Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.
Bennem inkább az a kérdés merül fel, hogy mit kezdesz a kognitív disszonanciával, nevezetesen, hogy évekig ajnároztátok a kormánypártot, mint sikeres gazdaság. és egyéb politikát folytatót, "legalább kormányozni tudnak" jelszóval, most meg látványos a lemaradás minden országgal szemben? És vitán felül áll, a tényekkel legalább is nehéz vitatkozni - kivéve ha vallásos hittel közelít az ember - hogy ez elsősorban nem külső hatások miatt van, hanem nagyrészt a kormány hibás, káros gazdaság(lopás)politikája miatt.
Szóval mi a véleményed? Szerinted helyes az irány? Te mit csinálnál másképp?
Piacok: A kezdeti emelkedés után mindössze mérsékelt pluszban tudtak zárni az amerikai indexek. Látható, hogy egyelőre kivárhatnak a befektetők, hiszen az amerikai munkaerőpiaci adatok kerülhetnek a héten fókuszba. A bizonytalanságot a piacon növelheti a kínai külügyminiszter kijelentése is, valamint Jerome Powell kongresszusi meghallgatása is ma kezdődik, amellyel kapcsolatban szintén érkezhetnek piacmozgató hírek. Európában sem láthattunk hatalmas mozgásokat, a zárásra a magyar piac ereje is elfogyott, így a Richter 2 százalék feletti mínuszban zárt, egyedül a Mol tudott érdemi emelkedést végrehajtani a magyar blue chipek közül. A határidős indexek is kisebb mínuszokat mutatnak ma reggel, így iránykereséssel indulhat ez a nap is. Kína: A kínai külügyminiszter Qin Gang jelezte, hogy az Egyesült Államokkal való kapcsolat letért a “racionális útról”, így egy esetleges konfliktus kialakulására hívta fel a figyelmet. Habár továbbra is a stabil kapcsolat kialakítása lenne a cél a két ország között. Emellett jelezte a miniszter, hogy Kína továbbra is kimarad az orosz-ukrán konfliktusból, így elutasítják az esetleges Kína elleni szankciókat. Magyar gazdaság: Nem teljesített túl jól az év első hónapjában a magyar ipar, hiszen a termelés volumene 0,2 százalékkal esett vissza éves szinten, míg munkanaphatástól megtisztítva már 3,2 százalékos csökkenés figyelhető meg. Decemberhez képest a kiigazított adatok alapján 5,1 százalékos visszaesés mutatkozik. Az élelmiszer, ital és dohánytermékek gyártásánál látható érdemi visszaesés a termelésben. Holnap az inflációs adat is tartogathat még izgalmakat a piac számára, az elemzői konszenzus 25,4 százalékos mutatót vár februárra. Forint: Tegnap rá tudott kapcsolni a forint, így ismét sikerült eltávolodni a 380 forintos szintektől az EURHUF árfolyamának. Jelenleg 377 forintig csorgott vissza a devizapár, lejjebb a 372-373 forintos szinteken jelölt ki lokális mélypontokat az árfolyam. A dollár gyengülése egyébként jó hír lehet a régiós devizák számára, emellett a holnapi inflációs adat is megmozgathatja az árfolyamot. Kötvényhozamok: Nagy mozgás nem látható a kötvénypiacokon, továbbra is bizonytalanság jellemzi az amerikai piacokat, hiszen a befektetők a különböző munkaerőpiaci adatokra várhatnak. A piaci várakozások már közel 5,5 százalékos kamatcsúcs elérését várják a Fed-től, így az ADP, illetve NFP adatok iránymutatást adhatnak a jegybank részére, hogyan is folytassák a szigorítás menetét. Az amerikai 10 éves hozam így 3,9-4 százalék között mozog, míg a német kötvényhozam szintje mér 2,7 százalék felett jár"
BUX index, BUX határidő, BÉT!
Ha valakit érdekel BUX Hajrá!