Topiknyitó: matgab 2007. 08. 06. 13:02

Hova tűntek a német, az osztrák és brit turisták Magyarországról?  

Ha már mi is el akarunk innen menni, akkor miért csodálkozunk, hogy a többiek sem akarnak idejönni?



Mindenhol õrült közlekedõk, mocsok , szemét, lenyúlós szolgáltatók, primitív emberek, európai árak, tengerpart sehol, hegyek sehol, szélsőséges időjárás...



Én is inkább Mallorcára, Dominikára, vagy akár Dalmáciába megyek/mennék...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 08. 06. 15:21
Előzmény: #18  bpmcwap
#20
"nem gondolod hogy itt a lényeg??? "

Nem gondolom, ez a pénzes túristákat egyébként sem igazából érdekli, a csóringereket biztosan, de azoknak meg már tényleg kár hozzánk jönni.

Én egyébként nem vagyok ennyire Budapest ellenes, szerintem szép. Éjszaka a Dunapart messziról, fentről. Szebb, mint ugyanilyen körülmények között a legtöbb nagyváros.

Közelről persze baj van már vele sajnos.

"róma, se jobb... "

Nem mondom, hogy töviről hegyire végigjártam a két várost, de azok alapján, amit láttam, Róma egy másik világ.

És vezetésileg se tapasztaltam azt a többi helyen, mint Nápolyban, az durva volt.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 06. 15:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
nem hát, csak ugy tünt annak festi le.... :) azért rákérdeztem biztos ami biztos.... :) egyre gondolunk e....
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 06. 15:06
Előzmény: #10  tokos.
#18
"a tengerpart nem tűnt lényegesen drágábbnak, mint Budapest."
nem gondolod hogy itt a lényeg??? ugtyan annyiért egy büdös mocskos nagyváros bűze omladozó nevezetességekkel, romos, összedölő félben lévő VILÁGÖRÖKSÉGGEL-lásd budai rakpart.... vagy ugyan annyiért, tiszta tenger víz, pálmafák, tiszta levegő, szikrázó napsütés, monokinis csajszik, csend, béke, nyugalom...
róma, se jobb... Meg a többi olasz nagyváros sem.. azért ebben matgab nem értek veled egyet... gyilkos modon tudnak vezetni azok is, sőt,
igaz láttam olyan olasz rendszámu autot a 7esen a bevásárló kpnél, amelyik nem mert besorolini.... :DDDD becart... pedig olasz vot...
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 15:03
Előzmény: #14  bpmcwap
#17
a buszjegy még drágább!

De egyébként magyarországról mindenki menekül, főleg az értelmiség: orvosok, tanárok.
Miért jönne ide akkor akinek esze van?
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 15:03
Előzmény: #6  bpmcwap
#16
bpmcwap

nem mondta topkaiser, hogy minden szép, minden jó, minden gyönyörű
prfecó 2007. 08. 06. 15:03
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Egy kicsit egyszerübb. Bázis szinten német , osztrák magas létszámu. Angol a fapadoson , aki akart már eljött.

Két nagy kongresszus tavaly első félévben volt.

Szálloda bevétel maradt ugy , h csökkent a szobaár valutában.

Egyébként nem számít különősebben a politikai balhé , de a kosz , piszok már többeket riaszt.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 06. 15:01
Előzmény: #8  matgab
#14
Európai árak:
Voltál a franciáknál, németeknél, spanyoloknál bármelyik nagyáruházban? max 5-10% kal magasabb az árak, de ott jellemzően nem a nyugatról már kitiltott árukat árulják, mint nálunk...

?????????
matgab te miről beszélsz?????Mikor voltál te kint utoljára???? Kint már majdnem minden olcsóbb, bár élelmiszert nem veszek max étteremben szoktam enni de az kb ugyanannyi mint idehaza büdipöstön, de a tech cuccok olcsóbbak-még benzin költséggel is, a márkás ruházat szintén olcsóbb, a használt auto röhejesen olcsóbb, egyes új modellek is olcsóbbak odakint, csak azokat nem érdemes behozni a regadó miatt, de erre már kitalálták a külföldi rendszámot... amugy már a kötelező is olcsóbb odakint... :DDD
:P
Motorcsónakokat , jachtokat, és csónak motorokat is érdemesebb kintről pl hollandiából behozni-csak a papirokra kell nagyon figyelni...

Mi a drágább??? a lakás és ingatlan árak... a munkaerő... más esetleg???? Esküszöm olyan mintha az a huje fal még mindig ott lenne, csak mi a falnak mindig a rossz oldalán vagyunk...
tokos. 2007. 08. 06. 14:47
Előzmény: #10  tokos.
#13
Annyit még hozzátennék, nem is vágyom vissza Nápolyba, így némileg érthetőnek tartom, ha valaki ide se vágyik vissza :-(.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 14:46
Előzmény: #9  matgab
#12
Kedves MatGab !
Sohasem írok be kétszer egy témában, de most ezt nem birom kihagyni: Azért "olvastad el háromszor", mert elsőre is tökéletesen megértetted! (az érdemi részt)
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 14:45
Előzmény: #1  matgab
#11
gyúrcsány monta nekik: el lehet innen menni!
tokos. 2007. 08. 06. 14:44
Előzmény: #8  matgab
#10
"Olaszoknál is összevissza mennek, de nem erőszakosan, pökhendien. "

Hát az északi részeken lehet. A közelmúltban kicsit belekóstoltam a déli részekbe (Nápoly). Hát fiúk, nem gondoltam, hogy van Budapestnél mocskosabb nagyváros Európában, de van, itt szinte a földről lehet enni Nápolyhoz képest.

És a forgalom. Nemhogy összevissza mennek, az életedért küzdesz minden pillanatban...

Viszont (ahogy az általában lenni szokott) lehet olcsón vásárolni, a Lidl-ben mjdnem ugyanazt mérték, gyakorlatilag ugyanannyiért, mint itt.

Az éttermek persze drágák, de a tengerpart nem tűnt lényegesen drágábbnak, mint Budapest.
matgab 2007. 08. 06. 14:33
Előzmény: #8  matgab
#9
De most hogy elgondolkodtam az is lehet, hogy én tévedek , rosszul látom, a világ turistái pedig mérhetetlenül mazochisták azért nem jönnek ide és topkaiser+nak van igaza...:)

Országimázs központ?
Mit reklámozzunk? Ha bemész egy boltba, mert azt mondták ott minőséget kapsz olcsón és nem ezt látod, akkor visszamész? Na ezért nem működik itthon...
matgab 2007. 08. 06. 14:28
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#8
topkaiser+ valóban érdemileg mond ellent.

Nem akarsz elmenni. Elhiszem, nem mondtam, hogy mindenki, csak egyre nagyobb létszámban és egyre inkább a kvalitatív szakemberek, akik egyre inkább távozóban vannak (kontraszelekció).

New Yorkban? Spec nem voltam, de nem is nagyon vágyom rá, viszont voltam már a németeknél, ahol szinte ha csak ránézel a járdára, már megállnak. Ausztriában dettó.
Olaszoknál is összevissza mennek, de nem erőszakosan, pökhendien.

Nagy valószínűséggel mindig találunk egy olyan országot, ami az adott viszonyaiban rosszabb, mint mi. A gond az , hogy a mi országunk mindig csak abban versenyzik , hogy van-e nála még esetleg rosszabb ország vmilyen szempontból...

Európai árak:
Voltál a franciáknál, németeknél, spanyoloknál bármelyik nagyáruházban? max 5-10% kal magasabb az árak, de ott jellemzően nem a nyugatról már kitiltott árukat árulják, mint nálunk...

Szolgáltatások?
Igen erről már írtam a gyros kapcsán a korábban törölt topikomban.
De bármelyik étteremben 6-15 EUR-ért degeszre eheted magad finom étkekből...
Arról ne is beszéljünk, hogy Párkányban egy gombóc fagyi például kb 50 forint átszámolva...

Tengerpart sehol...Nem mi tehetünk, de azért még nem fognak idejönni, mert nem tehetünk róla...

Időjárásunk szélsőséges, hiszen az évszázados melegrekord mellett évszázados hidegrekord is megdőlt júliusban...Mit nevezünk szélsőségesnek ha nem ezt?
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 06. 14:21
#7
nem tudom, hogy vanm e már jele, de azt javaslom szavazzuk meg a cinizmus jelét... monyuk legyen
:-C)
Tehát nagy C alatt mosoly... ugy mint cinikus mosoly, mert szvsz a cinizmus süvitett ki nem is alaptalanul a hszből matgab.... szvsz... bár az irott szónak nincs hangsulya... sajna... :(
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 06. 14:19
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
jaaaaaa topkaiser+, ezekszerint minden szép, minden jó, minden gyönyörü, egészséges, csodeálatos, csak a turisták a hujék...
na ja...
belaingport, van még kérdés????
matgab 2007. 08. 06. 14:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Belaingport!

Ellent kell, hogy mondjál nekem...
Érdekes, én már harmadszor olvasom el beírásodat, de nem látom, hogy melyik kijelentésemnek mondtál ellent...
Talán arra gondolsz, hogy azért nem jön ide a külföldi, mert látta a TV-ben az MTV ostromát, vagy a rohamrendőrök randalírozását a pesti utcákon és nem az általam említett okok miatt...

Ilyen alapon akkor nem menne senki se Franciao-ba, se Spanyolo.-ba, vagy bármelyik arab állam területére vagy a volt Jugoszlávia területére...Sőt Olaszo.-ról is láttam már hasonló felvételeket...
Az iyen felvételeket egy pillanat alatt elfelejtik az emberek, ha jó élményeik voltak az országgal kapcsolatban...
Én még 1991-ben és már 1995-ben is ENSZ konvojt Daciankkal kerülgetve rohantam le a horvát tengerpartra...De voltam már a törököknél is, pedig ott is robbantgattak.
Viszont nem szívesen megyek vissza olyan helyre, ahol kosz volt. Vagy nem lehet elmenni szórakozni normálisan.

Az az ország amiről írsz pedig valószínűleg az USA, akinek azért nincs gondjuk a turizmussal, mert elég nagy a belső fogyasztása és ipara, de egyáltalán nem értem, hogy miért írtad le gondolatommal kapcsolatban, hogy mi van ott...

Arra meg végképp nem térnék ki, hogy ki a felelős az őszi zavargásokért, kit mennyiben terhel felelősség, és kik voltak a szálak irányítói, mert azzal végleg elkanyarodnánk a cikktől.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 14:06
Előzmény: #1  matgab
#4
"Ha már mi is el akarunk innen menni, akkor miért csodálkozunk, hogy a többiek sem akarnak idejönni? "

Én nem akarok elmenni, itt születtem, itt is akarok élni.

"Mindenhol õrült közlekedõk, mocsok , szemét, lenyúlós szolgáltatók, primitív emberek"

Te voltál már pl. New Yorkban a csúcsfogalomban? Szerinted jobb?

"európai árak"

6-an a Balatonnál 3700 forintból ettünk...szerinted Horvátországban ez mennyi lett volna? Magyarország nem drága.

"tengerpart sehol, hegyek sehol"

Hát erről meg mi aztán nem tehetünk

"szélsőséges időjárás..."

szélsőséges a csudát. Gyerekkoromban is voltak nagy aszályok, hideg is meleg is. Az emberek mindig panaszkodnak az időjárásra...

Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 14:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Szerintem pedig sokkal egyszerűbb a válasz.
Nagyobb reklám kellene az országnak külföldön. Hírdetések, ahogy a görögök, ciprusiak teszik a magyar médiában. Pl. egy országimázs központ vagy valami hasonló.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 14:01
Előzmény: #1  matgab
#2
Kedves MatGab !

Tisztelettel, de ellent kell mondanom neked.
Poénkodni akartam a válaszomban, hogy egy szörnyű országban lakom, amely minden felesleges pénzét Emberek tömeges irtására képes eszközökre költi, ahol a saját polgárait veszélyeztető Génmanipulált növények ma már százait hozták forgalomba, ahol fütyülnek a Globális felmelegedés veszélyeire, sőt csak hisztériának tartják. Itt azt hiszik a vezetők, hogy minden ország vezetésénél okosabbak, ezért mindenhova elkűldik fegyvereseiket és nyomukban közvetlenül vagy közvetve emberek tízezrei, százezrei halnak meg. Itt az iskolákban minden évben vagy egy tucat tömeg mészárlás van, egyik másikban akár félszáz fiatalember is véres fejjel hull a földre. Itt abbahagyom, mert nekem is elegem lett, bár még napokig folytathatnám. De azért megkérdem, vajon melyik országra gondoltam, ahol semmiféle probléma sincs az idegenforgalommal?

És hogy érdemi dolgot is mondjak: arra nem gondoltál, hogy talán azért jönnek hozzánk kevesebben, mert a múlt év második felében az egész világ televízióiban lélegzet visszafolytva nézték, ahogy a mocsok a Pesti utcára hömpölygött, nyomában égő szemét, kukák, barrikádok, embert taposó gépszörny tombolt. És EZT háromszor is láthatták! Hogy másról ne beszéljek!

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek