 bp-os kamatcsökkentésre lát esélyt.”

.

.

7.) Ha összeveted az 1-5) pontokat a 6)-al és számolsz egy kicsit, néhány művelet után rájössz, hogy 12 hónap múlva 50 %-os hozamot érhetsz el az ÉMÁSZ részvényeken. (28000-30000 Forintos forward árfolyam + 2006. év után 1800 Forintos árfolyam).

.

.

És ehhez nem kell csinálni semmit, csak megvenni az ÉMÁSZt és kivárni türelemmel. Nem kell izgulni hogy hova rakd a stoppot, nem kell monitort bámulnod napi 8 órában, tengernyi időd marad mindenre......

.

.

Ha meg belegondolunk abba, hogy a konvergencia alapján milyen állampaírhozamok várhatók 2007 után, akkor az osztalékalapú árazás alapján 30.000-40.000 Forintos ÉMÁSZ árfolyamról kell beszélnünk + kapsz egy nagyon komoly osztalékhozamot minden évben (akkor az állampapírhozam lesz 5 % körül /se/) .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 15:55
#1920
Kar, hogy ez nem egy müködö piac! :-(

Ugy lehet bevasarolni, hogy a piaci szereplök eszre sem veszik.
Marmint az a keves, aki meg megmaradt.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:23
Előzmény: #1918  Törölt felhasználó
#1919
CEZ átveszi mindkettőt.
Törölt felhasználó 2009. 05. 15. 13:15
Előzmény: #1917  Törölt felhasználó
#1918
Ugy tünik valaki befekteti az osztalekot...

Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 22:48
Előzmény: #1916  mondoka
#1917
Akkor lassanként indulhatnánk vissza, felfelé...
mondoka 2009. 05. 14. 21:17
Előzmény: #1915  Törölt felhasználó
#1916
Ez a nettó. Minden tözsdei osztalék 10%-át a kifizető levonja adóként. Minden okés az 1620 Ft-al.
Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 20:42
Előzmény: #1914  Törölt felhasználó
#1915
Most még1x néztem, mostmár ott van. 1620.-/rv.
Nem többnek kéne lennie?
Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 17:39
Előzmény: #1913  Törölt felhasználó
#1914
Nekem se.
Lehet a Keler pihenteti.
Mindenesetre így úszott a hétvégi kamat.

Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 16:33
Előzmény: #1912  Törölt felhasználó
#1913
Nekem még nem jött, most néztem.
Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 15:53
Előzmény: #1911  Törölt felhasználó
#1912
A brokicégnél vezetett Ft, (ügyfél) számlára.
Ott pihen, ha valaki nem figyel.
Külön kell rendelkezni róla.

Legalábbis ez az ált. gyakorlat tudtommal.

Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 15:31
Előzmény: #1910  Törölt felhasználó
#1911
Azt hová utalják, a brokicégnél megadott bszlra?
Törölt felhasználó 2009. 05. 14. 15:02
#1910
Megkapta valaki az osztit vagy esetleg tud róla?

Mától indulna a kifizetés.

Törölt felhasználó 2009. 05. 09. 16:55
Előzmény: #1908  Törölt felhasználó
#1909
Egy kis csemege az elözöekhez (is).

Nemeto.-ban aramszolgaltato valtaskor 80 EUR bonusz jar, 2010. dec. 31-ig garantalt arak mellett.
(Amit persze nem nehez garantalni, mert a fogasztovedelmi szervezetek mar igencsak követelik az arcsökkenteseket, ill. az ütem növeleset.)

Ennyi a különbseg a müködö es ..... piacgazdasag között.
Törölt felhasználó 2009. 05. 09. 12:00
Előzmény: #1907  Törölt felhasználó
#1908
mondoka

Kinek lenne ez az érdeke?
Mármint a kicsiken kívül. Évek során ebben a papírban is többször lehetett bennfentes mozgásokat gyanítani, amikor persze ezt a körülmények lehetővé tették.
Sajnos a hazai körülmények támogatják ezeket a dolgokat, egyesek pedig kihasználják.

Csak a tulajdonosok honlapját kell megnézni (Még nyelvtudás nélkül is fel fog tűnni a különbség!) ott működik a piac, fontosak a fogasztók, befektetők, az imázs.

A multik egyébként elég jól alkalmazkodnak, ők csak a lehetőségeket használják ki.
(Pl. a leányok ügyfelei/eredménye finanszírozza a németek ingyen mobiljait, ami a jövedelem viszonyokat figyelembe véve elég érdekes gondolatokat vet fel. Ó az a csodálatos, minden problémát megoldó piac, istenített piacgazdaság! Vagy csak a neokolonializmus egy kissé rejtettebb formája???)

Nálunk pedig még mindig a sültgalambot várnák az emberek.
Van a kisbefektetőknek bármilyen érdekvédelme? Nem igazán.

Nyilvánvaló, hogy ez a jelentési/beszámoló rendszer nem jó, tett ellene bárki?
Pl. a média, akik a hírekből élnek...

lacke1

Már az előző alkalommal is írtam, hogy sok dologban igazad van, különösen saját szempontodból, de lehetnek más szempontok, más befektetési (nem kereskedési!) stratégiák is.
Valamikor majd te is megunod a napi feszültségeket, stb.

Ha több időm lesz, majd reagálok egy-két dologra, egyébként pedig mindenki azt hisz, amit akar.
Nem emlékszem (talán valamit ez is mond :-) ) már a legmagasabb vételemre, de 10k fölött egy db-t sem vettem, pedig szép pakkom volt belőle. Kicsit persze akkor is várni kellett, mire igazán bejött, úgyhogy nekem nem újdonság ez a része.
-----------

"Lassan aktualis lenne cimet valtoztatni ill. uj topikot inditani."

Ezzel kapcsolatban vártam volna véleményeket,
azért is, mert tudom, hogy sok régebbi, tekintélyesebb fórumozó van nálam.
(Csak mostanában van egy kicsit több időm írogatni.)

Támogatás nélkül pedig meghal a legtöbb uj topik.

Ennek a címe pedig már nagyon ellentmondásos...

Szép hétvégét, jó pihenést mindenkinek!
Törölt felhasználó 2009. 05. 08. 19:46
Előzmény: #1906  Törölt felhasználó
#1907
Az meg megintcsak tény, hogy hétfőn okosan észrevettem a buta állatokat, hogy már alig várták hogy rárontsanak a fotexre, és én is belevettem, kicsit játszva az ördöggel még plusz 15%-ban is 331-en. Sajnos első nap nem ontottam magamból a pépört, így okozva némi izgalmat magamnak, de azért másnapra irgalmatlanul kiszórtam az egészet 370 körül folyamatosan adogatva kisebb nagyobb pakkokban.
Nem okoskodásként mondom, de ha jön egy ilyen alkalom, és 3 nap alatt szakítok elég jó hozamot, akkor mi értelme van holmi ma már sajnos komolytalan Émászkában ragadozni?
Az meg külön üröm az örömben, hogy Synergont szintén plusz 15%-ban vettem, igaz azt már csak "mérsékelt" pénzzel nem ész nélkül mint a fotexet, és egy nap alatt ott is 10%-ot realizáltam, innentől kezdve megintcsak értetlenül állok a beragadásra ösztönzés előtt.
Ne haragudj, de én nem hiszem el hogy te már 5000 Ft-tól gyűjtögetted az Émászt.
Lehet,hogy csak túl realista vagyok, mivel itt a fórumon sok a hazudós szószátyár, főleg annak tükrében, míg korábban mikor még valamennyire voltak itt beírások, akkor egyáltalán nem láttalak, mikor meg bepang ez az egész, akkor meg folyamatosan magadat spanolod, és újongásban törsz ki mikor valaki megvesz már bocs de "szaros 500 darabot".
Azon kívül, hogy tény nem esett be osztalék után nemigen történt semmi, ennél lassan még államtapírbácsi is jobb, a hozamgarantált alapról nem is beszélve, amelyet bukó nélkül bármikor részvényre cserélhetek.
Törölt felhasználó 2009. 05. 08. 19:29
Előzmény: #1905  Törölt felhasználó
#1906
Ezzel én is teljesen egyetértek, nem véletlenül mondtam, hogy sokat köszönhetek a stabil árfolyamnak, hiszen Otp bácsival játszva valszeg én is súlyos bukóban üldögélnék, de így nincs miért sírnom.
Mindezektől függetlenül a tény az tény marad, ha valaki esetleg eladni akarna 500 darabos pakkot azonnal, és nincs ideje kivárni míg egyszercsak kiveszi valaki vagy nem, hiszen lássuk be ez azért nem normális, hogy nem estek be az osztalékrészvények, meg az sem, hogy Otp lassan már egy hete egy helyben topog.
Nagyon úgy tűnik senki sem akar sortra részvényt adni, pedig bizony ez nagyon lefele iránynak tűnik külföldi befektető nélkül, kis magyarkák azért szerintem nem fogják tudni 4000 fölé mutyizni az árat mutyisztológiailag.
Törölt felhasználó 2009. 05. 08. 17:31
Előzmény: #1904  mondoka
#1905
Az a helyzet, hogy a tőzsde a haszonról szól, semmi másról. Namost az összes eladott ÉMÁSZ-omon vett Mtelekomért másfélszer annyi osztalékot kaptam, és jelenleg mindkét részvény gyakorlatilag az osztalékfizetés előtti árban van. Lehet magyarázni jobbra balra, de a tények azok tények. De a másik oldala a dolognak az, hogy szeptember 29-től az ÉMÁSZ-ban ültem végig a válságot, és ez mentette meg a pénzem. Ez is tény.
mondoka 2009. 05. 08. 17:18
Előzmény: #1903  Törölt felhasználó
#1904
Tuld.képpen minden renjén van, rendben van, de lehetne jobb is. A kifizetési arány a nyereségből. Tulajdonképpen még ez sem kellene, ha minő megerőltetés , a cégtől évente egyszer kétszer felvázolnának valamit a társaság perspektíváiról...
Na de mi kéne ha vóna nekünk befektetői kapcsolatok??
-Nem kellene talán ezért wgy külön embert foglalkoztatni sem. Csak egy kompetens vezető szánna erre egy évben cak pakk egy félórát órát.
Csakhát itthon a németek felé való lojalitásból senki nem akar magának kavarni valamit. Manapság minden titok. aztán még valami rosszat mondana. A németeket meg mit érdeklik a kistulajok? Tán az sincs aki megmondja hogy itt a kisrészvényesek érdeklődnének.
Pedig a környezettudatos és egyébb irányelvek mellé belefér(ne) az arculatba a siker megosztása másokkal hamár nyílt a társaság.

Sok komoly befektetése van a két áramszolgáltatónak. jövedelmezőek! Még az osztalék időleges csökkentése is elfogadható lenne ha vázolva volna a perspektíva és a jövőbeli tervek a cég beruházásairól, befektetéseiről, osztalékfizetéseiről.

Nem volna ez csoda kéremszépen! Vagy legalábbis nem volna égbekiáltó erőfeszítés!
Törölt felhasználó 2009. 05. 08. 16:11
Előzmény: #1901  mondoka
#1903
Eleg tanulsagos elolvasni az indito bejegyzest.

Tulajdonkeppen nincs itt semmi problema a ceg teljesitmenyevel, csak a penzpiaci hozamok nem a varakozasnak megfelelöen alakultak.

Lassan aktualis lenne cimet valtoztatni ill. uj topikot inditani.

Velemenyek?

Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 12:08
Előzmény: #1899  Törölt felhasználó
#1902

Én szóltam!

Már el is ment a hajó.
Kellett a pakk ( > 600db), ha üres a vételi oldal, ha nem.

Kiváncsi lennék most meddig kellene a könyvet kivenni a feléhez is. (Feltéve persze, hogy nincs pufferelve.)

mondoka
Megelőztél. Én közben az alábbiakat írogattam. :)
Egyébként 643 az össz. dbszám.
Valakinek ez is mond vmit. :)

Lacke1

Úgy tűnik valakinek más a véleménye...

Természetesen van igazság abban, amit leírtál, de nem szabad ennyire érzelmi/hangulati alapon nézni a dolgokat.
Az a Portfolio-s cikk nagyon egyoldalúan tálalta a dolgokat - pozitív lehetőségek említésre sem kerültek - nekem nagyon hangulatkeltőnek tűnt, különösen a pozicionálását is figyelembe véve. Egyébként bejöttek a tippjeim.
(Erről részletesen írtam, keress vissza!)

Egyszer nyugodt körülmények között FIGYELMESEN olvasd el, amiket leírtam és érvekkel cáfold, amit tudsz, ami tévedés, kizárható lehetőség.
Ha megnyugtat én már 5k alatt felfedeztem a papert magamnak, tudnék mesélni, már akkor is 20-as könyvet volt értelme csak nézegetni, ha volt.
Én egyébként sose mondtam, hogy ebben kell tradelni vagy ez a leggyorsabb nyerési lehetőség.
Ez a rv. másról szól.

Mi indokolta volna most (a várakozásokon kívül) nagyobb osztalék kifizetését?
Ellene annyi érvet tudnék felhozni, hogy elnézést de nincs időm felsorolni.
mondoka 2009. 05. 07. 11:15
Előzmény: #1899  Törölt felhasználó
#1901
Na ezt a tegnaptól bentlévő 590 db.-ot is megvették szép csendben.

Topik gazda

terensz_hill
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek