Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 18:17
Előzmény: #10315  signal2
#10320
Én az elmúlt 5 évben nem sok jót mondtam pártunkról és kurmányunkról.
De most Orbán javított nálam azzal, hogy meghúzta a relatíve szigorú szabályozást. Ezt most jól csinálta.
Elég szabadelvű vagyok, de most én jó szívvel férerakom a szabadságszeretetemet.
Ha összehasonlítom Trumppal, Orbán már nem is olyan rossz. Utóbbiról sok rosszat el tudok mondani, de legalább nem ostoba. És ez most aranyat ér. 
kukker 2020. 03. 28. 18:17
Előzmény: #10316  PusztaPutyin
#10319

Kb 10 perce sem mondtam ezt egy családtagomnak,  amikor like-hegy megy tízmillióktól egy celebfényképre, mert ilyen napszemcsije van, akkor nem nehéz elérni azt, ami ma van, ami mára lett.
És ugyan ezt mondtam, hogy azon kevesek, akik meg nem ezen a vonalon vannak csak sodródhatnak és utasok lehetnek sajnos csak.
badsector1
badsector1 2020. 03. 28. 18:16
Előzmény: #10308  Törölt felhasználó
#10318
De bizony van értelme, hogy tudod magadról hogy fertőző vagy e vagy sem.
kukker 2020. 03. 28. 18:14
Előzmény: #10312  PusztaPutyin
#10317

A probléma ott van, hogy ezek csápolnak a totál karantén meg az egész világot zárjuk be mantra útján, aztán majd jön a kaki a nyakukba és nem értik meg, mi a baj. 
És tartom, hogy ez már kizárólag politika és hatalom illetve pénzszerzés, a népekkel/állampolgárokkal meg úgy játszanak, ahogy játszottak eddig is, háborúkban.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 28. 18:13
Előzmény: #10314  kukker
#10316
Ide vezet amikor a szénné érzékenyített facebook tömegek szemébe cambridge analyticás populista szélhámosok hintik a politikai port. Egyszer talán ez a globális idiotizmus is alábbhagy és az emberek megtanulnak felelősséget vállalni az életükért és a döntéseikért. Addig meg szopunk.
signal2
signal2 2020. 03. 28. 18:11
Előzmény: #10309  Törölt felhasználó
#10315
A kérdés az, hogy azért nem közölnek részletes adatokat, amit írsz, hogy ti. általánosak az intézkedések, ezért nincs többlet információtatalmuk (a nyilvánosság részére), vagy azért hoztak általános jellegű intézkedéseket, hogy ne kelljen közölni részletes adatokat. Vagy mert nem ismerik őket, vagy mert nem akarják közölni. Én hiszek abban, hogy jóval nagyobb teszteléssel, jóval teljeskörűbb kontaktkutatással célzottabban lehetne kordában tartani a járványt, és kevesebb általános korlátozó intézkedést lehetne bevezetni. 
Egy példa: én pl a mozit és a színházat is engedném nyitva tartani. Úgy korlátoznám a létszámot, hogy egymástól meglegyen a 3 méter távolság a pénztárnál és a teremben. Bármilyen gyanús tünettel rendelkező nem mehet be, csak megfelelő maszkban lehet bemenni, csak kártyás fizetést engedélyezek. Minden előadás után megfelel fertőtlenítés (pl. ózonos). Mér árat is emelnék. Egyrészt, már attól kevesebben jönnek, másrészt meg kell érnie nyitva tartani így is. 
Aztán lehet, hogy egyszerűen nem lehet minden területre ilyen részletes szabályozást bevezetni. Tényleg nem irigylem a kormányt most.
Abban sem vagyok biztos, hogy mindenkit védeni kell a fertőződéstől. 
Tényleg kíváncsi vagyok, mi lesz Svédországban.
Mindenesetre a totális tesztelést várnom. Kell hozzá olcsó és gyors teszt, az önkormányzatokon keresztül szerintem meg lehet szervezni.
kukker 2020. 03. 28. 18:09
Előzmény: #10312  PusztaPutyin
#10314

'A jelenlegi helyzettel nem az a baj hogy korlátozásokat szenvedünk el, hanem hogy nem látni az időtávot és főleg főleg kétséges az értelmük.'
Pontosan, ebben írtam a kizárólagos miértet: #10313
kukker 2020. 03. 28. 18:07
Előzmény: #10309  Törölt felhasználó
#10313

"Én egyfolytában erre keresem a választ. Iszonyú logikátlan az egész."
Ez a válasz:
Szerintem teljességgel kijelenthető már, hogy ez a dolog abszolúte nem tényszerű adatok alapján működő döntések meghozatala a világban a vezetőségek részéről, hanem: - mainstream média sípolása, akaratának és irányának követése - poliitikai haszonszerzés   Ez már ennyi és tökéletesen látszik, itt nincs szó vírusról vagy betegségről és annak tényszerű adatairól illetve erre való logikus válaszlépésekről, itt kizárólag már a poltiika megy minden országban, az emberek eszközként való felhasználása.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 28. 18:07
Előzmény: #10310  kukker
#10312
Az ember vállalja a korlátozásokat ha tudja hogy mennyi ideig és miért cserébe. A jelenlegi helyzettel nem az a baj hogy korlátozásokat szenvedünk el, hanem hogy nem látni az időtávot és főleg főleg kétséges az értelmük. A hangya típusú jól irányítható emberek, akik nem tesznek fel fontos kérdéseket hanem gondolkodás nélkül alávetik magukat a tekintélynek és az utasításnak, még nem kérdeznek, de az látszik hogy egyre többen feltesszük a kérdéseinket, és idővel a jól irányítható tömegek is válaszokat akarnak majd.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 28. 18:03
Előzmény: #10302  Törölt felhasználó
#10311
teljesen megalapozott dolgokat írt
kukker 2020. 03. 28. 18:03
#10310
Egyébként a korlátozásokhoz, kijárási tilalmakhoz:   A életünk maga a szabadság, az, hogy az tehessünk, amit akarunk, szabadon. Mit ér az élet, ha ilyen keretek közé vagyunk szorítva? Ez nem az élet. Ez senkinek nem jó, már rövidtávon, nem hogy hosszútávon sem.   Tehát: A kijárási korlátozások, a tilalmak, a karanténok, az emberek közt, az országok közt, a kontinensek közt, a SZABADSÁG korlátozás önmaga az életünk értelmének elvétele, az életünk értelmének elvétele, a SZABADSÁGÉ.   Az élet = szabadság. Nem veheted el, csak egy nagyon szűk ideig és nagyan kevés korláttal.   Ez a helyzet, ez a konklúzió: ezek az intézkedések sokáig nem maradhatnak. Az életnek, az életünknek, ennek egész értelmét veszi el.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 18:00
Előzmény: #10304  gambadoro
#10309
Én egyfolytában erre keresem a választ. Iszonyú logikátlan az egész.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 17:58
Előzmény: #10298  badsector1
#10308
Semmi jelentősége ilyen intézkedések mellett, hogy Csajágaröcsögén van-e fertőzött.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 17:58
Előzmény: #10306  gambadoro
#10307
Semmilyen ajánlást nem fogalmaztam meg. Leírtam egy szituációt, és keretbe helyeztem. És levontam belőle egy következtetést.
Ebből miért következnek az általad felvetett dolgok, ezt végképp nem értem (konstruktivitás, és döntéshozatali képesség)...
gambadoro 2020. 03. 28. 17:54
Előzmény: #10302  Törölt felhasználó
#10306

azért annyit még: ezért jó h te semmilyen döntést nem hozhatsz
látod
gambadoro 2020. 03. 28. 17:54
Előzmény: #10302  Törölt felhasználó
#10305

konstruktív ember vagy az látható
gambadoro 2020. 03. 28. 17:53
#10304

inkább azon kellene elgondolkodni, minek befagyasztani a gazdaságokat
alant bemásoltam az olasz adatokat
2 százalék
78 év az átlagéletkor
apocca
apocca 2020. 03. 28. 17:53
Előzmény: #10250  PusztaPutyin
#10303
csak Európát nézve lesatuzott mindenki (talán a Svédek bírják még a különutas vírus kezelést). Mindenütt nagyon esik a GDP értelemszerűen. De először furcsa módon ez a hibernált gazdasági állapot és ez általi gdp esés attól függ, hogy sikerült, illetve nem sikerült kezelni a virust, egyáltalán, hogy viszonyulok az egész corona dologhoz. Ugyanis ha a gauss-görbe szerint nagyobb csúcsot engedek, illetve nem tudtam ellene tenni, akkor sokkal rosszabb mortalitás (+túllépek az eü teherbíró képességén), viszont meredekebb lecsengés a csúcsról, azaz rövidebb idő alatt zajlik le a járvány. Rövidebb ideig hibernált a gazdaság és lehet újra indítani. Magas teszteléssel (ami persze csak eszköz, a virust nem fogja meg) még hatékonyabb izolációt csinálok, illetve az általános kijárás korlátozás, stb laposabb gauss-görbe, remélhetőleg jobb mortalitás, de igen elnyújtom a járvány idejét és teljesen lemerítem a gazdasági, humánerőforrásokat. A menetközbeni tűzoltás pedig (pénznyomtatás, stb) pedig az adott ország gazdasági állapotától, meg vezetésének a full lazítás felvállaló képességétől függ (hisz ezen lépéseknek (mint a pénznyomda) később meg van a maga gazdasági büntetése önmagában is)
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 17:53
Előzmény: #10300  gambadoro
#10302
lol.
Én meg azt mondom el kellene felejtened a gravitációt. Attól még, hogy kimondod, hogy nincs gravitáció, még van.
A gond az, hogy a döntéshozók is így gondolkodnak, mint Te. Ezt hívják voluntarista megközelítésnek.
A szocializmusban is megpróbálták a folyók folyását megfordítani, meg a közgazdasági törvényekte felülírni. Sikerült?
Én részemről lezártam.
gambadoro 2020. 03. 28. 17:51
Előzmény: #10299  Törölt felhasználó
#10301
hamarosan jönnek a magas kamatozású állampapírok mindenhol

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek