Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!



Miért érdemes Pannonplastot venni?



VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.



NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.



SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)



CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.



MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.



És ehhez jön még a piaci pletyka:



BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.



Szóval engem ezek meggyőztek.



Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.



Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.



Én most ebben látok komoly potenciát.



Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 23:33
Előzmény: #878  Törölt felhasználó
#880
Későn kapcsoltam. Tény és való.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 23:32
Előzmény: #878  Törölt felhasználó
#879
sirály! én meg örültem,hogy a portfolióm 50%-t kitevõ pp-t, 6e bekerárról sikerült kiszórnom 6,5e körül:)
azóta figyelem, csak figyelem ....
majd ha egy kicsit visszavesz a tempoból újra beleveszek.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 23:25
Előzmény: #877  Törölt felhasználó
#878
Persze :)) 7800 óta.... 8400 körül szórtam kicsit, de már igencsak bánom ..:)
Nyilván van aki sokkal lentebbről. Én onnantól éreztem , hogy érdemes beszállnom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 23:23
Előzmény: #876  Törölt felhasználó
#877
szabad tudni mióta van pp-d?
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 23:21
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#876
Úgy legyen ! Kissé ki vagyok tömve ....
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 22:46
#875
Én minden távon felhalmozásra itélem meg a papírt.A menedzsment kezében nagy mennyiségű részvény van.Ezt ilyen kezdeti hírek alapján nem tudják piacra borítani,s szerintem nem is foglyák.Van még a tarsojukban jó pár hír ami növelni fogja az árat ötödölés után is.S ne felejtsük el, a papirok elég rendesen ki vannk szívva a piacról,s azok jó kezekben vannak.Szóval kivan itt találva minden rendesen.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 22:04
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#874
fade, érthetően!

Csak azt nem értem, hogy ezt miért címezted nekem? Én csak leírtam a szükséges hőfokokat, amit az előadáson elmondtak, mert előtte helytelen, alacsonyabb hőfokokat írtak be ide. :-o
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 19:20
#873
térkép és szakmai összefoglaló
link

költségek stb
link

jó lesz ez
de mit ér a részvény?
várható eredmény?
P/E =?
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 18:16
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#872
Merc, történt valami érdekes, semmit nem olvastam még, tegnap játszottam a gyerekekkel és beájultam az agyikóba, majdcsak nekiállok végigolvasni... Vagy összefoglalod, viszont egy másik fórumon szóbakerült az adminisztráció, a számlák, szerintem Te értékelni fogod -:)))) Szóval:

"jklé, (mi van gépírást tanulsz, mert akkor az asdf jklé név lenne az igazi - )))) Na jó, szóval ne rólam vegyél példát, de elárulom, hogy pl. a bankban már a biztonsági őrt is megbotránykoztattam, ui. pl., ha értékpapírszámlásról veszel ki pénzt a pénztárban, netán egy részet átutalod folyószámlára, akkor kb. 5 kg. papírral távozhatsz, akkor is, ha egyéként pér ezer forintról is van szó. Nem is értem, hogy erre egyenként 3x3x3 db. A4-es papírt elpazarolnak. Persze én a saját példányomat már a bank hleyiségében kidobom a kukába )persze apróra tépve.... Amin megbotránkoznak - ))). Minek, sajnos emlékszem, hogy hogy költöm a pénzt - )) Egyébként, neten utalnék-:) k."

Te hogy állsz a bankos adminisztrációval, Merc? Érdekelne. Este ígérem csak a témáról írok: Úgysem sokáig foglalkozom ezzel a témával, mertha beindul az Microsoft ...... csak most unatkozom.....
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 17:48
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#871
Basszus, hányszor megszívtam már a dátummal... sosem nézem. Nem kéne 1 éves cikkeket belinkelgetni, OK!!! :-)))) Kész átverés!

Na jól van, nem lesz kőzetrepesztés, nem is kapnának rá engedélyt szerintem!

A Szentlőrinci projekt szinte sikerre van ítélve, nem véletlenül kezdenek azzal. Az sem 100 C°-os vizet hozna fel, hanem sokkal többet...

Na de mostmár szeretnék végre buliba menni... :-)

Üdv!

Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 17:05
Előzmény: #866  Törölt felhasználó
#870
Merc igazad van.
De nézd meg a cikk dátumozását: Több mint 1éves.

kicsit kutakodtam pl:
link

"Igaz, itt már hosszú évekre nyúlik vissza ez a történet, két éve pedig kiemelten foglalkoznak vele – mondta a városvezető."

"A város az elmúlt években szerzett tapasztalatait, ötleteit, illetve a megvalósíthatósági tanulmányt adja..blabla."

Tudta a polgármester már tavaly mi van lent, csak akkor még 1éve a müszaki kivitelezés gondolom közel se állt ilyen szinten.

Egyébként meg ha az Izlandiak nemtudják, hogy kell onnan jól fehozni a hőenergiát akkor senkisem. :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 16:31
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#869
Dehogynem!
De én úgy látom ebben a szakmában mindenki ma született bárány. Econetnél, Synergonnál, PannonPlastnál is csak széttárták a kezüket, és kiváncsian várják a piaci reakciókat.

De most komolyan, mi mást mondanának.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 16:20
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#868
A találkozó után a magán beszélgetésben nem kérdeztétek, hogy ezek után az ötödölésig milyen PPlast árra számtanak?
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 16:00
Előzmény: #864  herlas
#867
herlas:

Az olaj is ugyanabban a rezervoár rétegben fordulhat elő, ahol a forró víz, de hogy ez mennyire van mélyen, az adott terület geológiai sajátosságaitól függ, ill. több ilyen réteg is lehet egymás alatt.

Persze volt olyan, hogy olajat kerestek, és víz jött fel, ilyen pl. a híres Demjén-Egerszalóki termál víz is. ill. az ellenkezőjére is akad példa.

Mivel egy ilyen fúrás többszáz millió Ft, ezért az eredmények nem túlzottan publikusak. De mindennek megvan az ára. ill. a geotermikus térképeket ezekre is alapozva készítették.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 15:53
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#866
Fade: Ott volt Olajos Péter EP képviselő. (Környezetvédelmi Bizottság, Éghajl. változással fogl. Biz., stb...)

Az idézet cikk nagyon furcsa.
link

Ugyanis a szentlőrinci polgármester itt kőzetrepesztéses eljárásról beszél (Amúgy ő is ottt volt a PPlast tájékoztatón, és előadást is tartott), miközben a sajtótájékoztatón ezt kifejezetten cáfolták, mivel kiderült, hogy ez az eljárás meglehetősen veszélyes...

Nem értem!!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 15:44
Előzmény: #854  Törölt felhasználó
#865
fade:

Ott voltam, jegyzeteltem. Többször elhangzott a 110 C° feletti minimum vízhőmérséklet az energia termeléshez. A tiszta víz összekeverése ammoniummal már csak utánna következik, amitől a forráspontja az elegynek lejebb megy, így gőz termelhető belőle.
A 110 C° víz 1000 KJ/kg energiát tartalmaz
A 70 C° víz csak 200 KJ/kg-ot.

Persze a 110 C°alatti víz, hasznosítható távfűtésre is, ha van a közelben felhasználó. (Falu, város, stb...)
herlas 2007. 09. 29. 13:26
Előzmény: #859  Törölt felhasználó
#864
A más célú korábbi fúrások eredményei nem hozzáférhetőek? Gondolok főleg az olajkutatásra. Vagy azok nem mennek ilyen mélyre?
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 12:52
Előzmény: #862  Törölt felhasználó
#863
nagyon szepen koszonom, igaz az erstenel megcsinaltattam a befektetesi hitel opciomat. igy hitelre is tudok felvenni penzt. A valaszodban benne van, igy nem nagyon fogok mar belenyulni, foleg nem hitelbol.

Megegyszer is koszi,

es nem felejtettem meg el a "kavet" Kaposvaron
:)
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 12:27
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#862
Szia. Több hónapra valószínűleg igen. Több évre is akár, de a sok év nekem azért rizikós, mert még egy jelentős növekedési potenciállal kecsegtető cég is nehéz helyzetbe tud kerülni kedvezőtlen világpiaci környezetben. Valahova értékesíteni vagy szolgáltatni kell, és ha csökken a felvevőpiac , elmehet kapálni a többi céggel együtt.

Több húr feszül itt egymásnak. Egyrészt nagy sláger ma már az új energiaforrások kiaknázása, ez a geotermikus energia dolog meg aztán főleg sláger. A probléma az, hogy ez így volt 10 éve is. Miért pont most ez a nagy hajcihő? Mindegy. Ha most van, akkor most van.Ugyanakkor a túépörgetett részvényárfolyamok, a hitelválság (ennek nincs vége...sőt...), usa gazdasága ramaty, az eu szenvedni kezd az erős eurótól.....kínai tartalékok megjelennek és pénzpiaci alapokba fektetnek ......

nagyon nagy egymással ellentétes erők ezek, ettől kissé kusza az ügy...persze akinek tiszta, az többet lát, mint én

lehet azt is csinálni, mint sokan, nem foglalkoznak semmivel, veszik a céget, megnézik mia fene az, mit akar csinálni, mit fog, és mit tervez, aztán belevesznek

ez is lehet egy ilyen cég, de elég kérdéses számomra, hogy meddig lehet függetleníteni egy részvényárfolyamnak magát a nemzetközi hatásoktól, de a növekedési potenciál benne van a cégben, az bizonyos.

De óvatosan. A hírig venni, hírre adni sok közepes spekulánst is mozgásra fog bírni.
És a tetőn boríthatnak. Nagyobb árfolyamkilengésekre is lehet számítani.

Szerintem 6 hónapra érdekes lehet belecsüccsenni. Levadászni nagyobb beleadásokat, ahhoz türelem kell.Szerintem hamarosan lesznek.

Vagy nem foglalkozni semmivel, és ránézni később egyszer-egyszer. rövidtávon rizikós, középtávon jó lehet, hosszútávon rizikós.
Ezt gondolom. Poziból. De a beöntésekre figyelni fogok, jó kis tervek ezek, tetszik.

Bár a Genesissel összehasonlítani a világon semmi értelme. Szerintem. Ennek ellenére mintha egy kalap alá gondolnátok a két cég megítélését.

Több az eltérés mint a hasonlóság.
Törölt felhasználó 2007. 09. 29. 12:20
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#861

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók