Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:33
Előzmény: #4036  matgab
#4040
tudom, hogy GyF nem kisangyal

de miért kell a tömegből kiragadni egy embert, mikor szerintem az elmúlt 20 évben vannak nála sokkal sárosabbak is. Pl a magyar áramguru nevét soha senki nem hangoztatja itt, pedig sztem Gyurcsány hozzá képest nyeretlen kétéves...
De a másik oldalról is lehetne neveket mondani. A mostanában igen nagy szájú gépjárműgyártómédiamogul is bitokában van a "tudás"-nak...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:33
Előzmény: #4004  Törölt felhasználó
#4039
Portikám, a minuszokat elnézve téged itt nem szeretnek az emberek. Megteszed a megfelellő lépést, vagy maradsz mint Gyurcsány?:)
matgab 2009. 09. 24. 11:29
Előzmény: #4035  sasa44
#4038
sasa44, ajánlanám, hogy egyszer nyomd már meg a TV távirányítóján véletlenszerűen valamelyik gombot, mert attól, még, hogy a tesztüzemmódban valaki ráhangolta véletlenül az ATV-re, attól még nem csak azt kell nézzed, hidd el, jó lesz a többi műsor is (legalábbis az ATV-hez képest!)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:29
Előzmény: #4036  matgab
#4037
kérlek mondj néhány nevet a mostani politikai elitből, akit szerinted ma nem lehetne elítélni azok a vádpontok alapján, ami alapján szerinted GyF-et el lehetne!
matgab 2009. 09. 24. 11:24
Előzmény: #4019  Törölt felhasználó
#4036
amúgy szörnyű ez a mismásolás, hogy igen lopott, de más is lop,igen hazudott , de a többi politikus is hazudik stb. stb.

Nem kell elmismásolni a problámákat!

Ha valakiről kiderül, hogy ilyet csinál el kell ítélni, nem a mentegetését hallgatni!
sasa44 2009. 09. 24. 11:16
Előzmény: #4020  matgab
#4035
Kedves matgab. A gyermekmolesztálást és az emberölést véletlenül kihagytad a felsorolásból./csak vicceltem/ , de akinek van szeme és valamit ért a politikához az jól láthatta, hogy nem Gy.F. irányította a pártot, hanem a rég begyepesedett , önmaguktól nagyságától és befolyásától eltelt párt /tagok/ irányították őt. + a kényszerű koalíció. Pontosan ellentétben O.V. -ral aki el van telve önmaga nagyságától és befolyásától a hízelkedő emberek nagy örömére. Be kell vallanom én azért tartok a következő 12 év Fidesz irányításától. És sztem sokan lesznek olyanok akiknek egy idő múlva kinyílik a szemük.
pampa 2009. 09. 24. 11:16
Előzmény: #4018  sasa44
#4034
Ez az amiből kiindult a vita. Ti csak az okozatot nézitek. Azok akik az okot teremtették számotokra érdektelenek.

Itt is javaslom a helyettesítést.

Gyurcsány nevét Orbánra és úgy elemezd végig a 2006-os kampányt és az öszödi beszédet.

Szerinted az a kormány meddig lett volna hatalmon?
Phylaxa 2009. 09. 24. 11:13
Előzmény: #4018  sasa44
#4033
"Ha jól emlékszem ő az egyetlen a magyar történelemben, aki ezt meg merte tenni a jobbítás érdekében. /Ugyan mi másért tette volna, kérdezem?/"

Azért tette meg, mert szétesett volna a támasza azokhoz a dolgokhoz, ami az érdeke volt. Ez az ember beteg és az égvilágon semmi köze a valós társadalmi dolgokhoz. Szerintem az mszp-hez sincs semmi köze. Egyértelműen az szdsz érdekszövetségének az embere.
Az ideológia megszállottja. A saját fejében levő ellentmondások sem érdeklik. Szórakozott mindenkivel és jó tükre volt a társadalomnak. " Látjátok? azt csinálok veletek amit akarok". Egy katasztrófális eset. Amikor sportminisztert vált egy kormány akkor szörnyű időszak következik. Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4032
A tény az tény .Nem tagadhatja le .

"Antall József kormánya semmit se tett a gazdaság talpra állítása érdekében. "Megteremtette a piacgazdaság alapjait . (és mást is).Kitermelte a jelenlegi "felső 10k-t".Stb.
(cinizmus)
Bokrossal oda vagyunk meg vissza hová lettek a nagy reform által létre jött előnyök?:Ha én gazdasági vezető lennék iljet én is tudnék .Addig húznám a szíjat míg a fejünk bele nem lilulna . Nagy túdás.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4031
tipikus fidesz felfogás: 4évre gondolkoznak. Komoly dolgokat az asztalra letenni nem lehet 4év alatt. Évtizedes problémákat nem lehet megoldani 4 év alatt. Egyetlen esély maradt: ha a nészerűséggel törődnek. De hála az égnek, magyarországon van még, aki a dolgok mögé is lát, nem csak a politikusok szavait issza...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:03
Törölt hozzászólás
#4030
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:02
Előzmény: #4020  matgab
#4029
"nem is az a kérdés, hogy hazudik-e, hanem az, hogy mellette csalt is, lopott is,"

sajnos még mindíg nem tudok ezek az infók alapján egy személyre korlátozni a politikusok között

"valamint meghírdetett egy programot a választás során, amitől nem eltért, hanem homlokegyenest ellentétes irányban haladt"

igen, természetesen a magyar politikusok hazugságai miatt alakult ki a gazdasági világválság, és nem pedig magyarország is egy szenvedő alanya a történéseknek. Amivel 2006-ban még nem lehetett számolni, és gondolni se lehetett rá...

"Mindezt előre és tudatosan, a demokrácia írott és íratlan szabályait kijátszva. (Késve nyilvánosságra hozott adatok). "

Ez se nagyon Gyurcsányi sajátosság... van ellenpélda rengeteg
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:01
Előzmény: #4022  Törölt felhasználó
#4028
Már a -1 se tudja elvenni a jó kedvem.:-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:01
Előzmény: #4025  Törölt felhasználó
#4027
Hali.
Oti besz...opatott és most beleestem a
búskomorságba .De M.Zs. és most Mars 2000 is felvidított.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:59
Előzmény: #4024  Törölt felhasználó
#4026
1:A megszépítő messzeség.
2: Hamarosan ...jót vagy semmit.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:58
Előzmény: #4022  Törölt felhasználó
#4025
Szeva JocH! :-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#4024
Pufajkás horn gyufa a mintaminiszerelnök.
Eszem megáll.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#4023
"Ráadásul úgy, hogy talpraállított és erősödő gazdaságot hagyott utódjára. "
Igen, láttuk a támaszt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#4022
Ezt most komolyan kérdezed vagy valami viccccccc? Mivel nem értem ! De a pufajkás szerintem se hazudott semmibe .Az egész élete 1 nagy hazugság,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:51
Törölt hozzászólás
#4021

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek