Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 08:10
Törölt hozzászólás
#300
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 08:09
Törölt hozzászólás
#299
McLain 2015. 08. 21. 07:43
Előzmény: #293  Bekre_Pal
#298
Meg az is eszembe jut,hogy a gyerekeknek joguk van tanulni.csak az a problema,hogy rakoncatlan osztalytarsak miatt nem feltetlen tudnak ezzel a joggal elni.
A rakoncatlan osztalytarsak pedig nem rendszabalyozhatok.

Es ide csoppenek majd be az iskolakoteles bevandorlo-csemetek,hogy megmaradjunk a topic temajanal!
McLain 2015. 08. 21. 07:32
Előzmény: #293  Bekre_Pal
#297
Erről meg az jut eszembe,hogy a kommunizmus is pozitív alapvetésű volt,de a gyakorlati kivitelezés nem lett az igazi...
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 06:32
Előzmény: #293  Bekre_Pal
#296
Például vallás gyalázás . De ha az övékét éri hasonló akkor jön az antiszemita bunkósbot és lecsap.
Phylaxa 2015. 08. 20. 23:12
Előzmény: #293  Bekre_Pal
#295
Sok mindenben liberális vagyok. Vannak dolgok amikben nem.

A választásokban is hiszek. Egy idő múlva, pedig már hiába fogok szavazni, utána egy kis idő múlva pedig már úgysem lesz ilyen.
Phylaxa 2015. 08. 20. 23:06
Előzmény: #288  Bekre_Pal
#294
Ha megtudod határozni a kritikus tömeget, akkor hihetsz az elképzelésedben.

Eddig még senki sem tudta ezt megtenni a történelem során. Egyszerűen eltűntek. Nem tudjuk mennyien voltak, merre voltak, mi történt.

Egy biztos: a győztes írja a történelmet. Márpedig ahol ez a győztes megjelenik, ott semmi emlék nem marad. Már jó ideje radíroznak, aki eldug valamit, azt kivégzik. Nem mintha különben nem tennék.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 22:57
Előzmény: #291  McLain
#293
szerintem a liberalizmus tök egyszerű elveken alapszik

mindent szabad, ami nem sérti a többiek érdekét. ez full egyszerű és betartható, betartatható.

és itt nem arról van szó, hogy ha valakinek nem esik jól valami, akkor máris sérült az érdeke, le lehet állni mindennel. hanem arról, hogy olyasmit engedünk meg, amit fordított helyzetben szeretnénk, ha nekünk is szabadna. nem többet, nem kevesebbet.

egyszerűbb, mint a sok vaskalapos ortodoxia, itt csak arra kell figyelni, hogy azt szabad megengedni, amit hasonló helyzetben mi is szeretnénk magunknak biztosítani. semmi komplexitás. ami ezen túlmegy az korlátozható, az ellen fel lehet lépni tűzzel-vassal.

ezt nem értik általában a liberalizmus támadói, marhára nem arról szól, hogy mindenkinek mindent szabad mindenhol. mindent szabad, amit fordítva is elfogadhatónak tartunk, azon túl meg ott a kurvanagy ácsi
McLain 2015. 08. 20. 22:38
Előzmény: #56  elemes
#292
ez is jó mondás.

én sem láttam olyan bevándorlót, aki komolyan vette a plakátkampány gondolatait.(mert ugyebár nem is érti,mert magyarul van.)
McLain 2015. 08. 20. 22:33
Előzmény: #290  Bekre_Pal
#291
ez ég rendben is van.
most az érdekel:mikor kell odapörkölni?
ki mondja meg ezt egy liberalizmusban?
ahol már 6árőrség sincs?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 22:28
Előzmény: #289  McLain
#290
logikus amit írsz, de én abban a fajta liberalizmusban hiszek, amelyik szelíd, de odapörköl, ha kell. nem gondolom, hogy mindent hagyni kell majd, ha eljön az ideje
McLain 2015. 08. 20. 22:22
Előzmény: #288  Bekre_Pal
#289
távol áll tőlem, hogy bántsalak, de ez egy elég naiv elképzelés.
és itt utalok vissza az erősebb kutya kiszólásodra.
a szocializációja miatt nem is értik az európai felfogást.gyengeségnek értelmezi és eltapossa.
nézz csak körbe a nyugati államokban.a svéd nőket a nyomtatott sajtóban olvastam.

és nem szabad elfelejteni:ahol a müezzin énekel, az iszlám uralkodik.
és sokkal több minaret épül,mint keresztény templom.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 22:18
Előzmény: #286  McLain
#288
sajnos az iszlám erőszakossága nagy gond

én amikor a koránt olvastam a hajam kettéállt, életveszélyes az üzenete

nem is értem, hogy mondhatják róla sokan, hogy nem agresszív tanítás, lószart nem.

de szerintem itt erősebb a humanista közeg annál, hogy az oldódjon fel az iszlámban, inkább abban hiszek, hogy ők veszik fel ezt a kultúrát
McLain 2015. 08. 20. 22:17
Előzmény: #21  Phylaxa
#287
így van.

végül is a svéd nők nyilván nem véletlenül festik sötétre a hajukat.bizonyára sikeres volt ott is az integráció...
McLain 2015. 08. 20. 22:10
Előzmény: #285  Bekre_Pal
#286
vagy majd elítélnek valamiért a saria alapján.
és végre is hajtják.mert ezzel sem szoktak sz@rozni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 22:07
Előzmény: #284  McLain
#285
apropó a kunok is úgy jöttek, hogy kurvára kiléptek és hátrafelé tekintgettek mert a seggükben voltak a tatárok

business as usual

majd létesül kiskunfélegyháza meg kunhegyes mellett szíradony meg arabnánás is
McLain 2015. 08. 20. 21:56
Előzmény: #283  Bekre_Pal
#284
mindenesetre nem véletlen, hogy az ún. magyarokat magyaroknak nevezik.
tényleg sok nép beolvadt (mondjuk jászok, kunok)

de azért itt több mint 1100éve Magyar Állam van. (ez ma pont aktuális.épp ma ünnepeljük.)
és csak 7évet késett a Magyar Alkotmány (Arany Bulla, 1222.) az első Európai Alkotmányhoz képest (Magna Charta, 1215, idén 800éves)
és fennmaradt, tatár, török, Habsburg, orosz ellenére.
csak akkoriban még rend volt a fejekben.
és akár tetszik, akár nem, nem véletlen az a megfogalmazás sem, hogy beözönlenek.
ennyi menekült nem reális. és ha a családomat irtják, akkor odébb megyek, akár néhány 100 km-t. de nem sok ezret és nem ekkora létszámban.

és tök fölösleges azon vitatkozni, hogy a bevándorlók legálisak-e vagy sem, mert akkora a létszámuk, hogy lassan elsöpörnek minket.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 21:24
Előzmény: #280  McLain
#283
akkor viszont nincs kecmec fel kell szedni a jurtákat és átmenni az északi sarkra vagy valahová ahol a mi dolgos népünket nem fenyegeti a bevándorlás mert a cigánykérdést se most fogjuk tudni megoldani meg nem tudunk nagy kínai falat magunk köré húzni, marad az, hogy mi is menekülünk. ez itt egy átjáróház ország, mindig is az volt. nem véletlen, hogy kb. minden ún. magyarnak átlag 7-8 nációból állnak a felmenői.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 20. 21:19
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#282
bocs, de tudom, hogy az usa szeret politikát csinálni, azért ezt itt a szomszéd ukrajnában is észrevettük már

ettől még áll a mondandóm

van egy politikai folyamat, ezen lehet politológiázni, de végeredményben itt emberek vándorolnak, függetlenül attól, hogy az usanak hagynia kellett volna mindenkit a kecskéje mellett megrohadni vagy szabadott-e őket új irányba motiválni
McLain 2015. 08. 20. 20:56
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#281
no ez az!

és épül a határzár, és azt megkerülve özönlenek a bevándorlók.

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek