Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 08. 16. 22:36
#2240
Sziasztok, két komment a múltból az itt folyó eszmecseréhez.

2011. július 23. - 22:52:
link

2013. augusztus 6. - 10:22
link

illetve #95617
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 21:41
Előzmény: #2235  Törölt felhasználó
#2239
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 21:29
Előzmény: #2236  eurocent
#2238
ok, akkor neked innen szigorúan short... :))

már most jelezném, hogy ha az SP esetleg új csúcsot ütne, akkor pomádékirály ugyanerre a bejegyzésére fog hivatkozni, amiben te most azt láttad, hogy shortos prognózist adott. :)

nem kell minden "messziről jött ember" színes-szagos hantáját kritikátlanul beszopni, ezt a WL topikban is kezdik már talán kapisgálni...
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 21:13
Előzmény: #2234  Tazsomaru
#2237
Scalp-ban nem hiszek....
Daytrade-bol kinottem, nem hatekony szamomra, mert az ido-t is erteknek tekintem.....
mindenesetre daytrade-be lehet gyakorlatra szert tenni a leggyorsabban; kerdes megeri-e 5-50szer annyi idot a monitor elott tolteni, hogy a hozamunkat megnoveljuk mondjuk 20-100%-al,persze a masik oldalon meg bejonnek, sokkal tobb kockazat es sokszoros koltsegek......
Daytradebol nem nehez kiegni sem....

en boldog vagyok az en kis egyszeru 40-60%-os talalati arany szorasommal strategiatol fuggoen es a pay off ratio ha 3-5 kozott van akkor mar gyonyoru evet zarok.....
30-35% talalati arannynal kezdenek a dolgok nehezedni ill. amikor a pay off ratio 2,5-es atlag illetve ala merul...
nem hiszem, hogy erdemes tul alacsony szamu kereskedeseken ezeket a szamokat vizsgalni, 250 kereskedes alatt semmikeppen sem.......

Mindenesetre sok sikert Tazsomaru es vigyaz a tokeattetellel....!!!
eurocent 2014. 08. 16. 21:12
Előzmény: #2233  Törölt felhasználó
#2236
Ha jól sejtem, Pomperj mondandójának a lényege ez:
"bear market...: Type1 tipusu lesz, a hullamzos-becsapos fajta: a piac mindent el fog kovetni, hogy minden modon becsapja a bear es bull invesztorokat egyarant."

Ez a prognózis, ennek megfelelően kell kereskedési stratégiát kialakítani.
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 20:20
Előzmény: #2234  Tazsomaru
#2235
mit értesz iránykereskedés alatt?
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 08. 16. 19:19
Előzmény: #2232  Törölt felhasználó
#2234
ha félreérthető lettem volna: scalp és daytrade gyakorlásra, tanulásra. iránykereskedéssel nem lehet ilyen jó eredményeket elérni.
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 18:32
Előzmény: #2221  pomperj
#2233
Összefoglalnám:

- nagyon várod a bear piacot, de akár új csúcsra is mehet.

Nos, ezt hívják Magyarországon "nesze semmi fogd meg jól!" okoskodásnak, de lehet, hogy amerikában az ilyesmiből jól meg lehet élni.

Tréder szempontból az ilyen prognózis a semminél is kevesebbet ér.
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 18:28
Előzmény: #2230  Tazsomaru
#2232
kivancsi leszek hova fogsz eljutni a kovetkezo 3 evben?????
-scalp,
-day trade
- 75%-os talalati arany es 17,5 a payoff-al.......hm
es hany tradre allnak ezek a szamok????

ezt pedig naplozatok le.....!!!

;)

Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 18:05
Előzmény: #2230  Tazsomaru
#2231
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 08. 16. 15:21
#2230
75%-os a találati arányom (ennek tényleg nincs túl sok jelentősége)és 17,5 a payoff.
3 év alatt sikerült ide eljutnom. nem volt könnyű, de nem lehetetlen. sok-sok gyakorlás! daytrade és scalp, mert így ismered meg magad igazán, de itt is veszíted a legtöbbet. viszont ezek a legjobb mentális edzések. ha hetente 2 pozit nyitsz tényleg 12 év kell. nagyon fontos mindent NAPLÓZNI!!! trédeket is és a hangulatot is. ebből tanulsz. ha nincs napló 12 év lehet belőle. rengeteg kitartás, 100%-os fegyelmezettség (nem 99%, mert akkor 12 év.) Meg lehet csinálni. Ne adjátok fel!
röviden ennyi fért bele...
;)
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 14:46
Előzmény: #2226  Törölt felhasználó
#2229
Ki az a hülye, aki ekkora terjedelmet elolvas?
A bibliát is elég hamar feladtam-:)))))))))))
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 14:06
Előzmény: #2226  Törölt felhasználó
#2228
mert ezzel csak arrol adsz ki infot, hogy minimum 3 felhasznalo nevvel nyomulsz, bar ebben nincs semmi ujdonsag....
es csak segiteni szeretnek...
szoval 3, 4 orankent talan hatekonnyabb lenne, persze dolgozni kene vele, mert visszakellene keresned a hozzaszolast, hogy mikor melyiket minuszoltad....
;)
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 13:55
Előzmény: #2207  goapsy1
#2227
goapsy1,

arany es ezust piacat is manipulalgatjak, csak ezzel az a problema, hogy a fizikai piacon kezd szepen lassan hiany kialakulni.....
tehat a piaci ar kezd teljes mertekben elszakadni a realitastol es a fizikai artol, amig a bekerites meg nem tortenik addig a JP Morq es Goldman-ban a sracok jol elszorakoznak, utana meg mennek a levesbe majd a ceget kimentik az adofizetok penzebol megint......
persze elotte meg parszor megprobaljak emelni a leteti kovetelmenyeket amitol a vegen felrobban a piac.....

;)

1 titkot megsugok S Gyuri bacsi sem veletlenul gyujtogeti a FB es APPLE reszvenyeit.....
aztan nehogy 1 nap amikor, mar az opcios piacon is megjatszottak az esest a PUT oppciojukkal es szepen kiepitettek a short pozikat, az utolso oraban betegyenek nehany jelentosebb order-t, mert azt tudjuk S. Gyuribacsirol, hogy szeret rasegiteni kicsit az trendre.......(OTP esete)
aztan amikor majd a call opciok es a kisbuffiktol visszaveszik a megfelelo mennyiseget na majd akkor zarjak a shortokat...
;)

nagyon eg mar a kezem a Nasdaq shortra ill. az NDX-re, de sajnos meg 1 ST strategiat sem lehet rahuzni, meg kell varni minimum az elso eso napot ill. amikor minuszban lesz kepes zarni......, talan 2 jobb volna es meg ugy is nagyon kockazatos
mert sajnos Gyuri bacsiek nem fognak szolni mikor kezdik az ontest......

es hogy nincs semmi uj a nap alatt errol mar Livermore is irt, hogy o hallotta azt a tortenetet amikor ha jil emlekszem Cammeck megveszi a Standard Oil papirjait, hogy kesobb ezzel nyomast tudjon gyakorolni a piacra........
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 13:26
Előzmény: #2225  Törölt felhasználó
#2226
Lulo ha nem tunt volna meg fel, pedig mar irtam 1 parszor, nem azert jottem ide hogy mindenkivel osszehaverkodjak ill. hogy nepszeru legyek......
de ha talalok 2-3 embert akikkel kozosen tudunk olyan dolgokrol velemenyt nyilvanitani ami kozos erdeklodesi korbe tartozik az azert nem baj.....

(1 titkot megsugok 80% talalati arannyal ne hadonasz mert 1bol lerantod magadrol a lepelet, probald meg atalakitani, hogy mar csak jelenleg 60-65%) azzal 1 ideig elevickelhetsz...
;)

A fibo-val kapcsolatban:
link

hány pár nyúl lesz n hónap múlva, ha feltételezzük, hogy

1.az első hónapban csak egyetlen újszülött nyúl-pár van;
2.az újszülött nyúl-párok két hónap alatt válnak termékennyé;
3.minden termékeny nyúl-pár minden hónapban egy újabb párt szül;
4.és a nyulak örökké élnek?

Sajnos mar a nyulaknal sem mukodik a valosagban....
ugyanis a 4 feltetel nem teljesul mindig.....

hasonlo okok miatt bukott meg az LTCM is.....
a feltetelek nem teljesulnek a piacon mindig....

egyebkent ha raszeretnel huzni mindenkeppen valamit a piacra akkor probalkozhatsz a Szinkronitassal........

azt a reszet meg ertenem, hogy miert is olyan nepszeru az emberek koreben a szimetria es aszimetria ill. ezek aranya,
de ilyen alapon hasznalhatnam a PI is.....

Fiboval egyebkent mar 2008 elott is probalkoztak megetetni, sajnos az illeto mar nem kereskedik, pedig nagyon hit benne....
es mint irtam akar meg fizetek is 1 olyan strategiaert ahol legalabb 1000 kereskedes fibo-s alapokkal felul tudja teljesiteni a piaci hozamokat,de itt most nem a vegyjuk meg az esesrol beszelek....

Szarvasvadaszt es Pomperj sem a Fibo-juk vagy elliott hullamaik miatt kedvelem, ok hisznek valamiben amiben en nem, es en nem allitom, hogy az en kereskedesi rendszerem a legjobb, biztos vagyok benne, vannak ennel 10,100 akar 1000-szer jobbak is.....
de ok legalabb kereskednek (valosagban ahogy te mondanad eles szamlan) es probalnak segiteni masoknak, ezek miatt szimpatikusak szamomra....

sajnos szarvasvadaszt nem ismerem regota,de amikor szepen kifejtette, hogy miert sem mindegy milyen idotavon kereskedik az ember ill. hol lehet elvesziteni az elonyt....
miert sem erdemes 10,20, 30 pipes elmozdulasokkal szorakozni....(latod az 1 gyongyszem volt itt a forumon)
ezzel meg a legkisebb kereskedoknek is szazezreket es eveket tudna megsporolni.........(ha az emberek betartanak ezt az aprossagot)
azzal is nagyot not a szememben, hogy kijelentette itt a forumon, hogy bizonyos osszeg alatt neki kezdeni a kereskedesnek egyebkent nagyon nem ajanlatos...:
o ezt 20000$-ra tette en 25000$-ra tennem....
(nyilvan ez nem novelte a nepszeruseget,de ez 1 teny es nem azert irta, hogy szeressek, hanem segitseg keppen, hogy masnak ne kelljen olyan leckekert fizetni a piacon amiert en vagy o mar megfizettunk.....

pomperj pedig majdnem minden heten tud olyan erdekesseget irni a piacrol ami szerintem segit meglatni a big pictures-t es sokkal segitokeszebb a kezdokkel....
a szakmai hozzaartesehez pedig nem fer ketseg......
(az hogy a fibo-t es elliott hullamokat hasznalja, engem nem zavar, en nem hiszek benne es kesz ennyi....)
az a nehany trader akik hosszabb tavon kereskednek es kisebb nagyobb pozitiv eredmenyt kepes felmutatni, ok se ertenek egyet mindenbe es kulonbozo strategiakat, esetleg kulonbozo indikatorokat hasznalnak.....

viszont tisztaban vannak az alapokkal, azok pedig nagyon nagy hasonlosagokat mutatnak....

Ha pedig a hazifeladatot megcsinaltad volna akkor rajohettel volna, hogy az y tengellyel tul sokat babralni felesleges.....
mar csak azert sem mert mindenfele erofeszites nelkul 50%-ot az ember kepes elerni.....
Tehat a kerdes, hogy mi ertelme 50%-rol 100%-ra novelni????
(raadasul a kereskedesek szamaval ez egyre korulmenyesebb)
Ha viszont megnezed az x tengelyt ott nem tul bonyolult novelni az aranyt.....
mert ugye, olyan konyen elofordulhat, hogy a hozam kocakazat arany nem 2,3,4,5:1-hez az lehet akar 10,20,50,100:1-hez is..........(erre pedig hatassal lehetunk)

szoval hagyjuk a talalati arannyal valo hadonaszast a mesemondoknak.......(mert nem ettol lesz hatekonyabb a nyereseges kereskedo)
ugy ahogy 30,35,40,45,50 es akar 60%-os talalati arannyal is lehet nyeresegesen kereskedni.......
raadasul 50%-ot alapbol indul meg az ujszulott trader is, a trend iranyaban valo kereskedes pedig ez novelheto, nyilvan a koltseg oldalon a tranzakcios koltsegek es a stop hasznalata miatt ez az arany csokkeni is tud ......

abban igazad van hogy sok millioan kereskednek, a tobbseg hetvegi szamuraj, es hogy kit mivel etetnek evekig az mindenkinek a sajat dolga......
nyereseges kereskedo viszont ritka mint a feher hollo.....
(sokkal ritkabb mint te gondolnad), azok kozul akik nyeresegesek,sem nyeresegesek minden heten, honapban vagy evben........
nem hinnem, hogy akar 1% megtudna ebbol elni, talan 0,1% akinek rendszeres bevetele van a piacrol.....

a tuzszunetet pedig mar tobbszor felajanlottam, es csak annyit kellene tenned, hogy nem kommentalod a hozzaszolasaimat ill. nem hasznalod a kisvuk, vuk-ot a hozaszolasaidban.....
hidd el ezzel ujbol tudnad novelni a nepszerusegedet sokak szemeben......
es mint mar jo parszor irtam, ha te kepes lennel erre abban is biztos lehetsz, hogy en se fogok rad:

lulo-ra
demo-ra
fibo-ra hivatkozni vagy velemenyt alkotni roluk......

Szoval csak rajtad mulik, es mar megint nem eloszor.....

Tehat megmutathatod a vilagnak mennyivel kulonbb vagy nalam......

(tuzszunet) a titkos jelszo es csak a felteteleket kellene betartanod.......

;)

Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 11:18
Előzmény: #2224  Törölt felhasználó
#2225
remélem sikerűl megállnom és az utolsó hozzád intézett hsz-m lesz,olvasd el alaposan és próbáld értelmezni!

biztos sokan megütközrtek a beírásaimon,de tudni kell,hogy sajnos képtelen vagyok szó nélkűl elmenni az ilyen idióták mellett,mint amilyen te és még páran vagy(tok)!

alapvetően mindenkihez kellő tisztelettel közelítek mindaddíg,amíg nincs okom az ellenkezőjére(veled kapcsolatban sem szakmailag,sem emberileg nincs okom rá)-szerencsére az utóbbiból van kevesebb. ezek közűl te magasan kiemelkedsz és nem a jó értelemben véve. alapvetően ez az ellenszenv a dax topicba való belépőddel kezdődött(nem véletlen,hogy a többiek is úgy fogadtak,ahogy és hamarosan távoztál is-innen sajnos még nem,de remélhetőleg hamarosan innen is),azóta is minden egyes hsz-eddel hozod a kezdeti nívót,mélyen lenéző,kioktató,helyenként arrogáns és pökhendi stílussal osztod az észt,anélkűl,hogy bárkiről is tudnád,hogy mi alapján,milyen sikerrel kereskedik! ez az,amit nem tudok és nem is akarok,vagyis akartam kommentár nélkűl hagyni. ha valakit ez bántott,megértem,elnézést is kérek miatta,de mindezek csak reakciók az akcióra és nem fordítva! van,aki inkább nem komfrontálódik és simán szó nélkűl hagyja,ők teszik jól,remélem nekem is sikerűlni fog! amikor már nem lesz,aki szóba áll veled,majd eltünsz magadtól. voltak és lesznek is páran hozzád hasonlóak,az ő sorsuk is ez lett!

prsze,mondogathatod a már elcsépelt hülyeségeidet,demózhatsz,fibbozhatsz,meg amit akarsz,de biztos ismered a mondást;nem az számit mit mondanak,hanem,hogy ki mondja-szóval ez esetben nulla,de inkább annál is kevesebb jelentősége van annak,amit mondasz,vagy írsz!!
csak zárójelben jegyzem meg,hogy amíg engem lesajnálsz a fibó miatt,pomperjt ajnározod,de ő mi alapján is kereskedik? véletlenűl nem elliott és fibo? vagy az a sok tizmillió kereskedő,akiknél ez szintén szerepel az eszköztárában,az mind hülye,ugye-bezzeg te...

ha pl-ul általam tisztelt nick-ek,mint szarvasvadász,forca,nella,anulu,madonna,mamma,trendtrader,goapsy stb. (elnézést,akit kifelejtettem)kritizálna,biztos elgondolkodnék,de amíg csak te teszed,azt hidd el,hogy megfelelő helyen tudom kezelni
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 10:40
Előzmény: #2223  Törölt felhasználó
#2224
Lulo 80%-os talalati arany az mese......
Nem sokkal rosszabb mint Gery, hogyan csinaljunk minden honapban profitot.....dumaja!
Egyebkent ha kicsit is ismernel mar reg tudhatnad rolam, hogy a talalati aranyt zsakutcanak tekintem , ahova a legtobb kereskedo beteved es jelentos idot veszteget ezen a teruleten....
Mindenesetre a hantanak is van hatara es ezt a csucsot 1elore Lulo allitja......
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 06:44
Előzmény: #2222  Törölt felhasználó
#2223
miért is hantáztam,miért nincs rá elmleti esélyem? magadból indulsz ki,vélelmezel valamit és ostobaságokat beszélsz,mint mindig.
azért mert te nem vagy képes rá,abból nem következik,hogy más sem az!

tartsd távol magad a fórumtól,akkor teszel/segítesz a legtöbbet az emberiségért!

nagyon,de nagyon gáz vagy!!
terelgesd inkább a kenguruidat,sokkal hasznosabb,meg analizáld is öket kvantitatíve!
Törölt felhasználó 2014. 08. 16. 05:43
Előzmény: #2219  Törölt felhasználó
#2222
igazad van tevedtem....
mar korabban is nagyobbat hantaztal mint amire egyaltalan elmeleti eselyed lehetne....
szoval, hogy all az a 80%-os talalati arany jelenleg????
pomperj
pomperj 2014. 08. 16. 04:25
Előzmény: #2205  pomperj
#2221
A penteki zaras tobb szempontbol is fontos volt, lasd megelozo bejegyzesek.

1)Kivetelesen egyetertek a portfolio cikkevel,

link

na, nem a magyarazattal, hogy "az ukranok ralottek az oroszokra!", hanem azzal a tennyel,
hogy a piac rendkivul erzekennye valt, es ellentetben azzal, ahogy Aprilis ota semmire se reagalt csak lassan kuszott felfele,
ugy most a masik vegletben van, es minden aprosagra extra elesen reagal.

2)A lenyeg azonban megsem a volatilitas magas erzekenysege, bar az is a piac negvaltozott karakterisztikajara utal.

Hanem, tessek csak megnezni a DJIA es az SPY chartot a cikkben: mi a lenyeg rajta?
Az, hogy az egesz egy tipikus fordulonap. Gap fel nyitas, tovabbi erosodes fel, aztan meredek zuhanas, es a vegen negativban zaras.

3) A megelzo bejegyzes lenyeget, hogy

"az SPY jul.24 topja ota volt 10 nap le, es utana 6 nap fel korrekcio maig.
Tehat megvan a Fibo 62% koruli arany idoben is, es megvan meretben is.
Innen szabad lefordulni.",

nos, a piac azzal ismerte el, hogy masodik napja zar gyakorlatilag Fibo 62% szinten a fenti 6/10 arany idobeli, ES meretbeli respektalasaval.

4)Hetfore marad a dontes.
Ha hetfon szep lassan elindul lefele, akkor megvan az elso "csonka-V", es latszik (igaz, elozetesen, nem veglegesen!)a legfontosabb karakterisztikaja is a bear marketnek: Type1 tipusu lesz, a hullamzos-becsapos fajta: a piac mindent el fog kovetni, hogy minden modon becsapja a bear es bull invesztorokat egyarant.

Tovabbra is ajanlom a blogban a bear piacok mukodesenek alapjairol szolo anyag megerteset.
link

Ha hetfon vadul megindulna felfele, akkor uj cucsot is uthet. De, ennek az alternativanak kicsi eselyt adok. Nagyon kicsit.

5)Ha hetfon lejjebb zar, akkor az elso, a havi es a heti tavlatu, bear short pozicio aktualizalhato.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek