Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 11. 22:35
Előzmény: #20399  pitcairn2
#20400
Ne bonyolítsuk. A műtőorvos azért hord maszkot mert ha maszk nélkül beletüsszent egy felnyitott betegbe, az el lehet képzelni hogy milyen problémát okoz. Ennek nincs sok köze ahhoz hogy ezt vajon tiszta kézzel teszi-e.
pitcairn2 2020. 09. 11. 22:32
Előzmény: #20398  badsector1
#20399
az úgy megvan, hogy szoktak bemosakodni mielőtt a nővér rájuk adja az egyszer használatos steril maszkot?
próbáld felidézni a kórház-sorozatokat...
badsector1
badsector1 2020. 09. 11. 22:16
Előzmény: #20396  peter_s
#20398
Szerinted műtét közben feleslegesen hordanak maszkot a sebészek?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 11. 22:16
#20397
Off.
Amióta nem iszom sokkal jobban feltűnik ha valaki ittasan kommentel :)
peter_s 2020. 09. 11. 22:09
Előzmény: #20388  Törölt felhasználó
#20396
Nem is hordom, csak ma 3x kaptam büntetést, de nem fogom kifizetni és nem fogok maszkot viselni sehol, csukjanak le ha tudnak, behajtani 1 forintot nem tudnak rajtam. Eddig semmi ügyem nem volt, érdekes műsor lesz ha maszkviselés miatt kell börtönbe vonulni. Perre is megyek a BKV-val és az önkormányzattal és feljelentem ezeket az idiótákat, Karigerit és társait, hogy maszk viselésére köteleztek. Kíváncsi vagyok, hogyan fogják majd bizonyítani, hogy védelmet nyújt a maszk. 
pitcairn2 2020. 09. 11. 21:25
Előzmény: #20353  dmz
#20395
az úgy megvan, hogy az egész izébizét elindító "szagértő" ménkű nagyot tévedett (mondjuk ez nem volt meglepő mert az egész karrierje csúfos felsülésekről szól...) és utána még a saját maga által kidolgozott "hű-de-fontos" szabályokat is semmibe vette?
Exclusive: Government scientist Neil Ferguson resigns after breaking lockdown rules to meet his married lover
https://www.telegraph.co.uk/news/2020/05/05/exclusive-government-scientist-neil-ferguson-resigns-breaking/
pitcairn2 2020. 09. 11. 21:20
Előzmény: #20390  dmz
#20394
a rendőri rászoktatás nálad vmi mánia?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 11. 21:16
Előzmény: #20353  dmz
#20393
"Ez a vírus elsősorban légzőszervi úton terjed, a fertőzöttekből származó aeroszol közvetlen belélegzésével és jóval kevésbé érintés útján. Ezt az összefogdosás dolgot az elején szerintem túltoltuk, de ez egy magánvélemény."
 
Pont ugyanannyira valóságos problémának látták akkoriban és pont annyira dühösen támadták aki nem fosott az érintés miatt, mint ami most a maszk körül megy. Ezer cikk született arról hogy érintés útján hogy fertőz a vírus. Öt nap, hatvan nap, három hónap múlva is. Frankón emlékszem ilyenekre. És aki kételkedett annak elítélő és minősítő megjegyzések mellett az orra alá dörgölték, hogy vegye komolyan, mert az emberélet drága. Volt minden aki nem  hitte el, csak nem szent ember. Most is ki tudja, fél év múlva talán azt fogod írni hogy ezt a maszk dolgot szerinted túltoltuk. Addig meg megy a parádé.
infin 2020. 09. 11. 21:15
Előzmény: #20391  dmz
#20392

Na még erre reagálok most:).
Szóval nem mondtam, hogy direkt extra köröket futottak az adatok befolyásolására, de a mintavétel igenis tudja torzítani az eredményeket*, ezért nem vonnék le messzemenő következtetéseket arról, hogy mennyire terjed a vírus meg ilyenek. Tavasszal is túl könnyen levontunk következtetéseket, amikor még nagyon új volt az egész.
*: Azt pl. kétlem, hogy minden korcsoportot ugyanúgy tesztelnek. Azt is, hogy bárhol bármilyen csoportban (csoporttal nemcsak korcsoportra gondolok) ugyanakkora a fertőzöttség mértéke.
Tehát nem kevertem semmit össze a halálozási eséllyel meg a súlyos esetek mértékével, nem is tudom, hogyan sikerült így értelmezned a hozzászólásomat. A lényeg mindössze annyi volt, hogy nem reprezentatív mintából nem fogunk levonni messzemenő következtetéseket. Nem is lenne tudományos sem.
dmz 2020. 09. 11. 21:06
Előzmény: #20385  infin
#20391
Újra mondom, hogy elvben minden korcsoport ugyanakkora eséllyel ad pozitív eredményt. Te itt azzal kevered össze, hogy mekkora eséllyel hal meg, vagy kerül súlyos állapotba. Az életmódnak lehet jelentősége, de szerintem pont leszarják, hogy milyen pozitivitási aránya van a teszteknek, tehát emiatt biztos nem futottak extra köröket
dmz 2020. 09. 11. 21:02
Előzmény: #20382  pitcairn2
#20390
1 pláza 5 rendőr az miért mindenki? Szerintem az közel 1 az 1000-hez. És valószínűleg nem is lenne rá szükség tartósan, de azt a 10-20%-ot valahogyan rá kellene szoktatni a maszkviselésre, akinek eddig ez nem sikerült.
infin 2020. 09. 11. 21:01
Előzmény: #20256  antaltibor2
#20389

Még egy utolsó, aztán békén hagylak titeket mára:)) Azért ez nem kicsit egyszerű kép, hogy a fegyelmezetlen emberekre hárítjuk a felelősséget azért, hogy a vezetés nem képes racionális döntéseket hozni. Meg ráadásul nem is valami konstruktív ez a fajta hibáztatás. Nem érsz el vele semmit (lásd nem ők hozzák a döntéseket az intézkedésekről, ami pl. lehetne az, hogy szerezzünk be és adjunk mindenkinek remek maszkot, vagy az időseket különítsük el sokkal jobban).
A másik szintén sajnos túl egyszerű kép, hogy már rég nem kellene lezárni semmit vagy félni a fertőzéstől, ha betartottuk volna a szabályokat. Mindenhol 2 hónap "nyugi" után felfutott újra az esetszám, ez ilyen.
Bárcsak olyan egyszerű lenne a világ, hogy betartunk néhány szabályt, és máris minden rendben lesz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 11. 20:58
Előzmény: #20369  Phylaxa
#20388
Az ellen a 200 Ft-os gagyi maszk sosem fog védeni. Átmegy rajta, mint kés a vajon. 
infin 2020. 09. 11. 20:57
Előzmény: #20384  dmz
#20387
Ja, gyakorlatilag már nem is volt importált eset vagy nagyon kevés, tehát erre sem hivatkozhattak
infin 2020. 09. 11. 20:55
#20386
"Egy új kutatás szerint több volt a depresszióra való hajlam és öngyilkossági kísérlet az általános iskolás gyerekek körében Kínában, miután a koronavírus-járvány miatt bezártak az iskolák – írja a CNN."
Általános iskolások??? Kicsit durva
infin 2020. 09. 11. 20:54
Előzmény: #20384  dmz
#20385

A határzárról nyilván nem az eü megfontolásokon alapuló racionalitás szerint döntöttek, erről azt hiszem nincs is mit vitatkozni. Ha az alapján döntöttek volna róla, akkor már 1 hónappal korábban meglépték volna. Szerintem nagyon is könnyen befolyásolhatók az eredmények, ha kiválogatjuk meglévő infók alapján, hogy melyik csoportokat teszteljük inkább. Továbbra sem hiszem el, hogy az átfertőzöttség* felugrik 2%-ról 5%-ra egyetlen nap alatt, ezért nem hiszek az ebből levont következtetéseknek. Hiszen egyértelműen nem reprezentatív a minta. Végezzenek reprezentatív tesztelést megint, annak az eredményét majd elhiszem. Ennyi.
*: vagy mittomén, hogy a teszteknél a 2% a teljes népességben pl. 1%-ot jelent vagy csak 0,5%-ot (már ha reprezentatív lenne az egész...), a lényegen ez nem változtat
dmz 2020. 09. 11. 20:46
Előzmény: #20363  infin
#20384
Nem nagyon lehet ezt előzetesen befolyásolni. A teszt pont attól teszt, mert nem tudod előre az eredményét. Olyan csoportok vannak, akiket jobban megvisel a betegség lefutása (idősek, krónikus betegek, stb), de olyan csoportok nincsenek, akikről előre lehetne tudni, hogy magasabb arányban lehetnek fertőzöttek. Mindenki ugyanazt a PCR pozitív mintát adja, ha megfertőződött. Nyilván ez ott árnyalódik, hogy amióta van iskola, ez részben sérült, de augusztusban még nem. Szerintem ha indokolatlanul sokat tesztelsz, az látszik a sok negatív eredményben. Nálunk nem ez látszik. A határzárat pedig azért hirdettük ki, mert már voltak behozott esetek ÉS akkor már komoly esetszámok több szomszédos országban. Gondolom ezt előre rögzítették, hogy ha érkeznek importált esetek, akkor lépni kell majd, látva az ukrán, román helyzetet.
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:39
Előzmény: #20379  dmz
#20383
hát takargasd, szíved joga:)
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:39
Előzmény: #20378  dmz
#20382
mindenki mellé rendőrt állítani?
ez még az elftársaknak se ment...
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:37
Előzmény: #20373  infin
#20381
ha komolyan belegondolsz az egészbe akkor úgy is ott lyukadsz, hogy nem lehet steril világban élni
hiú ábránd ez

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek