Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2020. 11. 30. 16:13
Előzmény: #28837  Törölt felhasználó
#28840
Nocsak, dmz valojaban egy Balazs? :)
Hat nem igazan reprezentaljak az o szakerto velemenyet :) 
_Macika_
_Macika_ 2020. 11. 30. 16:11
#28839
Már 16 egészségügyi dolgozó vesztette életét koronavírusban
Az áldozatok között a legtöbb ápoló, mentőtiszt és háziorvos
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 15:59
Előzmény: #28837  Törölt felhasználó
#28838
Végre úgy tűnik talán elkezdődik a használata.
algore 2020. 11. 30. 13:11
Előzmény: #28835  Törölt felhasználó
#28836
Axiomak csak a matekban vannak, az eletben nincsenek. Viszont talan jobban ertem a matematikus jarvanyszakertok felol erkezo harcias kirekeszto arroganciat. Mindenben axiomat keresnek es talalnak. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 12:52
Előzmény: #28834  algore
#28835
Nem, csak jó lenne tudni, hogy mik az axiomák és akkor jobban látni merre mehetünk.
Az, hogy még a maszkviselést sem tudjuk elfogani bizony nem egy matekos gondolkozású embernek való.
Egyben megzavarja az agyműködésemet is, hogy a csapból is a maszkviselés folyik, meg a vakcina, miközben a vakcinával továbbra sem tudok előrébb lépni és vannak nyitott kérdések.
algore 2020. 11. 30. 12:43
Előzmény: #28832  Törölt felhasználó
#28834
Tehat te jelolod ki az axiomat, az alapjan hogy neked mi elfogadhato es mi alap. Es csodalkozol, hogy ez sokaknak nem nyero? :) 
pitcairn2 2020. 11. 30. 12:41
Előzmény: #28832  Törölt felhasználó
#28833

ne a világot akard megváltoztatni hanem saját magadat!:)
az a valóban nagy tett...
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 12:40
Előzmény: #28829  algore
#28832
Akkor másképp kell egy kicsit megfogalmazni. Ha nincsenek tények, kell hogy legyenek axiomák, amiket azért alkotunk, hogy tovább tudjunk lépni, hisz az idő halad, az pedig, hogy van probléma nyilvánvaló.
Megéri-e nem elfogadni a maszkhanálatot és megkérdőjelezni? Részemről ez már bőven elfogadható, akkor legyen már ez egy alap és ugorjunk.
Vakcina: részemről igen, más részéről nem. Melyik vakcina? Itt már megint bajba vagyok. Mindenkinek vagy csak a veszélyeztetetteknek, itt szintén elbizonytalanodok. 
Ezért kell valahogy az alapokat inkább elfogadni, ha nem árt, mert akkor is marad bőven nyitott kérdés.
pitcairn2 2020. 11. 30. 12:37
Előzmény: #28827  totoro
#28831

"bölcs" gondolataidhoz ihol lenne a megfelelő zenei aláfestés:)
https://youtu.be/4eTVaPyrH-I?t=1
algore 2020. 11. 30. 12:37
Előzmény: #28827  totoro
#28830
Minden evben elvesztunk par tizezer embert elkerulheto halalozasban, az egeszsegugy es nepegeszsegugy allapota miatt. Erdekelt valakit? Igen, edesanyad, anyosod, sot te is erintett vagy benne. Racionalis igaz? ;)
O, es persze Magyarorszagon a covid halalozas jelentos resze is ilyen elkerulheto halalozas kategoria, normalis kapacitasu es mukodo egeszsegugy mellett kevesebben halnanak meg. Sok tizevnyi hulyesegnek most jott el igazan a szamvetese, amikor belehalunk. 
algore 2020. 11. 30. 12:32
Előzmény: #28825  Törölt felhasználó
#28829
Ez nem matematika. De sok kocatudos, meg foteltudos azt hiszi. Egy vizsgalat nem vizsgalat. De jonnek egyet lobogtatva, es nem erdekli masik 100. Sot, semmit nem lehet komolyan venni, nem lehet megitelni, ha az nem kettos vak placebos randomizalt vizsgalaton alapul. Ilyen alapon nem lehet megitelni az antibiotikum hatasossagat vermergezesben. Ugyanis arra nincs kettos vak vizsgalat. Akkor hogy is van ez? Sot, az elmult 20 ev randomizalt vizsgalatai tudod, mit hoztak ki a maszkra? Hogy nem hatasos. A WHO meg az angolszaszok nem azert nem ajanlottak a maszkot mert hulyek. Hanem mert - akar a fafejusegig is - ragaszkodnak az evidencia alapu orvoslashoz. Maszkokra pedig nincs egyertelmu evidencia. (nem azt mondom, hogy nem hat, hanem hogy nincs ra evidencia). Sot, Magyarorszag is sokaig ahhoz ragaszkodott, hogy hagyjuk a maszkot. Szoval ez nem matek, es nem 1x1. Hagyni kellene azokat szohoz jutni, akik kezeltek mar sikeresen jarvanyokat, es kezeltek mar sikeresen betegeket. Nem a foteltudosoknak kell megmondani, hogy mire van bizonyitek es azt hogyan kell ertelmezni. Nem is a laikus ceciliaknak es kaslereknek  kellene az iranyt szabni. Vannak akik ezt csinaljak evtizedek ota, ok tudjak maguknak ertelmezni, hogy 1x1=?
 Ennyit a tenyekrol, ez nem fekete-feher mint a matek. Es ezek csak a tenyek, ezutan kovetkezik hogy rendben, a tenyek ismereteben mit is kellene csinalni? Azt pedig jo lenne, ha azok mondanak meg, akik fel tudjak merni a szeles kovetkezmenyeket, holisztikusan kepesek latni, es nem csak egy dologra rogeszmezni. Es lattak mar cost-benefit, vagy risk-benefit elemzest eletukben. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 12:28
Előzmény: #28827  totoro
#28828
Bár én elleneztem a gyors oltást, de ez megváltozott. Mivel mindenki ebben hisz illetve elég meggyőzőek kezdenek lenni a hírek, akkor hát legyen. Kezdjék az idősekkel, eü alkalmazottakkal mire mi jövünk lesz elég eredmény bőven, negatív hírek pánikkeltés is.
Amit most én nem értek, hogy választható lesz melyik oltásra jelentkezel? Kérheted, hogy mikor? Ez inkább az idősebb hozzátartozók miatt érdekes.
A kötelezővé tételt szerintem csak hosszabb idő után lehet megcsinálni, de ha az jön ki, hogy 2021 őszén beoltatom magam, akkor igazából már ez se fog érdekelni, de ez még nincs kőbe vésve.
totoro
totoro 2020. 11. 30. 12:18
Előzmény: #28825  Törölt felhasználó
#28827
Nem tudom, én itt alapvető problémákat látok. Ha nem lesz kötelező az oltás, akkor minden évben elvesztünk pár ezer idős embert feleslegesen, illetve leamortizálódik pár ezer középkorú feleslegesen, plusz minden télen pár tízezren koviddal kerülnek majd kórházba, a többiek meg szívnak. Én épp ezért kötelezővé tenném minden ősszel az oltást. DE mielőtt nekem estek, tudom, hogy ez kb. a jelenlegi Magyarországon az abszurd kategóriája, így nem hiszem, hogy így lesz. Itt is ilyen húzd meg ereszd meg játék lesz majd, amíg pár év alatt kikristályosodik valamilyen arany középút. Én oltatom magam, egyrészt én is már abban a korban vagyok, hogy nem lehetek teljesen nyugodt. másrészt minden nap látogatom az idős anyámat, egyszerűen nem engedhetem meg azt magamnak, hogy megfertőzzem (persze anyóssal is ez a helyzet, de oda azért nem megyek olyan gyakran).
pitcairn2 2020. 11. 30. 12:06
Előzmény: #28825  Törölt felhasználó
#28826
az 5 éves tervekről se feledkezz meg:)
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 11:53
Előzmény: #28824  algore
#28825
Igen, de ha a maszkviselésen ennyit kell rugózni, akkor hogy a francba jutunk el oda, hogy kinek kell melyik vakcinát mikor beadni és közben mit kell bezárni?
Nem fogunk eljutni az integráláshoz, ha nem fogadjuk az összeadás alapvető műveleteit. 
A fenti témák viszont jobban érdekelnének, akár válthatnánk is rá :)
algore 2020. 11. 30. 11:50
Előzmény: #28822  Törölt felhasználó
#28824
A velemenykulonbseg nem annyira a tenyekben van, hanem hogy mit jelent a virus jol kezelese. 
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 30. 11:47
Előzmény: #28821  Törölt felhasználó
#28823
Naa, ne legyél ennyire egoista. Ugyanúgy válaszolok másoknak is, ha éppen engem szólítanak meg. Nemcsak te vagy itt a fórumon, he!
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 11:45
Előzmény: #28815  Shut-up
#28822
És nem vagyok amolyan vélemény elfogadós fajta. Minél ekzaktabb egy téma, annál kevésbé. Elfogadom, ha szeretsz egy ételt, az is ha csípősen szereted. De 1+1 az kettő, ez nem vélemény kérdése, ez tény. A vírus témája is akkor lesz jól kezelve, ha minél pontosabban elfogadunk bizonyos tényeket, ahol már nincs helye véleményeknek.
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 11:39
Előzmény: #28815  Shut-up
#28821
Majd alkalom adtán írd meg, hogy akkor te miért jársz ide és miért foglalkozol személyemmel ily kitüntetett figyelemmel.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek