Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 23:45

84% szerint rossz irányba megy az ország. Ki jöjjön a FIDESZ után?  

megmondom őszintén, teljesen reményvesztett vagyok. Úgy látom, a magyar politika utánpótlási csatornái az elmúlt évtizedekben már eleve torzan alakultak ki, vagy utólag torzultak el, mindenesetre a politikussá válás mintha kifejezetten egy kontraszelektáló folyamat eredménye lehetne csak. A végtermék, a politikus pártja és saját maga hatalmi és anyagi érdekeit követi, a politikát ezeknek rendeli alá, személyisége vagy az évek során alakul át, vagy eleve csak bizonyos emberek lépnek erre az útra.

Hogyan lehetne áthidalni azt az ordító ellentétet, hogy a mikrokörnyezetében az ember ismer jó néhány becsületes embert, a politikusok között viszont mintha nagyítóval kellene keresni ezeket, ha akadnak egyáltalán. Hiába váltjuk le a fideszt, jobb helyette az mszp? az lmp? a jobbik? szerintem szinte mindegy.

egy civil, aki ma még normálisnak tűnik, az marad-e a politikában is? Nem annyira átszövi-e már az egész politikai-gazdasági-hatalmi elitet a kéz-kezet mos és a gazdasági önérdekek olyan sűrű hálója, amitől semmilyen akár újonnan alakuló politikai erő sem lehet képes távol tartani magát, mert előbb-utóbb úgyis betalálnak közéjük is, akiknél a hatalom van?

Lehet-e itt bármilyen változásban reménykedni? Van-e rá bármilyen remény, vagy lehetőség, hogy ilyenek utat törjenek maguknak, hogy eljussanak a választók elé? Engedi-e ezt a jelenlegi politika egyáltalán?

Meggyőződésem, hogy a jövő nem a jelenlegi pártalkulatokban van megírva. Felesleges itt akármilyen koalíciókról még csak gondolkodni is ellenzéki oldalon, itt már szinte mindenki leszerepelt. Ezek már újat mondani, mutatni nem tudnak. Új hitet, új reményt adni nem tudnak.

De van-e még bárki, aki hajlandóságot érez a köz ügyeinek önzetlen intézése iránt, és nem fertőzte még meg a magyar politikai rendszer? Félek, hogy ha van is, nem tud előkerülni, nem tud érvényesülni ebben a szisztémában.

Mi legyen tehát a megoldás? Ki jöjjön a fidesz után? Jöhet-e bárki jobb, mint az elmúlt 20 évben?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 16:17
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
Személy szerint én sem értem, h miért lett ekkora ember a fidesz-ben. Már a főpolgármester jelöltsége is nélkülözte a szakmaiságot, ez meg pláne.

Hogy lopott e, azt majd gondolom elmondja a bolgár kollégája, ha igen, akkor már méltatlan is erre a posztra nemcsak alkalmatlan.
szivacs
szivacs 2012. 01. 16. 16:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#159
Hagy csak, engem szórakoztat, hogy ennyire bele van szerelmesedve ebbe a tréfás mondatba, mint túrista az utcai karikatúrájába. Így lassan már klasszikus idézetté válik! :-)))

Gondolom nem sokan vannak itt, akik a ki nem kényszerített "tetüzést" az európai (fórumozási) értékekkel összeegyeztethetőnek tartanák.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy a magáról megfeledkezettnek az összes korábbi bejegyzését is töröljék nem csak a kimoderálandót, ahogy ez jobb helyeken szokás is, hisz' munkássága akár értékeket is rejthetett.
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 16:10
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
ezzel szemben én úgy gondolom, hogy smitti lopott. még csak nem is fordított az a szerencsétlen, dologtalan félkegyelmű, hanem megbízta valamelyik beosztottját a fordítással. Mára már az is egyértelmű, hogy a fordító jól értett franciául, de a sporthoz nem értett.

kíváncsi vagyok majd az ügynökmúltját feltáró dossziére is.

vicces, hogy nem pereli be a hvg-t. emlékszem, szita sem perelt, amikor ügynökmúltsával szenbesítették.

bajnai perelt és nyert.

kutya nehéz lehet manapság jobboldalinak lenni. volt mszmps-ek, ügynökök, lopott phd-sok:))))
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 16:00
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
Kulturált keretek között bármit. Emiatt a stílus miatt sokat veszít a bírálat is az értékéből.

watson
watson 2012. 01. 16. 15:59
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Most szombaton ledobják a Tajgetoszról ;))

link
"Akit felháborít a plágiumbotrány és nem akar Bayer Zsolttal és Széles Gáborral sétálgatni, az jöjjön a várba! 2012. január 21. szombat 16.00!" Dísz tér
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:52
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#155
szerinted mi mást lehet mondani pl. smitt pálra. a tolvaj az tolvaj marad, akkor is, ha a focista a kutyája helyett őt tette meg elnöknek. szerintem ezzel csúnyán megalázott téged.
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:50
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#154
aha, pont onnan
csendben 2012. 01. 16. 15:48
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Nagyon!

Mondjuk Csurkát látni,egy felüdülés volt.
Mivel láttam Vele készült interjút,amiben Viktorról is szó esett...
Nem fogta magát vissza! :-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:45
Előzmény: #151  csendben
#152
És honnan figyelted?
csendben 2012. 01. 16. 15:42
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
Szombaton nagyon figyeltem a Szivacs felhívásához csatlakozó tömeget....

Hááááát,nam volt nehéz a kamerának befogni a képet....
csendben 2012. 01. 16. 15:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#150
Azért ezt gondold végig még1x!

Ha igazad lenne,akkor most "csendes" lennék! :-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:37
Törölt hozzászólás
#149
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:34
Előzmény: #147  csendben
#148
Hazafihoz méltó, bátor tett, mint a nemzeti ünnepen az autógyújtogatás.
csendben 2012. 01. 16. 15:19
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Szivacs provokált,utána pedig modihoz szaladt....
Én nem tettem!
Ennyi!

Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:16
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
Van aki itt lekutyázza a másikat, mégis gond nélkül írogathat tovább.
csendben 2012. 01. 16. 15:16
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Bocsi,ha ez Téged zavar!
Nem ígérem,hogy "nem csinálok tööbet ilyent!". :-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:14
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Tudom, h ő írta, de két hónapja ezt dörgöli az orra alá.
Törölt felhasználó 2012. 01. 16. 15:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#143
Rosszul ismered a történetet, ezt a nagyon intelligens szivacs írta csendesnek. És láthatod, őt nem tiltották ki.
csendben 2012. 01. 16. 15:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Mivel vezekelt volna?
Mondta,hogy "Bocsi,nem kellett volna!"
Én nem láttam ilyent...
És Te?
csendben 2012. 01. 16. 15:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#141
Erről talán az illetőt kellene megkérdezni....

Ha a véleményemre vagy kíváncsi:
ha többen is követni fogják és -netán!- a világsajtó rácsap a témára,akkor nagyon nehéz idők jöhetnek Vonáékra....

Az ország amúgy is rossz híre,tovább fog romlani....

Nagy kihívás ez a jobbiknak:
- ha rámozdulnak:nácik
- ha nem,akkor meg popót csinálnak a szájukból.....

Majd meglátjuk mi lesz a megoldás.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek