Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placa
Placa 2015. 02. 08. 21:04
Előzmény: #6237  szarvasvadasz
#6240
de ok és ezzel a témát részemről lezártam

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 08. 20:58
Előzmény: #6238  tberki
#6239
Ez nem vádaskodás, ez a véleményem. Magam álltam ki érte, amíg nem tudtam, hogy az egész az ő döntése volt.

Ez a lépés számomra egyszerűen tiszteletlenség azokkal szemben, akik olvasták az elemzéseit. Ha én tenném, előtte minimum elköszönnék a közönségemtől.

Ne ragozzuk tovább, felesleges, lépjünk tovább.
tberki 2015. 02. 08. 20:37
Előzmény: #6237  szarvasvadasz
#6238
szarvasvadasz a kakas csipje meg, fogalmad sincs mi az ok de vadaskodsz es elitelsz ok nelkul. nem szep.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 08. 20:32
Előzmény: #6235  Placa
#6237
Ugyan már, mutass egyet tőlem, amiben nem volt előrejelzés, ez nem ok.

Ezzel a gesztussal az olvasóit nézi semmibe, de hát nem vagyunk egyformák...
tberki 2015. 02. 08. 20:06
Előzmény: #6232  szarvasvadasz
#6236
nem kell elnezest kerted, magyarazatot kertel. a magyarazat ertheto, jogos de nem nyilvanos, ha gondolod irj ide: brekyxxx(kukac)szabadmail...
Placa
Placa 2015. 02. 08. 20:05
Előzmény: #6232  szarvasvadasz
#6235
Mivel nem vagyok felhatalmazva többre, legyen elég annyi: "egyéb ok" miatt nem posztol egy ideig ezen a nyílt fórumon és mivel az elemzéseiben voltak jövőre vonatkozó előrejelzések, így látta jobbnak.
Szóval, Jani normális :)

emerald 2015. 02. 08. 19:58
Előzmény: #6232  szarvasvadasz
#6234
Sajnos nem írta meg előtte és azóta sem(még) ide a miértet.
De most hogy tudom mi van a háttérben már érthető számomra.

De köszönöm szépen hogy az ügy mellé álltál!
Nekem sokat jelentett például hogy láttam ennyien összefogtatok itt valakiért! Ez nagyon szép volt, mondhatnám szivet melengető :-)
emerald 2015. 02. 08. 19:47
Előzmény: #6230  pomperj
#6233
Na jó itt van a teljes hétvégi elemzés, csak gondoltam már mindenki ismeri az oldalt, de igazad van jobb így.
link

"Fortunately we can put some probabilities on these two scenarios as well. This week the market generated a WROC signal. This signal usually precedes an uptrend confirmation. Over the past 50+ years its success rate has been 96%. While we are still awaiting the uptrend confirmation we can also place a probability on whether or not it will be a D wave. Historically this has only occurred 11% of the time. Therefore the WROC suggests the market has a 96% probability of being in an uptrend, and the uptrend only has an 11% probability of being a D wave of a triangular Major wave 4. Medium term support is at the 2019 and 1973 pivots, with resistance at the 2070 and 2085 pivots."

Itt ír arról a bizonyos WROC jelről....

Aranyban nyitott próbalok maradni mindkét irányban.
De nem könnyű feladni az eredeti elképzelest ...:-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 08. 19:37
Előzmény: #6221  tberki
#6232
Akkor szimplán nem normális ez a jani és akkor meg én kérek elnézést a reklamációért + köszönöm, így van jól, mert ti. ez amolyan skizofrén valami: annyira megharagudtam magamra, hogy amit addig létrehoztam és adtam a környezetemnek, nem gondoltam komolyan és pusztuljon velem együtt... ezt nagyon gyenge dolognak tartom.
Törölt felhasználó 2015. 02. 08. 19:21
#6231
2-es korrektív hullám semmilyen fokszámon nem lehet háromszög.
pomperj
pomperj 2015. 02. 08. 18:54
Előzmény: #6227  emerald
#6230
1)"Nagy rallayt vár, amiben valami saját "előrejelzője" alapján 96%-ig biztos."

Nana;-)
Az a Caldaro-s valtozat azert nem olyan titokzatos, nem kell akkor fantasia. Es elvartam volna, hogy rendesen feltedd;-)

En ugyan nem tudom mi a modszere, de egy expading triangle fel-korrekcios valtozat azert majdnem olyan nagy bull lehet, mint az ove. Lasd Febr.9 chart.

link

Csak a szamozassal van baj. Mert ugyan beszamozhato, ha a 2014.jan csucsot (a)-nak tekinted es onnan az oktoberi volt (d). Az (e) meg most jon, mint eszeveszett overthrow.

Csak ez a fajta musor olyan ritka, hogy eddig soha nem volt. Eddig ilyen leginkabb a commodity piacok teren fordult elo...lehet hogy atmegy a reszvenypiac abba??
En egyelore nem hiszem.

2)Arany chart nekem nem tetszik. A sajatom se. Egyre erosebben azt gondolom, mas van a palacsintaban. Valami keserubb.

link

Szoval, most mar nem zarnam ki ezt a chartot, Febr.9 datummal: meg hatra van az egesz (5) hullam a bear piacbol, ha ez a csucs Jan. kozepen (e) volt.

Es indul lefele. Az a gap a tegnapi nyitaskor nagyon mast sugall, mint eddig gondoltuk.
emerald 2015. 02. 08. 17:15
Előzmény: #6228  emerald
#6229
GDX
link
Itt is látszik, hogy jobb a kivárás jelenleg.
Majd kap megerősítést valamelyik irány.
emerald 2015. 02. 08. 17:09
Előzmény: #6227  emerald
#6228
Kedves fórumtársak!
Akinek esetleg lenne valami amit arrannyal, olajjal, indexekkel...stb. meg tud osztani hát ne tartsa vissza....:-)

Az se baj ha épp az általam leírtakat látja másként.
emerald 2015. 02. 08. 16:53
Előzmény: #6226  emerald
#6227
Arany:

Nem változott nálam, hetesen továbbra is egy emelkedő nagy "B" hullámban vagyunk:#101
link

Naposon egy lefele szélesedő háromszögben mozog, talán 1210-nél elképzelhető a csatorna aljról visszapattanás.
Én shortot már nem veszek, longot pedig még nem veszek. Kivárás majd jön a lehetőség.

S&P500
Caldarora támaszkodva:link
Nagy rallayt vár, amiben valami saját "előrejelzője" alapján 96%-ig biztos.

Ez ugye egy másik lehetőség mint amit írtál Pomperj, de legalább lesz lehetőségünk mindkét eshetőséget figyelembe venni.

Ám aki biztosra akar menni, annak indexekben is jobb ha kivár, nincs megerősítve egyik irány sem.-én legalábbis ezt teszem.
emerald 2015. 02. 08. 16:34
Előzmény: #6223  tberki
#6226
Okés persze, már minden rendben...;)
emerald 2015. 02. 08. 16:33
Előzmény: #6222  emerald
#6225
No akkor nézzünk előre!

Olajhoz nem értek, de tudom hol keressem az infót....;)
Remélem nem baj Szarvasvadi....:-)
Nem mindenki olyan rutinos mint mi, ám annyit lehet tanulni Tőled.

A szomszédból ollózva:
"(#34162) Re: Sly, love me tender.
Értékelés: 0
előzmény (#34161: szarvasvadasz) | válasz erre | Tegnap, 11:25
Összefoglaltam egy órás charton, mit mikor mondtam és miért:

link

- "B" hullámoknál slingshot kialakulása gyakori
- B alj kialakulása a megelőző emelkedés 62%- körül gyakori
- B alj kialakulása előtt nő a forgalom az aljaknál

Kontextus és csupa objektív, mérhető szempont, ennyit az EWT alapú varázslatról ;-)
szarvasvadasz"

"A pontos válasz már az EWT ismeretéből és alkalmazásából jön, de alapvetően anélkül is lehetett rá számítani, mutatom, hogy miért:

H6 kép:
link

Mit látunk EWT-vel?
====================
Az EWT előnye, hogy mindig kontextusban (= nagyobb időtáv adatait figyelembe véve) vizsgálja és értelmezi, hogy éppen mit gondolhat a piac rövidebb időtávon. Ebben van az ereje. Csupa már ismerős dolgot láthattok a rajzon:
- bázis csatorna (szürke),
- gyorsuló csatorna (zöld),
- egy életszerű számozás,
- divergencia a hullámvégnél
- megfelelő arányok
- többéves támaszon az árfolyam (nincs a képen, ld. korábbi linear chart)

Az EWT ezek értelmezéséhez objektív keretet, szabályokat ad. Ezeket nem kell kitalálni, meg lehet tanulni.

Ezek alkalmazásával akkor az volt valószínűsíthető, hogy Minute 5 / Minor 3 hullámvég formálódott (kész 5-ösnek számozható lefelé hullám, momentum változás (divergencia), később pedig átfedésekkel teli további, lassuló esés), amelyet a hullámképhez passzoló, nagyobb felfelé korrekció követ majd. Az EWT ennek várható mértékét is konkrétan megadja a nagyobb hullámkép (kontextus) segítségével (az egyel kisebb hullámszint 4-ik hulláma környéke), ezt a célzónát jelzi a halványpirossal jelzett terület. A 4-ik hullámok sokfélék lehetnek, de amikor végül kész, újabb esés várható majd új aljra, de legalább dupla aljra.

Azt is látjuk egyúttal, hogy a trendforduló határa nagyon magasan van, ~70 körül húzódik a szürke báziscsatorna felső fala. Amíg ezt nem törjük, minden emelkedés korrekciónak tekinthető, függetlenül a számozástól.

Mit látunk EWT nélkül?
=======================
EWT nélkül a divergencia (momentum változás) volt az egyetlen jel, amit bárki észrevehetett, ha H4 és afölötti chartot is néz. Ez alapján minimum arra lehetett következtetni, hogy az esés átmenetileg megállhat.
szarvasvadasz"
Placa
Placa 2015. 02. 08. 16:08
Előzmény: #6222  emerald
#6224
ment egy privi...
tberki 2015. 02. 08. 15:50
Előzmény: #6222  emerald
#6223
emerald, te pont el tudod olvasni. eurusd topic ucozon.
emerald 2015. 02. 08. 15:46
Előzmény: #6221  tberki
#6222
Köszi az infót!
Hmm, ezen most meglepődtem, de biztos oka volt rá ha ezt tette.
tberki 2015. 02. 08. 15:42
Előzmény: #6220  emerald
#6221
Sziasztok,
sjanit nem tiltottak ki, mas okbol a sajat keresere toroltek a nicket. Majd ha akarja elmondja, legyen eleg annyi hogy nincs semmi gond es nem sertodes vagy ilyesmi van a hatterben.
Mindenkinek tovabbi sok sikert.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek