Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 09:51

DIKTATÚRÁKBAN a kormánypárton kívül köztéren ki helyezhet még el politikai tartalmú plakátokat?  

Épp erről beszélgetett tegnap két ember, amikor beszálltam a mercibe, de nem hallottam a választ, mert a sofőr becsapta az ajtót.

Szóval diktatúrákban hogyan megy a politikai plakátolás?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
settevoltesette 2017. 06. 30. 16:19
Törölt hozzászólás
#81
elemes
elemes 2017. 06. 30. 16:20
Előzmény: #65  johai
#82
"Mar bocsas meg de annyi volt a gdp mint most" én ezt konkrétan nem hiszem el. arra viszont emlékszem, hogy a zsigulira, miután kb két évnyi fizetésemet kicsengettem, hat évet kellett várni. a ford mondeóm, ami kétszer annyi lóerős, mint a zsiguli volt, szűk fél évnyi fizetésem és három hét alatt kaptam meg. szóval ÉN EMLÉKSZEM a kádárrendszerre, nem csak a napos oldalára. ha te azt a fos rendszert dicséred, az rólad szól: gerinctelen, igénytelen vagy kollaboráns voltál (mint sokan) -- de az is maradtál. az, hogy európában ma magyarország áll erkölcsileg legrosszabbul a keleti blokk országai között, pont a kádári, megalkuvásra nevelő rendszer következménye.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:21
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#83
A diktátorok mindig tagadják, hogy diktátorok lennének. A cselekedeteik alapján lehet a diktátorokat és a kifutófiúit azonosítani!
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 16:21
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#84
Ezt az általad vizionált diktatúrát elmélettel soha nem győzheted le! Legyőzni gazdasági szankciókkal, hazug ideológia keresésével és pénzügyi blokáddal lehet!
elemes
elemes 2017. 06. 30. 16:22
Előzmény: #67  penztaros_lorinc
#85
"Sajnálom, hogy unalmassá fog válni!" Az a helyzet, hogy unalmas = háttérzaj. jelentéktelen. fölösleges. nem éri el az ingerküszöböt. Szellemi maszturbáció. Ha azt akarnád, hogy a szavaid termékenyek legyenek, akkor gondolkodnál, mielőtt beszélsz.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
Soros! Migráns! Brüsszel! Civilek! u.i.: A pénzről ne beszéljünk, a fenti témák egyikével kérlek tereld el a pénzről a figyelmet!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:24
Előzmény: #85  elemes
#87
Én nem vagyok diktátor, bár sokan egy ilyennel azonosítanak. Így részemről lehetőséged van nem foglalkozni ezzel az unalmas témával!
elemes
elemes 2017. 06. 30. 16:24
Előzmény: #70  gambadoro
#88
lásd (8), (10) illetve a mancs-cikk, amit említettem: link
johai 2017. 06. 30. 16:25
Előzmény: #82  elemes
#89
Talan a sajat sorsodra emlekszel,meg a hasonlokera.Igenis lehetett pofazni,elegedetlenkedni,legfeljebb nem kaptal premiumot,de megkozelitoleg se b@sztak ki veled ennyira,mint most ugyanezert....egyebkent rendszerellenes voltam akkor is most is:)
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 16:26
Előzmény: #77  johai
#90
Nem azért újkomcsik, mert sokuk valóban komcsi volt az előző rendszerben, majd nagy mellénnyel keresztény-konzervatív, hanem azért, mert a szocializmushoz nagyon hasonlító rendszert építenek.
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 16:26
Előzmény: #80  penztaros_lorinc
#91
Süket ember, ki a vízben lubickol! Neked szerződésed van erre az értelmetlen mondatodra? DIKTATÚRÁBAN NINCS KORMÁNYPÁRT! Mi lenne neked az a politikai tartalmú plakát, amit mindenáron el akarsz helyezni egy diktatúrában?
elemes
elemes 2017. 06. 30. 16:28
Előzmény: #65  johai
#92
" annyi volt a gdp mint most!" itt egy kis GDP adatsor, a "MAX" kockára kattintva kb 1968-tól mutatja ábrázolja a GDP-t. link
settevoltesette 2017. 06. 30. 16:29
Törölt hozzászólás
#93
elemes
elemes 2017. 06. 30. 16:31
Előzmény: #91  Vazsmegyei
#94
"A diktatúra lehet totális (ha az élet minden területére kiterjed) és puha (ha az élet bizonyos területeire nem terjed ki, például a gazdasági tevékenység módjára). A diktatórikus főhatalom élhet a nyílt terror eszközével és lehet csupán autoriter hatalomgyakorlás, amikor is a vezető tekintélye vagy más nem demokratikus politikai kényszer jellemzi az államhatalmat. Az elnyomás lehet nyílt (azaz a népakarat adminisztratív korlátozásában megnyilvánuló) és rejtett (azaz például léteznek a népakarat érvényesítéséből formálisan nem, de gyakorlatilag kizárt személyek vagy csoportok, illetve nézetek, vélemények). A diktatúra mindig rendelkezik külső vagy belső támogatókkal, érdekcsoportokkal, akik érdekében a diktatúrát gyakorolják a nép fölött." ezen (történészi) definíció alapján oroszország egyértelműen diktatúra, magyarország közel van hozzá. Nem kell elfogadni a történészek meghatározását, sokkal értelmetlenebb a beszélgetés, ha mindenki a magáét hajtogatja.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:34
Előzmény: #91  Vazsmegyei
#95
Szóval, az MSZMP adta a kormányt, vagy nem? Vagy a kisgazdák? Bármilyen, a diktatúra haszonélvezőinek nem tetsző politikai tartalmú plakát elhelyezhető-e szabadon egy diktatúrában?
johai 2017. 06. 30. 16:35
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#96
Szocializmusban nem volt ilyen egyenlotlenseg,Baffet ur aki nem kommunista talan, ugyanerrol ir.....egyes volt kommunista parttagok szerint mindenki kommunista aki a regi rendszerrol valami pozitivat mond....ami ugye nem nehez a maival osszevetve.:)
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 16:38
Előzmény: #89  johai
#97
Nem az volt a Kádár rendszer legnagyobb baja, hogy nem lehetett pofázni, Kínában sem lehet most. Hanem az, hogy ha leszartál mindent, akkor is megvoltál a langyos életszínvonal, de ha tanultál, fejlődtél, akkor sem vihetted többre, hacsak nem voltál pártkatona.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#98
Most miért fáj neked az, hogy Soros támogatta Orbán Viktort, és még egy rakás FIDESZ tagot? Vagy azzal van bajod, hogy a FIDESZ több tagja is az úgynevezett civil szervezeteknél dolgozott? És ha a brüsszeli pénzek elcsorognak egészen Orbán Viktor családtagjaiig? Hogy úgy nőnek a milliárdosok Orbán Viktor körül, mint gaz a trágyázás után? Inkább térjünk vissza az eredeti témához!
Vazsmegyei 2017. 06. 30. 16:39
Előzmény: #94  elemes
#99
Na ezt szeretem. Ez lennél, amikor a logikát veszed elő! Mindenesetre ennek a mondatodnak csak felével értek egyet:Nem kell elfogadni a történészek meghatározását, sokkal értelmetlenebb a beszélgetés, ha mindenki a magáét hajtogatja.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 06. 30. 16:39
Előzmény: #92  elemes
#100
Ez Soros miatt van! Azt nem tudom, hogy miért, de csak!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek