Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 04. 20. 09:39
Előzmény: #79338  simpy
#79340
Latom beelesedtel xtbn, csak ovatosan. Bar ahogy eleinte mondtad, csak 200ezerrel probalod, talan nagy elhasalasalas nem lesz.
Sehol sem fenekig tejfol az elet..
Ishar
Ishar 2020. 04. 20. 09:39
#79339
Akinek van TBSZ-e, tud rá vételi/eladási ajánlatot bevinni? (Erste számla, Portfolio Pro)
Csak a sima értékpapír számlán enged kereskedni a rendszer, de ez új, mert eddig lehetett kötni TBSZ-en is.
simpy 2020. 04. 20. 09:27
Előzmény: #79337  Hathor
#79338
Látom 
Csak az indik alapján gondoltam
Hathor
Hathor 2020. 04. 20. 09:24
Előzmény: #79336  simpy
#79337
Bux -0.8%
Hati -1%
simpy 2020. 04. 20. 08:41
Előzmény: #79334  dereng
#79336
Hiába néz ez ki shortosnak ma is csak emelkedni fogunk valamennyit
smith83
smith83 2020. 04. 18. 09:59
Előzmény: #79321  Hathor
#79335
Az 1,3% - 3%-nál azért sokkal többet is emelkedett az elmúlt hetekben (pedig ismét felkaptak egy más többször belengetett "gyógyszer"-t is), ráadásul csak az utolsó másfél órában mentették meg a piacokat, előtte a Nasdaq pl 0-n állt.
Ettől függetlenül mehet még feljebb, de ED-ből azért nagyobb eséllyel szokott letörni. Én mára vártam a topot, napvégi lefordulással. Ezzel szemben nap közben kicsit mélyre csúszott a korrekció és időben is kicsit tovább tartott, mint vártam, majd a (talán?) utolsó hullámstruktúra 50%-áról pattant északnak. Így hétfőn lehet meg a top, napos piros gyertyával.
A BUX hatiban meg azért tartottam meg csütörtökről a shortot (picit bővítettem tegnap), mert a korrekciója is gyengébb volt, mint mondjuk USA-nak (még 38%-os fibóig sem tudott eljutni). Ha ránézel naposon, elég csúnya lefordulásnak tűnik már most is és az indikátorok is kezdenek irányba állni, igaz naposon még nincs ezek alapján egyértelmű eladási jel (mármint azok között, amit én figyelek).
Ugyanakkor - így utólag - jobban jártam volna én is, ha már csütörtök nap végén zárok, csinálhattam volna még egy kört tegnap is. Igazat adok spqr-nek abban, hogy igenis lehet benne keresni, mert nagy mozgások vannak a hatiban napon belül is (pár hete még Te és meszics is ennek örült - jogosan), még így is, hogy alacsonyabb a forgalom.
Apropó forgalom! Tegyük fel, hogy az elképzelésem és a Te rajzod alapján alakulnak a következő hetek a BUX-nál, így az alacsonyabb árfolyam miatt emelkedhet a napi forgalom, ugyanakkor az ismét emelkedő volatilitásnak köszönhetően egyesekben felmerülhet az ötlet, hogy tovább emeljék a letéti követelményt, ami már így is magas, sokakat kiszorít a piacról és persze egyikünk sem örülne neki. Az alapcél, hogy védje a tőkét (kisebb pozi, gyorsabb zárás nagy vola esetén), de a hati első sorban a spekák játszótere, nem a befektetőké, a speka pedig gyakran szitokszó, miközben mindenki spekulál, még egy hosszú távú befektető is és az is aki pl inflációkövető állampapírt vesz a fix kamatozású helyett, mert arra fogad, hogy magasabb lesz az infláció, ami túllövi a fix kamatú hozamát.
Persze remélem, hogy nem így lesz, de nem vetem el a lehetőségét.
Készpénznek azért ne vegye senki a fentieket, ez csak az én elgondolásom.
dereng
dereng 2020. 04. 18. 08:52
Előzmény: #79323  Hathor
#79334
Nagyon jó ahogy gondolkodol a piacról és tetszik a hozzáállásod. Ez egy igazi trédel hozzáállás. Én se mindig tudom ezt megcsinálni. Vannak nagyon hülye húzásaim, mikor okosabb akarok lenni a piacnál. És ez általában sokba kerül..Vettem az olajat 20 nál hogy ez már nem esik tovább. De igen mert miért ne esne. Csak azért mert dereng úgy gondolja hogy nem fog de fog. :)) Jobb semmit csinálni mint darálni! Ha valaki így megtudja állni hogy nem csinál semmit az csak jó.
spqr69 2020. 04. 18. 04:34
Előzmény: #79332  spqr69
#79333
Mindenkinek szép hétvégét!
Visszamegyek a barlangomba aludni, de már annyira ráállt a szervezetem a hajnali kettő-négy közötti futures ázsia csekkolásra, hogy nem szólt neki senki, hogy szombat😉
Szerintem a trend bear, ami kint megy korrekció, mi gyengébbek sokkal, mint ahogy a dax is.
Sáv hatiban 31900-33800 amíg el nem dől valamerre, mondhatni trading paradise 2000 pont szinte három naponként, alapirányultságom figyelembe véve a várakozásomat: éves: tehát éves gdp visszaesés 6% felett, V alak felejtő, U ok kb 3-5 év múlva hozzuk azokat a számokat reál gdp- ben, mint tavaly.......
Nagyon rugalmasnak kell lenni, akár napon belül váltani, és jöhet jó hír is bármelyik nap( vakcina) a kapitalizmus attól az, hogy kifejleszti: oké tesztidőszak stb.....de tegnap már annak a gyógyszernek is , hogy megörültek, amit már vagy ötször hallottunk korábban.....
Ésszel!
És stoppal!
spqr69 2020. 04. 18. 04:20
Előzmény: #79325  Hathor
#79332
1 es pont ok
2 , akarj lsd bef alap put opciók alacsony díj mellett hozam talán 3000% lett? Három évig bukó kettő hét alatt meganyerő, több, mint amit mád összerak évekig, ha egyáltalán plusszos.
3.márpedig kell vevő és eladó is ez a piac!
4 , valaki most megmondaná nekem mi a trend? Big bear, minor bear, új bull? ....
5, amikor a piac lapos kúszásban megcsinálta az új ath- t ( elmúlt 3 év) mintha nagyon is sok boldog topiclakó lett volna, és shortos mennyi maradt? Fehérholló?
6, utólag logikus lesz! Amint megtudod az infot, hogy miért történt
spqr69 2020. 04. 18. 04:10
Előzmény: #79330  spqr69
#79331
Az előbb beírtam mol- olaj, direktebb összefüggés, mint bux-s@p , mi történt történik.
Számok csak fejből jönnek nem csekkolom magam.
Olaj esés olajrész ények esés, olajárszakadás- olajrészvényárszakadások....egy ideig, aztán elválnak, pedig van lelőhely, készlet, alaptermék.....
Mol tegnapelőtt ment plusz7-9 % ot aznap olaj esett 8-at, tegnap talán mol fel kb 2 % olaj le újabb 8????????? És a nagyok sem úgy szakadtak, estek ( chevron, exxon, bp, shell) , mint első körben: a profi befektetők elkezdenek szelektálni: a jó céget nem adják le pincéig, pedig az összefüggés elég nyilvánvaló( az alaptermék ára zuhan) 
Akár tartósan elválhatnak, de persze ebben az esetben hosszabb távon a korreláció nagyobb lesz: minden bizonnyal az egy normális várakozás, hogy az olajáresés egy ponton: időben megáll( amint a nagyfiúk kicsinálták egymást, magukat) és aztán az olajár megy az aranyközépárához ahova való a 40-60 as sávba( az a helye) felette is mást jelez, alatta is.
Tehát pl én arra készülök, ha az olajár leesik 15 köré, akkor bevásárolok a nagy olajcégekből, ritka jó alkalom lesz: mol nem nagy, de azt is fogok venni, és lehet csak 1700 ig jön le( lejön?) és ugye volt 1500 is már idén forgalommal.....ott nem kellett......
Hiba volt? , mert lejjebb vártam egy új hullámban, ami eddig elmaradt.....
A példa arról szól, hogy egy termék ára nem másik termék árától változik, csak a csordaszellem miatt sokáig fennállhat egy téves képzet erről.
spqr69 2020. 04. 18. 03:55
Előzmény: #79324  Ishar
#79330
, ha az s&p-t magasnak gondolod( én is) akkor , ha ott esést vársz azt add el, ne a buxot!
Bux s@p korreláció? Vagy bux-dax....sokan futuresre tradelnek napközben, pedig a tömegpszichon kivül nem sok köze van a proctor&gamble, apple, sap....nak, arra , hogy van-e nagy otp eladó vagy nincs aznap.....
Hibás megközelítés, ha más fázisba kerülnek piacok( tudnak) akkor újabb fájdalmat okoz.
Pl mi addigra kiessük magunkat: azaz eladják a zömét az otpnek, ami nyomja a bef alapokat, és mire elkezd esni az s&p : otp korrigál fel, olaj fel mol fel, richter meg talál egy bioszimuláris vacakot, és már megint nem jó a korreláció.
Alapértelmezésben igaz lehet, ha s@p lejön 2200 ig a bux sem lesz 34000 felett, de egy termék ára nem egy másik termék arától fog változni, mindjárt írok egyet ezzel kapcsolatban csak új bekezdésben,
traderszaki 2020. 04. 18. 00:34
Előzmény: #79328  Hathor
#79329
Tudom, de ez az én keresztem :-)
Hathor
Hathor 2020. 04. 18. 00:29
Előzmény: #79326  traderszaki
#79328
El kell engedni..
Ne agyalj sokat ilyeneken, mert sajat vagyad vezerel, es nem a piaci erokkel haladsz. Mindegy mi a racionalitas, ha a piac mast tesz. Minek azert bukni, mert mi okosabbak vagyunk, vagy okosabbak akarunk lenni a piacnal?!
Draga jatek
traderszaki 2020. 04. 18. 00:14
Előzmény: #79325  Hathor
#79326

4. pont...haladj a trenddel!
Ezt most racionális emberként nem lennék képes megtenni, mikor látom mi van a világban! leállt, jönni fog a 10% feletti GDP esés, több 10 millió munkanélküli, EPS csökkenés...és ennek következményei
Hathor
Hathor 2020. 04. 18. 00:11
Előzmény: #79324  Ishar
#79325
Par dolog fejbol:
1.) A piacnak mindig igaza van!
2.) Ne akarj okosabb lenni a piacnal!
3.) Ne fogadj a piac ellen!
4.) Haladj a trenddel
5.) A piac mindig arra megy, amerre legjobban faj!
6.) A tozsde nem logikus, ha a tozsde logikus lenne, nem tozsde lenne!
Ishar
Ishar 2020. 04. 17. 23:47
Előzmény: #79322  traderszaki
#79324
Én is csak pislogok, meglátásom szerint egyáltalán nem reális ebben a gazdasági környezetben, hogy az S&P 526 (18,5%) pontra van a történelmi (lufi) csúcsától (3400). Ha jövő hét elején továbbra is felfele lesz az irány, akkor komolyan gondolkodom egy nagyobb tétel BUX2012 shortban...
Hathor
Hathor 2020. 04. 17. 23:03
Előzmény: #79322  traderszaki
#79323
Igen, megertelek.. sajnalom a pech szeriad. En is inkabb kimaradok, de nem akarok daralni most. Raerek..
traderszaki 2020. 04. 17. 22:47
Előzmény: #79321  Hathor
#79322

OPEx péntek volt (persze megint buktam...de ez már szokásos ilyen heteken).
Bullosodik az tény, de nagyon elszakadtunk a valóságtól. Várható EPS csökkenéseket még csak ezután fogják a bef bankok módosítani.
szűkülő ékben jönnek felfele...illetve a VIx is magasan ragadt! Tisztán csak manipulált feltámadás. Jönni fog az újabb kör lefele.
Hathor
Hathor 2020. 04. 17. 22:42
Előzmény: #79320  smith83
#79321
Hat kint jol felzartak, egyre jobban bullosodik kint a hangulat, itthon onmaga a piac nem tudom fog-e esni, csak elliotti felvetes.
Tegnap 30k-34k 38.2%os fiboja megfogta 32400nal az esest. Delelotti kep szerint. Ma zold napos gyertya lett.
Itt koztes allapotban nem tudok biztosat mondani, ram ne hallgassal, csak otletelek en is most. Nem allitom jo trader vagyok most, sem azt, hogy en tudom a jovot. Ezert sem kotok ket hete

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek