Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:41
Előzmény: #599  csendben
#600
Ahogy tetszik. Van számlám náluk, de pont nem volt rajta semmi.
csendben 2015. 03. 15. 14:37
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#599
Egy kérdés:

érintettje vagy a Q. ügynek?
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:34
Törölt hozzászólás
#598
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:33
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#597
"MARADJ MÁR! Az értem, hogy te mint Q alkalmazott ezt nem tetted, de ettől még 10-ből 8 esetben ez történt."

Tessék?

Semmi közöm a Q-hoz. Sose volt semmi közöm.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:25
Előzmény: #591  Törölt felhasználó
#596
Nyilván kerüli, mert kínos az egész ügy a pénzügyi rendszer működéséhez szükséges közbizalom szempontjából, akkor is ha nincs MNB-s részről érintettség. És nyilván nem a kisbefektetők felelőssége a rossz szabályozás. Szerintem is büdös, hogy november óta lett volna ekkora csalás elkövetve, amit ők 1 nap alatt észrevesznek.
De.
Ettől még amit kérdezel, az maximum politikai felelősség, illetve egy-két-tíz embernél talán büntetőjogi. Nem globális állami kártérítésnek a jogi tényállása minden károsult számára.
Kulturországban Matolcsyt már lemondatta volna a parlament vagy miniszterelnök a botrány után 1 nappal, és egy független szerv vizsgálná a felelősségeket. És utána ha megvan, hogy hogyan csaltak, akkor jogszabályi környezet módosítása, hogy ne fordulhasson elő mégegyszer _a jövőben_, plusz közben a maradék vagyonból a károsultak kielégítése. Ha pedig ez nem így történik, akkor a károsultak az utcára vonulnak és megbuktatják a kormányt, mert bűnözőket védelmez.
De ez ekkor sem lenne visszamenőleges az új jogszabály, és kártérítés sem lenne visszamenőlegesen, mivel nincs jogalapja. Márpedig enélkül senkinek nem lehet osztogatni se közpénzt, se a pénzügyi szektor pénzét.

Visszamenőlegesen itt kizárólag szolidaritási alapon jöhet szóba az állam szerepe, ami akkor is csak kárenyhítés, és nem kártérítés. Mint a kolontári gátszakadás. Ott sem kapott vissza mindenki mindent, és itt sem fog.
Ezt írtam neked a legelső hozzászólásomban is.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:20
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#595
"Akkor milyen fiktív kötvényekről is van szó?"

link
BudFox
BudFox 2015. 03. 15. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#594
megnézem a levelet , köszi.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:11
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
MARADJ MÁR! Az értem, hogy te mint Q alkalmazott ezt nem tetted, de ettől még 10-ből 8 esetben ez történt.

Olvasd el az MNB próbavásárlási jegyzőkönyveit!!!! A jegyzőkönyvek szerint szinte minden esetben úgy tájékoztatták az ügyfeleket,hogy a kötvény azáltal BEVA biztosított, hogy a Zrt. forgalmazza. Miközben tudták, hogy a hirdetményt nem olvassa el senki......

Nézd meg a PSZÁF és MNB ellenőrzések jegyzőkönyveit, és hogy hányszor meszelték el emiatt a Q-t 2001 óta!!

Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:10
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#592
Tudom, hogy nem népszerű, amiket írok. De hát a Mexikói orosz-magyaron sem volt népszerű azt mondani 6:0-nál, hogy szarul játszunk. Ettől még ez az igazság. És pont azért tart az ország ott, ahol (egyébként a fociban is), mert az ilyen igazságok elfogadása és tanulság levonás helyett mindig mindenben valaki mást okolunk... Önvizsgálat helyett sértett ellenségkeresés és felelősségelhárítás megy.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:06
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#591
A rádióinterjút hallgatva úgy tűnt, mint aki zavarban van, s utána próbálta a kérdést kikerülni, majd kidomborította, hogy többletmunkával azt is felderítették, ami nem is az ó feladatuk. Ennek ellentmond, hogy az MNB engedélyezte novemberben a 70 milliárdos kötvénykibocsátást. Valami itt nem stimmel. Még egyszer hangsúlyozom 2008 után max, 1-2 évvel itt már egy stabil rendszernek kellett volna működnie. De nem működött. 10 évig semmi, majd 256 milliárd hirtelen kiborul? Ez kinek a felelőssége? Szerinted nyilván egy az egyben a kisbefektetőké?
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:04
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#590
"Ezt követően csalással, BEVA ígérettel értékesítettek nagyon nagy mennyiséget."

Ez NEM igaz, kifejezetten le van írva a tájékoztatóban, hogy nincs BEVA biztosítás erre! (mint SEMMILYEN befektetési termékre önmagában).
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:03
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#589
"A kibocsátó még most sem érte el a számára engedélyezett 70 milliárdot. Ha jól tudom 60 milliárd körül járnak.
még kb 10 milliárd kibocsátására most is van engedélyük."

Akkor milyen fiktív kötvényekről is van szó?
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:02
Előzmény: #564  Törölt felhasználó
#588
Szerintem ne hergeld tovább az ittlévőket. Nem szükséges. Pár napon belül ki fog derülni, hogy a kormányzati jogilag hogyan ítéli meg a helyzetet. Gondolom te nem vagy döntési pozícióban odafenn.

Az eddigi információk szerint az alábbiak összegezhetők. (De ez egyelőre még a valós forgatókönyv!!!)

- A kötvény kibocsátója a hirdetményben a túljegyzést lehetővé tette.
- Az MNB a hirdetményt elfogadta. Ugyanakkor csak 70Mrd forint keretig engedélyezte a kibocsátást.
- Ezt követően csalással, BEVA ígérettel értékesítettek nagyon nagy mennyiséget.
- A fiktív rész kötvényeseit, ha azonosítható és a Zrt-nek felróható, akkor a BEVA kártalanítja. Ha a nem fiktív rész is azonosítható, akkor ők majd a felszámolásból kapnak hosszú idő után pénzt.
- Ha túljegyzés azonosítható és a fiktív meghatározás jogilag nem meghatározható, akkor a felszámolás során és a túljegyzés arányaiban a Hrurira által bevont fedezethez kapcsolódó vagyon elemeket értékesítve arányosan kifizetik. Sajnos nagy buktával a kötvénytulajdonosokat tekintve.
- Fenti kettő esetben is nagyon fontos, hogy a kötvénytulajdonos jelentse be az igényt a felszámolóhoz, mint hitelező.
- A pénzszámla egyenleggel és részvénnyel rendelkezők a nem hiányzó részt megkapják a felszámolótól (mivel idegen vagyonelem, és nincsen a cégek mérlegében), a többit (ami hiányzik) a BEVA kártalanítja nekik 20e EUR-ig. Bár a jelenlegi információ szerint maradéktalanul megvannak a pénzegyenleg és egyéb értékpapírok is.

Hozzáteszem, hogy sajnálok mindenkit, aki kötvényben tartotta a pénzét, mert nem lehet mindenki pénzügyi zseni, de ettől megtakarítása lehet, és szeretné kamatoztatni. Ezek az embereket jó részben rászedték őket és hozzáértő csalók. Ez ellen nem lehet védekezni, ahogy az ellen sem, hogy más balesetet okoz, vagy átver, vagy kamu orvos kezel (nyilván a beteg nem tudja ellenőrizni a diplomát), ahogy egy egyszerű szobafestő sem tudja a Q informatikai rendszerét ellenőrizni, vagy értelmezni a hirdetményt...stb... Sajnálom őket.....
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#587
Olvasd el újra, miket írtam.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:00
Előzmény: #557  nemoland
#586
"és a túljegyzést a forgalmazónak nem kell ellenőriznie...ekkor egyértelműnek tűnik."

az elfogadott jegyzések eredményét is jelenteni kell:

link

A kibocsátó még most sem érte el a számára engedélyezett 70 milliárdot. Ha jól tudom 60 milliárd körül járnak.
még kb 10 milliárd kibocsátására most is van engedélyük.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 14:00
Törölt hozzászólás
#585
BudFox
BudFox 2015. 03. 15. 13:57
Előzmény: #578  csendben
#584
Szerintem magától Tarsoly Csabától tudja a hatóság a hiányt.

elhangzott a hírekben :

" Tarsoly Csaba....stb..stb..mindenben együt működök a hatóságokkal"

Ennyi...megkérdezték tőle már az elején hogy mennyi a hiány..neki meg fel volt írva valahova napra pontosan.

most csak utána számolnak...
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 13:49
Előzmény: #550  csendben
#583
Azt én Binderről és magamról írtam. Te azzal jöttél, hogy mivel Binder dadogott, ezét és biztosan okosabb vagyok nála, vagy legalább azt képzelem magamról. Miért foglalkoztam volna a közted és köztem levő relációval? Teljesen értelmetlen feltételezést próbálsz belemagyarázni.

De a félremagyarázásod ellen megismétlem egészen precízen:

1) Az hogy Binder dadogva ismer be bármit semennyit nem árul el a Binder és az én egymáshoz képesti felkészültségi viszonyunkról, csak azt mutatja, hogy kellemetlen dolgot ismer be.

Most már felfogod? Amúgy meg a többit is kéretik tételesen megcáfolni, ha tudod, mert addig hazugságnak tekintem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 13:44
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
a jóhiszemű ember mit hisz?? életre akarták
hívni-
De-hát nem tanulnak semmiből-
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 13:41
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
mi az ön csőd:nem jött össze

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek