Topiknyitó: Portfolio 2016. 06. 14. 20:00

Elvertük az osztrákokat az EB első magyar meccsén  

Ugrás a cikkhez
44 év után ma játszotta a magyar válogatott az első EB-meccset, ellenfelünk a szomszédos Ausztria volt és a kezdés remekül sikerült: 2:0-ra megvertük ugyanis a sógorokat. A 62. percben Szalai szerzett gólt, majd egy osztrák piros jött. Stieber...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=61&i=233357
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 06. 19. 11:14
Előzmény: #237  Phylaxa
#240
a sógorék szerint is jó csoport ! :)))

a sorsolás után azt mondták a Portugál meccsen eldől, hogy ki nyeri a csoportot! :)

helyette..... még mind két csapat kieshet.
_pampa 2016. 06. 19. 11:10
Előzmény: #237  Phylaxa
#239
Mint mindenki! :))))

Győzelmükkel "kikaparják" nekünk a csoport 2. helyét!
Törölt felhasználó 2016. 06. 19. 11:09
Előzmény: #234  Phylaxa
#238
A portugálok ki is eshetnek! Lesz nekik is remegés!
Phylaxa 2016. 06. 19. 11:02
Előzmény: #236  _pampa
#237
Szerintem jó a csoport, örültem és most is örülök, hogy ezt kaptuk. Azt bevallom, hogy Izlandot nem láttam előtte focizni, de mostmár egyértelmű két meccsük és a bírói hozzáállás után, hogy elszaladt velük a ló. Dzsuzsák szerint az izlandi kapus remegett. Ezt úgy értelmezem, hogy már azt várják tőlük (igazából nem tudom, hogy kik), hogy végig verjenek mindenkit úgy, hogy kapura nem veszélyesek. Tönkreteszik lelkileg azt a csapatot.

A sógorok pedig találják meg a góllövő cipőjüket, sokan csodálkoznak rajtuk hogy nem képesek a kapuba találni! Szurkolok nekik természetesen. :)
_pampa 2016. 06. 19. 10:05
Előzmény: #234  Phylaxa
#236
a sógorék kerülte érdekes helyzetbe! :)))

nekik csak a győzelem a jó Izland ellen! :)

már a döntetlen is a kiesésüket jelenti!

ugye,ugye! :)))

ÁLOMCSOPORT!

ezt mondták a sorsolás után.....
_pampa 2016. 06. 19. 09:21
Előzmény: #234  Phylaxa
#235
ha győzünk akkor ezek közül kapjuk a 2. helyezettet.

"olasz-belga-svéd-ír "

én a belga,olaszt tippelem.

Phylaxa 2016. 06. 19. 09:06
Előzmény: #231  _pampa
#234
Gólt kell rúgni a portugálok ellen. Szerintem jó meccs lesz. :)
szivacs
szivacs 2016. 06. 19. 09:03
Előzmény: #232  ------
#233
Izguljanak ők Szalai miatt, aki megtalálta a góllövő cipőjét! :-)
------ 2016. 06. 19. 08:51
Előzmény: #231  _pampa
#232
Wales. G. Bale. Nem túl biztató.
_pampa 2016. 06. 19. 08:40
Előzmény: #230  _pampa
#231
amennyiben "odafenn" kegyesek lesznek hozzánk...és a sógorék megteszik azt a szívességet legyőzik Izlandot ( különben kiesnek! :) ) mi kikapunk a Portugáloktól ( az kell! :) )

ebben az esetben nagy valószínűséggel:

Wels-Magyarország 06. 27. 21. h. Nice!

csak tipp! :)))
_pampa 2016. 06. 19. 08:30
Előzmény: #229  szivacs
#230
A magyar válogatott már szinte biztosan továbbjutott csoportjából, de hogyan tovább? Számolgattunk.
Miután a nemzeti tizenegy döntetlent játszott Izlanddal, és a portugál csapat sem bírt az osztrákkal, biztossá vált, hogy a magyar válogatott a harmadiknál rosszabb helyen nem végezhet csoportjában.

– Ha az utolsó körben verjük Portugáliát, biztosan elsőként megyünk tovább.
– Ha döntetlent játszunk Ronaldóékkal, akkor első vagy második helyen jutunk a nyolcaddöntőbe.
– Ha kikapunk a portugáloktól, akkor is biztos az első három hely valamelyike.

A harmadik esetben azonban figyelni kell az Ausztria–Izland párharcot. Ha az osztrákok nyernek, a második helyen megyünk tovább, ugyanis az egymás elleni eredményünk jobb. Amennyiben Izland nyer, akkor „csak” harmadikok vagyunk, de akkor is szinte biztos a legjobb tizenhat közé kerülés.

A magyarokra a végső csoporthelyezés függvényében az alábbi négy meccs valamelyik vár.

Ha csoportelsők vagyunk, akkor az olasz-belga-svéd-ír csoportból kapunk valakit.

Ha másodikok vagyunk, akkor az angol-orosz-walesi-szlovák csoport egyik csapata vár ránk."
szivacs
szivacs 2016. 06. 17. 16:50
Előzmény: #228  szivacs
#229
"A norvégok a magyar szurkolóktól kaptak képeslapot, és a humorérzékük teljesen rendben van" link
szivacs
szivacs 2016. 06. 17. 16:42
Előzmény: #226  szivacs
#228
"Így kerülhetjük el a németeket és a spanyolokat a nyolcaddöntőben – ha továbbjutunk" link
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 20:25
Törölt hozzászólás
#227
szivacs
szivacs 2016. 06. 16. 20:10
Előzmény: #225  szivacs
#226
"76 százalék esélyünk van továbbjutni – véli az Orákulum" link
szivacs
szivacs 2016. 06. 16. 17:32
Előzmény: #218  bigyula
#225
"Izland ellen nem nagy mellénnyel kell pályára lépni (mint a portugálok), mert könnyen zakó lehet belőle..." :-)
Így van. ne legyen zakó a mellényből!
Törölt felhasználó 2016. 06. 16. 17:05
Előzmény: #218  bigyula
#224
messzemenőt én sem, de a tendencia most ezirányba mutat. hogy megindultunk felfelé. klubcsapatok a kupafordulóban kiesnek: ez látod totál arról szól amit írtam, szegény ország vagyunk, nincsenek komoly tőkeerős magyar cégek akik adnák a pénzt a drágább, nagyobb tudású focisták megvételére. az utánpótlásnevelés (akadémiák) pedig megindult de mint említettem, az megjósolhatatlan hogy mennyi tehetségünk lesz akár egy focisuliban, akár egy reálgimnáziumban, akárhol. egyébként az EU-ban nincs korlátozása a szadad munkavállalásnak. így fordul elő, hogy a Barcelona vagy a Real csak papíron spanyol klubok, de tele vannak brazilokkal stb. spanyol alig van bennük. ezt korlátozni kellene, h. max. 5 külföldi játszhasson minden európai klubban, ami növelné az esélyegyenlőséget. csak akkor ugye a real szintű kőgazdag klubok nem nyerhetnének meg mindent... ez mai klubverseny irreális, szóval az Uefa-ban nagyfokú reformra lenne szükség, mert per pillanat még egy olasz vagy francia klubnak sincs szinte esélye arra hogy BL-t nyerhessen..és egy egy osztráknak sem, amely pedig legalább 10x gazdagabb a leggazdagabb magyar klubnál.. a lényeg: orbán "fociőrültnek" tűnhet, de legalább 30-40 év után próbál vmit tenni azért h. ez a sport (is) újra felvirágozzon nálunk. és mégsem lehet őrültségnek beállítani ezt, mert ez a legnépszerűbb sport a világon! sőt ez ugye ma már valójában egy iparág. aki gyenge a fociban, majdnem oylan mintha nem is lenne. az Usa-ban 15-20 éve még lenézett sport volt, de ma már nagyon előtérbe került, ez sem véletlen. látod te is örültél a győzelemnek, itt félre kell tenni a pártpreferenciát hiszen mekkora örömet szerzett a csapat ezzel az egész országnak!
bigyula 2016. 06. 16. 16:10
Előzmény: #221  McLain
#223
"de jól emlékszünk, micsoda ellenállás fogadta a tesi órák kötelező emelését."

Sok helyen nem tudják normálisan megtartani. Ez persze nem szempont...
McLain 2016. 06. 16. 16:09
Előzmény: #221  McLain
#222
mindenesetre: hajrá magyarok!
gratulálok a válogatottnak!
Így tovább!

És a legfontosabb: a győzelmet nem kell megmagyarázni!!!!
McLain 2016. 06. 16. 16:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#221
ez végül is lehetne helyes.

de jól emlékszünk, micsoda ellenállás fogadta a tesi órák kötelező emelését.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek