Topiknyitó: Tibi0002 2017. 05. 31. 10:41

A TE javaslataid az egészségügy átalakítására  

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy leírjuk az észrevételeinket az EÜ átalakítását illetően. Szerintem már rég tisztán piaci alapokra kellett volna helyezni ezt a területet is. Magánkórházak, magánbiztosítók versenyeznének egymással az ügyfelekért. Törvényekkel szabályozni lehetne minden kényes pontot, pl. minimális szintű ellátást. A biztosítók és a kórházak üzemeltetőinek előírnám a tőzsdei jelenlétet, így aki azt érzi, hogy vmelyik szereplő túl sokat keres, annak a részvényét megvásárolhatja. A TB befizetések megszűnnének, az állam eladhatná, vagy máshogyan hasznosíthatná a lerohadt eü intézményeket. A befizetések a szabadon választott biztosítókhoz kerülnének. A kórházak pedig megfelelő fizetéssel és ellátási színvonallal tarthatják meg az orvosokat és az ügyfeleket.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 21:29
Előzmény: #39  Phylaxa
#40
pontosan 0 ertelmet talaltam ebben a hozzaszolasban, de nem haragszom, sok a szemet mostanaban mashol is a neten, ez is elfer benne.
Phylaxa 2017. 05. 31. 20:41
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
Nem ismerem az Ausztrál egészségbiztosítási és nyugdíjrendszert. De furcsának tartom tőled, hogy amit ők védeni tudnak és meg is érted, hogy védik, ugyanarra te teletömnéd országunkat azokkal, akiktől ők védik e két pillérüket. :) Piszkos magas volt. Ne haragudj! :)
Phylaxa 2017. 05. 31. 20:33
Előzmény: #22  Tibi0002
#38
Nem piaci alapról beszéltem, hanem piaci versenyről. Van pár terület, mely alapja mindenütt az állam és emellett léteznek magáncégek is. Oktatás és egészségügy e területek közé tartozik. Ha az államot kiveszed, akkor az lesz amit leírtam. Nem véletlen, hogy mindenütt az államhoz került az emberek nagyobb része e két területen és a mai napig ott is van. Ha valaki többet akar, akkor fizessen érte. Hálistennek mostmár megteheti. Hányszor írtam már ezt le a rendszerváltás óta? Örülök, hogy leírhatom, hiszen megvan a lehetőség. :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 20:12
#37
A magyar egészségügy gyakorlatilag összenött a szociális szférával, tehát a finanszírozás, járulékok stb szintjén érdemes ezt figyelembe venni. Ausztráliában pl a kötelezö eü hozzájárulás 2%.De mondom, azok olyan hülye népség, hogy a nyugdíjuk is magán.
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 20:07
Előzmény: #16  Phylaxa
#36
A legmagasabb színvonalú egészségügy ausztráliában van ma, a legtöbb, szinte az összes indikátor szerint, egészséges (másokhoz viszonyítva) a társadalom is, és világelsö az idös gondozás is. Pl jó irány lehetne az ö rendszerüket vizsgálni. Persze, a magyar kommunisták, phylaxa-k, fidesz szavazók stb elötte vegyenek be egy xanaxot, bár szerintem úgyis csak legyintenek, hogy á, ilyen hülyeség nem lehet életképes. A nyugdíjrendszerük is 95% magánnyugdíj, csak azok nézzenek utána az eü részleteinek, akik bírják az ilyen borzalmakat (vigyázat, ausztrália helyenként IMF-et és Soros Györgyöt is tartalmazhat)!
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 19:28
Előzmény: #15  watson
#35
Nyilván mindennek alapfeltétele a jelenlegi kommunista vezetés leváltása, és külön a felelősök elítélése a manyup rablás ügyében. Elég súlyos ítélet kell, hogy késbőbb mások ne próbálják meg.
szivacs
szivacs 2017. 05. 31. 19:23
Előzmény: #31  Tibi0002
#34
Nem egészen történik ugyanez, mivel jelenleg egy egészségbiztosító van, amelynek mindenki befizetője és biztosítottja. Ami azzal jár, hogy a semmit sem fizetők tömege mellett ugyanott van a keveset, átlagosat és a sokat befizetők tömege is. Ezáltal automatikusan realizálódik egy szolidaritási, kiegyenlítési mechanizmus a biztosítón belül. Ha ez az ellátásban részesülő kör (9,8millió) megosztásra kerül több biztosító felé, akkor ez a kiegyenlítési mechanizmus megbomlik és vagy rengetegen kiesnek az eü ellátásból (USA modell) vagy ki kell találni és keményen működtetni kell egy másik -immár több biztosító közötti- pénzügyi kiegyenlítő mechanizmust. Amit viszont nem lesz egyszerű sem kialakítani sem a működését fenntartani mivel természetükből adódóan a profitérdekelt biztosítók ellenérdekeltek benne.
gapminder
gapminder 2017. 05. 31. 19:19
Előzmény: #2  Tibi0002
#33
Nagyon jó gondolatok! Egy kérdés: a Klinikákkal mi történne? Ezek most az egyetemekhez tartoznak. Egyébként a fő kérdés igazából az, hogyan lehetne ezeket az elképzeléseket megvalósítani, ha nem tartozol a kormány holdudvarába? Egyébként emlékeztetek, hogy ez a kormány volt az, amelyik népszavazást kezdeményezett a vizitdíj eltörléséért is.. :(
gapminder
gapminder 2017. 05. 31. 19:15
Előzmény: #21  watson
#32
Ha a betegnek fizetnie kellene a szolgáltatásért, jobban megbecsülné azt, egészségesebben viseltetne a szolgáltató iránt. Ha az orvos megkapná a megfelelő bérezést azért a nagyon magas hozzáadott értékű és nagy tudást igénylő munkáért, akkor ő is alázatosabban tudna viselkedni a sokadik beteggel is.
Tibi0002 2017. 05. 31. 19:10
Előzmény: #30  szivacs
#31
Most is ugyanez történik, csak mellé még az ellátás is rossz és nem hatékony.
szivacs
szivacs 2017. 05. 31. 19:06
Előzmény: #28  Tibi0002
#30
- vagyis 1 fizetőre 1,174 nem fizető jut, azaz több mint dupla díjakat kellene fizetni vagy a biztosításért vagy adófizetőként !!! - ráadásul több biztosító között kellene megosztani a nemfizetőket.
szivacs
szivacs 2017. 05. 31. 18:59
Előzmény: #23  watson
#29
Igen, ezt már sokszor kibeszéltük és nem győztük meg egymást, hogy hogy van. :-) Te a világbanknak a manyup bevezetésekori véleményét osztottad (a hitelből finanszírozástól nem kell félnetek jó lesz!) én meg a manyup bevezetésének ilyen helyzetű országokra történő ráerőltetését utólag már elhibázottként értékelő véleményét: a drága külső finanszírozás tovább rontotta az eladósodottságot a fenntarthatóság határain túlra. A járulék adóvá nyilvánításával pedig én sem értettem egyet akárcsak azzal, hogy hiába kérleltük, rénes oli nem volt hajlandó hosszútávú befektetés érdekében felvett hitelként elkülöníteni a manyup finanszírozás miatti államadósságrészt sem nálunk sem a lengyeleknél és kihagyni a túlzottdeficit eljárás indokai közül, pedig az lett volna reális és akkor maradhatott volna a manyup.
Tibi0002 2017. 05. 31. 18:55
Előzmény: #26  szivacs
#28
A biztosítást fizetők díjába lenne beépítve azok ellátása, akik nem tudnak fizetni. Úgy lenne ösztönözve a rendszer, hogy aki meg tud fizetni egy alapszintű csomagot, az meg is _akarja_, mert annyi előnye lenne az ingyenes "még alapabb" szinthez képest.
szivacs
szivacs 2017. 05. 31. 18:48
Előzmény: #21  watson
#27
Látod ezzel egyetértek.
szivacs
szivacs 2017. 05. 31. 18:46
Előzmény: #20  Tibi0002
#26
A jogszabályokat a jogalkotók alkotják a szabályozási szándék keresztülvitelére, azaz a szándékuk szerint szabályoznak. A kérdés az, hogy mi legyen a szándék, ki fizessen azok helyett, akik nem tudnak fizetni?? és ők többen vannak, mint akik tudnak fizetni! "Az adatok szerint tavaly a teljes népesség 46 százaléka dolgozott, 2,6 százalék volt munkanélküli, 28 százalék az ellátásban részesülő inaktívak, és 24 százalék az eltartottak aránya." - vagyis 1 fizetőre 1,174 nem fizető jut, azaz több mint dupla díjakat kellene fizetni vagy a biztosításért vagy adófizetőként !!!
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 31. 18:46
Előzmény: #23  watson
#25
most is van manyup, ÖNKÉNTES. ha maradt volna a kötelező, akkor ez a megállapítás hatványozottan igaz lenne: "Az eladósodottság attól van ha többet költenek a befizetéseknél." 1-2% járulékból nem lehet kifizetni a jelenlegi nyugdíjakat, márpedig a kötelező mnyp-nál ez volt/lenne. a jelenlegi állami rendszerrel az a legnagyobb gond, h még mindig nincsenek egyéni számlák, pedig selmeczi "senator" gabriella megígérte évekkel ezelőtt, de nem ez az egyetlen ami kamu volt részükről...
Tibi0002 2017. 05. 31. 18:36
Előzmény: #21  watson
#24
A piaci alapú rendszerben az orvosok és az ápolók részére olyan fizetést kell kínálnia a magánkórháznak, hogy a másik magánkórház (vagy bárki más, pl. külföld) ne csábítsa el. A szolgálat, amiről írsz, sok szakmában megtalálható. Nem vagyok a véleményed ellen, csak kiegészítettem ezzel a gondolattal.
watson
watson 2017. 05. 31. 18:29
Előzmény: #18  szivacs
#23
Szivacs ezt már kibeszéltük hogy nem így van. A manyup kiváló rendszer és piaci alapú. Bűn volt megszüntetni. Azzal hogy egy adósságért cserében eladták a jövőt, többet rontottak a helyzeten mint volt. Az eladósodottság attól van ha többet költenek a befizetlseknél. Ez pedig adódik abból ha másokra (pl. szolgálati nyugdíj, roki nyugdíj, azaz premizáció és ellátás) is ebből költenek. Ma is csak maszatolás megy az adóvá nyilvánítással...
Tibi0002 2017. 05. 31. 18:26
Előzmény: #16  Phylaxa
#22
Mobilszolgáltatás, internet szolgáltatás. Ha az állam látná el, akkor még mindig piros, tárcsázós telefonokat használnánk. De a gépjármű felelősségbiztosítás is piaci alapon zajlik. Van vagy 15 biztosító, és nem nagyon vásárolgatnak fel.
watson
watson 2017. 05. 31. 18:25
Előzmény: #2  Tibi0002
#21
Tibi, ez egy érdekes kérdés. Szerintem nem lehet tisztán piaci megközelítésből hozzáálni mint a nyugdíjrendszerhez. Ott kiváló a piaci alap. Az egészséggyben azonban a "szolgálat" az "együttérzés" ... stb. a eljesség igénye nélkül szükséges. Értsd úgy hogy az orvosnak, a nővérnek elsősorban (ki) szolgálnia kell a betegeket és nem nyerészkedni (profitot termelni). A "szolgálatot", alázatot, együttérzést pedig kiskortól kell tanulni a betegnek és az orvosnak is.Az általános iskolában (vagy akár társadalmi munkában) meg kell tanulni együtt élni handycapes (rokkant, fogyatékos, hátrányos ...) emberekkel is, meg kell tanulni tisztelni az időseket, a tanárokat, a betegeket stb. Ennek pedig be kellene illeszkedni az egészségügyi rendszerbe, hospice, idősotthon, gyermekotthon, bohócorr, kórházi látogatás... stb.Én rühellem és megvetem a csúszópénzes orvosokat, mert alapvetően ellentétes a szakmájával a "szolgálattal", és hiteltelen. ez nem jelenti azt hogy nem gondolnám megfizetni.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek