Kibírt-e Donald Trump egy teljes napot hazugság nélkül? link
hisztériás )))
+
Támogatta Rex Tillerson, az Exxon Mobil olajipari óriásvállalat volt vezérének külügyminiszteri kinevezését az amerikai szenátus külügyi bizottsága. Így már csak egy gyakorlatilag formális szenátusi szavazás választja el a kinevezéstől Trump külügyminiszter-jelöltjét.
Tillerson jelölése eleinte kemény bírálatokat váltott ki, különös tekintettel Tillerson virágzó oroszországi üzleteire. De a jelölt kifejezetten jól szerepelt szenátusi meghallgatásán, már csak azért is, mert Trumpénál jóval keményebb álláspontot képviselt Oroszországgal szemben.
De nem is ezzel hívta fel igazán magára a figyelmet, hanem azzal, hogy mennyire keményen szólalt fel Kína ellenében, jelezve, hogy az Egyesült Államok akár katonai erejét felvonultatva is megakadályozná Kína dél-kínai tengeri terjeszkedését.
Tillersont minimális többséggel, 11:10 arányban támogatták a külügyi bizottságban. A szavazatok pártalapon osztódtak, a demokrata szenátorok mind elutasították, a republikánusok mind támogatták jelölését. A döntő szavazat az ügyben Donald Trump egykori pártbeli riválisáé, Marco Rubio floridai szenátoré volt, aki csak az utolsó pillanatban állt Tillerson mellé. Rubiót pont Tillerson kiterjedt orosz kapcsolatrendszere aggasztotta.
kasnyikm KÜLFÖLD ma 14:09 14 0
Órák kérdése, és beiktatják Donald Trumpot az Egyesült Államok elnöki székébe, csakhogy minden arra utal, hogy csapata nem lesz.
Andrew H. Walker/Getty Images/AFP
Kormányzatának legfontosabb pozícióira ugyan már kijelölt embereket, de ezek egyike sem ment még végig a jóváhagyási folyamaton, és több miniszterjelöltje elég nagyokat bukdácsolt a meghallgatásokon, ami arra utal, hogy a kiválasztásnál nem voltak túl gondosak Trumpék. Tom Price egészségi miniszterjelöltről például kiderült, hogy gyakorlatilag rutinszerűen bennfentes kereskedett olyan részvényekkel, amelyek árfolyamára kongresszusi képviselőként nagy hatása volt, Betsy DeVos oktatási miniszterjelölt pedig egészen egyszerű kérdésekre sem tudott válaszolni a meghallgatásán.
Valójában egyetlen Trump jelölt van csak közel ahhoz, hogy elfoglalhassa miniszteri posztját: "Veszett kutya" Mattis tábornok, illetve kijelölt helyettese.
De ezek csak a kabinetpozíciók, rengeteg olyan állás van ezek alatt, amik legalább ilyen fontosak, és annyira nincsenek feltöltve, hogy még csak jelölt sincs rájuk.
A Washington Post csinált egy külön számlálós adatbázist arra a 690 posztra, ami a szenátus jóváhagyását igényli. Trump egyelőre csak 30 helyre talált jelöltet, és közülük is 0 ment át a folyamaton.
A problémával Trump csapata is szembesült, ezért több tucatnyi Obama által kinevezett bürokratát kértek fel arra, hogy maradjanak még ügyvezetőként pár napot. Különösen a nemzetbiztonsági és külügyi pozíciókban.
Így aztán Trump első külügyminisztere az Obama által kinevezett Thomas A. Shannon Jr. lesz, mivel Rex Tillerson, az Exxon olajcég korábbi vezetője még nem ment végig a jóváhagyási folyamaton.
De nincs semmi baj, mert Trump tegnap elmondta, hogy
az USA történetében még egyetlen kormány nem volt, ahol annyira magas lett volna az IQ, mint az övében.
(New York Times, Washington Post)
KETYEG A TWITTER-BOMBA TRUMP KEZÉBEN
KŐVÁRY ANETT - 2017. JANUÁR 19., CSÜTÖRTÖK 15:35
Diplomáciai botrányokat robbant ki, részvényeket küld padlóra egy-egy Twitter-bejegyzésével a megválasztott amerikai elnök. Donald Trump elnökként is megtartaná profilját, ami nemcsak biztonsági kockázatot jelentene, de újabb kényelmetlen helyzetbe hozhatja az Egyesült Államokat. link
Nem akárkik azok a magyarok, akik Trump vendéglistáján vannak
-da- -DA-
KÖVETÉS
2017.01.19. 10:03
A Magyar Nemzet fedezte fel, hogy két magyar is ott lesz Donald Trump pénteki beiktatási ceremóniáján: Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke és Szilágyi Béla alelnök. A lap azt írta, hogy Szenczy és Szilágyi is az Egyesült Államokban él már a családjával együtt.
Egy forrásunk szerint nem véletlen, hogy Szenczyék az Egyesült Államokba mentek és most ott élnek. Forrásunk szerint ez egy nyomozással is összefügg. Ahogy arról az Index is beszámolt még 2015-ben, különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt nyomoz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Baptista Szeretetszolgálat állami támogatású házi segítségnyújtás szolgáltatásával kapcsolatban.
A Magyar Államkincstár még 2015 nyáron ellenőrzést tartott minden olyan egyháznál vagy egyházi szervezetnél, amely állami támogatásból lát el szociális feladatokat. Komoly hiányosságokat egyedül a Baptista Szeretetszolgálat házi segítségnyújtó szolgálatánál tártak fel: az ellátottak által igazolt munkavégzés és a dokumentált feladatellátás között nagyságrendileg ötven százalékos eltérés volt.
Augusztus 6-án az államkincstár leállította a szeretetszolgálat feladatellátásának finanszírozását, és a leadott elszámolást fiktívnek minősítette, majd különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tett az adóhatóságnál ismeretlen tettes ellen.
A Pestisrácok korábban azt írta, hogy Szenczyék felajánlották, hogy az államkincstár által gyanúsnak ítélt kifizetéseket az utolsó fillérig visszafizetik, abban az esetben, ha a hálózat többi része zavartalanul működhet tovább. A portál már akkor megjegyezte, hogy az állammal folytatott alkudozásban komoly ütőkártya lehet Szenczy kezében "az a szeretetszolgálatos forrásunk által figyelmünkbe ajánlott tény, hogy az alapítvány kiváló amerikai kapcsolatokkal is rendelkezik".
Valóban jók az amerikai kapcsolataik, Szenczy most a Magyar Nemzetnek azt mondta: eddig négy amerikai elnökkel találkozott, részt vett az idősebb Bushsal közös kerti partin, és a Fehér Házban is imádkozott már az akkori first ladyért, valamint a Pentagonban is vezetett több alkalommal imareggelit. Az Államokban élő több mint 42 millió baptista gyülekezeti tag pedig nagy befolyással rendelkezik a Republikánus Pártban, valamint a szenátusban és a kongresszusban is.
Félmeztelen nő zavarta meg Trump szobrának avatását
Th.B. TH.B.
KÖVETÉS
2017.01.17. 15:31
A Femen nőjogi szervezet félmeztelen aktivistája zavarta meg Donald Trump megválasztott amerikai elnök viaszszobrának avatóünnepségét a madridi viaszmúzeumban kedden.
A fiatal nő a közönség soraiból lépett elő, ledobta kabátját, majd angolul és spanyolul azt kiabálta: "Ragadd tökön a patriarchátust". Ugyanez volt a felsőtestére festve is. Majd az aktivista odalépett a Trump-bábuhoz, és ahogy mondta, megragadta övön alul. A tiltakozó akció körülbelül félperces volt, eddig tartott, mire a biztonsági őrök lefogták a lányt és kivezették a teremből., írta az MTI.
Hatalmas tüntetést szerveznek
Trump beiktatásának másnapján hatalmas diszkrimináció-ellenes tüntetés lesz Washingtonban Women's March néven, melyen már 202 ezren jelezték részvételüket a Facebookon, köztük olyan népszerű művészek, mint Scarlett Johansson, Cher, Julianna Moore és Patricia Arquette.
A január 21-ei tüntetés résztvevői az ellen emelnek szót, hogy olyan ember lett az Egyesült Államok elnöke, aki már a kampány alatt számtalan embert megsértett, köztük nőket, feketéket, bevándorlókat, muszlimokat és fogyatékkal élőket. A demonstrálók arra szeretnék felhívni Donald Trump figyelmét, hogy túl sokan vannak ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyják őket.
A Huffington Post szerint Women's Marchhoz világszerte már 370 testvértüntetés és több mint 700 ezer ember csatlakozott, így az összes amerikai államon kívül megtartják mind a hat kontinensen. Lesz vonulás például Párizsban, Rómában, Sydneyben, Nairobiban és Budapesten link is. A magyar tüntetők az amerikai nagykövetség elől vonulnak majd a Lánchídhoz, hogy ott kifüggesszék jelszavukat: Falak helyett hidakat!
A Fox News-nek nyilatkozott erről a pénteki beiktatására váró Donald Trump, aki csak ma hatszor twittelt eddig, pedig New Yorkban még alig múlt délelőtt 10 óra.
"Nem szeretek twittelni, volna fontosabb dolgom is, de nagyon tisztességtelen bánik velem a média, és ez az egyetlen lehetőségem, hogy visszatámadjak"
- panaszkodott az Egyesült Államok 45. leendő elnöke, aki korábban összeveszett már a Twitterrel egy emojin is, és online ideje nagyrészét azzal tölti, hogy különböző hollywood-i hírességekkel hadakozik, Arnold Schwarzeneggertől Meryl Streepen át Alec Baldwinig.
(Business Insider)
Donald Trump megválasztott amerikai elnökről kapta nevét egy újonnnan felfedezett molylepke faj.
A Neopalpa donaldtrumpi létezését és jellemzőit egy kanadai kutató, Vazrick Nazari írta le először egy tanulmányban. A molylepke mindössze egy centiméteres, Kaliforniában és a mexikói Alsó-Kaliforniában él.
Nevét azért kapta a megválasztott és pénteken beiktatandó elnökről, mert fején sárgás-fehéres hártyák találhatók, amely olyannak tűnik, mint Trump jellegzetes haja.
Elődjéről, a leköszönő Barack Obamáról halat neveztek el.
Még a Bruce Springsteen tribute zenekar sem hajlandó fellépni Trump beiktatásán
Pár napja írtunk arról, hogy egyetlen híres előadó sem hajlandó fellépni Donald Trump beiktatását megelőző koncerten. Míg a legutóbbi elnöki beiktatásokon olyan fellépők fordultak elő, mint Beyoncé, Aretha Franklin, Stevie Wonder vagy Jon Bon Jovi, addig idén csak harmadosztályú countryénekesek és a 3 Doors Down nevű borzalom lesz majd a színpadon.
De ha ez önmagában nem lenne elég probléma a Trump-stábnak, tovább nehezíti a helyzetet, hogy időközben olyan fellépők is visszamondják a koncertet, akiket elvileg már beszerveztek. Így tett a Broadwayről érkező énekesnő, Jennifer Holliday, és így tett most a The B Street Band nevű formáció, ami Bruce Springsteen dalait adja elő koncertjein.
A zenekar 1980 óta létezik, évente nagyjából 200 koncertet adnak, és bár eleinte azzal érveltek, hogy szereplésük nem politikai tett lenne a beiktatáson, hétfőre belátták, hogy ez nem tartható álláspont, és lemondták a fellépést. Rengeteg levelet és megkeresést kaptak az elmúlt napokban, és úgy érezték, ez a sztori teljesen kicsúszott az irányításuk alul.
De a legfontosabb szempont az volt a zenekar tagjai számára, hogy a XX. század egyik legnagyobb dalszerzője, Bruce Springsteen Clintont támogatta a kampány során, és többször kelt ki hevesen Trump ellen. Egy nemsokára megjelenő interjúban a Rolling Stone újságírójának arról beszélt, hogy a köztársaságukat egy idióta ostromolja, és hogy ez a demokráciájuk tragédiája.
A zenekar tagjai elmondták, egyetlen embernek fogadtak hűséget, és az Springsteen. A Főnök iránt érzett tisztelet és hála miatt döntöttek végül úgy, hogy nem lépnek fel.
A koncerten való fellépést amúgy még 2013-ban vállaltak el, akkor még nem tudhatták, hogy milyen kényes kérdést fog mindez jelenteni 2017-ben. (Rolling Stone)
Donald Trump, a pénteken hivatalba lépő amerikai elnök kijelentette, hogy elnökként is megtartja majd a Twittercsatornáját, és továbbra is maga posztol majd rá. Az amerikai elnöknek van egy saját fiókja is, a @POTUS, amit most még az Obama-adminisztráció kezel, de ezt is átadják majd Trumpnak.
Trumpnak azonban ez nem elég, elmondása szerint a Potust és a saját fiókját is kezelni fogja. Azt mondta, ennek az az oka, hogy a média nagyon becstelenül tudósít róla, a Twitteren viszont közvetlenül ő maga tarthat kapcsolatot a támogatóval.
Sokan találgatták, mi lesz a Twitterfiók sorsa Trump hivatalba lépése után, de a legmerészebb előrejelzések is csak addig mentek, hogy Trump átadja a fiók kezelését a tanácsadói csoportjának, hogy elnökként már átgondoltabb és kevésbé kretén módon megfogalmazott üzeneteket posztolhasson.
De ez nem így lesz, minden marad a régiben.
Trump a Twitteren már eddig is több nemzetközi botrányt robbantott ki, legutóbb például az hozott diplomáciai feszültséget az USA és Kína között, hogy Trump szidta a kínai kormányt, amiért azok elkapták és kiemelték a vízből az Egyesült Államok egyik tengeri drónját. Az amerikai kormány váltig állította, hogy az csak egy tudományos célokra használt megfigyelőjármű, Peking pedig tárgyalásokat kezdett az eszköz visszaadásáról, Trump azonban ezután is kritizálta a kínaiak hozzáállását az ügyhöz. A pekingi kormány meg is jegyezte a botrány elölte után, hogy a helyzetet csak súlyosbították Trump meggondolatlan megjegyzései. (Independent)
Donald Trump valószínűleg háttérszerződést kötött a Twitterrel, igencsak aktívan használja az üzenetküldőt, üzeneteivel többek között olyan amerikai cégeket támad be rendszeresen, amelyek külföldre vinnének amerikai munkahelyeket. Korábban már írtunk erről, többek a Rexnord, a Boeing, a Lockheed vagy a Ford árfolyamát mozgatta már meg twitteres kirohanásaival.
Trump: Egyetlen számítógép sem biztonságos, tessék futárral küldeni
Donald Trump megválasztott amerikai elnök szivleszterkor azt mondta, hogy egyáltalán nem biztos abban, hogy az orosz szolgálatok törték fel a demokrata párt szervereit a választási kampány idején.
Barack Obama leköszönő elnök bizonyítottnak látja, hogy a levelezéseket az oroszok lopták el és szivárogtatták ki, és ezzel beavatkoztak az amerikai elnökválasztásba. Megtorlásul 35 orosz diplomatát utasított ki az országból, ők vasárnap el is hagyták az Egyesült Államokat.
Trump ezt mondta az esetről: "Ez nem fair, ha nem tudjuk biztosan, hogy ők voltak. Lehetett valaki más is. Tudok olyan dolgokról is, amelyekről mások nem tudnak, és ezek alapján nem lehetünk biztosak."
Trump azt is ígérte, hogy kedden vagy szerdán nyilvánosságra hoz az általa tudott dolgokból részleteket.
Azt is mondta, hogy nem szabad fontos dolgokat számítógépen tartani: "Nagyon fontos, hogy ha valami tényleg fontos, akkor írjad le papírra és küldjed el futárral, mint a régi időkben, mert azt mondom, hogy egyetlen számítógép sem biztonságos. Nem érdekel miket mondanak mások, egyetlen számítógép sem biztonságos. Van egy 10 éves fiam, ő bármit meg tud csinálni egy számítógéppel. Ha azt akarod, hogy tényleg ne olvassa el más, akkor futárral küldjed el."
Arra a kérdésre, hogy találkozna-e a tajvani elnökkel személyesen, azt mondta, hogy "majd meglátjuk". Kína nagyon kiakadt, mert megválasztása után telefonon beszélt Tajvan elnökével.
(reuters, foxnews)
Trump: az ENSZ egy klub, melyben a tagok jól szórakoznak
Néhány nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa az Egyesült Államok tartózkodásával elfogadott egy határozatot, amely elítéli az izraeli telepbővítéseket Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben, Donald Trump megválasztott amerikai elnök Twitter-profilján lenéző megjegyzést tett a világszervezetre, azt írta: az ENSZ nem több mint egy klub, amelyben a tagok jól szórakoznak.
Az ENSZ-nek “óriási lehetőségei lennének, de mostanra olyan lett, mint egy klub, amelyben a tagok összejönnek, beszélgetnek és jól szórakoznak. Szomorú!” – fogalmazott hétfői bejegyzésében Donald Trump.
Hivatalba lépésének napjára utalva Trump pénteken figyelmeztetett: “Ami az ENSZ-t illeti, január 20. után másképp lesznek a dolgok.”
Barack Obama amerikai elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök viszonya mindig feszült volt, de azáltal, hogy most az amerikai ENSZ-nagykövet tartózkodott a BT-beli pénteki szavazáson – nem pedig megvétózta a határozatot, mint korábban sokszor – Netanjahu szemében Obama az eddigi legbarátságtalanabb lépést tette. A szavazás előtt Trump követelte, hogy Washington ezúttal is vétózza meg az izraeli telepbővítéseket elítélő határozattervezetet.
Az, hogy Trump bírálta az ENSZ-t, nem egyedi. Miközben a világszervezet felbecsülhetetlen értékű humanitárius és békefenntartó műveleteket végez szerte a világon, bürokratikussága miatt gyakran bírálják. Míg bizonyos nyugati kormányok azzal vádolják, hogy nem hatékony és erélytelen, a fejlődő országok azt mondják: a gazdag országoknak sokkal nagyobb befolyása van rá, mint a szegényebbeknek.
Trump növelné Amerika atomarzenálját
MTI, 2016. 12. 23. 08:59
arzenál kibővítését tartja szükségesnek Donald Trump megválasztott elnök csütörtökön közzétett Twitter-üzenete szerint.
“Az Egyesült Államoknak meg kell erősítenie és ki kell terjesztenie nukleáris képességeit, amíg a világ jobb belátásra nem tér az atomfegyverkezés területén” – írta a januárban hivatalba lépő elnök a közösségi oldalon.
Trump már az idei elnökválasztási kampányban állást foglalt amellett, hogy tovább kell fejleszteni az amerikai védelmi képességeket, és egy ízben arról is elmélkedett, hogy a világ biztonságosabb lenne, ha néhány további ország, például Japán vagy Dél-Korea is rendelkezne atomfegyverrel.
A csütörtöki üzenethez a leendő elnök környezetéből egyelőre nem fűztek további tájékoztatást, a Reuters hírügynökség azonban úgy véli, hogy Trump jelezni kívánta: kész támogatni az öregedő nukleáris fegyverzet korszerűsítését. Független becslések szerint a következő három évtizedben az 1000 milliárd dollárt is elérhetik az arzenál fenntartásának és modernizálásának költségei.
Trump előző nap az amerikai védelmi minisztérium illetékeseivel találkozott, és egyebek között hadiipari beszerzési programokról tájékozódott.
A Reuters közlése szerint a megválasztott elnök Twitter-üzenete nem okozott érdemi változást a hadiipari cégek részvényeinek árában a tőzsdén, ellenben az uránbányászattal foglalkozó vállalatok papírjai jelentős mértékben megdrágultak.
Trumpnak lassan hálóval kell összefogdosnia a zenészeket
Donald Trump szerint ő egyesíti a nemzetet, de ezt sehogy sem sikerülni igazolnia: a felkért előadók sorra mondják vissza a fellépésüket a beiktatási ceremóniáján, maradnak a gyerekek és a lakodalmas sramlizenészek. Pedig korábban nagy dicsőségnek számított a gálán zenélni.
„Donald Trump elkötelezett abban, hogy egyesítse az országunkat, amikor újra megünnepeljük az amerikai rendszer alapját, a hatalom békés átadását. A 2017-es beiktatási ceremónia tükrözni fogja a megválasztott elnök mohó vágyát arra, hogy biztonságosabbá és erősebbé tegye az országunkat” – nyilatkozta Tom Barrack, a Trump elnöki beiktatási ceremóniájának bizottsági elnöke. De ha a ceremónia valóban tükröz bármit is abból, milyen lesz Donald Trump kormányzása alatt az ország, akkor Isten óvja Amerikát.
Mert ha a ceremónia eddig belengetett fellépőinek reakciói alapján kell ítélni, akkor Trump nemhogy nem egyesíti az országot, hanem minden eddiginél jobban megosztja azt. A zenészek már a kampány alatt igyekeztek minél inkább egyértelművé tenni, hogy utálják Trumpot, és nem győzték megtiltani az elnökjelöltnek, hogy az ő zenéiket használja a kampányban, aztán a megválasztása után is gyorsan kifejezte a szórakoztatóipar, mennyire nem értenek egyet a nép döntésével. Ilyen előzmények után már sejteni lehetett, nem lesz egyszerű összeállítani a beiktatási ceremónia fellépőlistáját. És tényleg nem is lett az.
Bush óta nem gyűlöltek ennyire senkit a popzenében link
A befektető, aki megvette Donald Trump leendő amerikai elnök gyermekkori házát, most eladná az ingatlant, tervei szerint jókora profitra tesz majd szert.
Az aukciót január 17-én tartják, pár nappal Trump hivatalos kinevezése előtt. Az értékesítést végző aukciósház szerint a titokzatos befektető arra számít, hogy akár tízszeres áron is elkelhet a következő amerikai elnök gyermekkori háza.
Azt nem lehet tudni, hogy a befektető mennyiért vette meg a házat, de egy korábbi becslés szerint 1,25 millió dollárt érhet az ingatlan, így ha bejön a számítás és sikerül azt a tervek szerint eladni, akkor 10 millió dollár is ütheti a befektető markát.
A Vanity Fair lehozott a Trump Toronyban lévő étteremről egy lehúzó kritikát, hogy valószínűleg Amerika leggagyibb helye, csiricsáré dekoráció mellett élvezhetetlen minőség. A képek alapján el is képzelhető, tombol a felkapaszkodott ízléstelenség. Nos, ezt Trump nem hagyhatta annyiban, kijött a twitterén azzal, hogy a Vanity Fair egy rakás raklap és csődbe fog menni.
Erre a Vanity Fair cikkének olvasottsága katapultált 1 millióra és 100-szorosára ugrott a napi előfizetők száma. Remélhetően az egyre sokasodó tanácsadói kör, közte azért igen képzett, piacbarát koponyákkal is, azt a célt szolgálja, hogy Trumpnak ne is legyen más dolga, mint nyomni a twitterén a posztokat.
Reality-show elnökség.
Trump ellen tüntettek New Yorkban
NT, 2016. december 19., hétfő 08:40, frissítve: hétfő 09:15
A nemzetközi migránsnapra emlékezve demonstrált a New York Immigration Coalition civil szervezet.
A civil szervezet szóvá tette, hogy amióta Donald Trumpot elnökké választották, 32 százalékkal megnövekedett a gyűlölet-bűncselekmények száma az Egyesült Államokban. A tiltakozás után a tömeg Manhattan utcáin vonult végig
Trump és az olajipar moguljai: nesze neked, klímamegállapodás!
Trump olajbárót nevezett ki külügyminiszterének és olajipari vezetőt energiaügyi miniszterének. A Környezetvédelmi Ügynökség vezetését a klímakutatók elleni perekben eddig jeleskedő ügyvédek veszik át. A Párizsi Klímamegállapodás Trump szemében már halott. link
persze mert gondolom benne van a teljes rakéta elhárító rendszer támadás esetére...atombiztos katapult, komplett irányítási központ, hadvezetési központ, repülő kórház, radar védelmi rendszer..meg még ki tudja hogy mi ? :D
Trumop nak is van saját gépe..elég lenne azt feltuningolni olcsón :D
vagy a meglévőbe új hajtóműveket venni oszt' jónapot :D
Már a az elnöki limuzin is egy vagyonba kerül..nemhogy a repülő :D
spórolni kéne...
Christopher Suprun az egyik texasi, republikánus elektor, bejelentette, nem fogja támogatni, hogy Donald Trump legyen az elnök. A New York Times-ban bővebben is kifejtette, miért döntött így. Azt írta, hogy alkotmányos kötelessége a pártutasítás helyett inkább a lelkiismerete szerint szavazzon. Márpedig Suprun szerint Trump a alkalmatlan arra, hogy elnök legyen.
Suprun, aki 2001. szeptember 11-én tűzoltóként dolgozott a mentésben a Pentagonnál, hangsúlyozta, hogy az elektoroknak arról kell dönteniük, hogy a jelölt elég felkészült-e, nem demagóg-e és nincs-e külföldi befolyás alatt. Hozzátette, hogy ő nem elsősorban nem a pártjának tartozik hűséggel, hanem a gyerekeinek, akiknek egy olyan országot akar hátrahagyni, amire számíthatnak.
Az elnökválasztás elektori rendszerben zajlik, a lakosság tehát nem közvetlenül szavaz elnökjelöltre, hanem elektorokat, vagyis elnökválasztókat választ. Egy államnak annyi elektora van, amennyi a képviselőinek és a szenátorainak száma összesen.
Két újabb miniszterjelöltet nevezett meg Trump
MTI2016. november 29. 21:02
nyomtatás
Újabb miniszterjelöltekről döntött kedden Donald Trump. Az Egyesült Államok megválasztott elnöke Elaine Chaót jelölte közlekedési miniszternek, Tom Price-t pedig egészségügyi miniszternek.
Elaine Chao 2001 és 2009 között George W. Bush kormányában a munkaügyi tárcát irányította, korábban pedig idősebb George H. Bush kormányában a közlekedési tárca miniszter-helyettese volt. A Tajpejben született, 63 éves kínai gyökerű politikus-asszony - aki Mitch McConnellnek, a republikánus szenátusi többség vezetőjének a felesége - a múlt héten tárgyalt Donald Trumppal, a leendő kormány várható munkaügyi és közlekedésügyi politikájáról. A kampányban Chao Trump egyik tanácsadója volt ázsiai ügyekben és a csendes-óceáni térséget érintő kérdésekben.
A jelenleg a konzervatív Heritage Alapítványnál dolgozó Chaónak kulcsfontosságú szerepe lesz Trump nagyszabású infrastrukturális terveinek megvalósításában: részben az ehhez szükséges anyagi fedezetet biztosító törvény keresztülvitelében a kongresszusban, részben pedig a kormányzati támogatást élvező beruházások megindításában.
A kampányban gyakran szexistának, vagyis a nőket hátrányosan megkülönböztetőnek minősített Donald Trump leendő kormányában Chao lesz a harmadik nő. A megválasztott elnök ugyanis korábban már két nőt jelölt: az indiai gyökerű Nikki Haley dél-karolinai kormányzó személyében az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete is nő lesz, és az oktatási tárca élére is nő, Betsy DeVos kerül majd.
Szintén nőt választott Donald Trump az idősek egészségügyi ellátásáról gondoskodó Medicare és a szerény jövedelműek orvosi ellátását segítő Medicaid élére: kedden ugyanis közleményben jelentette be, hogy Seema Verma mellett döntött. Verma szintén indiai bevándorlók gyermeke, s mostanáig egy egészségpolitikával foglalkozó tanácsadó cég alapítója és vezetője volt Indianában, ahol szoros munkakapcsolat fűzte őt Mike Pence kormányzóhoz, aki ma Trump megválasztott alelnöke.
Donald Trump kedden megnevezte a leendő egészségügyi minisztert is: a hétfő esti sajtójelentéseknek megfelelően Tom Price orvos-politikust jelöli az egészségügyi és humán erőforrások minisztériumának élére. Price 62 éves, georgiai képviselő, aki immár hatodik ciklusát tölti a washingtoni kongresszusban, s jelenleg képviselőház költségvetési bizottságának elnöke. Közismerten ellenzője Barack Obama elnök egészségbiztosítási törvényének, s már a törvényjavaslat vitájakor - 2009-2010-ben - alternatív javaslatot terjesztett elő. Price, Chaóhoz hasonlóan, szintén már a kezdetektől Donald Trump mellé állt, és kampányolt is mellette.
Elaine Chao és Tom Price kinevezéséhez majd az újonnan felálló szenátus jóváhagyása kell.
Szórakoztató ámokfutást vitt véghez Donald Trump hétfőn este a Twitteren. Bár ő nyerte az elnökválasztást, most amellett kardoskodik, hogy igenis választási csalás történt. Azt állítja, hogy több millió szavazatot csaltak el tőle, bár ennek az égvilágon semmi jelentősége nincs abból a szempontból, hogy ő lesz a hivatalba lépő elnök januárban.
Hétfőn este a CNN washingtoni tudósítója, Jeff Zeleny arról beszélt, hogy a leendő elnöknek bizonyítékot kellene szolgáltatnia arról, hogy valóban csalás történt, máskülönben alaptalan a vádaskodása. Trump erre a Twitter-oldalán kezdett dühöngeni.
A CNN annyira szégyelli magát Hillary Clinton totális támogatása, majd veresége miatt, hogy azt se tudják, mit csináljanak
– írta Trump, aki más twitterezők bejegyzéseit is idézte. Az egyikben nagyjából részmunkaidős firkásznak nevezték Zelenyt, egy másikban – amit Trump egy 16 éves twitterezőtől vett át – az áll, hogy Zeleny rossz riporter, és neki kellene bizonyítania azt, hogy nem történt választási csalás.
Jeff Zeleny, miféle bizonyítéka van arra, hogy Donald Trump ellen nem adtak le több millió hamis szavazatot? Újságíró? Végezze a munkáját!
– áll az egyik bejegyzésben, amit a leendő elnök kitett a saját Twitterére.
Szijjártó Péter szerint Donald Trump nagy tisztelője Magyarországnak
Bede Márton POLITIKA ma 11:51 44 0
Donald Trump megválasztott amerikai elnök Orbán Viktorral folytatott telefonbeszélgetése során köszönetét fejezte ki az amerikai magyarok támogatásáért, és elmondta azt is, hogy mindig is nagy tisztelője volt Magyarországnak - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy pénteki, budapesti rendezvényen újságírói kérdésre válaszolva.
A külügyminiszter ismertetése szerint Donald Trump azzal kezdte a beszélgetést, hogy megköszönte Orbán Viktornak az amerikai magyar közösség támogatását. Jelezte, nagyon sokat jelentett számára, hogy az amerikai magyarok nagy számban álltak mellé és ennek komoly jelentősége volt a győzelmében is.
„I’m a big fan of Hungary”
- Szijjártó Péter elmondása szerint az Egyesült Államok megválasztott elnöke a telefonbeszélgetés során szó szerint így fejezte ki, hogy mindig is nagy tisztelője volt Magyarországnak.
A külügyminiszter hozzátette: Donald Trump elmondta azt is, hogy respektálja a magyar miniszterelnök, Magyarország és a magyar gazdaság teljesítményét, valamint arról is beszélt, hogy izgalmas idők jönnek most a világban, ezért érdeklődéssel és várakozással tekint a közös munka elé a magyar miniszterelnökkel és Magyarországgal. Szijjártó Péter megerősítette, hogy Donald Trump találkozóra hívta a magyar miniszterelnököt, amelynek konkrét időpontjáról és részleteiről szóló egyeztetést az új elnök januári hivatalba lépése után kezdődhet meg.
Szijjártó Péter szerint a telefonbeszélgetésből világosan kiderült, hogy két olyan politikusról van szó, akik egészen újfajta megközelítéssel állnak a világ kihívásai elé. Úgy vélte: az az új típusú megközelítés figyelhető meg Donald Trump kampányban elmondott beszédeiből, illetve gazdaságpolitikára és külpolitikára vonatkozó terveiből, mint amilyen új típusú megoldásokkal Magyarország nem csak túlélt 2010-ben, hanem a „megoldás részévé vált Európában és a világban is".
Úgy vélte: a telefonbeszélgetés megerősítette, hogy Magyarország és Európa számára is kedvező választói döntés született az Egyesült Államokban. Magyarország számára jó hír, hogy végül Donald Trump nyerte el az amerikai emberek bizalmát - tette hozzá. (MTI)
A Trump!
és izgalmas