Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 05:19

Chartok topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 18. 15:04
Előzmény: #79  Cyberslider
#80
nameg otp:))
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 18. 15:03
Előzmény: #77  balentum
#79
Nem tudom.. OTP ami szinte mindig van, vagy külföldi papirokban gondolkozom. Most csak a tőkém 20-30%-a, a többit inkább most pihentetem. Már csak telkóm van, meg pannergy.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:57
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#78
De az MNV-t az "osztályfőnök" vagy valaki más nem számoltatja el?
Ott azt csinálnak amit akarnak.
Ha az OF-nek van ideje kórházakat ellenőrizni az állami vagyon réazét képező gyárak hidegen hagyják, ahol ömlik kifelé a pénz???
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:53
Előzmény: #72  Cyberslider
#77
És a kiszemeltek?
Mert most kp. a király, de sokáig az sem jó.:)
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:52
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#76
Gondolom a milliárdok betolása előtt ezt megvizsgálták és nem "csak úgy" tettek bele 10 milliárdot még ha igaz a "jut is marad is" és "mindenki jól jár" magyaros mentalitás.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:50
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#75
Először is köszi a válaszokat.
A jó múltkor betettem ide, hogy a Rábának milyen eladó ingatlanjai vannak: Városrét, balatoni nyaralók, tesztpálya stb.
Ezek szerintem komoly értékek és jó pénzt érnek.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 04. 18. 14:41
Előzmény: #44  balentum
#74
Hajrá
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 14:38
Előzmény: #64  balentum
#73
sokadik: Azért nem gazdálkodnak jól, hogy a kisrészvényesek kb. 25% ne tudjon a haszonból részesedni??
Minek, kinek jó ez???
A kisrészvényeseken (és itt az alapok is annak számítanak!) kívül mindenkinek. Egy átlagos MNV-s vezető ugyanúgy hazaviszi a fix 2-5 millió forintját havonta, ha a rába csődbe is megy. Plusz a bónusz. Ezekhez képest a rábától esetleg kapott 2-3-400 ezer forint FB/igazgatósági tagként aprópénz. Még ha a részvényárfolyamtól függően ez nőhetne is, akkor sem érné meg nekik, hogy emiatt konfliktusba kerüljenek valami NER menőarc érdekeinek a megsértése miatt, és bukják a bónuszt. Vagy a jól fizető széket.. Ezért nem packáztak Borkaival. Most hogy normális polgármester van, talán lehet majd folyamatos a korrekció, hiszen már elkezdődött.
A menedzsment meg nem fog feleslegesen teperni, amíg így is hazaviszik a fizetés mellé a bónuszt. Ha lenne valami opciós program, vagy a munkavállalók oldaláról nyomás és érdekeltség, akkor tennének valamit. De ez megint az MNV, mint fő tulajdonos felelősségét veti fel. Nekik kellene úgy kialakítani az ösztönző rendszert, hogy mindenkinek a profit legyen az érdeke.
Nem érdekli őket a kisrészvényesek siránkozása, amíg nincsenek valahogy cselekvési kényszerben.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 18. 14:35
Előzmény: #68  balentum
#72
Cash :) Egyelőre...
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 14:26
Előzmény: #64  balentum
#71

3. Miért tolták a kalapácsüzembe a milliárdokat??
Mert kellett. Ez valós probléma. A kérdés nem ez, hanem hogy jól tolták-e bele a milliárdokat. Azt építették-e, ami eladható a jövőben versenyképes áron, vagy valami egyéb dolgot, ami szép ipartörténeti emlék lesz és majd az unokáid oda járhatnak paintballozni az elhagyott gyárcsarnokba.
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 14:24
Előzmény: #64  balentum
#70

2. Miért nem hasznosítják a telket mikor jó áron lehetne eladni???
Részben már írtam.. Eddig szerintem Borkaival kerülték a konfliktust, aki nyilván itt is kaszálni akart, ha már sikeresen eladatta 2k fölött a város rába csomagját. Azóta ilyen szempontból kevési idő telt el, és több pozitívum is történt, ami nem feltétlenül erősíti meg, hogy nem akarják jó áron eladni. A kérdés, hogy kinek mennyit mennyin, és a jó árat melyik fél hová lövi be. Ha érted az összes árnyalatát. :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 18. 14:21
Előzmény: #64  balentum
#69

1. állam miért nem akar profitálni a RÁBA értékeiből???
Akarna, ha lenne miből. A vasas tevékenységet a menedzsment 1 kivételtől eltekintve hagyta lesüllyedni. Futóműnél kérdéses hogy lesz-e valaha profitképes. A jármű előadja a hattyúhalálát holott úgy 5-6 éve sejthető, hogy a HM l.f.szt sem akar tőlük a maradék karbantartáson kívül. Egyedül az alkatrész hozza, amit ígérni szokott, de azzal viszont elég óvatos. A telket jól beláthatóan nem akarták odaadni Borkainak, mert ő máshol feküdt jól. Most az új polgármestertől talán kapnak valami kézzelfogható politikai értéket, neki esetleg lehet szerencséje. De elég biztosnak gondolom, hogy a város összekuporgatott pénzét nem fogja egy összegben arra költeni, hogy nagyot álmodjon a Rába kedvéért. Annál már jobb, ha a valaki az állam részéről (MNB/MNV/akármilyen alapítvány) veszi meg a szükséges telekrészt, és odaadja Győrnek.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:18
Előzmény: #67  Cyberslider
#68
Sok sikert hozzá.
Kíváncsi lennék, hogy mire cseréled a Rábát, de nyilván ez az üzleti titok ketegória.:)
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 18. 14:15
Előzmény: #66  balentum
#67
Igen, pont ott :) Én tovabbra is remélem az emelkedést, és a nyerőt minden kisbefektetőnek, veletek fogok örülni, ha így lesz!
Én máshol próbálkozok a közeljövőben.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:12
Előzmény: #65  Cyberslider
#66
Te tudod, de ezt a közelgő eseményeket még megvárhattad volna.
Mind1 aki megvette majd jól fog járni.
Remélem névérték körül sikerült eladni.:)
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 18. 14:08
Előzmény: #64  balentum
#65
Ne hari, de én az elmúlt 3 napban kitáraztam... 10 év után. Nekem elegem lett. Bíztam benne, de most az eszemre hallgatok, nyerőben hagytam itt, de elfogyott a türelmem.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 14:01
Előzmény: #63  balentum
#64
Az anyatopikban 1702 leírta a véleményét, de én még mindig azt nem értem, hogy az állam miért nem akar profitálni a RÁBA értékeiből???
Miért nem hasznosítják a telket mikor jó áron lehetne eladni???
Miért tolták a kalapácsüzembe a milliárdokat??
Azért nem gazdálkodnak jól, hogy a kisrészvényesek kb. 25% ne tudjon a haszonból részesedni??
Minek, kinek jó ez???
Jó lenne ha ezekre valaki választ tudna adni, gondolom nemcsak engem érdekelne.
balentum
balentum 2020. 04. 18. 13:10
Előzmény: #62  balentum
#63
Ide is beteszem: 
2020. május 13.2020. I. negyedéves jelentés
balentum
balentum 2020. 04. 18. 12:48
Előzmény: #61  balentum
#62
Például így nem tudom mi lesz a telekrész értékesítésével???
balentum
balentum 2020. 04. 18. 12:43
Előzmény: #60  balentum
#61
Ajjaj baj van, nem lesz közgyűlés.
Tegnapi hír:
http://www.raba.hu/befektetoi_oldalak/befektetoi.raba.hu/doctar/Kozgyules/2020/Raba_Nyrt_Reszvenyesi_tajekoztatas_Kozgyules_20200430.pdf
A vírus miatt megy a kavarás, nem tudom mi lesz ebből.
Valaki esetleg tudna segíteni valamilyen infóval.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek