Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 31. 10:08

ERSTE NetBroker  

Tud valaki valamit erről miért nem megy?

A telefont nem veszik fel!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
troli 2022. 11. 24. 12:54
#1560

Kérdésem lenne.
Cib-nél van valaki? eBroker. Vélemény infó?
Köszönöm!
Spotlight 2022. 11. 24. 11:29
Előzmény: #1555  Spotlight
#1559

Igen, én úgy látom hogy 0,7% a devizaváltás díja, amikor forintot váltok euróra (tőzsdei nyitvatartás alatt).
A Random Capitalnál 0,3% volt a díj.
Tehát 133%-kal nőtt a devizaváltás díja a randomos időkhöz képest !!!
Mondjuk még mindig jobb mint a KBC-s 1%-os díj.
Boby
Boby 2022. 11. 23. 18:54
Előzmény: #1557  Boby
#1558
mert tisztán hazai piacra= mert nem tisztán a hazai piacra
Boby
Boby 2022. 11. 23. 18:47
Előzmény: #1540  Stiv
#1557
Egyáltalán nem biztos, hogy érinti a kamatstop. Ha megnézed a grafikonját, látszik hogy teljesen egyenletesen emelkedik, október 14. körül amikor az MNB 18%-ra emelte az egynapos kamatát, semmi törés nincs benne. Én azért nem vettem, mert tisztán hazai piacra fókuszál, legalábbis a deklarált célok között. "Az Alapkezelő célja olyan értékpapíralap létrehozása, mely eszközeit
elsősorban EGT vagy OECD tagállam által kibocsátott, illetve általuk ga-
rantált állampapírokba, pénzpiaci eszközökbe és ezek repo ügyleteibe,
illetve bankbetétbe fekteti."Nézd meg ezt a grafikont, ezen okt. 14.-én ott a törés: https://www.maximax.hu/HU0000701909-Amundi+%C3%93vatos+K%C3%B6tv%C3%A9ny+Alap+A+Sorozat/2022-09-24
Spotlight 2022. 11. 23. 17:47
Előzmény: #1555  Spotlight
#1556

https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2022-evi-sajtokozlemenyek/az-mnb-ismetelten-felhivja-a-figyelmet-a-revolut-hasznalatanak-kockazataira
"Az MNB határozott álláspontja, hogy a Revolut Banknak az ügyfelek védelme érdekében itthoni leánybankként, magyarországi székhellyel és tőkeerővel, s a hazai jegybank felügyelete alá tartozó intézményként kellene végeznie tevékenységét. Az MNB jelenlegi ismeretei szerint a társaság státuszában legalább jövő évig nem várható változás, addig is online határon átnyúló szolgáltatóként működik. A hazai ügyfelek így továbbra sem tudják Magyarországon rendezni betétbiztosítási, fogyasztói vagy elszámolási jogvitájukat."
Spotlight 2022. 11. 23. 17:44
Előzmény: #1554  because
#1555

Mert nagyobb összeget utalnék és nem akarom hogy bentragadjon a Revoluton. A Revolutnak van fizikai ügyfélszolgálata Magyarországon, ahová be tudok menni és verni az asztalt személyesen? Nem tudok róla, tehát mivel nem akarok a virtuális ügyfélszolgálatukkal hadakozni, ezért ez az opció felejtős. Keress rá a neten a Revolut sztorikra, amikor befagyasztják a pénzt, aztán sok sikert. Nem bohóckodunk ilyen dolgokkal pár ezer forintos megtakarítás miatt.
De ezt nem hiszem el, hogy az Ersténél nem lehet megtudni a devizaváltás díját előre. Ha csak spread van, az is költség, az ügyfél fizeti meg a spreadet és a bank nyeresége lesz, ugyanolyan díj mint a számlavezetési díj vagy a vételi jutalék.
Esetleg aki mostanában váltott az Erste Netbrokeren belül forintot euróra, meg tudná mondani hogy mennyi volt a spread a középárfolyamhoz képest, hány százalék?
because 2022. 11. 23. 17:32
Előzmény: #1553  Spotlight
#1554
Revolut-on váltás miért nem jó? 
Spotlight 2022. 11. 23. 15:04
#1553

Jó , nem értem a devizaváltást.
Nincsen leírva ez sem rendesen. A Randomnál bele volt írva a kondíciós listába egyértelműen. Az Ersténél mégis hol van leírva feketén-fehéren hogy mennyibe kerül a devizaváltás?
Forintot váltanák euróra.
A Netbrokerben rámegyek Kereskedés - deviza ügyletek menüpontra. Itt kell a forintot átváltani euróra?
Itt meg tudom nézni az árfolyamot. Jól gondolom, hogy fix díja nincs a váltásnak, hanem a középárfolyam eltérése lesz (spread) a díj?
De akkor viszont én kb. 0,7%-os díjat számoltam ki, ennyi a deviza árfolyam eltérése a középárfolyamtól. Ez lehetséges? Ha ez tényleg ennyi, akkor nem vagyok boldog, ez megint csak durva emelés lenne a Random devizaváltás díjához képest, ami csak 0,3% volt!
Spotlight 2022. 11. 23. 14:50
Előzmény: #1549  Spotlight
#1552

Na megtaláltam, hogy hová kell utalni, nem volt egyszerű. A Random Capitalnál volt egy menüpont ,ahogy egyértelműen le volt írva, hogy milyen számlaszámra kell beutalni.
Még a netbroker kézikönyvet is megnéztem, de ott csak azt írja, hogyan lehet Erste bankszámláról átvezetni. Az egész kézikönyv egy szóval sem írja, hogyan lehet külső számláról beutalni.
Az információ - szerződések, adatmódosítás menüpontban meg kell keresni és letölteni az alapmegállapodás szerződést. Ebben van benne az elején az "ügyfél számlaszáma" rész.
Most megyek kiderítem a devizaváltást, mert az sem túl egyértelmű.
bronz 2022. 11. 23. 14:32
#1551
Te jó ég, mekkora trágya ez a felület! :(
(Még mindig.)
Megvan a motiváció, hogy én is kifüstöljem a számlát, még ha nem is kér enni jövő év végéig.
Mindenki jobban járt volna, ha marad a Netboon, Randi, MobilBroker.
atikasz 2022. 11. 23. 13:43
Előzmény: #1549  Spotlight
#1550

igen oda.
lehet előtte is.
belépsz és bal oldalt a kereskedés menüben deviza ügyletek.
díja nem tudom,hogy hogy van.
Spotlight 2022. 11. 23. 13:26
#1549

Random Capitaltól tettek át az Erste Netbrokerbe.
Azt szeretném kérdezni, hogyha külső (nem Erste-s) bankszámláról szeretnék forintot utalni az Erste értékpapírszámlára, akkor jól látom, hogy a bal oldali Információ - személyes adatok menüpontban, a "KELER számlaszám" sornál lévő forintos bankszámlára kell utalnom? Aztán ha beérkezett, akkor ezt a pénzt át tudom vezetni a Netbrokeren a TBSZ-re?
Aztán ha beutaltam forintot és EUR-ban szeretnék értékpapírt venni, akkor pontosan hogyan kell átváltani a forintot euróra, ezt csak a megbízásnál lehet, vagy lehet előtte is? Valamint nem találtam semmit a devizaváltás díjáról. Ezek szerint külön díja nincsen a devizaváltásnak, hanem annyi a díja, hogy a középárfolyamhoz képest rosszabb árfolyamon váltják át?
Törölt felhasználó 2022. 11. 22. 13:52
Előzmény: #1547  skylaner88
#1548
Szerintem 3 nap
skylaner88 2022. 11. 22. 13:34
#1547
Sziasztok!
Volt Randomosként nekem is lenne kérdésem.
EUR-os részvényt adtam el, hogy tudom a jóváirt összeget átváltani forintra?
Melyik menüben kell?
Devizaváltás vagy Deviza ügyletek? Mi a különbség a 2 között?
Viszont egyiknél sincsen a befektethető egyenlegnél az eladáskor jóváirt összeg.....
Mikor lesz elérthető, ugye nem 30 nap múlva?
"Felhívjuk figyelmét, hogy rendszerünk a befektetést követő 30 napon belül engedi a devizaváltást"
boxika 2022. 11. 22. 12:46
Előzmény: #1542  RRBeni
#1546
Ez mekkora baromság. Keress egy normális brókert.
RRBeni 2022. 11. 22. 12:15
Előzmény: #1543  balalajka
#1545
Azt mondta az ügyintéző, hogy ha BÉT-en adtam el akkor abból nem vehetek mondjuk USA részvényt , vagy Frankfurt bármi, csak BÉT-et készletekkel való kereskedésként. Ilyen randomnal nem volt szerintem , nem rémlik hogy valaha ilyen gondom lett volna. 
atikasz 2022. 11. 22. 12:08
Előzmény: #1542  RRBeni
#1544

elvileg a készlettel tudni kell kereskedni.én is adtam el ma és a tulajdon mennyiségnél nem látszik csak a készlet mennyiségnél és ha megbízást akarok adni ott a pénz egyenlegnél is ez az összeg szerepel.
bár lehet neked a deviza kever be.
balalajka 2022. 11. 22. 12:08
Előzmény: #1542  RRBeni
#1543
Attól mert T+2 az elszámolás, eladás után rögtön vásárolhatsz belőle újabb részvényt!!!
RRBeni 2022. 11. 22. 11:59
Előzmény: #1541  RRBeni
#1542
Közben megválaszoltak ügyfélszolgálatnál a kérdésemet.. T+2 nap az elszámolás , mind deviza csere mind eladási ügyletnél. 🙄🤦🏼‍♀️
RRBeni 2022. 11. 22. 11:41
#1541
Sziasztok, tudtok segíteni kérlek. Nem igazodok ki Random után az Erste felületen. Eladtam x mennyiségű részvényt, amiből másikat szeretnek venni. Viszont egyszerűen nem mutatja szabadnak azt a pénzt , csak a készletek alatt.. órák óta. Cseréltem devizát is.. ugyanez.. egyszerűen nem jutok a saját penzemhez kereskedni. Mi lehet a baj? Köszi! 

Topik gazda

nagyonkezdo
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek