Georgee Bubu egymásal ilyesmit akartok játszani akkor már nem is szólok hozzátok nincs bajom a másságal egyik ismerős is mondta hogy az ,azóta látni se látam. : )
Az előttünk álló, hazai szempontból rövidebb hetet elsősorban a kamatdöntések határozzák meg. A befektetők leginkább a Fed szerda esti kamatdöntését várják, amit még megelőz a japán bejelentés is. A csütörtöki napon az európai piacok többsége és számos ország világszerte zárva tart, azonban a brit és amerikai piacokon lesz kereskedés, így az amerikai kamatdöntés hatása Európában is egy nappal később jelentkezhet.
A hazai adatok közül a mai kamatdöntés a legfontosabb. A vártnál nagyobb ütemben emelkedő bruttó bérek, illetve az infláció miatt a jegybank már jelezte, hogy a 3%-os középtávú inflációs cél elérése érdekében szükséges a monetáris szigorítás. Az MNB monetáris tanácsának tagjai kivétel nélkül egyetértettek abban, hogy a 2009-es inflációs célt el kell érni, s ennek érdekében minden szükséges lépést megtesznek.
A régióban a szlovák jegybank kedden és a lengyel jegybank szerdán tart kamatmeghatározó ülést, nem várható változtatás.
Az eurozónában előzetes inflációs, munkanélküliségi adatok, bizalmi indexek és a feldolgozóipiari teljesítmény-index a héten a legfontosabbak. A múlt héten valamelyest lassult a pénzkínálat növekedési üteme, azonban a fogyasztói árak magas, az árstabilitástól távolodó szintje nem fogja sürgetni az Európai Központi Bankot arra, hogy kamatcsökkentésről döntsön.
Az amerikai kamatdöntés előtt szerda reggel a japán jegybank is bejelenti kamatdöntését. Vélhetően nem változtatnak a 0,50%-on álló irányadó rátán, a gyengülő növekedési kilátásokat itt is előtérbe helyezik az inflációs kockázatokkal szemben.
A tengerentúlon a leginkább a Fed szerda esti kamatdöntésére vár a piac. A széles körű várakozások szerint a Fed 25 bázisponttal 2%-ra csökkenti az irányadó rátát. Az elmúlt napokban erősödtek azon várakozások, hogy a Fed a kamatcsökkentések végére is utalhat, és a recesszió elleni küzdelem a dollár védelmére tolódhat át.
A héten megjelenő makroadatok a növekedéssel kapcsolatos kilátásokat befolyásolhatják.
- Néhány órával a kamatdöntés bejelentése előtt teszik közzé az első negyedéves GDP-növekedés első becslését, a harmadik negyedéves 0,6%-os ütemről is tovább lassulhat a gazdaság. A fogyasztás nem tesz hozzá a növekedéshez, egyedül az export teljesítmény járulhat hozzá a növekedéshez.
- A nem mezőgazdaságban újonnan foglalkoztatottak számának elmúlt hónapokban mutatott visszaesése is a növekedési aggodalmakat erősíti, áprilisban már sorozatban a negyedik alkalommal csökkenhet az ágazatban dolgozók száma. A munkanélküliségi ráta tovább emelkedhet, 5,1-ről 5,2%-ra. A pénteki riport jó előre jelzőjének tartott ADP foglalkoztatási adat szerdán jelenik meg.
- A feldolgozóipar teljesítménymutatója, a beszerzési menedzser-index megerősítheti, hogy az ágazat még a recessziós jelek ellenére is tartja magát. Az index 48,6-ról 48 pontig csökkenhet, az 1980-as recesszió idején ennél sokkal gyengébb szinten, 37,4 ponton állt az index.
Csak Csajok