Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McLain 2015. 08. 20. 20:54
Előzmény: #277  Bekre_Pal
#280
"ha itt akarnak megállni, akkor integrálni kell őket valahogy, de szerintem ez nem jellemző."

van egy konkrét kisebbség, akit több 100é alatt sem sikerült integrálni.nagy reményeket nem fűzök ehhez.integrálni néhány embert lehet, de ha ilyen létszámban érkeznek, akkor nem is kell integrálódjanak.jól látható ez pl. Németországban, a török kisebbség ilyen.

"a harmadik gondolat, nem másoltam ide":
no igen, de a meglévő munkanélküliek is simán elvégezhetik.
szerintem, ha pl. Spanyolországban 25% körüli a munkanélküliség, akkor pont nincs szükség bevándorlásra.mert akkor pont van annyi ember, aki áshat árkot nyírhat füvet, stb.
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 20:49
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#279
Ez a kibaszott valóság !!! - link

Hatalmas összeállítás, szétröhögtem magam rajta, pedig kurvára nem vicces !!!
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 20:45
Előzmény: #275  Bekre_Pal
#278
Hagyjátok már ezt a tranzitozást! Nem az a gond, hogy ennyien bejöttek eddig, hanem az, hogy sanszosan 100 milliós nagyságrendben fogják követni a többiek, ami alapjaiban forgatja fel Európát és a jövőjét.
A 100 milliós nagyságrendű elárasztás igenis reális veszély, ha tényleg igaz, hogy az usa által gerjesztett Arab Tavasznak az volt a célja, hogy megnyíljon az út az áradat előtt Európa felé. Ha valaki úgy érzi, hogy hozzá kell szólnia egy politikai jellegű topikhoz, akkor legyen már annyi tehetsége, hogy ezt felfogja, vagy legalább színvonalas érvekkel cáfolja.
Az "úgysem akarnak itt maradni" és a "csak tranzitország vagyunk" jellegű kinyilatkozások gazdái tökéletesen nem értik a folyamatokat.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 20:42
Előzmény: #276  McLain
#277
a tábor és tranzit úgy jutott az eszembe, hogy tudom, nem itt akarnak megállni. nem jártam, gondolom, szar. de jobban támogatom annak a használatát, mint a kertemét :)

ha itt akarnak megállni, akkor integrálni kell őket valahogy, de szerintem ez nem jellemző.

úgy figyeltem meg, hogy az elveszik a munkát félelem nem túl megalapozott, mert ahol vendégmunkásokat alkalmaztak, ott általában épült a gazdaság. több aktív a lakosság arányaiban jobb gazdaságot eredményez. ők is fogyasztanak hogy mást ne mondjunk. vannak azok a munkák, amiket az usaban is ellátnak a spanyolajkúak, valahogy kézzel-lábbal le lehet tisztázni egy fűnyírás, árokásás vagy favágás lényegét nagy nyelvi megértés nélkül is.
McLain 2015. 08. 20. 20:34
Előzmény: #275  Bekre_Pal
#276
hangosan fogok kicsit gondolkodni:

tábor: más szóval rezervátum. és mit csinálnak ott az illetők? és meddig?
a nyelvet sem ismerik, meg valószínűleg nem az itteni hiányszakmák jeles képviselői.

(ja igen: jártál már ilyen magyarországi táborban?)

könnyebb tranzit: vagyis áttoljuk a "problémát" valaki másra.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 20:28
Előzmény: #274  McLain
#275
első reakcióként kétségbe esnék, aztán nem tudom, hogy a minden mindegy már érzés elindítana-e valami pozitívat.

de nem szeretném megtudni

én abban hiszek, hogy ne úgy ne foglalják el a kertemet, hogy nem jöhetnek el otthonról ha kell, hanem úgy, hogy teremtünk rá más megoldást, tábort, könnyebb tranzitot stb...
McLain 2015. 08. 20. 20:06
Előzmény: #272  Bekre_Pal
#274
nagyon jókat írsz, egyébként.

ha már az erősebb kutyánál tartunk:
gondoltál már arra, hogy mit tennél/hogy éreznéd magad, ha mondjuk 40-50 kedves aranyos bevándorló mondjuk megjelenne a kertedben?

mert én nem tudom,mit tennék.

de azt igen, hogy nem érezném túl jól magam.
McLain 2015. 08. 20. 20:03
Előzmény: #264  Bekre_Pal
#273
tényleg nem hasonlít!

akkor fegyverrel, hadsereggel jöttek.

ma "csak" beszivárognak.

mint 1541-ben Budára.
(hmmm... akkor mégis van hasonlóság?)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 20:03
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
mi derült ki?

hogy mo. kis ország és hogy erősebb kutya b.szik?

ezt már tudtuk

amúgy érdekes írás, azt is megvilágítja, hogy voltak magyar részről hamis illúziók, szokás szerint.
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 19:49
Törölt hozzászólás
#271
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 19:33
Előzmény: #267  _pampa
#270
idővel minden kiderül
link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 16:42
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
haha, eredeti

majd szólj ha van saját gondolatod
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 16:37
Előzmény: #245  Bekre_Pal
#268
Kedves Kerge Pál !
Mindkettőtöknél az a nagy hiba, hogy az ostobaság szorgalommal párosul !
_pampa 2015. 08. 20. 16:26
Előzmény: #266  _pampa
#267
"Macedónia rendkívüli állapotot hirdetett ki!"

A macedón kormány kihirdette a rendkívüli állapotot a balkáni országba érkező migránstömegek miatt – jelentették be Szkopjéban csütörtökön.

A szkopjei sajtó beszámolói szerint a macedón rendőrség és katonaság a macedón-görög határszakaszon járőrözik, ahol megpróbálják megakadályozni a migránsokat abban, hogy bejussanak az országba. A tudósítások szerint több ezer migráns rekedt a határsávban, mert nem sikerült átjutniuk Macedóniába.

Ezzel egy időben több ezer migráns tartóztatta fel a Szalonikiből Szkopjéba tartó személy- és teherszállításra használt vonatokat. "
_pampa 2015. 08. 20. 16:24
Előzmény: #261  Bekre_Pal
#266
Az EU szóvivő nyilatkozta:

Nem szándékozik az EU változtatni a bevándorlási szabályain.

Lobbizzunk?
exmnbs1 2015. 08. 20. 15:41
Előzmény: #264  Bekre_Pal
#265
lásd Budai Krónika, Thökölyről
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 15:15
Előzmény: #262  McLain
#264
nem hasonlít a két helyzet

akkoriban mo. egyik része (erdély) kifejezetten kijátszotta a portát az európai hatalmakkal szemben, jó nagyokat kurválkodtak a törökökkel, olvass utána.

a közép és a nyugat is szétszakadt, a nyugati részt amelyik arrafelé integrálódott, nem is cseszegették nagyon a törökök, kb. a középső részen telepedtek meg. akkor lett végük amikor bécset is megpiszkálták, mert akkor mondták azt a hatalmak, hogy ez már uncsi, szövetség van és pofáncsapták a törököket és vége lett a dalnak. tanulság: európával kifizetődő szövetségben lenni és nem nyomi módon különutaskodni.

mindettől függetlenül az egy hatalmi hódítás volt, ez meg egy menekülthullám
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 15:13
Törölt hozzászólás
#263
McLain 2015. 08. 20. 15:01
Előzmény: #259  Bekre_Pal
#262
Ez 15-17.században is jol müködött!

Europa tett a török terjeszkedésre.A gyarmatositással volt elfoglalva.

Ma is tesz ránk.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 14:55
Előzmény: #260  _pampa
#261
ne tréfálj, foglalkoznak vele annyit mint mi

de lehet lobbizni a globális humanitárius szervezeteknél stb.

kifogás mindig akad, de ha belegondolsz, ember másképp nem cselekedhet, mint hogy segít.

holnap elkezdi mondjuk az iszlám állam a családtagjaid és szomszédaid nyakát vagdosni, elindulsz mint a szél, nem? mit szólsz majd akkor, ha ott nézik végig ahogy próbálsz biztonságba jutni, de nem teszik lehetővé neked, mert kényelmetlen és költséges számukra a létezésed? lázár hozzáállása pont ilyen. hányadék az ember.

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek