Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:41
Törölt hozzászólás
#3460
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:38
Előzmény: #3458  Törölt felhasználó
#3459
Te is büszke vagy az iskolázatlanságodra, mint ujonc?
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:35
Előzmény: #3456  mondeos
#3458
Rengeteg "bűne" volt a rendszerváltás utáni kormányoknak, de a legbrutálisabb az én megítélésemben az volt amikor elkezdte a társadalom felé azt a képet közvetíteni:

"AKINEK NINCSEN DIPLOMÁJA AZ NEM EMBER"

És nap mint nap láthatjuk, hogy egy "papír" birtoklása még senkiből sem csinált embert....

De ennek a "szlogennek" a folyamatos ismételgetése arra tökéletesen alkalmas volt, hogy a hazánkban tökéletesen működő szakképző iskola rendszert tönkretegye!

Ez egy olyan történelmi méretű bűn amit az érintett politikai erő soha az életben nem tud magáról lemosni!

szvsz

ui. pár év és "robot" munkások kellenek az eldugult lefolyó kitisztításához,ahogyan a csöpögő csap cseréjéhez....az elmállott kéményfedlap cseréről már nem beszélve...
majd jönnek a "drónok" és elvégzik a munkát?
mondeos 2015. 08. 12. 08:33
Előzmény: #3455  Törölt felhasználó
#3457
"Az emberek egyszerűen gondolkodnak lehet nekik jönni GDP...meg nominlál értéken...stb...stb...nem érdekli őket.

Ami érdekli az a biztonságuk, családjuk biztonsága az országuk biztonsága. Megélhetésük, jövőjük."

Ez teljes mértékben így van. Ha csak magunkat nézzük, akkor az ország nagy része a hónapról hónapra él, dolgoznak, keményen, kilátástalanul, mert nincs más választásuk. Fizetésük alacsonyon, a jövőjük bizonytalan. Na most, ha ezek az emberek azt látják, hogy helyettük inkább más országok népeire költik a pénzt, akkor igencsak komoly szavazóbázis fog a tudjuk, hogy melyik irány fele átcsoportosulni. De ha csak az igazság oldalát nézzük, akkor is inkább a sajátjainkkal kellene törődni, mint más kontinens népeivel.
mondeos 2015. 08. 12. 08:25
#3456
Látom, hogy ment a csata éjjel, érdekes dolgokat tudtam meg belőle. Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha ennyi szakképzett, nyelvzseni, diplomagyűjtő ember hagyta ez a hazáját, akkor miért tartottak ott, ahol. Miért nem virágoztatták fel az országukat, miért a földön guggolás a fő tevékenység némely csodaországban? Miért jönnek ide, ahol azért meg kell dolgozni mindenért, mikor ott mindenki boldogulhat, tanulhat, papírt szerezhet könnyedén? És miért importálnak mégis annyi szakembert, mikor ott vannak náluk is? Nem érdekes ez???

És a mai napot részemről azzal kezdeném, hogy szeretném megköszönni minden nem diplomásnak, hogy megsütötte a reggeli pékárumat, hogy a klímát beszerelte, hogy az ebédet megfőzte, hogy elviszi a szemetemet és az összesnek, aki becsületes szakmát választott. Én se érzem úgy, hogy minden szakmához szükség lenne diplomára, nem attól lesz több a szakértelme. Persze bizonyos helyeken elengedhetetlen.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 08:06
Előzmény: #3454  Oszo
#3455
"Egyrészt a Szerbek gondolhatják azt, hogy ez nem az ő ügyük, a menekültek Németo-ba igyekszenek, nosza fosszuk ki őket egy kicsit azt hadd menjenek. Mi viszont uniós tagként már nem gondolkodhatunk így. (És tartok tőle, hogy úgy se, hogy egy kerítéssel eltereljük őket más uniós ország felé, hogy "mindegy, csak ne nálunk legyenek.")
Másrészt a kulturált európai keresztény viselkedés szerintem nem azt jelenti, hogy igyekszünk csak annyira aljas lenni mint az általunk ismert legaljasabb ország. Félre ne érts! Tudom, hogy nagyon nagy probléma, tudom, hogy előbb-utóbb be kell látni, hogy a kérdés kezelésére szükség lesz bizonyos szigorra,kurvasok pénzre, de biztos, hogy csak az unióval együttműködve, az uniós megállapodások mentén kell eljárnunk. Ilyenkor persze jól jönne egy elismert, az unióban korrekt partnerként elismert kormányzat, amelynek barátai vannak... hát ezt már elbuktuk. Ja, és lehet, hogy táborokba kell zárni a bevándorlókat, lehet, hogy a szabadságjogaikat korlátozni kell, lehet, hogy kisebb-nagyobb részüket haza kell toloncolni, de biztos, hogy mindez lehetséges úgy is, hogy nem gyűlöljük őket, és nem vagyunk embertelenek velük."

"Egyrészt a Szerbek gondolhatják azt, hogy ez nem az ő ügyük, a menekültek Németo-ba igyekszenek, nosza fosszuk ki őket egy kicsit azt hadd menjenek"

- ez nem így van. A Szerbek is aláírtak nemzetközi megállapodásokat egyezményeket és az EU-ba tartanak. Egy ország nem engedheti meg, hogy nála illegálisan minden okmányok nélkül lévő emberek szabadon kószáljanak. Azt pedig pláne, hogy államilag szervezett utazással egy szomszédos ország "zöldhatárára" vigye ezeket....

" Mi viszont uniós tagként már nem gondolkodhatunk így. (És tartok tőle, hogy úgy se, hogy egy kerítéssel eltereljük őket más uniós ország felé, hogy "mindegy, csak ne nálunk legyenek.")

- Magyarország az EU tagja. Ráadásul schengeni határa is egy részen. Így ezen a szakaszon minden eszközt használhat LEGÁLISAN az EU területére ILLEGÁLISAN bejutni akarók ellen. Ez nem lehetősége hanem KÖTELESSÉGE Magyarországnak!

"hogy nem gyűlöljük őket, és nem vagyunk embertelenek velük."

Ez sem igaz ebben a formában. Minden országnak először a SAJÁT lakosságának az érdekét kell szem előtt tartania. Amennyiben a lakossága nem akarja az országot "átjáróházzá" tenni és nem akar a lakókörnyezetében befogadótáborokat ennek megfelelően kell kormányozni.Amennyiben nem így tesz, az ország akarata ellen tesz már a következő választásnál nem kap felhatalmazást.

Az emberek egyszerűen gondolkodnak lehet nekik jönni GDP...meg nominlál értéken...stb...stb...nem érdekli őket.

Ami érdekli az a biztonságuk, családjuk biztonsága az országuk biztonsága. Megélhetésük, jövőjük.

Most ezt érzik veszélyben és ha a jelenlegi politikai erő képtelen megvédeni őket majd olyat választanak aki nem "finnyáskodik" a védelmi eszköz választásnál!

És akkor nem csak a menekültkérdést fogja megoldani!

Tényleg ezt akarják azok akik foggal, körömmel védik az újkori honfoglalókat?

szvsz
Oszo 2015. 08. 12. 07:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#3454
Egyrészt a Szerbek gondolhatják azt, hogy ez nem az ő ügyük, a menekültek Németo-ba igyekszenek, nosza fosszuk ki őket egy kicsit azt hadd menjenek. Mi viszont uniós tagként már nem gondolkodhatunk így. (És tartok tőle, hogy úgy se, hogy egy kerítéssel eltereljük őket más uniós ország felé, hogy "mindegy, csak ne nálunk legyenek.")
Másrészt a kulturált európai keresztény viselkedés szerintem nem azt jelenti, hogy igyekszünk csak annyira aljas lenni mint az általunk ismert legaljasabb ország. Félre ne érts! Tudom, hogy nagyon nagy probléma, tudom, hogy előbb-utóbb be kell látni, hogy a kérdés kezelésére szükség lesz bizonyos szigorra,kurvasok pénzre, de biztos, hogy csak az unióval együttműködve, az uniós megállapodások mentén kell eljárnunk. Ilyenkor persze jól jönne egy elismert, az unióban korrekt partnerként elismert kormányzat, amelynek barátai vannak... hát ezt már elbuktuk. Ja, és lehet, hogy táborokba kell zárni a bevándorlókat, lehet, hogy a szabadságjogaikat korlátozni kell, lehet, hogy kisebb-nagyobb részüket haza kell toloncolni, de biztos, hogy mindez lehetséges úgy is, hogy nem gyűlöljük őket, és nem vagyunk embertelenek velük.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 05:30
Törölt hozzászólás
#3453
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 05:18
Törölt hozzászólás
#3452
Oszo 2015. 08. 12. 03:50
Előzmény: #3236  ujonc
#3451
Nem vagyok érintett abban a végtelenül ostoba elképzelésben, hogy kerítéssel, gyűlölködéssel, erőszakkal, vagy bármi mással el lehet érni, hogy Magyarország bevándorló mentes maradjon. Különösen nem vagyok érintett abban a végtelenül ostoba elképzelésben, hogy a bevándorló- mentességet úgy akarjuk megvalósítani, hogy megpróbáljuk áttolni őket bárkire, aki nem tud védekezni (pl.: Szerbia) ezzel ellenségeket szerezve magunknak, és tovább erősítve azt a képet, hogy Magyarország nem képes korrekt együttműködésre.
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 00:51
Előzmény: #3448  ujonc
#3450
Ennek az érvelésnek a helyessége iránt is tájékozódj majd István után.

"Nos az a helyzet, hogy lehazugoztalak. Ez ellen nem felemelni a hangod, bizonyítani az ellenkezőjét az állítás tényként való elismerését jelenti. Én viszont egy hazug ember tanácsaira nem adok semmit."
ujonc 2015. 08. 12. 00:39
Előzmény: #3446  Törölt felhasználó
#3449
Jó éjt!
ujonc 2015. 08. 12. 00:38
Előzmény: #3442  Törölt felhasználó
#3448
Nos az a helyzet, hogy lehazugoztalak. Ez ellen nem felemelni a hangod, bizonyítani az ellenkezőjét az állítás tényként való elismerését jelenti. Én viszont egy hazug ember tanácsaira nem adok semmit. Ez van. Diploma ide vagy oda.
Az egy dolog, hogy milyen papír lapul a szekrényed mélyén az meg egy másik, hogy mennyire vagy hiteles. Az a papír még csak egy mögöttes tudást sem bizonyít önmagában. Viszont annak a meglétéhez ragaszkodni, valakit lenézni annak hiányában, mit mondjak? Mindenki döntse el maga milyen jellembeli hiányosság avagy sem!
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 12. 00:37
Előzmény: #3446  Törölt felhasználó
#3447
ha valaki iskolázottan tudatlan (mint te, bár továbbra is azt gondolom, hogy az érettségidet max a piacon vehetted), az sokkal inkább szánalmas
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 00:32
Előzmény: #3445  ujonc
#3446
Azért az iskolázatlanságodra ne légy olyan büszke.

Megyek. Jó éjt.
ujonc 2015. 08. 12. 00:29
Előzmény: #3437  Törölt felhasználó
#3445
Nem vagyok büszke egyikre sem, viszont kevesebbnek sem érzem magamat általa. Mint ahogyan többnek sem gondolnám magamat, ha bármelyik is ki lenne pipálva részemről. Azt gondolom kettőnk közül csak én mondhatom ezt el a hozzáállásomról. Ezt felsőbbrendűségi érzésnek szokták aposztrofálni. Nos tetszik-nem tetszik van egy ilyen tulajdonságod.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 12. 00:26
Előzmény: #3440  ujonc
#3444
szegény azt hiszi, hogy ácsnak vagy autószerelőnek is fekete bölcsészt vesznek maj fel inkább mostantól..

:D
ujonc 2015. 08. 12. 00:26
Előzmény: #3436  Törölt felhasználó
#3443
Miért? Kinek képzeled magad, hogy sorrendet állíts fel, ki mikor jöjjön majd vissza? Akkor tehát hazudtál a nyereg alatt puhítással kapcsolatban. Közben elképzeltelek ahogy lázasan írod a keresőbe a "nyereg alatt puhítás"-t. :-)
Ugye nem találtál semmi hiteleset, amit linkelhetnél? Mert ha lenne már megtetted volna. Így szoktad.
Tehát hazudtál!
Bizony, vannak ilyen emberek!
Törölt felhasználó 2015. 08. 12. 00:25
Előzmény: #3440  ujonc
#3442
1. Nézz majd utána a barát, ismerős, üzleti partner, idegen de beszéltem vele kategóriáknak.
2. Utána néztél annak, amit mondtam? Rádférne pár év iskola, nyelvtanulás, stb.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 12. 00:23
Előzmény: #3439  Törölt felhasználó
#3441
nem őt, hanem téged kérdeztelek a fekete barátaid nyelvismeretéről, diplomáiról
illetve Magyarország hivatalos nyelvéről..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek