Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:53
#8820
Amennyiben Quaestor kötvénye van

..hamarosan egyenlegközlő igazolást kapnak postai úton.

Amennyiben értékpapírszámlája, pénzkövetelése van

Hamarosan az aktuális állapotnak megfelelő ügyfél-egyenlegközlőt kap postai úton

Hitelezői igény

Javasoljuk, hogy mindkét fenti esetben valamennyi fennálló követelésükre - az egyenlegközlő levelekkel kapcsolatban meghatározott határidőtől függetlenül - jelentsék be legkésőbb 2015. június 1-ig kizárólag postai úton a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. címére:

ENNEK MI ÉRTELME?
Kiküldik az egyenlegközlőket, amit ha elfogadsz nem kell rá válaszolni semmit.
De ugyanakkor javasolják hogy jelentsd be az igényedet mindentől függetlenül.
Most saját magukban sem bíznak, vagy ennek mi értelme van? Érti valaki?
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:45
Előzmény: #8817  Törölt felhasználó
#8819
Remélem az EU-s felügyelet majd elkaszálja az MNB féle exPSZAF-ot és minden károsultat 100%-ban MNB pénzből fognak kártalanítani, mert nem végezte a felügyeleti munkáját rendesen...
A könyvvizsgálóktól pedig teljes vagyonelkobzás és 10év börtön, hogy a Tarlóst vizsgálgathassák tovább a rácsok mögött is...
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:43
Előzmény: #8814  nemoland
#8818
Elég a szerződések MÁSOLATA , NEM KELL AZ EREDETIT BENYÚJTANI.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 13:35
Előzmény: #8816  Tuta
#8817
- Te az értesítőt várod az ellopott részvényeid miatt. Csendes törvényt kapott a rossz kötvényeire.
- Te izgulsz, hogy mindent elbuksz-e vagy kapsz-e valamit. Csendes meg kamatot vett fel a szerinte nem létező kötvényei után.
- Neked mindig is járt a BEVA, hiszen az erre lett létre hozva. Csendesnek nem járt és ezt vállalta a kötvényvásárláskor (ami után már a hozamot is eltette).
- Te a részvényeid után, ha pénzben fizetik ki, max. 6 millióig fizetnek, buksz 1 millió felett 10% önrészt és buksz 25-35%-ot a közben bekövetkezett árfolyamváltozások miatt. Csendest meg a kamat felvétele után kifizetik 100%-ban 30 millióig. Ha nem kapta még meg az extra kamatot, akkor azt is kifizetik.
- Te érdeklődsz és vársz. Csendesék hőbörögnek és követelnek.
- Téged leszar a Fidesz populista politika. Csendeséket pedig megvették, mert a haverok is úgy jártak.
Tuta
Tuta 2015. 04. 27. 11:15
Előzmény: #8810  Törölt felhasználó
#8816
Detto!!
Ricsi 3800-on!
Most lassan 4800Ft, és nem tudok kereskedni!
:(
Helyette levelezgetünk a 21.században ..
mahatma2 2015. 04. 27. 10:34
Előzmény: #8812  nemoland
#8815
A dolog megoldodni latszil (most olvstam) a felcsuti gomboc( Meszaros Lorinc) az epitoipari, agrarbirodalmat tulajdonlo fenomen beszall a felszamolasi bizniszbe, az ismert hatterrel.
nemoland 2015. 04. 27. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#8814
"Az igény bejelentéshez szükséges csatolni a számlaszerződést az értékpapír- és ügyfélszámla vezetéséről."

Ilyen "gondos, gyors és pontos" működésük, ügyintézésük után BIZTOSAN RÁJUK BÍZOM MAJD AZ EREDETI SZERZŐDÉST NEM ?! - hátha elvesztik és semmit se kel fizetni :)
nemoland 2015. 04. 27. 10:25
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8813
nem számít az irodai papír...jó esetben megkapta a biztos, de talán nem dogozhatta fel...de talán az e-mail visszaigazolásokat beletette egy adatbázisba amit talán átadott a felszámoló biztosnak...

viszont annak meg nem elég ha pl. 70%-ban kész van...

az egész ügy levezénylése tragikomédia...pl. ha egy magán cég ilyen hatékonysággal dolgozna, nem kapna ezek után több munkát a piacon és már rég tönkrement volna...
nemoland 2015. 04. 27. 10:21
Előzmény: #8803  Törölt felhasználó
#8812
...pont ezt nem tehetik meg,mert a q.pontiokban a Q Pénzügyi Zrt. alkalmazottai vannak ami nem egyezik a Q.Ért p. zrt mint céggel. (az a cég nincs se csődben, se felszámolás alatt, tehát bármilyen info/ügyfélegyenleg egyeztetés onnan jogilag nem tiszta (ezt a 'hibát' nem vette észre az előző biztos márc 10.-óta)

Ezért kell levélben egyeztetni, csak így tovább lassul az ügymenet....no meg szerintem nem ez a fő problémájuk (mármint a pénzügyi stabilitási és felszámoló nkft -nek) hanem ez: link

mivel a buda-cash ügyet még nem tudták befejezni, EZÉRT kell az időt húzni... abuda.-cash-nél mér a 3. biztost jelölik ki... valószínűleg az egész cégcsoportot ráállították, egyszerűen nincs erőforrásuk...

Viszont ekkor miért kell ilyen nagy felszámolást elvégeznie ennek a cégnek ?!?!?!

Főleg ha nincs meg az erőforrása ?!?!

Vagy úgy gondolták odaültetünk 1 embert aztán az majd elmolyol ?!?!?!? 36000 ügyfélnél ?!?!

Tragikus, hogy egy cég ennyire nem képes felismerni saját erőforrásainak határát/hiányát... (és talán az MNB-nek is látnia kellett volna kire bízza az ügyet)
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 10:20
Előzmény: #8810  Törölt felhasználó
#8811
Én még a TVK részvényeim árát sem kaptam meg. Pedig a Quaestor áttranszferálta március 23-án.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 10:15
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8810
Egyszer leállították az egyeztetést. Most kezdik újra. Azt nem akarom elhinni, hogy nem kapjuk vissza a részvényeinket. Milyen áron számolnák át. Én 3800-ért vettem a Ricsit, most mennyit adnak érte?
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 10:13
Törölt hozzászólás
#8809
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 10:00
Előzmény: #8801  omnisphermx
#8808
Én pl.nem kaptam! Bementem az irodába április.17.-én és mondtam, hogy nem kaptam meg. Aztán ott nyomtatták egyet. Kifelejtették volna? Lehet a köv.körből is ki felejtenek?
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 09:52
Törölt hozzászólás
#8807
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 09:47
Előzmény: #8804  omnisphermx
#8806
Telnek a napok a hetek, és mintha szabotálnának, mesterséges gátakat okoznak a kifizetésekre, transzferálásokra, ami már bűn...
Adnak majd kamatot a pénzek visszatartása miatt???!!! Ha nem, akkor ez bizonyos értelemben hatósági lopás.
csendben 2015. 04. 27. 09:35
#8805
link

A sajtó felejtős!
omnisphermx 2015. 04. 27. 09:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#8804
Igen!De az adatok stimmeltek!
Tehát megvolt!Mert arról az adtaról értesítettek,ami rajta volt a számlámon!
Nem arról értesítettek,hogy "semmi nincs" ,vagy csak x darab számú részvény van.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#8803
A legegyszerűbb megoldás az lenne, ha a Quaestor fiókoknál tennék lehetővé az ügyfelek pénzének átutalását és a részvények transzferálását.
A létszám megvan erre a célra, hacsak fel nem mondtak a dolgozók eddig, és a kezükben a nyilvántartás.
De ehelyett, a ba..mok összevissza egyeztetgetnek, nyilatkozgatnak, hogy mindez megvan ám, de nem lépnek...
Aztán majd, újabb létszámot hoznak létre a kártérítés lebonyolítására, a befektetők idegeit rombolva, halogatva idejét rabolva.
Külön kellett volna kezelni a kötvényes részt és a többi befektetést, és kifizetni ami megvan és ami jár, a BEVA-hoz irányítani azokat akiknek ellopták a befektetését, az emberek agyára megy az ügyek túlbonyolítása.
Törölt felhasználó 2015. 04. 27. 09:24
Törölt hozzászólás
#8802
omnisphermx 2015. 04. 27. 09:22
Előzmény: #8800  omnisphermx
#8801
Ilyen levelet kellett,hogy kapjon minden részvénytulajdonos!
Sőt!
Én voltam a cégnél is benn,és ott kaptam egy igazolást,hogy mim van!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek