Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2015. 06. 23. 16:57
Előzmény: #238  mondeos
#240
vagyis:
Akkor meg mire és kire kellene még várnunk, hogy majd helyettünk megoldja a problémánkat? :-(
mondeos 2015. 06. 23. 16:45
Előzmény: #238  mondeos
#239
*pénzbe
mondeos 2015. 06. 23. 16:44
Előzmény: #237  szivacs
#238
Ők nem igazán motiváltak a védelemben. Rajtuk csak átmennek. Az kerül a legkevesebb pénze és munkába, ha elfordítják a fejüket és hagyják őket menni. Mi vagyunk az első ezen az útvonalon, akinek ez nagyobb következményekkel jár.
szivacs
szivacs 2015. 06. 23. 16:42
Előzmény: #235  bigyula
#237
én is csak halkan jegyezném meg, hogy a szerbeknek is van, mégsem védik meg a déli határukat vele...
bigyula 2015. 06. 23. 16:41
Előzmény: #235  bigyula
#236
Mármint a saját határaink védelmére (mielőtt félreérti valaki)
bigyula 2015. 06. 23. 16:30
Előzmény: #233  szivacs
#235
" Az eu nem küldött csapatokat a szerb határ védelmére, nem is ígérte, hogy rövid időn belül küldene."

Csak halkan jegyezném meg, hogy van saját "hadseregünk". Ha technikánk nincs is, 2 lába legalább van minden katonának, és van néhány terepjárónk is...
szivacs
szivacs 2015. 06. 23. 16:10
Előzmény: #233  szivacs
#234
Valahogy olyan mohácsi vészes fílingje van ennek a mostani népvándorlásnak is...

"A török szultán a franciák szövetségkötésre vonatkozó ajánlatát elfogadta (ezt követően a francia–oszmán együttműködés majdnem háromszáz éven át tartott![5]), és hadaival 1526 nyarán Bécs ellen indult. Tehát a törökök – bár évtizedek óta hadban álltak a magyarokkal – elsődleges célpontja akkor nem Magyarország volt. Ezt a korabeliek is tudták, hisz leveleikben említést tesznek arról, hogy Magyarország megmenekülhetett volna, ha területén szabad átvonulást biztosít a török seregeknek Bécs felé. Magyarország azonban ezt nem tehette meg, mert egyértelműen a Habsburgok szövetségesének számított. :-(

A háború hírére Lajos segítséget kért az európai fejedelmektől, de csak VIII. Henrik angol király ajánlott fel segélyt (amely 1527-ben érkezett meg Mária királynéhoz, Pozsonyba), továbbá a pápa 50 000 aranyat, ellenben sem V. Károly, sem Habsburg Ferdinánd (osztrák főherceg, a magyar király sógora) nem tettek semmit. II. Lajos megkísérelt a védekezés érdekében hitelt szerezni a Fuggerektől, azonban ők a Magyarországon korábban bevezetett kereskedelmi vámok miatt nem adtak. Szerencsés Imre (Snéor ben Efraim) alkincstárnok sem adott kölcsönt.
(A középkor végén a törvényes zsidókamat heti 2% volt. Amennyiben az adós nem fizette meg határidőre adósságát, azután kétszeresével, majd újabb határidő elmulasztása esetén annak kétszeresével - és így tovább - tartozott. Ha II. Lajos 1525. január 1-én száz aranyat kapott kölcsön Szerencsés Imrétől, 1526. január 1-én ezernégyszáz aranyat kellett visszafizetnie. Az alkincstárnok 1526 nyarán már nem adott kölcsönt a királyának, pont rosszkor, mert a szultán hadjárata miatt se pénz, se hadsereg nem volt, ezért Lajos ezüst étkészletét zálogosította el.)" wiki
szivacs
szivacs 2015. 06. 23. 15:57
Előzmény: #230  bigyula
#233
"Ha Szerbia déli határán vissza vannak fordítva a menekültek - erre született tegnap megállapodás, hogy segítjük őket -, akkor nincs kit itt elzavarni."

Igazad van, ha nincs kit visszatartani az illegális határsértéstől akkor nincs szükség műszaki határzárra.

MOST azonban nem ez a helyzet. Idén már több mint 60.000 illegális határsértő jött.
Szerbia nem tudta elérni, hogy ne érkezzenek meg a magyar határra. Okkal lehet attól tartani, hogy ha 20 magyar rendőrrel többen lesznek, lényegesen nem fog csökkenni a határsértők száma.
A szerbek kijelentették, hogy nem képesek feltartóztatni a bevándorló áradatot. Az eu nem küldött csapatokat a szerb határ védelmére, nem is ígérte, hogy rövid időn belül küldene.

Akkor meg mire és kire kellene még várnunk, hogy majd helyettünk megoldja a problémánkat? :-(
_pampa 2015. 06. 23. 15:32
Előzmény: #230  bigyula
#232
Koszovói albánok ugyanúgy jöhetnének kerítés nélkül.
mondeos 2015. 06. 23. 15:32
Előzmény: #230  bigyula
#231
"Itt nincs olyan, hogy be se engedjük, meg el se zavarjuk"

Félreértjük egymást. Ezzel azt akartam mondani, hogy a 2 egyszerre nem megy, választani kell. Köztes megoldás nincs, hogy ez is, az is.
bigyula 2015. 06. 23. 15:21
Előzmény: #226  mondeos
#230
Nem nem jelent mást.

"Jól tudod, hogy milyen viták voltak itt. Sokan ellenezték a kizárásukat, ergo ők mind ahhoz a táborhoz tartoznak. Itt nincs olyan, hogy be se engedjük, meg el se zavarjuk. Ebben a kérdésben csak igen van és nem."

1. A viták arról voltak, hogy jó megoldás-e - a kúrmány szerint az egyetlen megoldás - a kerítés

2. Ha Szerbia déli határán vissza vannak fordítva a menekültek - erre született tegnap megállapodás, hogy segítjük őket -, akkor nincs kit itt elzavarni.

3. Nem értem, mogy mire van "csak igen, vagy nem"
mondeos 2015. 06. 23. 15:14
Előzmény: #228  _pampa
#229
Én is inkább a fal mellett vagyok. Vannak persze elfogadható érvek ellene, de jelen állás szerint több szól mellette számomra. Aztán meglátjuk, hogy milyen lesz a helyzet néhány hét múlva, melyik ország hogy áll majd ehhez az egészhez.
_pampa 2015. 06. 23. 15:00
Előzmény: #227  mondeos
#228
Persze,hogy változott....
Egyből zuhant a népszerűségük az álláspontjuk miatt.

Egyedüli jó megoldás a fizikai "elzárás".
A szerbeknek nem érdekük ott tartani a menekülteket,így arra számítani, hogy ők megállítják a tömeget....

Azonkívül én nem tartom esélyesnek Szerbiát arra, hogy pár éven belül az EU tagja legyen.

Arra nagyobb esélyt látok, hogy a mostaninál is nagyobb vándorlás indul Európa felé.
Így kell a kerítés és minden más megoldás ami visszatartja az embereket,hogy itt,ezen a szakaszon lépjenek az EU területére.

szvsz
mondeos 2015. 06. 23. 14:49
Előzmény: #224  _pampa
#227
Brüsszel még mindig mellette van. A baloldal is így kezdte, mostanra már kicsit változott a véleményük. Most ők is az eszközökön vitatkoznak, mint ahogy mi is itt.
mondeos 2015. 06. 23. 14:48
Előzmény: #225  bigyula
#226
Szépen kiragadtál egy fél mondatot. Így tök mást jelent, mint amit írtam.

thx :(
bigyula 2015. 06. 23. 14:44
Előzmény: #222  mondeos
#225
" Itt nincs olyan, hogy be se engedjük..."

Már hogyne lenne! Tegnap volt szó róla, hogy Szerbia déli határain kell megállítani a menekülteket. Mennek oda segíteni magyar határrendészek hőkamerákkal.

Egy 175 km hosszú kerítést felépíteni max. 1-2 év miatt (Tócsányi mai nyilatkozata), aztán elbontani, az pazarlás!
_pampa 2015. 06. 23. 14:42
Előzmény: #221  signal2
#224
pl. a Pápa.
signal2
signal2 2015. 06. 23. 14:35
Előzmény: #222  mondeos
#223
Én itt ilyen ellenvéleményeket olvastam:

- a kerítés felesleges
- a plakátkmapány csak terelés, és félrevezető
- nem kellene uszítani

Szerintem senki nem godnolja, hogy nagyobb tömegben menekülteket kellene befogadni. Aki mégis, azzal nem értek egyet.
mondeos 2015. 06. 23. 14:30
Előzmény: #221  signal2
#222
Jól tudod, hogy milyen viták voltak itt. Sokan ellenezték a kizárásukat, ergo ők mind ahhoz a táborhoz tartoznak. Itt nincs olyan, hogy be se engedjük, meg el se zavarjuk. Ebben a kérdésben csak igen van és nem.
signal2
signal2 2015. 06. 23. 14:27
Előzmény: #220  mondeos
#221
Tudnád idézni, hogy ki állította, hogy be kell fogadni töb millió emebert?
Engem nem kell visszanézned, én biztos nem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók