Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 16. 06:30

Devizahitelek: itt a tökéletes mentőcsomag?  

Ugrás a cikkhez
Örökre megszabadítana az árfolyamváltozásoktól, és azonnal a negyedével csökkentené a törlesztőrészleteket. Kezdetben évi mintegy 47 milliárdba kerülne, később viszont egyre olcsóbb lenne, így ésszerű elosztással az állam és a bankok számára is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187950
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egyszer 2013. 08. 24. 21:10
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#741
Most már vagyok

Mindjárt olvasom, s lassan :( gépelve válaszolok.

De addig is Gratula a 1923-as MNB-s kommentedhez.
Részemről ebben a témában nagyon nem érek fel a te professzionalizmusodhoz. Inkább megoldó ember vagyok.
Magam becsléssel még az MNB cikk megjelenése előtt kb . 150 Mrd Ft-ra tettem azt az összeget, amit 2008, 2009 óta a bankok indokolatlanul kérnek el évente az ügyfelektől (a doksimban márciusban még lehet más összeget írtam, ha irtam)
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 11:55
Előzmény: #730  signal2
#742
Ez igaz, de mindet a hitelesek viseljék?
" a nemfizető hitelek aránya"
Pénznyelő eddig azt mondta, hogy a bank kockázata pontosan ez, mmint a nemfizető adósok! Te most azt mondod, hogy ezek miatt IS emelte a bank a kamatokat (természetesen tudjuk h így van)
Akkor megkérdezem még1x. A banknak hol a kockázata?
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 11:57
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
Másik mantra, hogy "előre nem látható dolog, a válság okozta a törlesztő növekedést"
Kérdezem én.. ezt is mind az adós fizesse meg? Hol a bank kockázata az "előre nem látható" dolog miatt?
Kb sehol
de.. 1 a lényeg..
"A BANK NEM VERT ÁT"
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 12:21
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
"Hol a bank kockázata az "előre nem látható" dolog miatt? "

szerinted mennyi különadót fizettek az "előre nem látható" dolgok miatt ?
Én azt nem értem hogy mindenki mentőcsomagokban gondolkodik.
Az utóbbi 3 évben a forint elég sokat romlott, a CDS felár majdnem duplájára nőtt.
Nem lehetne az okokat megszüntetni ?

Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 16:23
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#745
Én azt írtam, hogy ha túl sok a bedőlt hitel, az a bank buktája. Kiegészítem ezt azzal, hogy az is, ha már nem tudja a piaci verseny miatt az árazásában (akár betétesek, akár hiteleseknél) érvényesíteni a bukott hitelek miatti veszteségét.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek