OFF:
a fejlesztési telkek (mivel kézzelfogható bevételt nem termelnek egyelőre) az értékelésben könyvszerinti értéken szerepelnek, így 2600 Ft az 1 részvényre jutó vagyon.
Főleg, hogy a gspark esetében van egy 3-4e forintos ingatlanvagyon (egy bazi nagy telek az egyik jó nagy rész) csak mivel nincs kereslet az irodai ingatlanokra ezért az egy nem működő pénz. Ha holnap bejelentené a graphi, hogy akkor elkezd rajta egy új irodaházat, mert mondjuk 50%-ra van bérlője akkor egyből a duplájára menne a részvény ára.
Addig viszont az egy nem működő pénz ezért senki se hajlandó érte pluszban fizetni és sajnos a Bojár kijelentette ő nem fogja eladni a telket. Ezt egyszer a gazdasági rádióban mondta egy interjúban.
nem szerencsés összehasonlítani egy ingatlanos céget a Nyomdával.
(az osztalékon kívül nem sok közös van bennük)
az ingatlanos cég értékét ugyanis alapvetően a nettó eszközérték határozza meg. A várható bevételt egy elvárt hozamszinttel diszontálva kapott ingatlan nettó (hitellel csökentett) piaci értéket érdemes figyelembevenni az árfolyammal történő összevetés esetén. (jelenleg ez bőven 2000 Ft felett van 1 részvényre)
Nyomda jelenleg osztalékrészvény tipusú árazással fut, a növekedési sztorihoz (illetve ennek árfolyambatörténő beépüléséhez) valszeg kellene egy akvízició.
Neked is ajánlom a 6282 és a 6283 hozzászólásom.
Gs-park sem ér annyit mint a mostani árfolyama de valakik föltornászták oda.
Pl: Concord, Plotinus.
És ne felejtsük el azt se, hogy a Plotinus is vásárolgatja a nyomdát, nem véletlenül.
Ha tényleg sikerülne hoznia már idén a részvényenkénti 50 Ft-os nyereséget, akkor lehet támadni a 700 Ft-ot. Ha nem jön ennyi össze, akkor szerintem osztalék után visszaeshetünk a 600 Ft körüli árfolyamra, addig viszont a 650 Ft-os magasságokat is megjárhatja a részvény.
Állami Nyomda