Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:25
Előzmény: #1039  Kraccer
#1040
MIT nevezel te Jo talalati aranynak?????

(Ha a talalati arany novelese a celod, szerintem rossz osvenyre keveredtel)
De ez csak szemelyes velemeny.....,
Kraccer 2014. 05. 19. 13:15
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Ezekben mind igazad van, de a sikeres kereskedéshez kell a jó találati irány, utána már csak a költségcsökkentés a cél! :)

Mellesleg most ugrik a majom a vízbe! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 12:23
Előzmény: #1035  Kraccer
#1038
Mindenki ugy kereskedik amiben fantaziat lat.....
A profit az elonybol szarmazik.....
En is vegigjartam az utat mint a legtobb kereskedo....
kerestem a leheto legkisebb kockazatot....
probaltam 20pip stoppal, 30-cal aztan persze az ember rajon, hogy 30pip nem ugyanazt jelenti USD/JPY paron mint mondjuk GBP/JPY-en....
Utana meg felmerul az emberben, hogy jo lenne egyseges kockazatot felvenni kulonbozo poziciokon....
onnan mar csak 1 ugras a volatility ill. ATR stop hasznalata......

Szerintem 1 masik erdekes dolog amin erdekes elgondolkodni az pedig az idotav, ahol kereskedik az ember.....
Ez nagy mertekben meghatarozza a kockazat ill. min. celarat.....
Visszaterve USD/JPY-hez....

Tegyuk fel (kereskedo1) oras grafikonon kereskedik....
Stop 12pip , min. target 2,5*12=30 pip
veszteseges kereskedes 100 poziciobol
60 60*12=720pip , nyereseges 40 pozico;
40*30=1200pip

profit: 1200pip-720pip= 480pips
brokernek fizetett spread 0.8*100= 80pips
a kereskedes koltsege 16.666%
(ez tul magas!!!!)

(kereskedo2)
napos grafikon, stop 30pip, celar 2,5*30=75pips

veszteseg: 60*30=1800pips
nyereseg: 40*75=3000pips
profit; 1200pips
spread koltseg: 80pips
tehat itt a kereskedes koltsege:
csak 6.66%

Tudom a legtobb kereskedot nem erdekli az elejen a koltsegek, de hosszutavon igen is szamitanak.....
mert nyilvan a koltsegeket is meg kell keresni....(persze csak ha komolyan gondolod)

En probalom a koltsegeket 1% alatt tartani es meg az is rengeteg penz....
Kraccer 2014. 05. 19. 12:06
Előzmény: #1036  emerald
#1037
Bizony jó az RR! :) Egy próbát megér.
Véleményem szerintem csütörtökig jöhet egy lejtmenet mondjuk az említett 1270-74 ig és után indulhat egy hosszabb long.

Ezt csak egy elképzelés: (persze nagyon leegyszerűsítve

link

emerald 2014. 05. 19. 11:56
Előzmény: #1032  Kraccer
#1036
Szia!
Néztem h óráson alakul az alakzat, azon akár működhet is. Szűk stpoppal, érdemes lehet megpróbálni. Jó az RR

Azt figyeltem meg h mostanában usa alatt nagyon leverik az arany árát, de minimum megjárják a napi minimumot, még ha vissza is jön.

Kraccer 2014. 05. 19. 11:43
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1035
Köszi,de mi eltérő stratégián vagyunk, úgy mint akkor amikor 1289 es longot beütöttem! :) (mert a stratégiám ezt kívánta meg)

De köszönöm a válaszod, mert ha nyugodtabb kereskedést folytatok, akkor megfontolom ezt a megközelítést!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:36
Előzmény: #1029  pomperj
#1034
Kosz a hasznos informaciokat...
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:21
Előzmény: #1032  Kraccer
#1033
:)?
az en szemelyes velemenyem, ha ugy kereskedsz, hogy a stoppod kisebb mint 1ATR(daily)
a kozelebb all a szerencsejatekhoz mint kereskedeshez....
a te esetedben ez kb. 0.2ATR.....

Sok szerencset!
Kraccer 2014. 05. 19. 09:54
Előzmény: #1008  Kraccer
#1032
Zárva a long, ment a short, szerintem fej váll lesz...

link

Vélemény?
emerald 2014. 05. 19. 06:30
Előzmény: #1029  pomperj
#1031
Szia!
Szeretném megkérdezni mit jelent hogy az ezüst price-fix megszünik augusztusban?

Arany fedezeti alapokról grafikon:
link
a technikai kép igazolja a gondolatmenetet!

Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 21:43
Előzmény: #1029  pomperj
#1030
Nekem sajnos egyre rosszabb eloerzetem van...
Attol felek a tortenelem egyik legnagyobb Lufijaba kerultunk...,de itt most nem 1 orszag ill. 1 termek kerult lufiba, hanem az egesz penzugyi rendszer....
Allamkotveny lufik nem nehany orszag, hanem szinte a teljes nyugati vilagban megjelentek ebben pedig szinte mindenki reszt vesz akarva akaratlanul.....
pomperj
pomperj 2014. 05. 18. 21:24
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1029
1)A GoFo mar nagyjabol 30 napja negativ; fizikai arany hiany van a piacon.

2)Ehhez kepest India a valasztas utan van, es visszajon az arany piacra. Nyilvan azonnal elkezd nagy lendulettel venni, fizikait es nem papirt, mert nagyjabol 1000t arany "elmaradasa" van;
vegulis 6 honapja alig vettek.

3)Ha kinaban a honapok ota harangozott esetleges penzugyi zavar, shadow-banking problemak, tenyleg felbukkannak, ott is sokan akarnak majd aranyat. Ugy mellekesen, a shadow-bankok boldogan elfogadjak az arany-leteti igazolasokat, vagy fizikai aranyat hitel- biztositekkent.

4)Az ezust price-fix megszunik Augusztusban.

Ez a 4 tenyezo szerintem egesz jo bull kilatasokkal kecsegtet. A nagy kerdes az, hogy ha a FED taper befejezezodik novemberben ahogy varhato, nos, mikor kezdi a piac bearazni a QE vasarlasok hianyat. Nagyon sok ido nem lehet addig.

Van par ok feltetelezni, hogy elvezetes idok jonnek. Nem marad a VIX volatilitas 7 eves minimumon sokaig; a mostani nagy nyugalmat alighanem eros volatilitas, gyors mozgas fogja kovetni.
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 17:11
Előzmény: #1025  budoire
#1028
link

1 erdekes video......
;)
emerald 2014. 05. 18. 11:58
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
Szia!
Köszi a linket! Áttanulmányozom majd és demón próbálgatom.

"Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast)..... "
Ez bizony nagyon jó meglátás és mivel változó a kamat, nem árt hosszabb távú pozicióknál ezt is figyelembe venni. Sokáig én nem figyeltem ezekre, de rájöttem bizony kell!

Azt nem tudom milyen rendszert használ Nella pontosan mert Ő is fejleszti, ha jól tudom. Az amit leírtam az meg az én kisérleti rendszerem, de még "gyerekcipőben" .....:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 11:27
Előzmény: #1024  emerald
#1026
Szia emerald,

olvastam a Dax-ban, hogy szeretned Nella fele rendszert hasznalni....

link

a neten talalhatsz rengeteg informaciot errol.......

azert nepszeru a befektetok koreben, mert rendszeres kisebb jovedelmet kepes biztositani....

Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast).....

mindenesetre en szerintem ez nem kezdoknek valo strategia....
es szerintem nem art ha rendszeresen figyelni tudod a poziciodat........

Szerintem az alapokat celszeru jol elsajatitani, utana pedig lehet szepen epitgetni ra......
budoire 2014. 05. 17. 18:27
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
jaa, a 200$-ban már én is látnék fantáziát :D
egyébként épp ez a jó a fizikai vásárlásban, hogy az tényleg l.o.n.g., nincs eladási kényszered, nem ugrabugrálsz, és előbb-utóbb tényleg felspekulálja valami Soros-féle 50 dolcsi magasságába, mert az ezüst nem létezhet spekuláció és lufik nélkül; jó lesz az X+1 év múlva...
míg ha demateriális nemesfémed van, akkor rághatod a kefét, hogy mikor ütik ki a stoppodat
az utóbbi pár héten-hónapban meg annyira primkó "stratégiám" volt, hogy az már szégyen. 20 alatt vesz, 20 fölött elad. Most legutóbb mázlimra 19,8-nál kidobtam.
emerald 2014. 05. 17. 18:14
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1024
"Szerintem az inflacio nem kerdes"
Nos ezzel mélységesen eggyetértek, ebben a cikkben Zsidai jól megfogalmazta(jobban mint én azt tudnám):
link

De magyar forintális összefüggésben, inflációról
Pomperj írt erről egy jó hsz.-t nem is olyan rég ha jól emlékszem buyandhold-nak.
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 17:28
Előzmény: #1022  budoire
#1023
Nezd en nem allitom, hogy nem eshet, mert mint tudjuk, semmmi sem garantalt sem a tozsden sem az eletben....
Az is elofordulhat, hogy a kovetkezo 10-20 evben beall 18-22$ koze es onnan meg se moccan......
Persze en ennek kisebb eselyet latom,de lehet, elofordulhat...

En abban latok fantazaiat, hogyha a kovetkezo 10-20 evben mondjuk elmenne 60-200$ koze...., mert ahogy el tudott menni $4-rol 40-re, gondolom elobb utobb el tud menni 20-rol 200-ra...ha pedig nem kell hozza 20 ev hanem csak mondjuk 6-8 ev akkor az hab a tortan.......

Mindenesetre sok sikert es jo szorakozast!
budoire 2014. 05. 17. 14:37
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1022
köszönöm a megfigyeléseidet!
hát igen, tudom jól, hogy risky a tőkeáttét, igyekszem óvatosan kockáztatn... épp ezért nem is short irányban próbálkozom, viszont ha valamiért - technikai okokból, mittudomén - lejjebb nyomnák, annál bátrabban longolnám, rövid távon is

fizikailag pedig folyamatosan veszem, de én inkább a szó szoros értelmében családi ezüstnek, gyerekeknek, a gyereknek szánt belvárosi kecó mellé, csak úgy; na ez tényleg longlonglong időtáv, de nem én szeretném lezárni

a nemfizikai meg saját magam szórakoztatására
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 13:20
Előzmény: #1020  budoire
#1021
Az elmult 3 evben 2-szer is elofordult, hogy 25%- nal tobbet mozdult, tehat nagyon vigyazz, az egyik leg nagyobb ha jol emlekszem kb. 40%-os leszuras volt, tehat aki akkor eppen benne volt ill. Tobb mint 3szoros tokeattetelt hasznalt azt kipucoltak a szamlajabol.....

Nyersanyagokat kicsit mashogy kell nezni mint reszvenyeket.....
80-as evekben kb. 3$ korul volt a kitermeles, 2000 korul 4-6$ ha jol emlekszem.... Most ha jol emlekszem 7.96-ot , de az all in cost amirol meg gyujtom az adatokat az cegeknel 14,8 ill. 17$ koruli , persze itt is talaltam mar 20-22$-os jelenleg is termelo banyakrol...( bar Ezeknel masodlagos termekkent szerepel az ezust)

Szoval nem allitom, hogy nem eshet 17$ ala , de 1 Elore eleg keves ceget talaltam aki 15$ ala tudna vinni termelest....
Es az en megfigyelesem alapjan 18$ koruli aron eddig mindig megpattant....az elmult Nehany honapban....

Tudom sokan nezik a chartot es nehany indikator elegge shortot mutat, de szerintem ovatosan, mert szerintem az arany chartja arulkodik, hogy valami azert itt nincs rendben....

Es mint korabban irtam en szepen elkezdek gyujtogetni....
Szeretnek osz elott 1 kisebb pakot osszegyujteni, de en most fizikairol beszelek.....
Mert abba latok fantaziat...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek